Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Czy jest możliwość pracy w Human Capital Consulting na część etatu?

Pytająca Nowy wpis
Kandydat

Gdzie można znaleźć oferty pracy, na które prowadzona jest rekrutacja przez firmę HCC?

Rekrutacja HCC Nowy wpis
@Pytająca

Zapraszamy na naszą stronę na pracuj.pl: https://www.pracuj.pl/praca/human%20capital%20consulting%20sp.%20z%20o.o.;en?rd=30

Pracownik Nowy wpis

Pracuję w HCC już blisko rok i nie jest to moje pierwsze doświadczenie agencyjne. Mogę spokojnie polecić każdemu, kto chciałby zarówno rozpocząć tego rodzaju drogę zawodową, jak i poszerzyć dotychczasowe kompetencje. Proces onboardingu jest dość długi, jednak pozwala zrozumieć metodologię stosowaną w tutejszej rekrutacji. Nie są to "masówki", a osoby przystosowane do szybkiego "przesyłania profili" mogą czuć się zdezorientowane. Procesy są dobrze ustrukturyzowane, przemyślane i dzięki temu bardzo sprawne, ale najważniejsza jest jakość. Praca w HCC pozwala spojrzeć z innej perspektywy i dużo efektywniej realizować projekty, to duża wartość na rynku agencyjnym. Poza tym atmosfera pracy jest bardzo pozytywna. Oczywiście, że są targety, są też deadlines, są wymagania, ale w razie trudności zawsze jest do kogo się zwrócić. Problemy są rozwiązywane, a nie zamiatane pod dywan. Zespół lubi spędzać ze sobą czas, często organizowane są wyjścia, wspólne lunche czy zwykłe gry :) Nie ma też wyścigu między konsultantami, każdy się szczerze wspiera. Myślę, że osoby z konkurencyjnych agencji mogą być tym bardzo pozytywnie zaskoczeni. Polecam jako pracodawcę, jeżeli szukasz miejsca kameralnego, luźnego, ale realizującego duże i wartościowe projekty.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Human Capital Consulting?

@Pytanie

Tak, całe wynagrodzenie wpływa w całości na numer konta podany przez pracownika. Wynagrodzenia jest skonstruowane z podstawy i bardzo atrakcyjnego systemu premiowego.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Human Capital Consulting?

@Pytanie

Tak, jak najbardziej - osoby bez doświadczenie mają szanse na zatrudnienie w Human Capital Consulting. Wiele osób z naszej organizacji stawiało swoje pierwsze kroki zawodowe właśnie u nas, a obecnie pracują na stanowiskach Seniorskich i Managerskich :) Mamy opracowany program onboardingowy oraz cykl dedykowanych profesjonalnych szkoleń i warsztatów, dzięki którym można wypracować warsztat Rekrutera.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Human Capital Consulting? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Generalnie staramy się pracować efektywnie aby nie generować nadgodzin :) Jeśli jednak nadgodziny pojawiają się to są one do odbioru.

Pracownik HCC

Pracuję w HCC już od kilku lat, zatem jest całkiem fajnie :). Cenię firmę przede wszystkim za super zespół - bardzo zgrany, pomocny i z dużym poczuciem humoru. I ten element w HCC nigdy się nie zmienia. Inne plusy to naprawdę ciekawe projekty, klienci na wysokim poziomie oraz bardzo jakościowy proces. Można wiele się nauczyć zarówno od samych kandydatów, klientów i przede wszytskim od ludzi z firmy. Myślę, że zarobki są na średnim, warszawskim poziomie, natomiast konsultanci realizując targety mogą otrzymać naprawdę dobre premie. Obecnie firma otwiera również nowe gałęzie biznesowe, zatem trzymam mocno kciuki za powodzenie. Polecam HCC wszystkim, którzy lubią rekrutację na wysokim poziomie i chcą robić coś jeszcze.

Kasia

@pb a te szkolenia były organizowane na miejscu ? I mogę prosić jeszcze o info dotyczące umowy jaka oferują na start? Będę wdzięczna.

@Kasia

Szkolenia były organizowane wewnętrznie przez doświadczonych konsultantów i managerów. Ponadto Konsultanci w ramach rozwoju brali udział w różnych szkoleniach zewnętrznych np. kilkudniowe warsztaty prowadzone przez Ernst and Young np. Akademia Managera czy Akademia Team Leadera SSC. Co do rodzaju umowy to jesteśmy otwarci na różne formy. Natomiast poszukujemy osób, które są dostępne na cały etat. Kasia zachęcam Cię do kontaktu przez maila rekrutacja@hcconsulting.pl :)

Recruitment Manager, HCC
@Kasia

Szkolenia są prowadzone w naszym biurze przez: Managerów, HR Business Partnera, jak również naszych konsultantów. Na początek proponujemy umowę o pracę, najpierw na okres próbny, później na czas nieokreślony. W razie dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu :)

Czy często w firmie Human Capital Consulting zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

@Pytanie

Tak, 100% naszych aktualnych pracowników jest już po awansie/rekrutacji wewnętrznej. Osoby, które były na roli Konsultanta przeszyły na rolę Team Leadera a następnie Managera. Kolejnym przykładem jest osoba, która zaczynała od roli Konsultanta, następnie była Expertem i Team Leaderem a teraz jest HR Business Partner w naszej organizacji. Inne ścieżki rozwoju to np. odpowiedzialność za obszar Employer Brandingu bądź Account Management.

