BayWa Agro Polska Sp. z o.o.

Opinie o BayWa Agro Polska Sp. z o.o.

Matt

Ja tez tam pracowałem ponad rok. Na rozmowie mówili ze głównie liczy się zaufanie, wiedza itp. Co do czego nie sprzedajesz to out. Ceny produktów zaporowe. Jak sobie wyrobisz kontakty to klienci niektórzy biorą z litości od Ciebie bo jest ich Ciebie szkoda i czasem zapłacą te pare złotych więcej żeby Ci pomoc. Tak to ceny są zaporowe. Jak coś się trafi w lepszej cenie to uda się sprzedać. Chociaż jak są pytania dlaczego sprzedaż słaba to słowa „cena” nie można wypowiedzieć. Jesteś handlowcem wiec Ty masz zrobić wszystko żeby klient od Ciebie wziął ;) Auto super Toyota Auris nowiutka. Limit kilometrów jest ale spokojnie wystarcza i na prace i na prywatne sprawy. Na kierowniczych stanowiskach w większości ludzie którzy nie maja pojęcia l biznesie Agro i wprowadzają do tej branży zajawki z fmcg jak raporty, zdjęcia gospodarst, czasy pracy, dojazdu. Pełno biurokracji i tłumaczenia się i jakiś dziwnych planów. Zależy jeszcze na jakoego kierownika się trafi. Najgorzej ponoć wschód - Pan A. Wspólne jeżdżenie raz na dwa tygodnie i ciagle telefony i maile. Pensja podstawa plus premia nie do wyrobienia!

@Matt

Wypowiedz pelna braku logiki poniewaz piszes ze ceny zaporowe a potem ze jak cos jest w lepszej cenie to uda sie sprzedac. Jestes przykladem handlowca ktory musi miec najlepsza cene i pelna swobode. Powodzenia.

Jose

Mam nadzieje ze Andrzej zareaguje na te wypowiedz zgodnie z regulaminem tego portalu.

Dft
@Jose

Andrzej nie zareaguje bo tutaj jest opisana sama prawda :)

Aaaaaa
@Matt

Ja pracuje tu czwarty rok jakoś udaje się sprzedawać, targety się wyrabia , i nie ma problemu żadnego . Jeżeli nie zarabiasz na siebie i na swoją pensje to Cię nie ma takie jest prawo handlu z tego co wiem .

Bbbbbbbbb
@Aaaaaa

Gratulacje bo targety wyrabia najwyzej 3 handlowcow .

John
@Bbbbbbbbb

Max 3... Wygrywają w ustawionych konkursach... Wyjeżdżają na zagraniczne wycieczki.. (usunięte przez administratora) Ostrzegam - nie marnuj czasu! Nie idź do Baywa!

ex

myślę że chodzi o tego drugiego

ex

Oceniam prace w niniejszej firmie jako bardzo dobre doświadczenie. Wysoki poziom szkoleń agrotechnicznych, handlowe bardzo słabe. Socjal standardowy jak na korporację - auto do celów prywatnych bez limitu km, ubezpieczenie grupowe, luxmed. Premie produktowe miesięczne czasem osiągalne. Podstawa wynagrodzenia słaba, podzielona na 2 części - wypłata zależna od ilości wizyt. Na premię roczną za wynik czekałem kilka miesięcy i się nie doczekałem, w "międzyczasie" nastąpiła zmiana zasad ich wypłacania. Ceny wysokie, wyłączności nieznane i często badziewiaste, trudno wbić z czymkolwiek. To była moja pierwsza praca jako przedstawiciel, wyrobiłem sobie rynek klientów i wyrobiłem z nimi dobre relacje. Podziękowano mi w dość chamski sposób - na zasadzie "oddawaj zabawki, podpisz tu i tu i spier...". Dziś oceniam ten czas na plus - mam doświadczenie, rynek, robię 3 razy większe obroty, zarabiam dużo lepsze pieniądze. W innej firmie rzecz jasna. Zresztą przeniesienie było kwestią czasu bo atmosfera jaką wytwarzał kierownik była delikatnie mówiąc nieprzyjemna, zaciągała mobbingiem i chamstwem, nie cierpię pracować z ludźmi którym brak wiedzy i kompetencji, frustracje, kompleksy - rekompensuje stanowisko i władza. Większość handlowców odeszła z tego powodu. Baywa jako pracodawca (o tym jest forum) jest ok. Jednak jak to w korporacji - jesteś trybikiem nie człowiekiem i zależy gdzie trafisz. Po wschodniej stronie Wisły nie polecam. Zero wiedzy, wsparcia, pomocy a rozliczanie gdzie byłeś, co robiłeś, gdzie dzwoniłeś, ile sprzedałeś i dlaczego tak mało, wszystko z zaskoczenia.

