Opinie o PZU Życie S.A. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PZU Życie S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PZU Życie S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PZU Życie S.A. w Dąbrowa Górnicza

Doradca Nowy wpis

W Oddziale Dąbrowa pracowałem 4 miesiące. Brak wsparcia i pomocy o którym tu piszecie to nie wszystko niestety co doprowadza do sytuacji kiedy Doradcy odchodzą praktycznie codziennie. Pomoc tylko dla "ulubieńców" oraz jak się ogólnie tu mówi "dla korzyści". Nie ma zasad kto dostaje Firmy do obsługi, modyfikacji - dostają "ulubieńcy" koleżanki, rodzinka. Reszta to traktowanie " radź sobie sam"

Były Doradca Nowy wpis
@Doradca

Zgadzam się w 100%. Jeżeli doradcy odchodzą to nie dlatego że "nie chce się im pracować" to dlatego że w Dąbrowie konieczne są zmiany na najwyższych stanowiskach. Brak wparcia, pomysłu, pomocy. Tu czas się zatrzymał i Panie "etatowe" oraz Dyrekcja to epoka czy się "siedzi czy się leży...." Odeszliśmy do Firm konkurencyjnych i naprawdę widzimy różnicę jak można pracować ciężko ale z przyjemnością do tej pracy iść. Zapewniam że w Dąbrowie tak nie jest o czym świadczy sytuacja licznych odejść. Pozdrawiam Wytrwałych.

Czy w firmie PZU Życie S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

Doradca Nowy wpis

Postaram się w sposób obiektywny opisać pracę w PZU DG. Pracowałem tam 7 miesięcy początkowo szkolenie bardzo podobne jak w wielu korporacjach jakie było moje zderzenie z rzeczywistością kiedy po zakończeniu nie miało to swojego odzwierciedlenia w codziennej pracy. Szok i niedowierzanie że tak dużo czasu zostało zmarnowane na zupełnie niepotrzebne rzeczy. Po przyjściu do biura i kłopotach z dostępem do różnych systemu niezbędnych do pracy nikt się już mną nie interesował. tak naprawdę gdyby nie koledzy z zespołu to nie miałbym od kogo się zwrócić.

Kama

Pracuje w PZU Życie S.A. już prawie 5 lat i z czystym sercem mogę polecić. Pracuje na B2B , więc działalności gospodarcza, która daje ogromne możliwości. Sama decyduje jak i ile pracuje. System wynagradzania bardzo zadowalający, składający się z podstawy+ prowizji i premie kwartalne. Patrząc z perspektywy czasu zarabiam krotnie więcej niż podawałam że oczekuje podczas rozmowy rekrutacyjnej. Wiadomo że za siedzenie na (usunięte przez administratora) i nic nie robinie nie będziemy zarabiać przysłowiowych 'kokosów', ale przy systematycznej i solidnej pracy można osiągnąć naprawdę wiele. Dodatkowo jest tu wiele ścieżek rozwoju, czego jestem przykładem i ścieżki te również polecam. Dodatkowo organizowanych jest wiele ko kursów, gdzie nagrodami są wysokie nagrody pieniężne, a nawet wycieczki zagraniczne na bardzo wysokim poziomie. Oceniając PZU należy zwrócić uwagę na spółkę której opinia dotyczy, czy jest to PZU Życie S.A., czy PZU Zdrowie itp.

b2b
@Kama

Prawda że za siedzenie nigdzie nikt nikomu nie płaci, ale dlaczego z oddziału DG odchodzi tak wielu Doradców? Może chwila refleksji i sprawdzenia jakie wsparcie ,jakie wdrożenie do pracy, jaka atmosfera jakie traktowanie? Podejście do Pani ekspert która cały czas zajmuje się swoimi prywatnymi sprawami nie będzie groziła krzykiem z jej strony, arogancją. Z oddziału ostatnio odeszło bardzo dużo osób i nikogo to nie dziwi?

Były Doeadca
@b2b

Zgadzam się w 100% nie można wszystkiego zrzucać na doradców i agentów. Brak wsparcia, aroganckie pogardliwe zwracanie się ze strony pracowników etatowych.

trzystopniowa

standardowe i sztampowe, zamknięta osoba, która prowadzi proces.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kontroler jakości
Dąbrowa Górnicza
ALGAS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy SPAWACZ TIG stal nierdzewna
ATN Service ApS
ANNA

Pracowałam na umowie o pracę w PZU 3 lata. Praca wymagająca, stresująca, ciągle szkolenia zmiany w produktach. Pół etatu PZU życie i pół PZU SA. Wyplata podstawowa 2 razy 1600zl czyli razem wychodziło 3200zl brutto! Premia za sprzedaż i premia kwartalna. Po roku na rękę łącznie zarabiałam 4tys a co kwartał 5tys - 6tys Plany wykonywane zawsze. Joty ponadprzeciętnie.Nepotyzm na niesamowita skalę. Bez pleców lub kombinowania w stylu opłacania składek na rodzinkę i znajomych bo trzeba zrobić plan nie ma szans się utrzymać. Rotacja niesamowita.

