GF Corp Sp. z o.o. sp. k.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o GF Corp Sp. z o.o. sp. k.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Zbigniew Baran

Pracownik firmy - COO

26.02.2024 11:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

Zbigniew Baranikona wywiad

Jesteśmy liderem branży airsoft w Polsce i Europie. Nasza firma wspierała i rozwijała ten sport od początku jego popularności. Głównym filarem naszego biznesu jest nie tylko sprzedaż produktów, ale także wspieranie i rozwijanie gałęzi airsoft. Stworzyliśmy sklep Gunfire oraz wprowadziliśmy na rynek gamę marek, które stały się nieodłącznym elementem gry dla tysięcy osób. Nasza oferta to nie tylko produkty, to również wiedza i wsparcie, które oferujemy naszym klientom na każdym kroku ich airsoftowej podróży.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Zbigniew Baranikona wywiad

Początki firmy GF Corp to opowieść o determinacji i pasji. Grupa pasjonatów airsoftu postanowiła zamienić swoje marzenia w rzeczywistość, tworząc firmę Gunfire. Wkładając całe serce w każde działanie, przekuwaliśmy swoją pasję w biznes. Pomimo przeciwności losu, zdobywaliśmy doświadczenie, negocjowaliśmy z producentami i budowaliśmy trwałe relacje z klientami. Dzisiaj, po blisko dwudziestu latach istnienia, nasza hurtownia ASG Gunfire jest jednym z głównych dostawców replik w Europie. To jednak nie tylko sukces biznesowy — to przede wszystkim historia ludzi, którzy zawzięcie dążyli do realizacji marzeń i wspierali rozwój airsoftu.

Aha...

Zabawne że o początkach istnienia firmy i jej rozwoju wypowiada się ktoś, kto pracuje w niej niedawna i w owym rozwoju nie uczestniczył... Poddaje to w wątpliwość całą wypowiedź.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Zbigniew Baranikona wywiad

Branża airsoftowa to świat pasjonatów, w którym każdy szczegół ma swoje znaczenie. W naszym otoczeniu biznesowym kontrahentami są głównie producenci replik airsoftowych, akcesoriów oraz wyposażenia militarystycznego, którzy tworzą klimat tej niszowej gałęzi rynku. Mimo wspomnianej niszowości branży firma GF Corp odniosła sukces, stając się liderem na większości kontynentów. Nasze zaangażowanie, marki własne, szeroki wachlarz produktów, a także wsparcie dla społeczności airsoftowej, pomogły nam zyskać zaufanie klientów i zdobyć silną pozycję na rynku.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Zbigniew Baranikona wywiad

W naszej firmie proces rekrutacji jest dostosowany do konkretnego działu, do którego poszukujemy pracowników. Zazwyczaj składa się on z dwóch etapów, które mogą obejmować zarówno rozmowy kwalifikacyjne, jak i praktyczne zadania lub testy, w zależności od wymagań stanowiska. Niezależnie od dziedziny, podczas rekrutacji kładziemy duży nacisk na ocenę kompetencji miękkich kandydatów. Wierzymy, że umiejętności techniczne mogą zostać nabyte, ale zależy nam, aby każdy członek zespołu pasował do kultury naszej firmy i podzielał nasze wartości.

Jakich pracowników Państwo poszukują?

Zbigniew Baranikona wywiad

Chociaż z przyjemnością współpracujemy z pasjonatami airsoftu, to równie chętnie witamy w naszym zespole osoby spoza branży, które przynoszą nowe spojrzenie i świeże pomysły. Doceniamy różnorodność doświadczeń i perspektyw, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju naszej firmy. Ostatecznie, naszym celem jest zbudowanie zgranego i zróżnicowanego zespołu, który będzie efektywnie działać w dynamicznym środowisku biznesowym.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Zbigniew Baranikona wywiad

