Urbicon Sp. z o.o.

Szczecin

Ocena pracodawcy 1/6

na podstawie 11 ocen.

Opinie o Urbicon Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Urbicon Sp. z o.o.

Iwona

Pracujesz w Urbicon? Podziel się informacjami na temat tego co zmieniło się w firmie. Na jakie obecnie benefity i warunki zatrudnienia mogą liczyć pracownicy?

Artus

No mi się wydaje, że jest tutaj dość spokojnie i dobrze

AA

Dramat, koszmar i masakra. Jak w obozie koncentracyjnym. Od lat pracują ludźmi nie z ludźmi. Nie warto. Tego co się tam odbywa nie da się opisać po prostu.

AA

Dramat, koszmar i masakra. Jak w obozie koncentracyjnym. Od lat pracują ludźmi nie z ludźmi. Nie warto. Tego co się tam odbywa nie da się opisać po prostu.

Były pracownik

Niesamowite! Minęło ponad 8 lat od kiedy pracowałem (bardzo krótko) w tej firmie i jak czytam komentarze to widzę, że nic się nie zmieniło. Stres, wyzysk (praca nawet za 5-6zł/h) dla początkujących architektów, wpisywanie godzin przyjścia i wyjścia w zeszyciku przy jednoczesnym braku opłacania nadgodzin, brak normalnej przerwy, brak współpracy między zespołem, sekretarka której głównym zadaniem jest pilnowanie pracowników itd. Do dziś opowiadam anegdotę o koledze który przez lipiec zrobił w tej firmie 240h i po przeliczeniu wyszło mu 3zł/h :) Zdecydowanie odradzam zwłaszcza studentom. Jest wiele lepszych firm w Szczecinie w których nauczycie się pracy architekta w lepszych warunkach.

TeodorPrezes

Odradzam!!! bardzo ciężko się tam pracuje czas pac, umowa, stres sekretarki. Słyszałem również, że Ci wyzyskiwacze (od mamusi, tatusia, synalka i córeczki) prowadza również interes w Turzynie i tam też jest podobnie. Z tymi ludźmi nie da się pracować. Należy ich nauczyć najpierw kultury i pracy w zespole.

spięta Beatka

Jeżeli urbicon chce spełniać zachodnie standardy musi opanować Sztukę obcowania z zespolem, odkrywać potencjał młodych architektów i przekuwac go na sukces i dobro ogólne firmy. Calodzienny tryb pracy, nerwowa atmosfera oraz szczucie ogarem w postaci sekretarki to zamierzchle narzędzia pracy wyzyskiwaczy. być może zmiana podejścia do pracownika przyczyni się do do rozwoju i polepszenia przeciętnych wyfotoszopowanych projektów wrzucanych na ładna i estetyczna stronke.

artek

Urbicon jest prowadzony przez rodzine, która nie respektuje praw pracownika. Rozumiem chęć zarobku, jednak w ich przypadku odbywa się to kosztem dobra i zdrowia architektów tam pracujących. Cała rodzinka powinna dowiedzieć się czegoś nowego w temacie zarządzania zespołem i jego motywacją do pracy, bo metody sprzed dawnej dekady prowadzą do chorego, nieludzkiego klimatu. Polecam rodzinie Paszkowskich być bardziej empatycznym i ludzkim, nie na wszytsko patrzeć przez pryzmat pieniądza. Potwierdzam wszystkie powyższe opinie: nadgodziny, problemy z płatnościami, traktowanie pracownika jak kreślarza programu CAD, nieszanowanie PRYWATNEGO czasu architekta (no jak to? przecież projekt czeka! Terminy gonią) itp itd. Możnaby pisać i mnożyć te wszytskie patologie, które tam się odbywają. Zdecydowanie odradzam, szkoda ZDROWIA oraz czasu na możliwość rozwoju w tym zawodzie. Radzę szukać pracy w kreatywnym zespole, które doceni wartość pracownika, zarówno odpowiednią stawką jak i respektowaniem jego praw oraz kreatywności.

