Opinie o Sibelco w Bukowno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Sibelco. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Sibelco o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sibelco w Bukowno

Rozczarowany Nowy wpis

Cześć,ja powiem tylko tyle koledzy,koleżanki z nowego zakładu KRYNICKI serdecznie Wam współczuję nic dobrego Was nieczeka.Pani Aleksandro jestem pracownikiem proszę mówić że to konkurencja piszę:)

Łucja Nowy wpis

Czytam, że od lipca trwa redukcja etatów? A czemu? :)

Abc Nowy wpis
@Łucja

Też chcielibyśmy wiedzieć. Redukcja pracowników na zmianach i tyle. Teraz trzeba robić dwie roboty na raz:)

Wanda Nowy wpis
@Abc

Czekaj to wam kompletnie niczego nie wyjaśniają? To jak teraz organizacja pracy tutaj wygląda, skoro piszesz, że dwie roboty na raz? :/

Oj Panie dyrektorze proszę się zastanowić dlaczego ludzie nie chcą iść na Pana imprezy a nie chodzić za nimi i namawiać prosić ich o pójście!!,czy Pan nie widzi że zakład tonie że wykwalifikowanych pracowników Pan się pozbywa,waga nie będzie zautomatyzowana to się nie uda Panu nie tak szybko.Proszę zacząć szanować swoich pracowników!!

Mirosław

Czemu się pozbywa? Nie ma kasy na wynagrodzenia? Są jakieś opóźnienia w wypłatach?

to już jesień
@Mirosław

Nic nowego pod takim zarządem od 2016r. gdzie liczą się słupki i procenty sprzedaży, a nie liczą się ludzie będzie coraz gorzej. Nie rozumiem takiego podejścia do ludzi i trzeba sobie jasno powiedzieć, że ktoś tu się nie nadaje na menadżera i szefa tej firmy. Resztę wniosków pozostawiam pracującym "jeszcze w tej firmie", a nowym kandydatom życzę owocnych wrażeń po zatrudnieniu.

Bezradny

A wody nie ma w kranie ludzie rąk nie mogą umyć za to bardzo ładnie wygląda renowacja drzewek koło biura,to było najważniejsze w realizacji

niemawodynapustyni
@Bezradny

bo prezentować to TRZA SIĘ UMIĆ ! szefostwo zagraniczne wyższych szczebli przyjeżdża więc pijar musi być! czy proces malowania piasku na żółto, a trawy na zielono już się rozpoczął? bo ogólne poruszenie już widać. woda w kranie zaczyna się pojawiać! śmiech przez łzy. "impreza" na 150 lat firmy w ogródku przy grilu, chętnych nie było a niemal wszyscy idą

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Pani Aleksandro. Usuwanie negatywnych opinii na temat kierownictwa i zarządzania zakladem nie usuwa problemu w rzeczywistosci. Pani jako HR powinna zainteresowac sie sytuacją, ze pracownicy masowo sie zwalniają i ze jest zle, a nie tuszowac i udawać ze jest wszystko ok.

Łucja
@Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

A wedlug ciebie czemu pracownicy się zwalniają? Pytam jako potencjalny pracownik, nie chce kolejny raz zmieniac firmy :/

Pracownik incognito
@Łucja

Nieproporcjonalnie niskie zarobki do ilości obowiązków. Wydawaćby się mogło że w Sibelco - dużej korporacji można dużo zarobić - nic bardziej mylnego! Konkurencja płaci znacznie lepiej. Na wyższych stołkach pensje może i się zgadzają, tak jak liczby w zestawieniach dyrektora, o które tak zabiega byle wykazać cięcia i oszczędności. Podrzędnych pracowników ma się za roboli, byliśmy przeciążeni, a teraz dodatkowa redukcja etatów na zmianach nic dobrego nie wróży. Zaraz niebędzie kim robić. Powodzenia. Nikt nie wyciąga żadnych wniosków! Ludzie wogóle sie nie liczą. Dyrektor jak mijał pracowników, nadal nas mija. Chęci jakiejkolwiek dyskusji brak, siedzi zaszyty w biurze. Od wielkiego dzwonu jak ktoś zwróci mu uwagę to przemawia. Przejrzyjcie w końcu na oczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I przywróćcie normalną pracę wagi, bez kolejek, z komunikacją jak należy W JĘZYKU POLSKIM!

