Opinie o Balticon S.A. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Balticon S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Balticon S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja wyrobów metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Balticon S.A. w Gdynia

Ostatnimi czasy bardzo dużo ludzi się zwolniło, ciekawe jaka była przyczyna. Może ktoś się wypowie?

XYZ
@Marek

Jest tam niesamowity chlew, pracownika nie szanują, dochodzi coraz więcej obowiązków bez odzwierciedlenia tego w wynagrodzeniu. Wyzysk, stres, praca po godzinach, często cała dobę. Osobiście nie polecam, pracowałem trochę czasu i wiem jak to wygląda :) wiele ludzi od razu szuka czegoś innego, pracownicy nie dają rady psychicznie.

Abc
@XYZ

nie prawda. Dużo ludzi pracuje po kilka / kilkanaście lat. Z pewnością nie ma wyzysku, a wynagrodzenia adekwatne do stanowiska i obowiązków. będąc tam jakoś nie widać przestraszonych, zmęczonych i zestresowanych ludzi. Atmosfera dość swobodna. Widzę to tak: Ktoś odszedł i tak z ludzkiej zawiści postanowił obsmarować firmę. Mi się dobrze pracuje i nie narzekam. Odszedł ten kto chciał bo woli np. swój biznes lub się obraził bo po wielu latach kazali mu pracować a nie tylko bujać się na krześle. A odpowiedzialność jest w każdej firmie i na każdym stanowisku.

Kij

Oj rynek pracy się zmienił. Ciekawe co teraz napiszesz?

Kij

Kierowców na których pracy opiera się ta śmieszna firemka? Cóż za megalomania. Kierowców w firmie jest może 30. A firma miała w 2019 około 180 milionów obrotu. Prosty rachunek. 180 milionów / 30 kierowców / ilość dni pracy w roku = 24 tysiące. Czyli każdy zatrudniony kierowca generuje przychód = 24 tysiące dziennie. Mam tylko jedno pytanie. Co za(usunięte przez administratora) to napisał?

Balticon S. A.

Dzień dobry, Na tym portalu padły mocne, niezgodne z prawdą słowa, których celem jest postawienie firmy Balticon S. A. w złym świetle. Byli jak i obecni pracownicy mają prawo do wyrażenia swojej opinii, jednak nic nie zastąpi otwartej rozmowy i bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do otwartej rozmowy „twarzą w twarz” bez ukrywania się pod pseudonimami. Osoby zainteresowane pracą w Naszej firmie, zachęcamy do aplikowania. Nic nie zastąpi rozmowy oraz wizyty w firmie. Pracujemy na open space, kandydaci mają okazję zaobserwować relacje między pracownikami oraz atmosferę panującą w firmie. Chcesz sprawdzić jak pracujemy? Przyjdź i przekonaj się sam.

XXX
@Balticon S. A.

Osoba reprezentująca firmę na tym portalu, która z góry zakłada, że opinie są "niezgodne z prawdą" naprawdę w dużym poważaniu ma zdanie innych. Widać, że liczy się tylko to zdanie, które nie wypowiada się źle na temat firmy a inne są notorycznie komentowane słowami "nieprawda". Może jednak ktoś w końcu wziąłby sobie do serca opinie byłych/aktualnych pracowników i skłoniłoby go to do refleksji. Będąc uczestnikiem rekrutacji można zza szyby sali konferencyjnej podziwiać wyżej wspomniany "open space" i w kilka minut sprawdzić jaka atmosfera panuje w firmie? Z tego co mi wiadomo na takie wnioski potrzebne jest dużo więcej czasu aniżeli tylko chwilowa obserwacja. Rozmowy "twarzą w twarz" kończą się na niczym lub wręcz wyśmianiu/poniżeniu zdania pracownika, co podejrzewam doprowadza do wysypu opinii właśnie na stronach internetowych. Podczas rozmów przedstawiany jest nadrzeczywisty obraz firmy, warunków pracy i obowiązków na danym stanowisku. Ogłoszenia dodawane są bez dokładnego sprawdzenia i zawierają wiele błędów nawet takich jak dział, w którym dany kandydat miałby pracować. Co więcej kandydaci są dokładnie sprawdzani przez dział rekrutacji w mediach społecznościowych m. in. takich jak facebook, dane osobowe z CV nie są odpowiednio chronione a treść rozmów poruszana jest po spotkaniach na forum publicznym przy innych pracownikach.

