Opinie o Wmk Invest Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Wmk Invest Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Wmk Invest Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wmk Invest Sp. z o.o. w Katowice

Aneczka Nowy wpis

Witam, proszę o informację czy do teraz już wiadomo jak staże były lub są płatne? Jeszcze w tamtym roku ktoś przytaczał kwotę 1600 zł z tym ze to chyba było na 2022? Dodatkowo pojawiła się informacja o zarobkach w wysokości 3000 zł na rękę przez pierwszy rok, jaka to będzie kwota teraz w tym bieżacym?

Atmosfera może i fajna, ale nią się nie najesz. Zarobki bardzo zaniżone, nieadekwatne rynkowo. Brak sluzbowego sprzętu (nawet w biurze), a gdy ktoś chce pracować zdalnie musi używać prywatnego komputera. Ludzie po roku, dwóch odchodzą ze względu na brak podwyżek i premii

Edyta

Bardzo zaniżone czyli jakie?

@Edyta

Około 2000-3500 na rękę.

Małgorzata

Nie no jak dochodzi do 3,5 to chyba nie tak źle? Czy jednak uważasz, że i tak powinno być o wiele więcej?

PrawieQA
@Małgorzata

Ludzie pracujacy prawie rok czasu nadal nie maja 3 tys (QA - dopóki nie zdadza ilus tam wewnetrznych testow), developerzy troszke ponad 3. Błagam, nie wiem jak bogatym trzeba byc zeby sie godzic na takie warunki. Stawka rynkowa dla Qa Juniora - spokojnie od 4.5. Mialem jakis czas temu próbowac sie tam dostac na staz qa ale kolega oswiecil mnie zarobkami :)

Jakub
@PrawieQA

Na stażu też tak płacą czy jeszcze mniej? Bo zwykle staże nie są zbyt dobrze opłacane. Wiesz może ile tam trwa taki staż? Trzy miesiące czy dłużej?

byly pracownik Nowy wpis
@Jakub

staz trwa miesiac i rok temu był platny 1600 zł, po stazu nie ma gwarancji pracy. choć to i lepiej, bo pracując tam będziesz zarabiał niecale 3 tysiace na reke przez pierwszy rok.

Pracownik Nowy wpis

Firma jest w porządku - praca zdalna w zasadzie od 'day 1' zaraz po nadaniu dostępów, współpraca z wieloma pasjonatami, ktorzy szczerze lubia to co robią i to widac. Zarobki - są w miarę rynkowe - zwłaszcza, ze firma zatrudnia juniorow bez doswiadczenia zarówno FE jak i QA. Jak ktos oczekuje 10k na rękę w pierwszej pracy to powodzenia w szukaniu. Z mojej perspektywy - praca jest ok, praca zdalna, brak wymogu stawianie sie w biurze, kazdy ma spoko podejscie, z bezposrednim przelozonym mozna pogadac na wszystkie tematy bez stresu. Dla mnie na pewno fajne miejsce na start, pracuje w firmie ponad rok i nie planuje zmian. Z podwyzkami tez nie ma problemu, z reguly wychodza z inicjatywy przelozonego co jakis czas w miare postepu i rozwoju umiejetnosci :)

Alicja Nowy wpis

Ja właśnie szukam pracy jako junior :) Widziałam tu info o szkoleniach wstępnych, ale właśnie interesuje mnie czy coś ponad to oferują jeśli chodzi o naukę? 10k jako junior może nie, ale ile można podać mniej więcej żeby się wstrzelić w ich widełki? :) Znalazłam w necie starsze ogłoszenie i tam piszą o możliwości wyjazdów zagranicznych. Czy to dotyczy tylko konkretnych stanowisk?