@Pracownik incognito

Ok, no z tego opisu faktycznie nie za ciekawie to wygląda. Ale to wgl możliwe, żeby nagle od tak sobie to przywrócili?

Jaki Taki
@Pracownik incognito

Pracownik incognito - w samo sedno! Bardzo dobrze napisane☝. Nikt jeszcze nie przemyślał albo nie widzi, albo też nie chce widzieć co się dzieje w zakładzie. A dzieje się źle!! Dyrekcjo pomyśl trochę o ludziach w zakładzie...!!!

@Jaki Taki

A się tak zastanawiam to nie ma możliwości, żeby te spostrzeżenia do nich osobiście kierować? Bo tu z forum to nie wiadomo czy cokolwiek wyciągną

Firma Sibelco poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina

Dzień dobry Sibelco. Jestem pracownikiem zakładu w Bukownie, ale nie będę się ujawniał, bo wiadomo... Ostatnio 29.06.2022r. na ogólnym zebraniu mówiliście Państwo o wzajemnym szacunku, a postępujecie Państwo, delikatnie mówiąc, BARDZO ŹLE!!! Patrząc na to co się wyrabia w zakładzie dochodzę do wniosku, że (z całym szacunkiem do włodarzy zakładu) nie mają pojęcia o zarządzaniu zakładem. Pracujemy w 5 osób na zmianie, włącznie ze Sztygarem, i już teraz nie można wziąć urlopu, a w rocznych celach ujmujecie, że możemy zostawić max. 5 dni urlopu na nowy rok. A już teraz chcecie Państwo zredukować obsadę zmiany do 4 osób! Musicie wziąć pod uwagę to, że zawsze może ktoś zachorować, a wtedy będziemy wiecie gdzie.... Robimy Wam (i nam też) "GRUBĄ" robotę, a nie jesteśmy doceniani w odpowiedni sposób. Chcecie robić transformacje zakładu zwalniając ludzi (Polaków), a jednak przyjmujecie Ukraińców (Redukując koszty)!! Mówicie Państwo, że produkcja zakładu wzrosła o 8%, gdzie nie widać tego w żadnym calu naszych zarobków! Wprowadzacie Państwo zachodnie (belgijskie) przepisy i standardy, a pensje pozostają "polskie"!! Chcecie Państwo wprowadzić automatyczną wagę, gdzie według mnie to nigdy nie zda egzaminu! Z doświadczenia wiem jak działa "automatyczny rozładunek piasku" (bez obsługi nie działa!!) Reasumując. Macie wykwalifikowany sztab ludzi z długoletnim doświadczeniem i jak nie przejrzycie na oczy, to w krótkim okresie czasu nie będzie rąk do pracy w tym zakładzie!!! Jeszcze pozdrawiam :)

nowy pracownik

Jak wygląda praca w tej firmie? W jakim mieście na Śląsku znajduje się ta praca i jak z dojazdem? Ogarnia to pracodawca czy trzeba na własną rękę? Pozdrawiam i życzę na kilka słów o tej pracy.

Franciszek
@nowy pracownik

Jezeli jestes nowym pracownikiem to wspolczuje. Bedziesz do latania dziur i rzucany na rozne zmiany do kazdej roboty. POWODZENIA !

Natalia
@Franciszek

ile zmian jest w firmie ze piszesz o tym przerzucaniu ? 2 czy 3 ?

Franek
@Natalia

3 zmiany. Idziesz wedlug grafiku, a w piatek sie dowiadujesz ze jednak masz zmieniiny grafik i w poniedzialek idziesz na inna zmiane niz Ci wypada. Kodeks pracy kodeksem, ale widocznie Syfbelco tego nie obowiązuje

@Franek

A co jakby komuś poważnie nie podpasowało akurat, można przełożyć wyjątkowo na inną zmianę jak już?

Bukowno

Chaos chaos i jeszcze raz chaos z nieudolnym zarządzaniem. Podwójne standardy i braki kadrowe.

Edward
@Bukowno

Jak to podwójne standardy? To wybrani pracownicy są traktowani lepiej? Bo tak zrozumiałem. Nie ma teraz rekrutacji? No bo jak uważasz że brakuje ludzi to chyba powinni kogoś przyjąć.