archit-ekt

Na stronie internetowej niestety nie zobaczysz podejścia do pracownika. To taka zasłona, jak ładne opakowanie a po rozpakowaniu w środku [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Kto tam pracował ten wie. Ze wszystkim problem a ostatecznie i tak wychodzi że wszystko to wina pracownika który tylko naraża biuro na koszty. Pomimo nadgodzin to i tak jest podejście że pracownik za krótko jeszcze siedział i najlepiej żeby jeszcze za to zapłacił pracodawcy i przeprosił. Tak wygląda rzeczywistość całkiem inna od opakowania. Kto chce ryzykować niech sprawdzi na własnej skórze i się przekona bo chyba cały czas szukają kogoś.. i nikt jakoś nie może tam zawitać na dłużej, a ucieka jeszcze szybciej niż się tam pojawił..

zofia

Pracowalam w tej firmie jeszcze jak miescili sie na Korzeniowskiego. Jeden koszmar. Stare rozpadajace sie komputery, praca po 13h dziennie. Przy zatrudnieniu dostalam informacje, ze nadgodziny sa platne, przy wyplacie pensji uslyszalam, ze placic za moje kawy i herbaty nie bada, wiec musze siedziec po 13h dziennie. Pelen rygor, dokadna lista co do minuty przyjsc i wyjsc, brak internetu na komputerach pracownikow, zeby wyslac maila branzowcom musialam pujsc do sekretariatu i tam przy kontroli sekretarki dopiero wyslac. Ta rowniez sekretarka kontrolowala nas czy pracujemy, za pomoca zrzutow z naszych kompetero komputerow. Przy wyplacie dowiedzialam sie, ze obcinaja mi pensje poniewaz wypuscilam 3 rysunki za duzo przy wydruku projektu, czym narazlam firme na straty. Koszmarna atmosfera, oszukiwanie przy wyplatach, schizofreniczna pilnujaca nas jak cerber chora umyslowo sekretarka Beata Dabrowka. Po paruy miesiacach pracy w tym biurze dostalam nerwicy.Jestem doswiadczonym architektem i pracowitym, a tam zostalam potraktowana jak smiec i zlodziej na wstepie. Jeden koszmar. Trzymajcie sie z daleka od tego biura.

ex-pracownik
@zofia 05.04.2016 12:59
Pracowalam w tej firmie jeszcze jak miescili sie na Korzeniowskiego. Jeden koszmar. Stare rozpadajace sie komputery, praca po 1...

Muszę się zgodzić. Również pracowałem przez ponad 2 lata w tym biurze. Na porządku dziennym było śledzenie każdego kroku pracownika przez sekretarkę i zawiadamianie przez nią właścicieli w razie spędznia przez pracownika 2 minut ponad 15 minut przyznanych na posiłek w ciągu 12 godzin w biurze. 3 wizyty w toalecie w ciągu całego dnia również nie były dobrze widziane. Wieczne skłócanie pracowników przez przyznawanie im naprzemiennie niższego i wyższego wynagrodzenia, żeby nie powstały układy między robolami to była comiesięczna praktyka.

trump

Firma im padnie jak synalek tak będzie zarządzał.Chłoptaś nie ma pojęcia o prawdziwym zachodnim zarządzaniu.Wydaje mi się że jak jest bonzo w Szczecinie to i na całym świecie.Trochę pajac,trochę lansiarz,ale to w gruncie rzeczy prowincjusz.Tak,tak panie Krzysiu.I nie tym tonem.Nie jest pan u siebie w oborze.Trochę szacunku do pracownika,

Timi arch.

Byłem na praktykach (płatnych!) mi sie podobało, faktycznie zarządza teraz 'mlody' i całe szczęście bo z prezesostwem cieżko sie dogadać. Samo biuro chyba najbardziej nowoczesne w Szczecinie byłem w 2ch innych I porównujac było ok.

archiarchi

Nie było mi wiadomo, że firma Urbicon wzbudza takie poruszenie i dyskusje. Warto zrobić dogłębny reaserch właśnie na takich forach,zanim zdecydujesz się na podjęcie współpracy. Praca w Urbiconie będzie dla mnie przestrogą na przyszłość- jakich środowisk należy unikać. Komentarz powyżej bardzo trafnie charakteryzuje role jakie pełni tam szefostwo. stanowczo odradzam

mgr inz arch

Nic w tej firmie nie jest normalne.. Ani zarobki, ani godziny, ani umowa (o dzieło) ani atmosfera. Stres cały czas, harmonogramy pisane nieadekwatnie do realiów - doba ma tylko 24 godziny a pracownik tylko 2 ręce.. Szef projektu którym obecnie zajmuje się 90% osób w biurze, (syn pani prezes i pana profesora ZUT - właścicieli firmy) nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi - zna zasadę kija, zamiast kija i marchewki. Jest opryskliwy i nieprzyjemny jeśli tylko m się coś nie podoba.. a nie podoba się często. Pani prezes to z kolei "dobra ciocia" która przy najbliższej okazji wbije ci igłę albo po prostu wyciśnie cie jak cytrynę. Nie zatrudniajcie się tam, pożałujecie bardzo szybko..