Już od pierwszego dnia nowy członek zespołu uczestniczy w różnorodnych szkoleniach i spotkaniach, które nie tylko wprowadzają go w tajniki naszej firmy i jej działalności, ale również zapewniają solidną dawkę know-how dotyczącą obsługi programów i narzędzi niezbędnych do pracy. Nie jest to jednak koniec. Nowemu pracownikowi dajemy możliwość bliższego poznania zespołu poprzez rozmowy i spotkania. Staramy się być jak najlepszymi gospodarzami, zapewniając wsparcie i odpowiedzi na wszelkie pytania czy wątpliwości, które mogą pojawić się na początku przygody z nami. Etapowo wprowadzamy nowego członka zespołu do jego konkretnych obowiązków i projektów, umożliwiając mu stopniowe zaangażowanie się w pracę zespołu. Dzięki takiemu podejściu nowy pracownik może poczuć się pewnie w naszym środowisku pracy i stopniowo podjąć pełne obowiązki, wiedząc, że ma wsparcie ze strony całego zespołu GF Corp.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Zbigniew Baranikona wywiad

Kluczową rolę w procesie rozwoju pracowników odgrywają przełożeni. Organizują oni regularne spotkania indywidualne, podczas których omawiane są cele, oczekiwania oraz plany rozwoju. Dzięki tym rozmowom pracownicy otrzymują konstruktywną opinię na temat swojej pracy oraz wskazówki dotyczące działań, które mogą podjąć w celu osiągnięcia kolejnych sukcesów.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Zbigniew Baranikona wywiad

Zatrudnianie nowych osób jest dostosowane do potrzeb i strategii naszej firmy. Może wiązać się z: rozszerzaniem działów w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na określone kompetencje, poszukiwaniem nowych talentów i kompetencji, oraz adaptacją do zmieniających się warunków rynkowych. Naszym celem jest elastyczne zarządzanie zespołami tak, aby sprostać wymaganiom biznesowym i dążyć do osiągnięcia strategicznych celów firmy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Zbigniew Baranikona wywiad

Nasze plany rozwojowe kładą nacisk na utrzymanie i wzmocnienie pozycji lidera w branży airsoftowej. Pragniemy osiągnąć to poprzez stałe inwestycje w nowe technologie, rozwój naszych produktów oraz doskonalenie procesów biznesowych. Jednocześnie nieustannie dostosowujemy naszą ofertę i strategię do zmieniających się potrzeb i oczekiwań naszych klientów, dążąc do zapewnienia im najlepszych doświadczeń zakupowych i spełnienia ich oczekiwań.

LC Nowy wpis

Chce się dowiedzieć czy podczas zatrudnienia jako starszy specjalista ds. SEO jest się tylko na stałej podstawie czy jednak również przyznawane są premie? nie wynikają one jednoznacznie z opisu a interesuje mnie docelowa wysokość podstawy, chce mieć porównanie. czy ktoś ją zna?

HV Nowy wpis

Rozwiniecie temat wyników? Ktoś napisał, że premie są właśnie od nich zależne. Interesują mnie wiec szczegóły. O jakich kwotach jest tu mowa? Warto?

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w GF Corp Sp. z o.o. sp. k.? Chodzi o pracę jako Programista C++, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 22 grudnia.

andrzej zaucha Nowy wpis

jest OK . multisport, dopłata do posiłków dla pracujących w biurze, premie zależne od wyników, luxmed.

OC

Odniesiesz kulturę do konkretnego działu? O co z nią chodzi? po prostu wisi oferta dla specjalisty od zakupów krajowych oraz zagranicznych, niby mam niedaleko Psiego Pola ale właśnie zastanawiam się czemu to jest praca 100% stacjonarna? Nie wprowadzają może u was hybrydy czasem? Są plany na kolejny rok?

QU

Cześć, o jakich stanowiskach jest mowa przy tym zdalnym przy podkreśleniu tego stwierdzenia, że nie pracują? ciekawi mnie po prostu jak można to ewentualnie zweryfikować? Jakieś wyniki wyrabiają? Macie tu typowe słupki, excele i te sprawy?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. controllingu w firmie GF Corp Sp. z o.o. sp. k.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.

Bardzo profesjonalne rozmowy rekrutacyjne i kontakt z HR, pierwszy raz od dawna dostałem odpowiedź i to jeszcze z fedbackiem także docieniam i dziękuję wbrew pozorom nadal to rzadkość.

Malwina

A to na b2b jest też normalny okres wypowiedzenia? I są też jakieś odprawy czy odszkodowanie za zerwanie kontraktu? Ja nie wiem a chętnie się dowiem.