Dorota
@Bukowno

co masz na myśli pisząc o nieudolnym zarządzaniu?

1a2c3g
@Dorota

Jak napisalem prawde to komentarz usuniety. Nie ladnie. Zapraszamy a sie przekonacie. Kierownik bez kompetencji i umiejetnosci zarzadzania zespolem. Najwazniejsze to wejsc w (usunięte przez administratora) dyrektorowi. Ludzie nie wazni, byle dyrektor byl zadowolony. Pracowalem tam i bardzo zaluje straconego czasu. Tyle moge powiedziec. W zadnej firmie nie doswiadczylem takiej oszczednosci na ludziach produkcyjnych, ktorzy tworza ten zaklad. Najnizszy pracownik do gnojenia byle na wyzszych stanowiskach kasa sie zgadzala. Szukanie haka na kazdego i za cokolwiek. Sztygarzy sprzedadza za drobne nawet swoja zaloge byle kierownik byl zadowolony. (Sa wyjatki w kadrze dozoru, ale to za malo aby bylo dobrze)

Zarządzanie firmą jest fatalne. Jeszcze nigdy w historii tego zakładu nie było tyle samoistnych zwolnień (zarówno w Bukownie jak i w głównej siedzibie). Bardzo źle wpływa to na atmosferę wśród pracowników. Jedni nie zdążyli jeszcze odejść, a juz kolejne osoby planują się zwolnić. Jeden chaos i bałagan. Kierownictwo w dalszym ciągu nie wyciąga żadnych wniosków. Najwyraźniej ich wizja firmy tak ma wyglądać?! Najlepiej raz w roku zrobić anonimową ankietę nt atmosfery i przypudrować niedoskonałości. Miało dojść do zwolnień, to ludzie sami się zwalniają, bo nie godzą się na politykę firmy i degradacje. Jak widać jest źle, a z czasem będzie jeszcze gorzej jak co po niektórzy nie przejrzą na oczy.

Nic nowego

Mój wpis z 10.12.2016r. pozostaje aktualny i po pięciu latach potwierdza postawioną wtedy diagnozę. Każda zachodnia korporacja działająca w Polsce i mianująca na stanowiska zarządu danej firmy "Polaków" musi mieć szczęście do ludzi uczciwych i rzetelnych. Oprócz efektywności i dobrych wyników ekonomicznych dających sens działania i istnienia firmy, przede wszystkim liczy się człowiek ten na dole produkcji, który wytwarza lub produkuje. Bez takich ludzi, zgranej załogi firma po prostu ma problemy, aż w końcu musi upaść. Dzisiaj przy braku ludzi do ciężkiej pracy u podstaw, chęci i zaangażowania nie da się tego utrzymać. Nie sztuką jest dać zarządowi dobrą kasę, która pozwala im żyć godnie, a ludzi na "dole" mieć w "dużym poważaniu". Nie płacąc za nadgodziny, "gdy robi to dzisiaj każdy uczciwy prywaciarz pracodawca" szanujący pracowników dzięki, którym istnieje. Daje to obraz zachodniej korporacji, której widocznie nie stać lub dla dobrego efektu zarząd tnie koszty, aby się "wykazać" przed właścicielem dla swoich doraźnych korzyści. Złożoność produkcji piasków płukanych i suszonych wymaga doświadczenia i przekazywania tego młodym następcom. Przy takiej rotacji załogi staje się to po prostu nie możliwe. Gdy odejdzie reszta starych pracowników mających po prostu dość, czarno widzę przyszłość. PORA SIĘ OBUDZIĆ WŁAŚCICIELU i wyciągnąć wnioski z niesamowitej rotacji pracowników od 2017r. nie mającej w historii tego oddziału, a teraz zakładu od jego powstania w 1993r

Teresa

Piszesz o degradacjach, dotyczy to pracowników produkcyjnych, czy też osoby w administracji i biurowych? To są degradacje o jedno stanowisko w dół czy zupełnie na same najniższe pozycje lub do innych działów?