Firma bardzo mocno stawia na juniorów i z tego powodu jest jednym z lepszych miejsc pracy dla początkującego programisty/testera. Po punktach: 1. Póki inne firmy wystawiają jedno ogłoszenie, na które przychodzi 200 CV, tutaj dla juniorów organizują szkolenia, na które biorą od razu po 5-10 osób. Po takim szkoleniu w firmie zostają nie wszyscy, ale jednak większość. Wymagania wstępne dość niskie w porównaniu z innymi firmami, dlatego dostać się tu na staż jest stosunkowo łatwo. Zupełnie nie ma absurdalnych wymogów, kiedy żeby znaleźć pracę na poziomie juniora trzeba mieć "nie mniej niż 2 lata komercyjnego doświadczenia", jak dość często można spotkać w innych miejscach - firma jest otwarta na wszystkich. Oczywiście jeżeli kogoś wezmą na staż z niskim poziomem wiedzy, będzie to wymagało od takiej osoby bardzo dużo pracy w trakcie stażu - program jest na prawdę intensywny, a niskie wstępne wymagania zupełnie nie oznaczają, że spełnienia takich wymagań wystarczy w pracy. Pole dla rozwoju jest duże. 2. Szkolenie wstępne trwa miesiąc-półtora i jest organizowane bardzo i bardzo sensownie. W trakcie szkolenia są przerabiane narzędzia stosowane w firmie, typowe podejścia, realne sytuacje. Faktycznie po takim szkoleniu można normalnie kontynuować pracę w firmie bez zadawania pytań o to jak co działa, bo wszystka niezbędna wiedza zostaje przekazana. 3. W odrębny punkt warto wynieść osób prowadzących te szkolenia - są nie tylko wspaniałymi specjalistami w swojej dziedzinie, ale także i utalentowanymi nauczycielami, zawsze chętnie odpowiadającymi na pytania (oraz po prostu fajnymi ludźmi). Mówię tu o wszystkich szkoleniach - i dla developerów, i dla QA. 4. Miła atmosfera w pracy, otwartość na zadawanie pytań, co dla osoby zaczynającej swoją przygodę w IT jest bardzo ważne. Zdarzały się sytuacje, kiedy nie wiedziałem jak rozwiązać jakiś problem, dzwoniłem do bardziej doświadczonego kolegi, ten z kolei mógł zaprosić jeszcze kogoś - i w trzy-cztery osoby omawialiśmy co dokładnie jest nie tak i jakie rozwiązanie jest najlepsze. Oczywiście, że sporo się nauczyłem w trakcie takich rozmów. 5. Bardzo wysoka jakość kodu. Code review robi tylko kilka najbardziej doświadczonych osób w firmie i kod jest sprawdzany bardzo szczegółowo. Tak, dla początkującego deva może być nieprzyjemne otrzymanie review kodu, które zakłada przerobienie taska od nowa (i dobrze, jeżeli tylko jeden raz), ale jak najbardziej ma to sens. W takich warunkach nauka dobrych praktyk programowania idzie bardzo szybko i osoba z rocznym doświadczeniem pracy tu zaczyna zwracać uwagę na takie rzeczy, na które w innych firmach czasami nie zwracają uwagi nawet osoby z wieloletnim doświadczeniem. Czy są wady? Oczywiście, jak w każdej firmie. Ale serio - jak ktoś szuka pierwszego miejsca pracy w IT i przeszkadza mu, że gdzieś płacą więcej, a gdzieś zapewniają jakieś specjalne benefity, to chyba nie od tego zaczyna pracę. Jak ktoś szuka doświadczenia w IT, to tutaj znajdzie doświadczenie, które zrobi go prawdziwym specjalistą i przyda się w każdym miejscu pracy. No, a jak ktoś szuka nie doświadczenia, a tylko dodatkowych korzyści i "pensji 15k" po bootcampie, to niech sobie szuka.

Purysta językowy
@12345

Pisze się "w punktach" ;-)

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Wmk Invest Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
KiedysDeveloper

Byłem na rozmowie o staż na front-end developera, pierwsze wrażenie miałem negatywne, firma która nie ma ogłoszeń na justjoinit, czy nofluffjobs nie zapowiada się dobrze, raczej jakiś januszex który oszczędza na ogłoszeniach. Natomiast sama rozmowa wywarła na mnie pozytywne wrażenie, kilka pytań z CSS, takich nie łatwych, ale też nie trudnych, potem musiałem napisać test z angielskiego i na koniec zakodowanie kawałka strony. Po wszystkim mogłem porozmawiać o tym z developerem, który powiedział co zrobiłby inaczej i dlaczego. Ogólne wrażenie takie raczej na plus

Olga
@KiedysDeveloper

A potem byłeś na tym stażu u nich czy tylko na rozmowie? Jeśli byłeś, to czy polecasz? Ogólnie to dostałeś od nich feedback po tych zadaniach rekrutacyjnych? :)

Olek
@Olga

Rozmowa jest z developerem, więc feedback masz od razu po rozmowie.

