Opinie o Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. w Łódź

Adrianna K

Na temat samej pracy się nie wypowiem, bo nie zdecydowałam się przyjąć oferty, ale sam proces rekrutacji przebiegł znakomicie. Konkretne rzeczowe osoby, informacja zwrotna na każdym etapie rekrutacji, Pani Manager wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie podobnie jak HR Business Partner. Oferta końcowa więcej niż szczodra, zaproponowana stawka była dużo wyższa niż to co sugerowałam. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś być może będę miała szansę tam aplikować ponownie. :)

@Adrianna K

Dziękujemy za miłą opinię. Mamy nadzieję do zobaczenia w przyszlości. Pozdrawiamy serdecznie

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o.?

Dział HR

Dzień dobry, Oczywiście, posiadamy oferty pracy zarówno dla kandydatów dopiero rozpoczynających swoją karierę w sektorze usług biznesowych, jak i tych z większym doświadczeniem. Prowadzimy również płatne staże dla osób chcących zdobywać doświadczenie w branży. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami i aplikowania: https://careers.tateandlyle.com/global/en/search-results?qcity=%C5%81%C3%B3d%C5%BA&qcountry=Poland

Ciekawa

Hej, W jakiej wysokości są podwyżki inflacyjne? Ile zazwyczaj % można się spodziewać.

@Ciekawa

Dzień dobry, dziękuje za zadanie pytania. W naszej firmie jest to uregulowane wewnętrzną polityką. Każdy pracownik otrzymuje indywidulny % podwyżki na dany rok.

ciekawa
@Dział HR

tak juz wiemy, podwyzki dostaly osoby z umowami na czas nieokreslony, reszty inflacja nie obowiazuje :)

Dominika
@ciekawa

Serio? A dużo tej całej reszty tu jest?

re
@Dominika

Ciagle ktos odchodzi i przychodzi ktos nowy. Nowe osoby maja umowy na czas okreslony, wiec wydaje mi sie ze taki typ umowy dominuje.

@re

Dzień dobry, dziękuję za podzielenie się opinią. Pierwszą umową jaką oferujemy jest umowa na czas określony- 6 miesięcy, a kolejna na 1 rok lub na czas nieokreślony, w zależności od przebiegu współpracy.

Wiktoria
@Dział HR

Mowa o umowie o pracę? Jeśli tak, to czy dostaje ją każdy nowy pracownik czy to też zależy od „przebiegu współpracy” czy jest UoP czy może zlecenie, przykładowo? Pozdrawiam.

Ktoś

Masakra..:firma w ogole nie jest nastawiona na wynagradzanie ciężkiej pracy pracowników…nadgodziny do odbioru, premii brak…odstają w tyle od reszty korporacji w Łodzi

Justyna
@Ktoś

No to słabo jak nie ma tego docenienia przez pracodawcę. Jednak po to też przychodzimy do pracy by się rozwijać. Może warto porozmawiać o tym z szefostwem by zadbac o te premie? Jak myślisz?

Aplikowałeś do Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. na stanowisko Operations Specialist? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.

Czy w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

xyz

Tak są. Trzeba pogadać z TLem, że chcesz robić coś innego i jak będzie miejsce gdzieś indziej to Cię przeniosą. Raczej nie ma z tym jakoś wielkiego problemu. Jest sporo wakatów

Wiktoria
@xyz

A jakie są działy „do wyboru” w takim wypadku? Ze tak to ujmę :) i gdzie jest najlepiej

Dział HR

Dzień dobry, bardzo dziękuje za to pytanie.Tak, chcę potwierdzić, iż mamy zawsze jawne rekrutacje wewnętrzne. Wakaty dostępne są do wglądu w wewnętrznym systemie HR oraz wysyłane cotygodniową korespondencją do pracowników.

@Wiktoria

Dzień dobry, jako Centrum Usług Wspólnych prowadzimy działy księgowo- finansowe oraz związane z obsługą klienta, IT, HR czy administracją. Szeroki wybór, który głownie zależy od doświadczenia i rodzaju pracy jaki lubi się wykonywać. Prowadzimy również rekrutacje wewnętrzne, na które mozna zaaplikować w trakcie zatrudnienia.

John Doe

Stanowczo odradzam. Zero profesjonalizmu i work life balance. Wyzysk pracowników, brak backupów sprawia, że pracuje się za dwóch, na dwie zmiany, a pensja dalej ta sama. Nadgodziny których nawet nie ma kiedy odebrać. Oczywiście niepłatne. Najgorsza firma w której pracowałem. Cieszę się że już mnie tam nie ma.