W GF Corp Sp. z o.o. sp. k. poszukiwana jest osoba na stanowisko Administrator IT. Brałeś udział w procesie rekrutacji i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądało spotkanie. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób, które biorą pod uwagę pracę w tym przedsiębiorstwie.

Gabriela

Mnie bardzo interesuje, czy na stanowisku Młodszy Administrator IT jest jakaś opcja na awans w przyszłości? Bo sobie wyszukałam taką ofertę gdzieś w sieci, Tylko zastanawiam sie, czy np. po roku czy dwóch latach można dostać się na stanowisko średniego szczebla?? Może trzeba zrobić jakiś kurs?

Czemu GF CORP w komentarzach jest polecany, a średnia ocen to 2/5?

@Tomek

Hmm... A aktualne opinie to jakie są? Bo może to są gwiazdki z tego okresu co teraz jest? :/ Coś się pogorszyło?

Sind
@Tomek

Udostępnia pancerny w podsłuch i monitoring sprzęt.

@Sind

I to niby powód do oceny 2/5? Czy się z tym nie zgadzasz nawet?

Rekrut
@Sind

Sprzęt z monitoringiem może jeszcze z czasu spędzonego w toalecie tez trzeba się wyspowiadać.

@Sind

Nie ma monitoringu pracownika. Wprawdzie zainstalowane są pulpity zdalne i narzędzie OCS ale do zdalnej pomocy IT, w końcu większość firmy pracuje również zdalnie. Chyba, że chodzi o narzędzie do zarządzania projektami, ale to też nie kontroluje czasu spędzonego na pracy.

@pracownik

A wiadomo jaki oni nadzór nad tym prowadzą? Czyli generalnie pracownicy są uświadamiani od samego początku, że ich ruchy w komputerach są nadzorowane? wyniknęło z tego kiedyś coś złego?

reks

@tylos i do tego tego te lewe umowy B2B, ostatnio kumpel był na rozmowie rekrutacyjnej , bez żadnej ochrony. Warto porozmawiać z pracownikami którzy z stamtąd odeszli dużo mogą powiedzieć niestety nic dobrego.

Czy w firmie GF Corp Sp. z o.o. sp. k. są regularne szkolenia pracownicze?

Matylda

Dzień dobry Piotrze. Nie będę narzekać na warunki pracy. Płaca dobrze i na czas, nie zmuszają do nadgodzin. W temacie organizacji dofinansowanych posiłków pracowniczych to zwracam uwagę na firmę Borgers z Wrocławia. Zatrudnieni (wiem to od chłopaka bo tam pracuje) mają tam system informatyczny, dzięki której codziennie zamawiają posiłek w którego koszcie partycypuje pracodawca. To wygodne rozwiązanie, dzięki temu pracownicy nie tracą czasu na spacery do kantyny albo stanie w kolejce. Powodzenia! Matylda.

Robert
@Matylda

Dzień dobry Pani Matyldo. Bardzo miło mi widzieć, że moi klienci doceniają to co dla nich robię więc dodam coś od siebie. Firma Borgers, której nazwę Pani przytacza współpracuje w obszarze organizacji posiłków z firmą SmartLunch. Skąd się o tym dowiedziałem? Nie musiałem tej informacji szukać - sam ten system tam wdrażałem. Od swoich klientów wiem, że wspólne posiłki integrują załogę i wpływają na obniżenie rotacji. Pozdrawiam Robert

Iza

Dlaczego tamte osoby nie chciały pomóc firmie w tym magazynie? Inni pracownicy z biura normalnie pomogli? To był raczej trudny okres dla każdego i chyba jednak wsparcie w firmie powinno wtedy być o wiele większe niż w normalnych czasach?

Sylwia

@pracownik czyli kobiety też mają równe szanse na zatrudnienie tu ?

Hans
@Sylwia

Branza jest specyficzna jesli znaja sie na rzeczy to jak najbardziej. Tutaj nie liczy sie płeć, wyznajnie, kolor skóry i orientacja tylko twoja wiedza.

Ali
@Hans

Większość facetów, ale kobiety tez są.