arch

Każda niezapłacona godzina nadliczbowa w pracy jest zyskiem dla pracodawcy- firmy Urbicon. Choć pracodawca może twierdzić inaczej, zysk odgrywa fundamentalną rolę w tworzeniu środowiska gdzie nadgodziny bez zwiększonego wynagrodzenia staja się normą.

architekt

Niezdrowa atmosfera w pracy. Można powiedzieć, że zabija w człowieku resztki pasji. W ogłoszeniach powinno być napisane, że Urbicon potrzebuje stricte kreślarzy cad, a nie architektów. W tej firmie nie ma wspólnych "celów" pracownika i pracodawcy. Ważny jest jedynie interes Urbiconu. Jest to niezdrowe środowisko w branży, promujące wyzysk, brak adekwatnych wynagrodzeń za ciężka pracę. Stąd mój protest i niezadowolenie. Decydując się na pracę w tej pracowni po tygodniu będziecie żałować.

arki-tekt

Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Praca po 12 h na dobre to norma - wrecz NIE WYPADA robic mniej.. Jesli chcesz wyjsc o 16 (czyli po 8h pracy) nazywane jest to "wczesniejszym wyjsciem" i musisz wczesniej mocno nadgonic z robotą, żeby cię wypuścili. Zarobki są poniżej najniższej krajowej, praca na umowę o dzieło. W weekend też pracujesz, bo w piątek pod koniec dnia dowiadujesz się o czymś, co ma być gotowe w poniedziałek rano. Nie masz prawa mieć własnego życia ani własnych planów na weekendy i wieczory - w twoim życiu musi się liczyć tylko Urbicon i to, żeby szefostwo nie musiało płacić kar umownych. Omijajcie szerokim łukiem - już lepiej pracować piętro niżej w tym samym budynku - w Netto na kasie. A co do wspomnianej sekretarki - cały dzień robi puste przebiegi w te i na zad po całym biurze głośno wzdychając (po 10h potrafi to już człowieka bardzo zirytować) po to tylko, żeby siać terror, że jesteś obserwowany. Siedzisz w kuchni jedząc szybki lunch - co gorsza z innym pracownikiem - zaraz na pewno tam będzie, udając że szuka czegoś w szafce, żeby subtelnie przypomnieć ci, że masz wracać do roboty. Twój prywatny telefon musi być wyciszony, a rozmowy ze współpracownikami tylko w tematach dotyczących projektu. OMIJAJCIE!

architekt

mam wrażenie, że powyższa opinia jest pisana przez właścicieli, bo pracownicy nie znają zarobków innych osób i skąd mogą wiedzieć na ile się umawiali. Ja nie dostałem tego na co się umówiłem. A w CV praca w tej firmie nic nie znaczy. Projektu Urbiconu są wyśmiewane za koszmarny wygląd

arch

A mi sie tu dobrze pracuje. Owszem czas pracy jest długi ale z tego co wiem każdy zarabia tyle ile ustalił i wiadome było co znaczy praca przy projekcie wykonawczym. Dodatkowo fajna praktyka, nowoczesne biuro i duży punkt do CV jeśli chodzi prace przy proj. wykonawczy...

architekt

Potwierdzam negatywne opinie powyżej. Miałem NIEprzyjemność pracować w Urbiconie. Pracownika wyzyskuje się do granic możliwości. Faktycznie trzeba wpisywać się na listę obecności, o każdym wyjściu do sklepu po bułkę trzeba informować sekretarkę, która czycha na każdym kroku, żeby strofować i poprawiać. Lunchu nie można zjeść spokojnie. Sekretarka strofowała mnie nawet, że nie można zbyt długo rozmawiać na tematy prywatne, nie można odbierać telefonu, jedynie podczas przerw. Szefostwo oferuje umowe o dzieło po wielu dniach darmowego okresu próbnego, często zwlekają. Nadgodziny to chleb powszedni. Bardzo nie polecam, przykre doświadczenie zwłaszcza dla młodego człowieka,po studiach, który próbuje swoich sił.