Była pracownica
@John Doe

Zgadzam się. Ciągle tylko nadgodziny i praca której nie da się ogarnąć w jedną osobę. Niektóre procesy powinny mieć więcej ludzi ale ciągła rotacja lub brak nowych prowników...tak w kółko. Dobrzi pracownicy odchodzą a nie ma na ich miejsce wartościowych zastępców. Jeśli ktoś lubi zapieprzać po 12h to firma idealna.

X
@Była pracownica

Dokąd odchodzą? Przecież Tate to firma z dobrą reputacja na łódzkim rynku pracy. Są jakieś lepsze?

xyz
@Była pracownica

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :D

@Była pracownica

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za przekazanie swojego punktu widzenia. Chciałabym potwierdzić, iż owszem są działy, w których występują nadgodziny zwykle w zamknięcie miesiąca, sa one do odboru, tak aby każdy mogł odpocząć. Odnośnie nadgodzin jesli występują też rozmawiamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, mozna się upewnić jak wygląda to w każdym dziale. Życzę miłego dnia :)

Kk
@John Doe

Zgadzam się

Edyta
@Dział HR

A czy jest opcja odebrania nadgodzin w inny sposób? Chodzi mi o normalna stawkę :)

re

Nie (:

@Edyta

Dzień dobry, zależy nam, aby dbać o czas wolny naszych pracowników i promować work-life balance, w związku z tym preferowanym sposobem jest odbiór nadgodzin. W przypadku brakiej takiej możliwości są one rekompensowane zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy.

Dział HR

Dzień dobry, dziękuje za zadanie pytania. Pracownikom naszej firmy oferujemy umowe o pracę, bądź umowę zlecenia. Dodatkowo pracownikom zapewniamy szereg atrakcyjnych benefitów oraz szkoleń.

Czy w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Dział HR

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za przesłanie zapytania. Tak, w naszej firmie zatrudniamy obcokrajowców, zarówno z Unii Europejskiej jak i spoza niej, w razie potrzeby wspieramy w procesie ubiegania się o pozwolenie na pobyt i pracę. Miłego dnia :)

Iza
@Dział HR

czyli w związku z tym praca odbywa się wtedy w języku angielskim, tak? na jakim poziomie w ogóle trzeba go znać?

@Iza

Tak, język angielski jest naszym głównym językiem w firmie. Posługujemy się nim każdego dnia, w związku z tym nasz poziom znajomości powinien nam pozwalać na swobodną kumunikacje w tym języku. Chciałabym jeszcze dodać, iż oferujemy dofinansowania do nauki języków dla naszych pracowników. Życzę miłego dnia.

Edyta
@Dział HR

Rozumiem że w takim razie rozmowa rekrutacyjna też jest w języku angielskim? :)

@Edyta

Dzień dobry, tak rozmowy są niekiedy z kilkoma pytaniami, ale też zdarzają się w całości w j. angielskim, zawsze informuje o tym rekruter zapraszajacy na rozmowę kwalifikacyjną.

Kandydatka

Niestety, ale firma nie podeszła do mnie profesjonalnie jako do osoby ubiegającej się o prace. Podczas rozmowy z rekruterką zostałam zapytana o oczekiwania finansowe oraz dostępność. Po ponad tygodniu napisałam wiadomość z zapytaniem o status i dowiedziałam się, że zrezygnowano z mojej kandydatury z uwagi na duże oczekiwania, zapewne chodzi o te finansowe, bo tylko te podawałam. Nie było kontaktu z próbą negocjacji ani nawet informacji zwrotnej o odrzuceniu mojego zgłoszenia, sama musiałam poprosić o informacje. W dzisiejszych czasach uważam to za niedopuszczalne i po prostu "słabe". W dzisiejszym rynku pracownika w tej branży warto pozostać profesjonalnym w kontekście przyszłych rekrutacji. Tutaj tego zabrakło.

K.T.
@Kandydatka

No tak… może mieli jeszcze wysłać Ci bukiet róż i limuzynę żebyś mogła pojechać podpisać umowę? :D trochę pokory… i radzę zejść na ziemie…

Kandydatka
@K.T.