Obserwator

Nie polecam pracy w Sibelco zatrudniając się na jednym stanowisku trzeba dodatkowo zastąpić kilka innych stanowisk. (usunięte przez administratora) teraz kiedy chcą tereny pod nowe złoże to zainteresowali się lokalna społecznością poprzez organizowanie wycieczek na zakład, biorąc udział w lokalnych imprezach i rozdawanie drzewek. A prawda jest taka ze wcześniej ich to nie obchodziło, nawet nie zatrudniają zbyt wielu ludzi z Bukowna. Im hałas jeżdżących 40 tonowych samochodów od 6-22 nie będzie przeszkadzał bo tam nie mieszkają…

Dołącz do nas!
Poszukujemy pracownika produkcyjnego do naszego zakładu w Bukownie.
Więcej informacji w zakładce Oferty Pracy.
x

Szukają państwo operatora wózka czy pracownika fizycznego do noszenia 25 kg worków bo o tym w ogłoszeniu nie ma ani słowa. A dla mnie to jest ważne bo uprawnienia posiadam, oferta mnie zainteresowała, ale zdrowie nie pozwala mi na ciężkie prace fizyczne. Brak też informacji o wysokości wynagrodzenia. Tak właśnie wygląda olbrzymia przepaść pomiędzy polskim a zachodnim rynkiem pracy gdzie w ofertach pracy często na 3-4 strony formatu A4 wszystkie te informacje się znajdują co oszczędza czas obu stronom bo potencjalni pracownicy mogą już na starcie ocenić czy jest sens ubiegać się o dane stanowisko i nie marnują swojego czasu jak i czasu osób odpowiedzialnych za rekrutację. A benefity? Pracuje się dla pieniędzy a nie dla wątpliwych jakościowo benefitów, które tak naprawdę są bezwartościowe. Wypunktujmy. Prywatna opieka medyczna. Co zawiera? W większości firm ten pakiet nie zawiera nic. Lekarza rodzinnego i 3-4 specjalistów do których i tak dostęp jest dobry. A i ginekologa. Ja jako mężczyzna w ciążę nie zajdę, ale skoro jest ginekolog to dlaczego nie ma androloga? Prywatny program emerytalny. W Polsce obowiązuje zasada: godna płaca to godna emerytura. Przy tak śmiesznie niskiej stopie zastąpienia jak jest w naszym kraju żaden dodatkowy program emerytalny nie wpłynie w widocznym stopniu na wysokość emerytury. Premia świąteczna i premia roczna. Z premiami jest tak że mogą być a równie dobrze może ich nie być. A powód żeby nie wypłacić premii zawsze się znajdzie. Dofinansowanie do urlopu. Jak wyżej. Nie jest to gwarantowane. Ekwiwalent za paczkę świąteczną dla dzieci. A jeśli ktoś nie ma dzieci? Bilety do kina. Brak szczegółów. Ile jest tych biletów i jakie to bilety? Dwa rocznie pojedyncze na wskazany film czy 24 podwójne rocznie na dowolny seans. Fakty są takie że pracownik najniższego szczebla i tak nie ma ani czasu ani środków (do kina trzeba dojechać, trzeba zapłacić za parking) aby z tego skorzystać. Karta Multisport. Jak wyżej. Znajomy też ma u siebie tę kartę. Ile razy z niej skorzystał przez ostanie 5 lat? Nigdy. Karta daje mu 1 godzinę tygodniowo na basenie we wskazanej godzinie. A wtedy to on zawsze jest w pracy. Karta lunch . Takie pół na pół. Musiałbym wiedzieć konkretnie jaką zniżkę lub darmowe posiłki ta karta zapewnia i kto ją akceptuje. W sumie to nie dla mnie. Unikam spożywania posiłków innych niż te samodzielnie przyrządzone. Reasumując wolałbym zamiast tych wszystkich benefitów po prostu 3000 zł netto. Jesteście Państwo skłonni tyle zapłacić? Śmiem wątpić, a przecież to nie jest stawka oderwana od rzeczywistości. To bardzo realne pieniądze przy obecnych kosztach życia w Polsce.

Aktualność
W dniu 17/07/2021 mieliśmy Dni Otwarte naszego Zakładu w Bukownie.

Zainteresowanie tym wydarzeniem było tak duże, że mimo zwiększenia do trzech grup zwiedzających, nie mogliśmy przyjąć wszystkich zgłoszeń.