Pracownik HCC

Właśnie minął mi rok pracy w HCC, a zatem jest to dobry moment na podsumowanie i podzielenie się opinią. Od samego początku gdy tylko dołączyłam zespół był bardzo wspierający, zarówno pod kątem merytorycznym (wiele szkoleń wewnętrznych, spotkań), jak i koleżeńskim (przemiłe przyjęcie, sympatyczna, rodzinna atmosfera ????).  HCC pozwala mi na rozwjanie swojego warsztatu rekruterskiego (praca na różnych projektach od A do Z, możliwość współpracy z wieloma, dużymi klientami). Dodatkowo firma inwestuje w naukę języka angielskiego przez pracowników, a także integrację zespołu, który naprawdę się lubi i wspiera ???? Niewątpliwie HCC jest miejscem pracy wartym polecenia - zarówno dla osób,które dopiero zaczynają swoją przygoę z rekrutacja, jak i dla Konsultantów zdoświadczeniem, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje pracując w oparciu o bardzo jakościowy proces i z ciekawymi firmami. Dla mnie był to strzał w 10!:)

Pracuję w HCC już ponad 3 lata i to za co sobie cenię organizację HCC to jest przyjazna wręcz rodzinna atmosfera i wspaniali ludzie :) Jesteśmy małą, butikową organizacją i zawsze możemy liczyć na wzajemną pomoc i wsparcie. Wszyscy bardzo lubimy się i spędzamy razem czas po pracy oraz świętujemy wspólnie pojawiające się okazje :) Uważam, że HCC to doskonała firma dla osób, które chcą rozwijać się w rekrutacji. Jak dołączyłam do HCC to miałam już pierwsze doświadczenia w rekrutacji natomiast otrzymałam bogaty pakiet szkoleń i warsztatów, które zdecydowanie rozwinęły mnie w kierunku samodzielnego i profesjonalnego Rekrutera. Dużym plusem jest to, że prowadzimy projekty end to end oraz mamy bezpośredni kontakt z klientami, zarówno po stronie HR jak i biznesu. Nasi klienci to znane i cenione marki na rynku międzynarodowym stąd zdecydowanie pracujemy dla największych i najbardziej prestiżowych firm. Rekrutujemy głównie na stanowiska managerskie, realizujemy projekty również na poziomie globalnym. Przez te kilka lat miałam różne role rozpoczynając od konsultanta, przechodząc przez seniora, team leadera, osobę odpowiedzialną za organizowanie wyjść integracyjnych czy account managera. Tak więc ścieżek rozwoju jest kilka. Dużą zaletą firmy jest lokalizacja przy samym metrze, elastyczne godziny pracy, home office, multisport, język angielski, wyjścia integracyjne. Oczywiście wiadomo, jak w każdej firmie bywają lepsze i gorsze momenty natomiast to, że pracuję w HCC już ponad 3 lata świadczy o tym, że zdecydowanie jest więcej tych pozytywnych :) Tak więc polecam pracę w HCC!

PB

Swoją przygodę w Human Capital Consulting rozpoczęłam w sierpniu. To na co zwróciłam uwagę na samym początku to bardzo solidny onboarding - pakiet szkoleń wewnętrznych dotyczących każdego etapu procesu rekrutacyjnego. Osoby nie majace dużego doświadczenia w rekrutacji mogą nauczyć się jak prowadzić projekt na bardzo wysokim poziomie pod względem jakości. Pomimo, że tak jak w większości firm są deadliny i targety to każdego dnia jestem wspierana przez zespół konsultantów oraz menadżera, którym tak samo jak i mi zależy na moich jak najlepszych wynikach. Atmosfera jest przemiła, a od pierwszego dnia pracy mogę liczyć na pomoc, uśmiech i dobre słowo. Spotykamy się i rozmawiamy również poza godzinami pracy. Reasumując, podjęcie pracy w Human Capital Consulting było bardzo dobrą decyzją.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Human Capital Consulting?