Bezprawnik
@XXX

Sprawdzanie profilu kandydata na portalach społecznościowych jest tak trochę bardzo niezgodne z regulacjami RODO, co potwierdził kilka lat temu UODO... Dział HR chyba w takim wypadku powonien zostać ponownie wysłany na szkolenie: https://bezprawnik.pl/rodo-zabrania-korzystania-z-facebooka-przy-rekrutacji/ Osoba postępująca w ten sposób ewidentnie lubi ryzyko :D

Kiler
@Balticon S. A.

Firmę Balticon nie trzeba stawiać w złym świetle, sama to robi, nie szanuje pracowników , kłamią , (usunięte przez administratora) co do premii , kombinują na każdym kroku. Jest to najgorsza firma w której pracowałem!!!! Nie polecam tej Firmy!!!

Prac.

Zgadzam się. Firma jest ok. Premie są jasne. Zarząd wymagający jak wszędzie. Kierownicy spoko. Koledzy niektórzy fajni inni mniej. Dla mnie firma jest stabilna. Pracuję już dłuższy czas i nie narzekam. Jak komuś się nie podoba to nikt go nie trzyma na siłę. Chyba ktoś się uparł i robi tu celowo (usunięte przez administratora) Może jakiś życzliwy ex-pracownik ;-)

Szantażowany

Nie polecam tej firmy Balticon. Brak wykwalifikowanej kadry. Brak współpracy. (usunięte przez administratora)

it man

Jak się pracuje w dziale IT jako programista ?

it man

Jeden Killer nie poleca a drugi poleca - co to za shit

Balticon S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Kierowca C+E. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Leszno

Kij

Ciekawe kto te bzdety pisze? Ktoś kto nawet nie ma pojęcia jak działa zarząd firmy? Polecam bajkopisarstwo. Wieszczę wielkie sukcesy. A tymczasem dziękuję za wpis, bo uśmiałem się SETNIE!

Citizen

Brałeś udział w rekrutacji? Do jakiego działu?

Dordż Kanada

W transporcie praca trzyzmianowa, grafik raczej do negocjacji ale generalnie pracuje się tak: 4 tyg. 8-16 2 tyg. 16-24 2 tyg. 24-8 I znowu od 8 do 16 itd. Praca stresująca ale takie są realia branży transportowej. Dla jednych praca zmianowa nie pasuje, no ale plus tego jest tak, że jak rozwali wam się transport to zawsze ktoś siedzi w biurze w nocy na tzw. telefonie alarmowym i możecie spać spokojnie. Ale jak to wy siedzicie na alarmowym to jesteście tylko wy sami i musicie ogarniać transporty innych. Płaca raczej taka sobie, a firma ostatnio generowała stratę chociaż wypłacalni i bez kombinacji. Istnieje dużo firm z lepszą pensją i benefitami. Atmosfera w pracy tragiczna, po prostu (usunięte przez administratora) i trzy metry mułu. (usunięte przez administratora) język i zachowanie dyrektora i kierowników wobec swoich podwładnych jakby wyszli prosto z chlewa, prostackie i chamskie. To przeważa najmocniej na mojej opinii.

19 stycznia widziałem ogłoszenie o pracę jako Serwisant na Nuzle.pl, wiecie jak duże są progi prowizyjne w firmie Balticon S.A.?

Ktoś ma chyba przestarzałe informacje odnośnie płacy w tej firmie. Radzę wysłać CV i samemu się przekonać.

Ktoś

Pracuję tu kilka lat. I powiem jedno - jeśli robisz swoje i nie szukasz dziury w całym to naprawdę nie ma powodów do narzekania. Praca (choć czasami bardzo ciężka) jest ok. Zarobki też w porządku ( wiadomo, że więcej byłoby lepiej ;)). Czasami ciężko się z niektórymi dogadać, ale wystarczy pogadać, czasem machnąć ręką i problemu nie ma. Ale to moje zdanie.

Gal Anjonym

Najgorsza firma z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia. Więcej kierowników niż pracowników co przekłada się na organizację pracy. Sam charakter pracy nie jest najgorszy, psuje go tylko i wyłącznie nadmiar "mądrych głów". Pracodawca nie potrafi należycie zapewnić bezpieczeństwa pracownikowi. Wypłaty od niespełna roku pojawiają się do 10tego, lecz co miesiąc zwykle się nie zgadzają.

Pracuję w Balticon już kilka lat i nie narzekam. Dobre zarobki, miła atmosfera, zarząd wymagający ale bez problemowy - Można uzgodnić wiele spraw, nie ma problemu z powrotem z np.macierzyńskiego, ambitni i zaangażowani awansują. Jak ktoś uczciwie pracuje to nie ma powodu do narzekania. A jak ktoś chce zarobić i nic nie robić to chyba nie ma takiej firmy na rynku :-) Ostatnio sporo osób odeszło na własną prośbę ale to tylko poprawiło atmosferę w firmie więc nie ma co płakać. Mi nie jest szkoda takich „marud”.