W sumie spotkaliśmy się w gronie prawie 100 osób, jak się okazało wśród nich było wielu miłośników geologii☺️

Dziękujemy za Waszą obecność, aktywność i ciekawe rozmowy. Podziękowania kierujemy też do OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W BUKOWNIE MIEŚCIE,  które zawitało w bogatym składzie, a przy tym w ramach jednej z grup zwiedzających zapewniło dodatkowe atrakcje.
Ten udany dzień, pełen wrażeń stworzyliśmy razem :)
Poniżej prezentujemy kilka uchwyconych momentów w kadrze .
Nie mówimy do widzenia, tylko do zobaczenia, bo mamy nadzieję, ze z Wami, jak i wszystkimi zainteresowanymi osobami spotkamy się jeszcze wiele razy .

Zainspirowani tym wydarzeniem już rozpoczynamy przygotowania do kolejnego - zachęcamy do śledzenia naszej aktywności na Facebooku .
OBSERWATOR

NIE SZTUKĄ JEST ZACHWALAĆ ZAKŁAD W KTÓRYM SIĘ NIE PRZEBYWA I NIE WIDZI SIĘ JAK TRAKTOWANI SĄ PRACOWNICY. RZEKOME OSZCZĘDNOŚCI NA LUDZIACH I SPRZĘCIE A NOWE FURY I NOWE PARKINGI SĄ. PRZYMUS PRACY W SOBOTY ZA WYBITKI W TYGODNIU ORAZ POLOWANIE NA PRACOWNIKA CO ZLE ZROBIŁ BYLEBY POMNIEJSZYC MU TZW. 13 WYPLATE KTÓRA RZEKOMO SIE NALEZY KAZDEMY PRACOWNIKOWI ZA PRZEPRACOWANY ROK. POPROSTU TA FIRMA W BUKOWNIE TO ŻENADA I JAK NIE ZMIENIĄ PODEJŚCIA DO PRACOWNIKA TO NIE BEDĄ MIEC LUDZI DO PRACY AŻ W KOŃCU BEDZIE ZAMKNIĘCIE ZADŁADU BO DO TEGO DĄŻĄ

@OBSERWATOR

Dzień dobry, Odniósł się Pan/Pani do kilku kwestii, na które chcę odpowiedzieć. Jak wiadomo w naszej fimie Sibelco, najwyżej cenimy bezpieczeństwo wszystkich Pracowników jak i kontraktorów. Działamy zgodnie z prawem. Wobec tego, mając 40-sto godzinny tydzień pracy, przygotowywane sa grafiki tak, by każdy Pracownik mógł mieć dwa dni wolnego w tygodniu. Bywa, że produkujemy i w sobotę i zgodnie z kodeksem pracy, są wyznaczane dni wolne w tygodniu. Wiem, że wybór tych dni jest uzgadniany z Pracownikiem. Premia w wysokości 13-stej pensji jest wypłacana Pracownikom, którzy osiągnęli wyznaczone cele. Wyznaczone co rok cele sa realne do spełnienia, co uwidacznia wypłata premii od kilku lat na poziomie 90%-100% miesięcznej pensji. Pokazuje nam to, że mamy bardzo zaangażowanych Pracowników, którzy dążą do osiągniecia celów i je osiągają. Okres pandemii nie był łatwy dla Pracowników. Udało nam się w tym czasie produkować, zachowywać szczególne ochrony i zapobiegać zakażeniom. Ja uważam, że mamy świetnych Pracowników, wykwalifikowanych, znających się na swojej pracy. Zachęcam do bezpośrednigo kontaktu ze mną lub przełożonymi, byśmy mogli porozmawiać merytorycznie o tematach, które uważa Pan/Pani, że należy poprawić. Właśnie dwustronny dialog może przynieść efekt, aniżeli odnoszenie się na tym portalu do Pana/Pani opinii. Pozdrawiam

Aktualność
Od 18 marca 2021 roku wszyscy pracownicy naszej firmy mają możliwość korzystania z platformy językowej eTutor - LangMedia Sp. z o.o. zupełnie za darmo.✨
Jest to możliwe dzięki projektowi, którego autorem jest p. Tomasz Słoma.
Na platformie nasi pracownicy mają do dyspozycji m.in.: ponad 2000 interaktywnych lekcji języka angielskiego i niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania, system inteligentnych powtórek, gry językowe, branżowe słowniki tematyczne i wiele więcej!
Do tej pory nasi pracownicy spędzili 2641h czasu na nauce języka.
Maciek

Czy wypłata wysyłana jest w całości?