Kamil

Witajcie, jestem młodym człowiekiem i co za tym idzie pracownikiem. Od 2 lat pracuję jako przedstawiciel handlowy u lokalnego dystrybutora. Z różnych powodów chciałbym zmienić firmę na większą. Na jakie warunki może liczyć nowy PH? Czy firma dobrze pomaga przy starcie na takim stanowisku?

Aaaaaa

Ty kolego a ty już nie pracujesz w Baywie bo nie podołałeś czy sprzedawałeś tylko do nie wypłacalnych gospodarstw?

Aaaaa
@Aaaaaa

Nie podołałem jak 80% handlowców -nie da rady

Alicja

@Xyz - czy pracujesz aktualnie w firmie BayWa Agro Polska Sp. z o.o.? Czy możesz podzielić się z innymi użytkownikami forum informacjami, jak wygląda praca w tym miejscu? @piotr - jak długo pracowałeś w BayWa Agro Polska Sp. z o.o.? Czy pracownikom przysługiwały jakieś dodatkowe benefity?

Jeremy
@Alicja

Daj sobie spokój z tą firmą. kolejne osoby sie zwalniają i to powinno Ci dać dużo do myślenia. Pewnie ktoś napisze że wszędzie się zwalniają... tak ale i się zatrudniają A do baywa nikt się nie chwali że chce iść.

Hans
@Alicja

Dodatkowe benefity? Umowa o pracę. Oprócz tego przelicznik 0,15, obrotu, zdjęcia domu rolnika że byłaś, majle od kierownika o 23 w niedzielę, jazda z kierownikiem dwa dni w tygodniu, produkty na najwyższym rabacie i tak droższe jak u konkurencji. Przykładów można by mnożyć. Dobra szkoła życia ale czy na tym to ma polegać...lepiej chyba dać zarobić swoim polskim firmom.

@Hans

Zdjec juz nie ma a przeliczniki sa dla kazdej grupy inne. Mozna sprzedawac wylacznosci i liczy sie obrot x5. Trzeba troche kombinowac i to jest najtrudniejsze.

@Jose

Moje pytanie to idziecie do pracy pracować czy kombinować? Przed podpisaniem umowy z tego co wiem warunki i zasady są przedstawiane. Nic dziwnego, że później takie brednie są wypisywane

Gyter
@Obserwator

Tak a w trakcie obcinaja ci kasę aneksem do umowy albo dostajesz wypowiedzenie.

Aaaaaaa
@Gyter

Nie prawda nikt nie obcina w Baywa kasy, jeżeli ktoś jest słaby i nie daje rady to się poddaje i odchodzi. Pracują tu bardzo dobrzy handlowcy a nie karierowicze którzy przerobili już w swoim życiu kilkanaście firm i wszędzie było bebebe

Gfbb
@Aaaaaaa

Kłamiesz. Aneksy obniżające kasę o 30 40 %.

Nie polecam, szkoda czasu

Nicky

Byłem rok. Najgłupsza decyzja życia. Odszedłem od Osada, co tu mówić kupili mnie kasa - 3 tys wyżej, oraz tekstami, ze są liderem w Niemczech, wiec Polskę tez opanują. Auto - dostałem Aurisa, było wow. Tylko później dramat, ceny odlatujące w gore, słabe zatowarowanie, ale przede wszystkim logistyka... kwintesencja dramatu. Chcesz zwalić sobie karierę, idź tam. Musiałem ratować się transferem do małej lokalnej firmy

Ciekawy
@Nicky

U Osada tak źle było? Czy po prostu lepszą kasą Cię skusili?

Robert

Na miejscu tego Pana zajalbym sie Twoim wpisem powaznie. Znam go i nawet jak dopiero sie to lepszego kierownika nie ma.

Me
@Robert

Zająć się może na poważnie tylko że doskonale wie jaka jest prawda.

Em

Chłopie, jaki ty masz cel, że wypisujesz takie bzdury. Z tego co wiem to już dawno tu nie pracujesz.

Rolnik13

Pracowalem w f. BayWa wszystko bylo ok. Ktos później wpadl na pomysl by ściągnąć swoich starych kolegow ..... Ludzie bez doswiadczenia w Rolnictwie. Szkoda tylko tych osób co zostali bo poznalem wspaniałych ludzi . Nowi kierownicy chca tylko wyciagnac pieniadze ,nie obchodzi ich co bedzie dalej . Slowo Cena działa na nich jak czosnek na wampiry. BayWa nie wycofa sie z Polski ale nigdy nie będzie licząca sie firma na rynku bo zarząd nie ma pomysłu jak rozwiązać narastające problemy. Plus dużo szkolen . R.