Wiecie, czy PZU Życie S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Doradca

Zanim zaczniecie dokładną analizę opinii o pracodawcy warto zwrócić uwagę na kilka elementów: - jaki segment ktoś opisuje - PZU to wiele spółek połączonych ze sobą. Nie można do jednego worka wrzucać Życia, majątków, zdrowia itd. - w danym segmencie zazwyczaj jest kilku zarządzających i tu podobnie, warto sprawdzić kto, z kim i dlaczego, zwłaszcza, że czasem po prostu nie pasuje nam czyjaś osobowość. - pracuje się tu na różnych umowach i to też dość istotne rozróżnienie, na które warto zwrócić uwagę. Osobiście pracuję na umowie Agencyjnej w nowym zespole Pani Kamili i gorąco polecam. Jak wszędzie bywa różnie, ale warto zaryzykować zarówno dla nowych możliwości, jak i dla atmosfery, która panuje w zespole. Gorąco polecam.

Czy w PZU Życie S.A. są szkolenia zewnętrzne?

Maja

Na wstępnie zaznaczam, że nie jestem roszczeniową osobą, ale nastawiona na pracę na wyniki oraz efekty. Dlatego zdało mi się, że dobrze jest aplikować na stanowisko managera w PZU, ponieważ pracowałam na kierowniczych stanowiskach przez kilka lat, ale n skutek wypalenia, chciałam zmiany. Zatem zostałam umówiona na rozmowę rekrutacyjną. Na pierwszym etapie managerka robiła pozytywne wrażenie, dostałam się na drugi tam rozmowy z jakąś HR-ką z Warszawy, poziom tej rozmowy dla doświadczonego rekrutera był... śmieszny. Ale pomińmy to i przejdźmy dalej. Ostatni etap to tak zwany akcept od dyrektora regionalnego, który jest w porządku, pozytywnie nastawionym człowiekiem. Takie odniesiesz wrażenie podczas rekrutacji. Chociaż miałam inne propozycje, przyjęłam tę pracę. Na B2B już pracowałam, więc ta opcja mi nie straszna. Oczywiście będą cię bajerować, że tu świetne warunki pracy, mega dużo kasy zarobisz, podstaw 5 koła. Nie daj się na to nabrać. Szkolenia "zawodowe" która odjedziesz to kpina. Średnio-przyjemni trenerzy lub średnio-merytoryczni. Natomiast EGO adekwatne do tego jaką wiedzą i merytoryczności powinni się wykazać na zajęciach. Ale to do przejścia, czasem można się sparzyć na początku, wystarczy to przeczekać i być nastawionym na pracę oraz zdobywania wiedzy od bardziej doświadczonych. Tak zawsze pracowałam, tak też uczyłam swoich pracowników. Prawdziwym zonkiem, było to, że nie będziesz managerem, le masz opcję nim zostać. Czyli musisz na początku wyrobić pewne limity, a później możliwe, że zostaniesz skierowana na dalszy proces "ścieżki kariery". Zastanawiające jest to, że w pracy, gdzie tak dużo się zarabia jet ciągła rotacja, a pracownicy się zmieniają średnio co pół roku, może nawet i szybciej. Reszta weteranów narzeka na pensję. Jednak prawdziwym gwoździem do trumny jest styl komunikacji, w którym managerstwo wręcz obraża współpracowników. Kiedy zwrócisz uwagę, to będzie wielkie zdziwienie, bo przecież to normalne. Kiedy jest im wygodne, top mówi ci, że jesteś sobie sterem i okrętem, ale kiedy chcą, to szybko ci przypominają, że jesteś jednak pracownikiem. No zastanówcie się... I to się wszystko stopniowo nawarstwia. Stąd radzę się zastanowić nad swoim wyborem miejsca pracy, a zwłaszcza tutaj. System rozliczeń w oparciu o narzędzia do pracy zawodzi, psuje lub zacina się, stąd później jest problem z wypłatą jakiej się oczekiwało.

klient

obsluga klienta dno ,zero zainteresowanja ,traktuja ludzi jak natrentow ,na zwrucenie uwagi glupawe uszmieszki, nie polecam

Marzena
@klient

w sumie to kto się głupawo uśmiechał i jak ta cała obsługa miała wyglądać? wiadomo ile im tu za nią tak właściwie płacą? każdy jest na tej samej stawce czy czymś się to różni? jeśli tak to czym?