@Maciek

Dzień dobry, tak, wynagrodzenie co miesiąc jest przelewane na wskazane przez Pracownika konto. Każdy Pracownik ma dostęp do portalu ADP, w którym znajduja się dostępne paski płacowe. Pozdrawiam

Karol

Dostaliście maski oraz rękawiczki?

@Karol

Dzień dobry, firma Sibelco Poland stawia priorytetowo bezpieczeńtwo naszych Pracowników. Pracownicy są wyposażeni w wszelkie niezbędne ochrony osobiste m.in. rękawiczki, maski. Pozdrawiam

Dyrektor podobno w poprzedniej firmie tak oszczędzał że ludzie nie mieli na czym pracować zamiast inwestować w maszyny to wymyślają jakieś bzdury niby bhp które bardziej przeszkadza niż pomaga pracownikom ludzie w biurze w sibelco niekompetentni choć zdarzają się wyjątki patrzą tylko na kogo tu donieść żeby podlizać się dyrektorowi jeśli ktoś się buntuje to zostaje karcony przez dyrektora wymagają więcej nie dając w zamian nic gorąco nie polecam tej firmy są inne firmy które płacą tyle samo lub więcej i dają lepsze warunki.

Osoba z biura

Dzień dobry. Ja wypowiem się conieco na temat pracy w biurze. Ze swojej strony polecam Sibelco Bukowno jako miejsce pracy. Wszystkie ustalone warunki są realizowane, wypłata na czas, wszystko legalnie na umowie. Oprócz wypłaty są inne dodatkowe wynagrodzenia (wakacje pod gruszą, premia świąteczna, 13sta pensja za zrealizowane cele, opieka medyczna za 1zł) - niestety dużo ludzi zapomina o tych rzeczach a to w przeliczeniu w skali roku również podnosi wypłatę do góry. Atmosfera ogólnie miła, ludzie są szanują. Zawsze można się do czegoś przyczepić, ale to w myśl zasady "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Na temat pracy na produkcji się nie wypowiem bo się na tym nie znam, ale jeżeli chodzi o dodatki to zarówno biuro jak i produkcja są jednakowo traktowani. Część pracowników jest niezmienna od lat, część pracowników jest nowa, ale tak jest chyba w większości zakładów.

Wiktoria

Ale skoro ludzie pracują po 12 lat to chyba nie ma tam dużej rotacji?

XxX
@Wiktoria

Witam, W chwili obecnej na zakładzie została garstka doświadczonych pracowników. 80% ludzi to nowy nabytek lub ludzie ze stażem około 1 roku. Wina leży po stronie zarządu który w ogóle nie szanuje pracowników. Ogólnie większośc zalogi szuka pracy aby jak najszybciej uciekać z tej firmy.

stary wiarus
@Wiktoria

To dlaczego Marek i Wacek odeszli po tylu latach. niczego im nie ujmując z wiedzy doświadczeniz i kompetencji. Nie ukrywaj się pod pseudo Gustaw i Wiktoria, bo nigdy takich ludzi w tej firmie nie było .Pozdrawiam stary wiarus.

Xxx
@XxX

Niestety to prawda, wina typowo leży po stronie kierownictwa które nie potrafi logicznie rozwiązywać problemów dotyczących choćby nawet oszczędności. Nie ma logicznego myślenia, tylko wszystko najłatwiejszą linią- wina pracownika. Pan S. To osoba całkowicie niekompetentna na to stanowisko, wręcz nazwałbym go "chorągiewką", biega jak ???? za dyrektorem i dokonuje bardzo złych i (usunięte przez administratora) decyzji nie uwzględniając ich następstw. Po tylu latach jego pracy na zakładzie nie ma kompletnie żadnej wiedzy co do prowadzenia zakładu produkcyjnego- może do łopaty by się nadał. Nic dziwnego, że opinie są takie złe, bo poprostu jest tu źle, może dużego wysiłku tutaj nie zaznamy, ale psychicznie idzie czasem zwariować. Jeżeli zarząd to czyta, serdecznie nie pozdrawiam, i życzę szanowania pracowników.