@Rolnik13

Jak chcesz sprzedawac cena to zatrudni sie w agrolok na telesprzedaz

Dfg
@Jose

Tak spokojnie rób plan i zarabiaj dudki :)

Nicker

Ostrzegam przed tą pseudo firma. A jeśli chodzi o człowieka z tabelkami to fakt chłop nie ma zielonego pojęcia. Nie polecam

@Nicker

Pewnie wolalbys zeby nikt wynikow Twoich nie analizowal.

@Robert

I nie odpytywał z agronomii bo to stresujące i można nie wiedzieć:) Powodzenia w kolejnej firmie.

On
@Robert

Analizował w sposób konstruktywne tak ale nie żebym musiał robić większy plan i zarabiał za gościa który sobie siedzi do 12 w domu i tabelki kreśli (gdzie dane i tak dostaje gotowe)

Coraz lepiej jest u nich ale nie chcą już zatrudniać handlowców . Jest szczegółowa weryfikacja . B

@anonymous

Chyba wcale nie jest tak dobrze skoro ludzie nie przychodzą na rozmowę :)

Jzdz

Czytam i się zastanawiam, dlaczego piszcie że pracownicy odeszli bo nie mogli sobie poradzić? Przecież w większości odeszli zawodnicy, którzy w poprzednich firmach byli świetnymi handlowcami i nagle w baywa sobie nie radzą.

@Jzdz

Jak to byli tacy "extra zawodnicy" to dlaczego odeszli z innych firm?

@Jzdz

Paru świetnych z BayWa już zakończyło kariery w kolejnych firmach :)

Domino

Skąd masz takie dobre info ? :P

Meck
@Obserwator

Jak to jak bo mieli obiecywane inne warunki pracy i wynagrodzenia. Potem zderzaki się z rzeczywistością:brak towaru, wysokie ceny, brak wsparcia i logistyki.

Teraz praktycznie każda firma daje konkretne auta bez GPS. Tak że nie jest to karta przetargowa. Premie...? Przeniosłem się do firmy gdzie system jest też miesięczny, więc też nie odbiegacie od konkurencji. Najważniejszy w pracy jest spokój, A tego w baywa nie dostaniesz.

@1234

Do jakiej firmy się przeniosłeś ? Jeśli można wiedzieć ? :D

@1234

Gratuluję że głównie zależy Ci żeby nie bylo GPS. Powodzenia i spokojnej pracy.

Mick

Jak ktoś chce to może zarobić, znacząca poprawa w firmie w porównaniu do poprzednich lat.

Jose

Dobrze placa i na czas, rowniez daja dobre auto Auris. Jest jeszcze wiele do poprawy ale jest coraz lepiej. Faktem jest ze wiele osob odeszlo bo nie dawali rady i nie mieli sily walczyc. firma otwiera kolejne oddzialy przy ktorych logistyka jest lepsza.

@Jose

To robią łaskę że płacą na czas?

Ktoś

Łaski nie robią ale nie wszystkie firmy placa premie po kazdym miesiacu za sprzedaz, chodzi mi ze regularnie co miesiac jest premia i wynagrodzenie . W innych firmach trzeba czekac na premie.

Jeremy
@Ktoś

Niekoniecznie się z tym zgodzę. Ja jak i wiele innych osób czekało na swoje premie ,uczciwie i ciężko wypracowane, nawet przez kilka lat. Niektórzy niedoczdkali ich i sie zwolnili. Ciagłe zmiany zasad brak stabilności zmuszały do odejść osoby ktore robiły poważne pieniądze w poprzednich firmach, a tu jakoś niezło i to nie rok ale 3-4 lata. Nowe oddziały... Ja słyszałem o trzech. Czy to rozwiąże problem logistyki w całym kraju? Wg mnie słabo

@Jeremy

Z tego co wiem każdy zna zasady/regulamin otrzymania premii, więc nie bardzo wiem po co robiony jest zamęt w temacie. Co do logistyki to nie martw się . Co do oddziałów to słabego masz informatora...

@Jeremy

Placi sie premie roczne po uregulowaniu wiekszosci platnosci przez klientow, widocznie Twoi klienci nie zaplacili za faktury. Kazdy pracownik w firmie jest otym informowany. Idz do konkurencji pewnie tam Ci zaplaca pomimo tego ze klienci Twoi nie beda placic. Dobrze wiesz ktorzy Twoi klienci do dzisiaj nie zaplacli, jak nie to napisz maila otrzymasz szczegolowe info.

Mark
@Jeremy

Zgadzam się z Jose. Każdy chce dużo zarabiać, ale nie jest źle. Są różne premie, w tym jedna za płatności klientów. W tym roku dużo się zmieniło na plus. Szybko zakładane wnioski i większe limity. Co do auta to rzeczywiście Toyota Auris combi diesel. Nie ma GPS. Na pewno nie jest to praca od 9 do 14, więc tym, którzy takiej szukają to nie polecam.