Piotrek

Cześć wszystkim! Po ślubie wróciłem z Norwegii i szukam roboty, więc weryfikuję oceny pracodawców. Czuję, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Wrocławia. Pomóżcie mi i napiszcie jak pracuje się w firmie GF Corp? Czy warunki pracy są dobre? Czy w firmie można zamówić obiad, w którego koszcie partycypuje pracodawca? Piotrek

@Piotrek

Pewnie ze tak

Jaki jest okres rozliczeniowy w GF Corp Sp. z o.o. sp. k.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Do 10 tego dnia tygodnia

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w GF Corp Sp. z o.o. sp. k.?

Jones

Czasami tak a czasami tak zalezy od klt.

Gabriela
@Jones

A jest jakaś szansa na dofinansowanie na kursy językowe? Bo o ile z potocznym zwykle nie ma problemu, to biznesowy angielski już trochę gorzej. W ogóle cała rozmowa jest po angielsku, czy tylko jakaś część na zweryfikowanie znajomości języka?

Jones

Pracodawca na prawdę spoko. Trochę ostrożnie podchodziłem do pracy tutaj przes opinie na tej stronie ale wiecie co? Miło się zaskoczyłem. Po 3 miesiącach podwyżka i premia. Do tego benfity różnego rodzaju. Wystarczy sie trochę przyłożyć i można nie najgorszej zarobić. Do tego ludzie w firmie naprawdę super.

@Jones

Hej, czy zmiana warunków po 3 miesiącach była spowodowana przejściem z umowy na okres próbny na normalną umowę? Mógłbyś podpowiedzieć ile wynosiła ta podwyżka w GF Corpie i czy ta premia była jednorazowa? I jakie benefity Ci doszły? :)

@Marta

Owszem zmiana kasy byla po 3 miesiacach na umowe o pracę na taka kwotę ktora mi odpowiada i umowiliśmy sie wcześniej. Co do premi to jak sie starasz masz co miesiąc okolo 400 zł czasami więcej. Benefity to dofinansowany obiad w pracy zniżki pracownicze w sklepie i wiele innych.

asia

ja akurat widziałam na ich stronie film rekrutujący i z wielkim przerażeniem stwierdzam że 90 procent pracowników tam to mężczyźni:( panie tylko w ksiegowosci i kadry c(usunięte przez administratora)Po tym strasznym filmie zaczełam szukac opinii i znalazłam te forum,dzięki wam że jesteście.

@asia

Film jest dosyć stary, ma już parę lat i skład osobowy przez ten czas się trochę zmienił, również pod względem dywersyfikacji płci ;) Dział IT faktycznie nadal składa się z dwóch panów, ale to raczej kwestia tego, że jest malutki, większość działań IT jest przekazanych zewnętrznym firmom. Jedyne dwa działy w jakich nie ma kobiet, to BOK sklepu Gunfire i Serwis tego sklepu. Ale jest to związane ze specyfiką branży w jakiej działa. Przekrój demograficzny osób zwiazanych z airsoftem zawiera w sobie niecałe 5% kobiet. Z tych 5% naprawdę ciężko o osoby zainteresowane pracą z klientami-hobbystami lub pracą w serwisie technicznym przy serwisowaniu replik broni palnej.

Atanazy
@asia

najmij się jako położna...będą same kobity, przerażenie zniknie...

Hans
@asia

Tylko dla tego że branża jest specificzna, jesli jarasz sie militarystyką to jak najbardziej ta praca jest dla Ciebie niezależnie od płci.

Czy to prawda że zwolnili ludzi?

@Anna

nie, wręcz przeciwnie na magazyn przyjęto dodatkowych pracowników. Część firmy pracuje zdalnie.

TM
@Anna

Tak, to prawda. Nie warto sobie głowy zawracać. Zarząd z wiecznymi zmianami, nie wiesz co Ciebie czeka następnego dnia.

Aldona

Ile osób tam pracuje? Wchodzą tu pracownicy? Chciałbym przeczytać coś więcej na temat GF CORP?

Jak jest z pakietem medycznym w GF Corp Sp. z o.o. sp. k.? Można dołączyć rodzinę?

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o GF Corp Sp. z o.o. sp. k. - Wrocław

• Jak się pracuje w GF Corp Sp. z o.o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy GF Corp Sp. z o.o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GF Corp Sp. z o.o. sp. k.?

GF Corp Sp. z o.o. sp. k.