Małgorzata
@Olek

Ale tylko chyba po zadaniu czy się powiodło czy nie i co do poprawy, bo chyba z decyzją o przyjęciu to oni jeszcze muszą między sobą raczej to przegadać?

JS dev

Pracuję w tej firmie wiele lat i nie planuję tego zmieniać. Przez kilka ostatnich lat rzadko zdarzało się aby ktoś odchodził. Klimat od zawsze był fajny, ludzie bezproblemowi. Projekty są dość powtarzalne, ale duże i klienci ciekawi. Praca jest w nowych technologiach, nie ma szalonej presji, nigdy nie miałem na co narzekać.

TylkoPytam
@JS dev

Czy pracodawca płaci za każdy taki wpis 70groszy? Da się z tego wyżyć?

haha
@TylkoPytam

70 groszy to i tak więcej niż premia na skończony projekt :)

Wmk Invest Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko programista w Katowice. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co według Ciebie powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

Junior Front Dev

Aplikowałam na staż , od razu po stażu zostałam zatrudniona na uop. Ekipa, atmosfera dobra, no i możliwość pracy zdalnej. Wymagań kosmicznych nie było, może test logiczny był... ciekawy ale to juz standard w programowaniu :)

Byłem niedawno na teście dla testera STAŻYSTY! wymagania kosmiczne. ISTQB w wersji angielskiej trzeba umieć na pamięć... Jak powiedziałem znajomy jak wyglądały testy po angielsku to mnie pytali czy ja startowałem na SENIORA... i że chyba coś im się pomieszało w głowie łagodnie mówiąc.

@Michał

Wymagania z kosmosu ciekawe czy zarobki też takie kosmiczne. Też zaprosili mnie na test i to jest przesada. To świadczy jak bardzo przesycony jest rynek testerów po bootcampach bez doświadczenia. Przebierają w kandydatach jak dziewczyny na Tinderze... Jeszcze do tego brak profesjonalizmu, bo miałem dostać odpowiedź na drugi dzień, a tu kilka tygodni bez odpowiedzi...

Trzeba się uczyć
@Adam

Widać trzeba coś umieć, żeby dostać pracę. Ja się dostałam, przygotowanie się do stażu zajęło mi 3 dni. Pracujemy z ludźmi którzy nie znają polskiego, więc dobrze jest znać angielski, nie wiem skąd to oburzenie.

VC

Bardzo proszę o uaktualnienie informacji o tej firmie. Czy warto tam aplikować? Jaka jest atmosfera w biurze? Zarobki?

pro_bono

Rozmowa z potencjalnym przełożonym była bardzo nieprzyjemna - kilkukrotne przerywanie wypowiedzi w środku zdania, dodatkowo zdarzyło się, że osoba z którą rozmawiam udaje, że nie wie o co chodzi, po czym zaczęła tłumaczyć wybrane zagadnienie z użyciem synonimu i jednocześnie próbując wymusić, że kompletnie nie znam się na terminologii. Pomimo ambitnych projektów, które są realizowanej w tej firmie, powżej opisana sytuacja może mówić wiele o atmosferze tam panującej.

H-R__B

Nie będe dużo pisać. Nasza współpraca nie była zbyt długa. Dojazd mnie wykańczał i było mi za mało czasu. Firma pracuje w najnowszych technologiach, architekt(szef?) wymaga żeby się na bieżąco ich nauczyć i ogarniać. Technologicznie firma jest mocno przed polską konkurencją i też raczej nie mierzą w ten rynek. Minus to scrum master(zy-JH) i pm-owie poza biurem, przez co psuje się kontakt i nie ma ogarniania i bezpośredniego opierdalania zespołu. Chwalę sobie i dziękuję za to czego się nauczyłem.

Kamil

Firma poszukuje obecnie Programisty PHP, oferują bardzo dobre warunki pracy, umowa o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, opiekę medyczną, udziały w szkoleniach i konferencjach oraz możliwość wyjazdów zagranicznych. A oprócz tego wiele innych, myślę, że oczekiwania są równomierne do oferowanych warunków.

Zostaw merytoryczną opinię o Wmk Invest Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Wmk Invest Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wmk Invest Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wmk Invest Sp. z o.o.?

Wmk Invest Sp. z o.o.
  • Korfantego 2