@Mark

Mick

Pewnie przeczytali ten wylew żalu, pretensji i nieprawdy i napisali jak jest. Jak to jest ze tak dlugi czas po odejscu z firmy wypisuje sie nieprawde poniewaz np. Zdjec juz nie ma, ceny nie sa zaporowe, nie ma limitu km itp. Poza tym personalne zarzuty sa odrazajace i nieprawdziwe i mam nadzieje ze beda podjete odpowiednie kroki wobec osob oczerniajacych.

Jen

Oho Widać dział PR wzial się za zmianę wizerunku :)

Ktoś

Pół roku pracy i wystarczyło, żeby zrezygnować. Ceny śor i nawozów kosmiczne, zdjęcia u rolników które trzeba załączyć do raportu w czasie rzeczywistym, ceny skupu tragedia, logistyka jakby jej nie było, co chwilę egzaminy, pan od tabelek sam się często myli. Rolnik ma u nich przepłacać i to sporo będąc jednocześnie wdzięcznym, że może u nich drogo kupić. Przeliczniki idiotyczne. Masz zrobić 2 mln obrotu, ale jak policza to razy 0.25% to robi się 8 mln. W terenie niespodzianka - jesteś u klienta i nagle puka do drzwi dyrektor... Robiłem obroty na poziomie 6 mln w innej firmie, a w Baywie przez pół roku ledwo 200 tys. Chcesz wypaść z rynku? Idź do Bawa

Rudolf
@Ktoś

Bo od dawna tak było że niemiaszki wykorzystywali polaczkow przeciwko im samym :) Kasiora najważniejsza :) a im człowiek słabszy i bardziej zepsuty $$tym bardziej drugiego będzie gniotl ale Góra z górą się nie zejdzie a człowiek z człowiekiem zawsze :)

@Ktoś

Mistrz 200 tys. Wstyd takie rzeczy pisać o sobie. Zastanów się może nad sobą bo pewnie nawet w tej firmie można zrobić więcej tylko trzeba chcieć. Trudno mi uwierzyć że w tej firmie takie obroty robią inni i w to , że teraz robisz 6 mln i jesteś szczęśliwy.

@Ktoś

Idź do Baywy i ''pokaż na co Cię stać...''. Zobaczymy czy zrobisz 200 tys przez pół roku ????. Później daj znać jak Ci poszło. Weź pod uwagę przelicznik. Sprzedasz za sto zł, a w obrót Ci wejdzie max 25 zł, a czasem ledwo 5. Trzymam kciuki

@Ktoś

Mam znajomych ktorzy robia po przelicznikach 3-4 mln owszem jest ciezko ale daja rade. Maja fajne fury Rav4 i zadnych zdjec i raportow. Slyszalem ze od zdjec odeszli rowniez na innych stanowiskach. W kazdej firmie jak bys robil 200 tys. to dlugo bys nie popracowal.

@Ktoś

Odszedłem z tej firmy w zeszłym roku, pracuję od roku u konkurencji Baywy i powiem, że zupełnie inna bajka. Swoich klientów utrzymalem, obroty robię na zadowalajacym poziomie i po okresie próbnym dostałem umowę na czas nieokreślony. Nie wiem jak teraz jest ze zdjęciami itd, ale jedno jest pewne - w Baywie pracować nie chcę. Żałuję, że tam zaczynałem i cieszę się, że mam to już za sobą. Pozdrawiam

@Ktoś

W Baywie pewnie nie żałują tych 200 tys. które robiłeś :)

@Ktoś

Życzę udanego urlopu bo pewnie go masz siedząc o 12.20 na gowork :)

Ktoś

Panowie, którą dużą firmę polecacie jako pracodawcę ? Z chęcią poczytam opinie

Henryk
@Ktoś

Przecież cały czas ci je piszą. Pracowałem to wiem daj sobie spokój. Szukaj normalnej firmy.

@Henryk

Normalna znaczy jaka?

@Ktoś

Problem w tym , że każda firma ma również złe opinie dlatego pytam Was gdzie jest najlepiej

W ostatnim czasie zamów zwolniła się sporą liczba osób. Z tego co słyszałem to chyba pięć.

Ja slyszalem ze 5 zatrudnili

Luneta

Ciekawe jest to, że "fachowcy" który odeszli z Baywy i poszli do innych firm gdzie przepracowali niecały rok już poszukują pracy na rynku gdzie indziej. To kto tu jest zły?

Zostaw merytoryczną opinię o BayWa Agro Polska Sp. z o.o. - Brwinów

• Jak się pracuje w BayWa Agro Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BayWa Agro Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BayWa Agro Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BayWa Agro Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w BayWa Agro Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BayWa Agro Polska Sp. z o.o.