Xyz

W kwestii zarobków to chyba logiczne jest, że pracownik fizyczny bez doświadczeni zarabia inaczej niż osoba z biura. Poza tym firma jest zróżnicowana i wypisywanie opinii, że ktoś ma 2 tys bez konkretów dotyczących stanowiska jest mało miarodajne i stawia firmę w złym świetle co jest moim zdaniem nie uczciwe. Ciekawe jest to że wpisy zaczęły się od ok.pół roku...jakby ktoś się zmówił na tego typu komentarze. Dodam, że firma ma ponad 30 lat doświadczenia. Sama uczęszczam na wiele rekrutacji i nie widziałam jeszcze aby Prezes informował mnie o etapie rekrutacji. Jest to raczej w gestii sekretariatu ale zamiast oczerniać to warto się zadzwonić i dopytać czy może ktoś poprostu nie „zapomniał” napisać maila. Tam pracują ludzie każdemu może się zdarzyć. Moim zdaniem jest to fajne miejsce do pracy. Rozwojowe, fajne zarobki, ładne biuro, sympatyczni ludzie. Polecam!

Jakub

Są jakieś perspektywy na poprawę tej sytuacji? W jakim momencie zaczęło być coraz gorzej Twoim zdaniem? Liczę że sytuacja w firmie niedługo się poprawi!

Jakub

Twoja opinia jest bardzo negatywna, długo tam pracowałeś? Widzę że narzekasz na atmosferę i relacje z szefostwem, może jednak znajdą się jakieś pozytywy? Byłeś zadowolony na przykład z zarobków lub benefitów pozapłacowych? Napisz coś więcej na ten temat, ludzie rzadko udzielają się w tym wątku, warto więc napisać coś więcej bo przy tak małej liczbie wpisów każdy komentarz jest na wagę złota.

Szarlatan

(usunięte przez administratora) Atmosfera na depocie w Gdańsku tragedia, duże (usunięte przez administratora) Praca 24h na dobę. Ciągle szukają ludzi do roboty. Zdecydowanie nie polecam.

Łucja
@Szarlatan

Jest to niezbyt często odwiedzany wątek, a więc szczególnie dziękuję Ci, że postanowiłeś wyrazić swoją opinię na temat tego pracodawcy. To zawsze jakaś pomoc dla osób, które pilnie poszukują o nim informacji. Kwestie, o których nadmieniłeś wymagałyby odpowiedniego dopowiedzenia, ale zacznijmy może od tej związanej z czasem pracy. Żaden pracownik nie może pracować przez tyle godzin - nie jest to bowiem zgodne z Kodeksem Pracy. Skoro w Balticon takie rzeczy mają miejsce to wypadałoby to zgłosić odpowiedniej instytucji. Myślałeś o tym?

czesia

Po ponad rocznej współpracy oceniam Balticon SA jako dobre miejsce pracy. Stawka na start to około 2000 zł netto, pracodawca docenia zaangażowanie i oddanie premiami. Ładne biuro, darmowa kawa i pączki na tłusty czwartek ???? zespół bardzo zgrany i wspierający. Polecam każdemu pracę w Balticonie!

Czesia

To nie jest autoreklama, tylko normalna opinia. Może zamiast krytykować mnie napisałbyś coś o tym pracodawcy. Może komuś to pomoże w podjęciu decyzji o współpracy z nimi. Tego, że jest dobry wspierający zespół i premie już nie zauważyłeś? Pracowałam w Balticonie i polecam tą pracę każdemu, kto nie lubi się nudzić i chce zarabiać dobre pieniądze. Chociaż w tym momencie moja opinia na temat zarobków może być nieaktualna - minęło sporo czasu od tamtej pory, ale myślę że warto aplikować żeby przekonać jak jest teraz.

idu

jak z zarobkami? Czy maksymalna pensja po awansach to 2500-3?

Łucja
@idu

To już dosyć konkretne pytanie i trzymam kciuki, żeby jakiś pracownik Balticon Ci na nie rzetelnie odpowiedział. Dopiero jesteś na etapie składnia dokumentów, czy może dostałeś już od nich propozycję pracy? Dobrze byłoby, jakbyś cały czas informował pozostałych użytkowników forum o swoim aktualnym położeniu. Będziesz o tym pamiętał?

gość

Co możecie powiedzieć o pracy w dziale księgowości?

Feliks

Czy firma potrzebuje pracowników? Może teraz rekrutują?

Zostaw merytoryczną opinię o Balticon S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w Balticon S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Balticon S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Balticon S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Balticon S.A.
  • Tadeusza Wenty 15