Może faktycznie. Oczekiwałam, że dostanę informację, że moja kandydatura została odrzucona. Jeśli to zbyt wiele to chyba jednak faktycznie muszę nagrać pokory. Ewentualnie ponegocjować jeśli moje wymagania finansowe były zbyt wysokie. Tylko tyle i aż tyle, żeby wiedzieć na czym stoję, ale jeśli dla mojego przedmówcy to jest coś niesamowitego, to któreś z was faktycznie jest oderwane od rzeczywistości; możliwe, że ja.

@Kandydatka

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za przekananie nam informacji zwrotnej. Jest nam przykro, że tak się Pani poczuła w kontakcie z naszą firmą. Chciałabym podkreślić, iż dokładamy wszelkich starań, aby kandydaci na każdym etapie rekrutacji otrzymywali należyty feedback. Niemniej jednak wyciągniemy wnioski z tej lekcji i dołożymy wszelkich starań, aby nasza komunikacja z kandydatami funkcjonowała jak najlepiej.

szukający
@Kandydatka

to (usunięte przez administratora), szukają nie doświadczenia tylko kto przyjdzie za mniej, nie mam szacunku do takich firm, doświadczenie to podstawa do zadowolenia firmy i pracownika a tu widzę że (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) za właściciela bo pewnie pochodzenie z izraela, to świnia obsrana, niech mu wieko ciężkie będzie wyzyskiwaczowi.

P2P accountant jakie zarobki na tym stanowisku? Jak wyglada rozmowa o prace, jakie pytania itp?

Dział HR

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za zadanie pytania. Rozmowa kwalifikacyjna jest prowadzona przez przedstawiciela działu tj. Team Leadera lub Managera oraz rekrutera z działu HR. W trakcie rozmowy poświęcamy czas na szczegółowe przedstawienie stanowiska, jest sprawdzany poziom znajomości języka angielskiego, a inne pytania są dobierane adekwatnie do wakatu, o który się ubiega dana osoba. Życzę milego dnia i zachęcam do zaaplikowania do nas. W wolnej chwili proszę sprawdzić nasze otwarte wakaty: https://careers.tateandlyle.com/global/en

Słabo....

Pierwsze co rzuca się w oczy w tej firmie, to duży brak profesjonalizmu. W dziale, w którym dobra znajomość jezykow obcych powinna być podstawą, powszechna jest praktyka korzystania z translatora, bo mimo, że nie znasz np. języka włoskiego to czasami musisz obsługiwać klientów z tego regionu. Pomyślcie sobie, co musi czuć taki klient, kiedy czyta potem takie maile.... A tak poza tym to totalny brak możliwości rozwoju oraz słaba kasa.

@Słabo....

Normalna praktyka, w wielu firmach stosowana z czym się nieraz zetknąłem. Czy uważasz że w przypadku np. absencji z powodu choroby tworzy się kolejny etat tylko po to żeby na kilka maili odpisać? Odnoszę wrażenie że to jakiś wpis sfrustrowanego pracownika który za swoje własne niepowodzenia obwinia pracodawcę. Brak rozwoju czy awansu... w takiej dużej firmie to się raczej nie zdarza, chyba że ktoś się do tego kompletnie nie nadaje lub na to nie zasługuje.

Słabiej
@Piotr

Gorzej, jeśli sytuacja nie dotyczy zastępstwa. Nic dziwnego, że nie mogą znaleźć osób z językiem oferując takie wynagrodzenie.

Ada_K
@Słabiej

Wszyscy tak narzekają na wynagrodzenie... a prawdziwy problem pojawia się kiedy idziesz do firmy za pare stówek więcej gdzie okazuje się ze nikt cie nie szanuje i kultura organizacyjna jest żadna... wtedy nagle okazuje się ze w Tate to było super.

Szok
@Ada_K

No cóż, za większą kasa stoją też większe obowiązki i odpowiedzialność.... to chyba oczywiste. Nie każdy się do wszystkiego nadaje, więc może to i dobrze, że istnieje taka firma jak tate....

Odpowiedz prosto z mostu
@Piotr

Oczywiscie to wina pracodawcy za frustracje pracownika

@Słabo....

Dzień dobry, bardzo dziękuję za pozostawienie swojej opinii. Jako międzynarodowa firma bardzo mocno cenimy znajomość języków obcych. Oferujemy naszym pracownikom dofinansowanie do nauki jezyków obcych i zachęcamy do podnoszenia umiejętności językowych. Korzystanie z translatora nie powinno być jedyną formą na jakiej opieramy się w komunikacji z klientem. Natomiast, nie jest zabronione- czasami warto się upewnić czy nie popełniliśmy błędu podczas pisania wiadomości. Życzę miłego dnia :)

Czy w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Martunia

Tak. są szkolenia zewnętrzne co jakiś czas i sporo wewnętrznych. ale najważniejsze, że są dofinansowania do ACCA i CIMA i do studiów podyplomowych.