HR Manager Sibelco Poland

Witam, proszę o konkretna wypowiedź, dlaczego Pan/Pani tak sądzi? Dzięki konstruktywnym uwagom może Pan/Pani pomóc nam w zmianie. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Gabryel

Łukasz

Ja także nie polecam zakładu w Bukownie po 12 letniej współpracy byłem zmuszony opuścić zakład (czeste błędy z liczonymi wyplatami, brak poszanowania osób fizycznych, stosowany takzwany pijar inwestowanie w parkingi ,klabiki,i wiele innych mało znaczących spraw,a żeby wymienić popsute silniki,przekładnie nie ma funduszy na to, władza w biurze czyste kolesiostwo(zatajane problemy jeden przed drugim,tworzenie grafików,urlopow pod siebie.) Stwarzanie przez władze problemów których nie potrafą naprawić a winę problemu zrzuca się na pracownika przyklad jednodniowa nieobecność pracownika fizycznego w pracy gdzie na późniejszej rozmowie z kierownikiem zarzucana jest wina postoju produkcyjnego przez pracownika no bo na zmianie sztygar i jeden pracownik nie jest w stanie ogarnąć 3-4 linie produkcyjne zaladunki fadroma,wózkiem widłowym oraz autocystern oraz jak to ładnie mówią na zakładzie konfekcja materiału w worki 25kg lub bigbag w "międzyczasie" Od czasow nadejścia nowego dyrektora zauważalne są oszczędności na ludziach (brak przyjęć nowych pracowników zabranie premi swiateczny, i wiele innych) Serdecznie Niepozdrawiam, były pracownik zakladu Bukowno 2008-2020

XxX
@Łukasz

Witam. Bardzo prawdziwa opinia. Obecnie na zakładzie można zaobserwować zero szacunku do pracowników produkcji. Szukanie problemów na siłe, aby tylko obwinić szeregowego pracownika. Podejrzewam że jest to jeden z powodów przez który zwolniło się wiele doświadczonych pracowników ze stażem powyzej 10-15 lat. Kierownik trzymający się stołka dwoma rękami, wykonuje każde chociażby absurdalne polecenia dyrektora któremu tylko zależy na obcięciu kosztów i oszczednosciach. Gdyby kazał zwolnić kierownikowi cały zakład, ten zapewne by to zrobił byle utrzymać stołek. Kierownik próbujący zaplusować dyrektorowi na siłę szukający błedów pracowników byle tylko sie wykazać. Obietnice kierownika które można uslyszeć w rozmowie w 4 oczy nie wychodzą poza jego biuro. Wielu osobom obiecał wiele kursów, szkoleń, podwyżek itd a nic z tego nie zostało zrealizowane. Nowi pracownicy mają obiecane na rozmowie kwalif. pracę na sprzecie mobilnym a kończą rzucaniem po wszystkich stanowiskach co skutkuje ich odejściem. Inwestycje również smieszne. Zakład się sypie, wszystko trzeszczy, dziurawe a szefostwo pakuje kase w ogrodzenia i nowe ściezki dla pieszych. Nie zdziwię się jeśli zakład upadnie w najbliższym roku. Nikt tu na długo nie zostaje. Nowi pracownicy w większości zwalniają się po okresie próbnym. Większośc zalogi szuka pracy byle opuścić to coś. Zarobki też marne.

Łukasz
@XxX

Potwierdzam , świństwo i prostactwo na stolkach. Ogolnie już nie ma kto tam wiedzy jakiejkolwiek przekazac nowym pracownika chłopaki z remontowki jedynie jak istnieje jeszcze taka brygada hehehehe sztygary nadrobią przecież dla kierownika wszystko a wartości ludzkie precz

Magdalena

Czy oprócz mężczyzn firma zatrudnia również kobiety? Może ktoś będzie tak miły i napisze?

@Magdalena

Tak, kobiety pracują w Sibelco. Jednakże na samej produkcji są to Panowie pewnie z racji warunków- praca tez na zewnątrz, zmianowa

Kazimierz

Skoro już piszesz, to może podpowiesz czy łatwo dostać pracę w Sibelco? Jak ogólnie oceniłbyś atmosferę w firmie i możliwości rozwoju?

Zostaw merytoryczną opinię o Sibelco - Bukowno

• Jak się pracuje w Sibelco?

Zobacz opinie na temat firmy Sibelco tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sibelco?

Sibelco