CZŁOWIEK

Zaskakuje mnie to co tutaj widzę . Te opinie są niesprawiedliwe. PZU to moloch i ludzie pracują tu na kilku pokładach. Piszę bo przez tę opinie straciłam fajnego człowieka do współpracy i mam nadzieję ,ze już się to nie powtórzy. PZU to umowy o pracę , umowy zlecenia i własna działalność gospodarcza. Ja należę do tej trzeciej - sama sobie sterem i okrętem ( Dąbrowa Górnicza) ale robotę trzeba zrobić. Nikt do niczego mnie nie zmusza , wiem za ile pracuje i jak zaplanować pracę ,żeby zarobić. Zarobki podstawa + prowizja + premia !!! Szkoda ,że te opinie to tylko wypowiedzi sfrustrowanych ludzi z różnych działów. PZU to wiele działów i setki ludzi ( gdyby ktoś mi nie powiedział ,że tu takie opinie są to w życiu bym nie uwierzyła ) - niestety pewnie to prawda ale nie można każdego działu mierzyć jedna miarą jak i całego PZU.

Marzena
@CZŁOWIEK

No pewnie faktycznie jest tak jak piszesz. Wydaje mi się, że człowiek rzetelniej podchodzi do swojej pracy właśnie jak jest na działalności gospodarczej, czego możesz być dowodem z tego opisu. Być może właśnie Ci z uop czy zleceń w większości te gorsze opinie wystawiają. A skoro tak dobrze Ci idzie to może napiszesz coś więcej na temat tych zarobków możliwych do osiągnięcia na działalności? Ile średnio z tego wszystkiego wychodzi?

Antoni

Jak to z tym zmuszaniem do nadgodzin? Zauważyłem kilka opinii, że tak było. Już chciałem słać CV, ale zanim wyślę to wolę się upewnić. Nie uśmiecha mi się praca po kilkanaście godzin dziennie.

Czy w PZU można liczyć na system prowizyjny? Mam doświadczenie w branży i szukam stabilnego zatrudnienia, ale liczy się dla mnie dobra atmosfera i docenienie wkładu pracy....

Koba

Praca tutaj to kompletna strata czasu.. Stresująca atmosfera, głodowe pensje, zmuszanie do nadgodzin.. Specyficzne kierownictwo i liderzy, którzy nakładają coraz większą liczbę obowiązków, a pensje nie rosną.. Natomiast hiperinflacja nieustannie postępuje.. Ogarnijcie się, proszę..

Serdecznie nie polecam tej firmy. Panuje tam ogromny nieporządek - po prostu spychologia stosowana. Liderzy niby wyrozumiali, ale jak dochodzi co do czego maja człowieka gdzieś. Wymagają rzeczy niemożliwych od pracowników, ale żeby jakoś im pomóc -to nie. Przykład: wraca ktoś z urlopu i od razu dostaje masę roboty i ma to zrobic w tydzień, podczas gdy osoby które były normalnie w pracy w tym czasie mialy na wykonanie tej samej ilości obowiązkow dwa tygodnie. Gdy problem zostal zgloszony do przełożonego - następuje pytanie: "A dlaczego nie zdążyłaś/-eś tego zrobić?". Po prostu żenada...

Łasiczka

Jak tam kochani wasza praca w dobie pandemii? Czy Wasi przełożeni też udają (usunięte przez administratora) że nic się nie dzieje? Czy taka "inowacyjna" firma nie potrafi wysłać swoich pracowników na home office? Biorąc pod uwagę, że większość pracowników tej zbistej firmy to pracownicy na umowach śmieciowych ? Pzu ma narzędzia do pracy zdalnej na wirtualnym pulpicie, środowisku. Czemu kiedy wszystkie firmy maja home office , pzu naraża swoich pracowników, na chorobę, brak pieniędzy i długii gdy stracimy godziny .