Dział HR

Dzień dobry, bardzo dziękuję za pozostawienie zapytania. Tak, mamy ofertę szkoleń zarówno wewnętrzynch jak i zewnętrzynych. Z kategorii tych zewnętrzych to przede wszystkich szkolenia/kursy z zakresu ksiągowości, umiejętości miękkich oraz kursy językowe. Życzę milego dnia i zachęcam do zaaplikowania do nas, w wolnej chwili proszę sprawdzić nasze otwarte wakaty: https://careers.tateandlyle.com/global/en

Czy zdarzają się nadgodziny w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o.?

Oczywiscie ze tak. Zaleznie od dzialu - niektore maja braki w ludziach i wtedy sa nadgdziny.

Dział HR

Dzień dobry, dziękuję za przesłanie zapytania. W niektórych działach mogą się pojawiać nadgodziny, co podyktowane jest głównie specyfiką konkretnego działu i roli, zwykle w okolicy przełomu miesięcy. Wszelkie informacje na temat ewentualnych nadgodzin w danym dziale przekazujemy kandydatom juz na rozmowie kwalifikacyjnej, aby ich wiedza o specyfice pracy na danym stanowisku była jak najpełniejsza.

Noname

Jak wygladaja awanse w Tate, na jaki % od podstawy mozna liczyc (od junior specialist do specialist do senior specialist)?

@Noname

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za zadanie pytania. Chętnie wyjaśnie jak wygląda w Tate & Lyle kwestia awansów oraz podwyżek. Raz do roku odbywa się proces ewaluacji pracowniczej, który jest bazą dla procesu podwyżek. W ciągu roku też istnieje możliwość zmiany stanowiska, wiele jest uzależnione od obecnego zapotrzebowania na daną rolę oraz od indywidualnych wyników pracy. Zachęcam do zaaplikowania do nas i przekonania się jak to wygląda w praktyce. Życzę miłego dnia

Czy Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Silwera

Na rozmowie o prace powiedzieli mi, że czasem jest to czasem to, w zależności od osoby i jej umiejętności.

Dział HR

Dzień dobry, bardzo dziękuję za przesłanie zapytania. Oferujemy zarówno umowe zlecenia jak i umowę o pracę. Warunki zatrudnienia omawiane są oczywiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zachęcam do sprawdzenia naszych aktualnych otwartch rekturacji, podsyłam link: https://careers.tateandlyle.com/global/en Życzę miłego dnia!

Nick56

Jakie jest średnie wynagrodzenie w dziale RTR? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Dziękuję za odpowiedź.

@Nick56

Dzień dobry, bardzo dziękuję za przesłanie swojego zapytania. Rozmowa kwalifikacyjna jest w obecnych czasach prowadzona w formie on-line w aplikacji teams, okolo godzinna. W dziale R2R weryfikowana jest wiedza z zakresu ksiegowości oraz znajomosci języka angielskiego, przedstawiamy także zakres obowiązków, warunki zatrudnienia oraz pakiet benefitów, to oczywiście w skrócie, zachęcam do zaaplikowania i samemu przekonania się jak wyglada taka rozmowa u nas :) Sprawdziłam i mamy wolny wakat w dziale R2R, podsyłam link: https://careers.tateandlyle.com/global/en/job/TALYGLOBALJREQ3082EXTERNALENGLOBAL/R2R-Accountant Miłego dnia i do zobaczenia na interview! :)

ciekawa

Po jakim czasie od zatrudnienia można spodziewać się ewentualnej podwyżki/awansu?

gggg

1-1,5 roku

Asia
@ciekawa

Zależy od wyników i zapotrzebowania na wyższych stanowiskach.

@ciekawa

Dzień dobry, bardzo dziękuje za zadanie pytania. Odnośnie podwyzek i awansów, jest to dość indywidualnie traktowane w naszej firmie, wiele zależy od zapotrzebowania na osoby na danych stanowiskach, a także od działu czy np. się rozrasta, czy są nowe projekty. Życzę milego dnia i zachęcam do zaaplikowania do nas, w wolnej chwili proszę sprawdzić nasze otwarte wakaty: https://careers.tateandlyle.com/global/en

hej

na jakie podwyżki można liczyć w p2p i po jakim czasie?