@Pytanie

Tak, jak najbardziej :) Wspólnie celebrujemy różne okazje, urodziny, święta; organizujemy imprezy na naszym wielkim tarasie np. impreza na zakończenie lata w stylu hawajskim. Praktycznie co tydzień wychodzimy na wspólny lunch. Dobra zabawa towarzyszy nam nie tylko w pracy ale też po pracy. Spotykamy się razem po pracy - Już kilkukrotnie byliśmy w escape roomie, w kinie, w teatrze, na ściance wspinaczkowej, na trampolinach, w kuchni electroluxa itd... A wyjazdy integracyjne są niezapomniane ;) Zachęcam do zapoznania się z naszym funpage na Facebook`u gdzie wstawiamy zdjęcia z tego co się u nas dzieje :) https://www.facebook.com/Human-Capital-Consulting-181707355230035/

Martyna

Jaka umowę proponują i na jaki wymiar godzin? Pozdrawiam

Magda
@Martyna

Jesteśmy otwarci na różne formy umowy. Poszukujemy osób, które są dostępne na cały etat. Martyna zachęcam Cię do kontaktu na maila rekrutacja@hcconsulting.pl :)

Anonim

Miałem przyjemność pracować kilka miesięcy w HCC, podczas przerwy w studiowaniu. Mimo intensywnego procesu wdrożenia z punktu widzenia entry-level, zostałem sprawnie wprowadzony do nieznanej branży. Wartościowe doświadczenie w niewielkim, ale zgranym i przyjaznym zespole, bardzo pomocni team leaderzy, elastyczne godziny pracy. Szczególnie polecam osobom ambitnym i chcącym poznać rekrutację od najlepszej możliwej strony.

Kandydat.

No więc tak. Konsultant zaprosił mnie do rekrutacji na bardzo wysokie stanowisko dla swojego klienta. Rektuter niestety był bardzo słabej jakości, wg mnie niedopasowany do zadania. Niestety proces umarł śmiercią naturalną, pracownik nie wrócił z Informacją zwrotną przy czym wystawił na smieszonosc siebie, swoją firmę jak i firmę która zlecila projekt rekrutacyjny. Bardzo słabo świadczy to o hcc. Nie polecam.

Lidia
@Kandydat.

Szkoda zatem, że wszystko skończyło się w taki sposób. Jeśli obiecano Ci wiadomość zwrotną, to powinni dotrzymać słowa. Zachęcam Cię jednak, skoro to było bardzo wysokie stanowisko, żebyś sam skontaktował się z firmą Human Capital Consulting i po prostu dopytał o wyniki rekrutacji. Powiesz nam jeszcze, jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?

Zewnętrzny rektuter.
@Lidia

Ale ze wy tak poważnie? To hcc powinno zależeć by proces przebiegał wzorcowo od początku do końca. Jeśli kandydat był przez hcc pozyskiwany a nie odwrotnie to już w ogóle była to katastrofa rekrutacyjna. Oczekiwanie że ktoś jeszcze będzie ubiegać się o informację zwrotną jest poniżej krytyki i jakichkolwiek standardów.

Iwona
@Zewnętrzny rektuter.

Oczywiście szanuję Twoje zdanie na ten temat. Pozostawmy już może tę kwestię i skupmy się na innych. Zacznijmy może od tego, czy jako zewnętrzny rekruter pracujesz właśnie w Human Capital Consulting? Słyszałam, iż rekrutuje się tam ludzi na stanowiska zarządcze, menedżerskie i eksperckie. A czy macie jakieś propozycje dla osób bez żadnego doświadczenia zawodowego?

Bogdan

Od dłuższego czasu w wątku opinii o pracy w firmie Human Capital Consulting nie pojawiły się żadne nowe wpisy. Chciałbym dowiedzieć się, czy jest to spowodowane tym, że w firmie pracuje się tak dobrze, czy może z zupełnie innego powodu? Ktoś z Was wie może, czy obecnie brakuje pracowników na którymś ze stanowisk? Liczę, że w wątku otrzymam informacje na ten temat.

zaiziaiaizaiaia

Widzę tu popisaliście same pozytywne opinie, a z opinii osób znanych mi osobiście ani jedna nie była korzystna. Rekrutując na wysokie stanowisko oczekują, że kandydat sam o sobie wypełni profil, co w innych agencjach robią konsultanci. Podziękowałam za udział w takim procesie, a pani się obraziła.

Grzesiek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

@Grzesiek

Tak, obecnie szukamy osoby na stanowisko Konsultanta ds. rekrutacji. Zapraszamy do zaaplikowania na rekrutacja@hcconsulting.pl

Nick

Plusy: -dobra atmosfera -dużo szkoleń wewnętrznych -fajni, rozpoznawalni klienci -jakościowe podejście do procesu rekrutacji Minusy: -średnie wynagrodzenie- można nadrobić premiami od projektów, ale trzeba dobrze zamykać

Zostaw merytoryczną opinię o Human Capital Consulting - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Human Capital Consulting
3.2/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Wałbrzyska 11 lok. 252