pracownik

Bardzo się cieszę, że ktoś w końcu poruszył ten temat. Rzeczywiście warunki pracy w tej firmie są skandaliczne. Przykre jest to, że w naszym mieście cały czas traktuje się w ten sposób pracownika. Wykorzystują trudne warunki obecnie panujące na rynku pracy w tym zawodzie i niestety niektórzy z nas są zmuszeni do pracy w takich warunkach. Uważam , że dopóki będziemy się godzić na taki stan rzeczy nic się nie zmieni pod tym względem, a tacy pracodawcy jak Urbicon dalej będą szerzyć swoje praktyki. Mam tylko nadzieję, że z czasem zacznie się to zmieniać.

pracownik

Stanowczo odradzam, (usunięte przez administratora)

Architekt

słyszałem wiele podobnych opinii od osób pracujących w tej firmie. wyzysk pracownika do granic możliwości a potem nie płacą. przy umowie o dzieło nie można żądać od pracownika pracy w biurze i kontrolować czasu pracy, to nie jest umowa o prace. Wpisywanie się na listę obecności co do minuty. Nadgodziny nie są rozliczane, ale nieobecność w pracy skutkuje odjęciem od pensji.

pracownik

To zrozumiałe, że są terminy, przed którymi trzeba zdążyć, kary za niewywiązywanie się z umów, ale nie powinno się tego realizować kosztem pracowników. Kosztem ich zdrowia psychicznego i fizycznego - tyle godzin spędzonych przed komputerem nie wpływa dobrze na zdrowie... Pełen podziw dla ludzi, któzzy tam pracują, to dziwne, że godzą się na takie warunki pracy, współczuję im i życzę wytrwałości...

pracownik

.."bo najaważniejsi są dla nas nasi pracownicy"... Świetne hasło, prawie jak z niejednej kampanii reklamowej dużego koncernu... Ale tutaj raczej jak z przedwyborczej kampanii... Bowiem (jak się po niedługim czasie okazało) były to tylko nic nie znaczące, puste słowa z rozmowy kwalifikacyjnej jakie możnabyło usłyszeć z ust pacodawcy... Urbicon... prężnie działające biuro projektowe, wydawałoby się godne zaufania, szacunku z racji doświadczenia oraz postępujące według tak propagowanych w środowisku architektonicznym zasad etyki.... Wydawałoby się.... Takie myśli i opinie krążyły w moim umyśle dopóki na własnej skórze nie było mi dane doświadczyć jak naprawdę wygląda praca w tej firmie. "Pilnie poszukujemy doświadczonych projektantów lub asystentów do pracy..." -takie i podobne ogłoszenia ukazujące się co chwilę w internecie - to chyba też o czymś świadczy... Nic w tym dziwnego, skoro po kilku dniach,tygodniach darmowej pracy pracownicy sami rezygnują, widząc w jakich warunkach jest to praca... Nie wspominając już o tekście samej umowie jaką dostają do podpisania.... To tak jakby sami na siebie podpisali wyrok... Praca od 8-16? Z zegarkiem w ręku?... Nic podobnego, z zegarkiem w ręku w tym biurze owszem - ale przerwa na "lunch"... Nie daj Boże minuta dłużej na śniadaniu... w toalecie... Od razu rozmowa pouczająca,od czujnego na wszelkie uchybienia i pozanormowe zachowania, oka sekretarki... Praca od 8 do późnych godzin nocnych, to tutaj norma, czasem nawet do północy i dłużej... A nazajutrz "od nowa Polska Ludowa"... I nikt Cię nie zapyta czy masz jakieś plany poza pracą? Napewno nie masz... A kiedy trwa narada zarządu firmy "żaden pracownik nie może opuścić biura, dopóki narada się nie skończy"! Pamiętaj pracowniku! To zrozumiałe, że są terminy, przed którymi trzeba zdążyć, kary za niewywiązywanie się

Zostaw opinię o Urbicon Sp. z o.o. - Szczecin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Urbicon Sp. z o.o.