@hej

Dzień dobry, bardzo dziekuje za zadanie pytania. Co roku przy okazji zakończenia roku fiskalnego mamy spotkania odnosnie oceny pracowniczej i na jej podstawie są udzielane podwyzki, które są wyplacane od kolejnego miesiąca. Życzę miłego dnia i zachęcam do zaaplikowania do nas :)

Świeżak

Jestem nowym pracownikiem. Mogę powiedzieć że pracują tam naprawdę mili ludzie (przynajmniej Ci z którymi miałam okazję do tej pory współpracować). Jest wiele szkoleń wprowadzających a osoby je prowadzące chętnie służą pomocą w późniejszym czasie Dla mnie to miłe zaskoczenie bo trochę obawiałam się jak będa wyglądać moje początki w nowej pracy w trakcie pracy zdalnej. Mój team leader wydaje się bardzo kompetentną osobą. Podsumowując mimo że jest lekkie przerażenie w związku z nowymi obowiązkami to po miesiącu jestem jak najbardziej na tak.

Przyszły świeżak
@Świeżak

W jakim dziale pracujesz?

Zofia
@Świeżak

A jak wyglądają zarobki? Czy dostałaś odrazu umowę o prace ? Czy jest szansa na umowę na czas nie określony?

@Przyszły świeżak

Rtr

@Zofia

Z tego co wiem kwestia umowy jest uzgadniana indywidualnie. I tak jest szansa na umowę na czas nieokreślony po okresie próbnym.

@Zofia

Dzień dobry, dziekuje za to zapytanie. Z przyjemnością wyjasnie jak to zwykle u nas wyglada. A mianowicie na początek jest to umowa o pracę na czas określony na 6 miesięcy, po tym czasie jeśli obie strony są zadowolone ze wspołpracy przedłużana jest na 1 rok bądź na czas nieokreślony, aczkolwiek tutaj juz indywidualnie jest to ustalane z każdym pracownikiem. Życzę miłego dnia i zachęcam do zaaplikowania do nas :) Podsyłam link, aby łatwiej było znaleźć dostepne stanowiska: https://careers.tateandlyle.com/global/en

Andzia

Jedna z niewielu "ludzkich" firm, bardzo nastawiona na dobro pracowników. Oferują całą masę benefitów, liczą się z opinią ludzi i wdrażają w życie ich sugestie. Pracy jest sporo ale można się bardzo wiele nauczyć i zdobyc cenne doświadczenie.

XD
@Andzia

No powiem Ci szczerze, że dawno się tak nie uśmiałam. Super firma, wystarczy popatrzeć jak duża jest rotacja wśród pracowników, w szczególności w dziale obsługi klienta. Firma co najwyżej dobra jako przejściówka, ludzie przychodzą tam tylko na przeczekanie, a jak znajdą coś lepszego to od razu uciekają.

KK
@XD

Odchodzą...tylko ja się zastanawiam dlaczego po kilku miesiącach chcą wrócić... Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...

Wanda
@XD

Piszesz, że jest duża rotacja pracowników i ludzie sami odchodzą. Czym to jest spowodowane? Wspominasz jedynie, że rezygnują bo znajdują coś lepszego. Jakie w takim razie są faktyczne warunki pracy w Tate & Lyle Global Shared Services?

JuzByLY
@Wanda

Jakie warunki pracy? Na początku wszystko ok, podczas rozmowy rekrutacyjnej, fajne stanowisko, ciekawi ludzie. Po 1 dniu, też jest ok, poznajesz zespół, team leader mówi co będziesz działać i z kim .. Mija tydzień i ŁUBUDU! Masz robić, masz pracować, nie jest to jakoś aż tak ważne czy wiesz co i jak , ale jak masz doświadczenie w innej firmie to tutaj też MOŻE się uda. Nie jestem krytyczny.. Po prostu , ilość ogłoszeń i rotacja jest porównywalna do smrodu jaki Ci otworzą jak podpiszesz ich umowę..3 miesiące i nara.

Hmm
@JuzByLY

No tak, a w innych firmach nic nie trzeba robić i kasę za darmo rozdają... Więcej refleksji nad sobą życzę...

Zostaw merytoryczną opinię o Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Sterlinga 8A
    91-425 Łódź

Tate & Lyle Global Shared Services Sp. z o.o.