Jesieniara

Kochani, wszyscy skupiamy się na tym, że dzisiaj obchodzimy walentynki a do tego jest piąteczek. Dodatkowo Ci na umowach zlecenie mają dzisiaj wypłatę. Ktoś powie prawdziwa kombinacja szczęścia, otóż nic bardziej mylnego. Już się spieszę z wyjaśnieniami. Wielu z Was nadal nie wie jaką wypracowało stawkę za styczeń. Spieszę z odpowiedzią – na pewno nie najwyższą. Jest już tyle opcji aby uciąć Wam wypłatę, że trzeba być czumpastyczny aby wierzyć, że tego nie zrobią. Kilka przykładów. Zaczynając od „Jakości”. Jak lider ma w tym interes abyś spadł z rowerka to wierz mi że spadniesz. Można uciąć procenciki praktycznie za wszystko. Jakby się komuś chciało to spokojnie każdą rozmowę można zdisować do 85 procent. A nawet jeśli jesteś doskonały niczym ambasador telemedycyny to i tak nie wiesz czy nie mają na Ciebie prawdziwego jokera w postaci reklamacji sprzed kilku miesięcy. Dostaniesz tylko informację, że zasadna, zjeb@les i na ch** drążysz temat. Ale kochani, najciekawsze przed nami. Kierowalność. Od zawsze liczona w taki sposób żeby się nie zgadzała. Porzucałeś sprawy i umawiałeś tylko z pierwszej pozycji? W raporcie i tak masz 90%. No jakim cudem? Nikt Ci tego nigdy nie wyjaśni. Kierowalność na wszystkie usługi? To jest dopiero magia. Wpada Ci placówka, autoryzacja USG dla pacjentek? Hokus pokus i złotówki znikają. Efektywność tutaj nie ma żadnych tajemnic. Masz robić tyle abyś nie miał czasu zrobić coś naprawdę efektywnego czyli postawić klocka w kiblu. Wypadałoby też wspomnieć, że jest też inny powód dla którego nie chce się tam iść. Dopiero w CZUMie zrozumiałam słowa piosenki: „Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy”. Przy okazji pozdro dla fanów Kultu. Na sprzedaż telemedycyny szkoda słów. Z tymi z mniejszym stażem podzielę się pięknym wspomnieniem, że kiedyś za każdą umówioną telemele dostawało się 2 PLNy (brutto). Zapomniałabym o najważniejszej demonstracji spierd0lenia tego miejsca. Ucinanie godzin i problemy z dodatkami. Za takie zagrywki będą się smażyć w piekle. Serio. Należy jednak oddać sprawiedliwość, że chociaż w PZU Zdrowie nie zarobisz a nawet Cię chętnie oszukają na pieniążki to jednak na pewno się pośmiejesz. Jest tu nawet taki event pod nazwą Stand-up. Pewnie każdy słyszał ale nie każdy wie o co chodzi. Dlatego spieszę się z wyjaśnieniem. Jest to komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością, a jej głównym celem jest rozbawienie widzów. Trzeba przyznać, że to akurat działa w CZUMie perfekcyjnie. Każdy temat, pomysł na usprawnienie pracy to żart. Mnie osobiście najbardziej bawią te prowadzone przez szkoleniowca. Fachowiec, a wiadomo co się mówi o fachowcach, zawsze coś spi... im nie wyjdzie. Za to dobrze radzi sobie w konkursach w których do wygrania jest coś więcej niż bidon czy książka z wydawnictwa Makulatura. Co do Pana kołcza to drobna rada dla Was, jeśli chcecie zadać pytanie to tego nie róbcie. Zostaniecie spiorunowani wzrokiem i otrzymacie odpowiedź „nie wiem ale się dowiem”. Nie pytajcie bo po prostu nie warto. A skoro dziś walentynki, dzień miłości to chciałam pozdrowić PZU Zdrowie, które już drugi rok, systematycznie ruch@ mnie na kasę. Ze względu na to ruch@nie chciałam nawet sformalizować ten związek ale powiedziano mi, że PZU nie szuka niczego na poważnie. Inaczej mówiąc jeśli chcesz umowę o pracę nie zadawaj się z PZU. PS Kochani, za tydzień kolejne święto, tłusty czwartek i z tej okazji chciałam życzyć sobie i Wam aby było nas stać na pączki z lukrem i może nawet faworki!

Czy jest możliwość w PZU Życie S.A. pracy na część etatu?

Ilcia

No chyba żartujesz.. Tam pracujesz ile wlezie. Nie interesuje ich to jaki masz wymiar etatu. Praca po 10-12h to norma. Zmuszanie do nadgodzin i (usunięte przez administratora), a do tego niskie płace i wygórowane wymagania.

@Ilcia

Jakiego stanowiska dotyczy Twoja opinia? Nie rozumiem. jak to zmuszają do 10-12h nadgodzin? Jak są one rozliczane w takim razie?

Ilcia
@Piotr

Niby mają być rozliczone w ramach wcześniejszego wyjścia w inny dzień, ale jak już to zasugerujesz to nie chcą za bardzo dawać tego w dni, które pracownik chce. Zawsze pod górę..

Beata

Brak szacunku dla pracownika, pensje głodowe, niemiła i stresująca atmosfera. Nie polecam, z roku na rok coraz gorzej :(

Ilona

Bardzo duże wymagania za niską pensję, brak szacunku dla pracowników. Pracownicy to dla nich nic innego niż tania siła robocza. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o PZU Życie S.A. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w PZU Życie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PZU Życie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PZU Życie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PZU Życie S.A.?

Kandydaci do pracy w PZU Życie S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PZU Życie S.A.