Opinie o Famatech Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Famatech Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Famatech Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Agencje nieruchomości
Agencje nieruchomości Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Famatech Sp. z o.o. w Katowice

Sylwia Nowy wpis

Firma zatrudnia na staż, ponieważ daje możliwość zdobycia doświadczenia ludziom, którzy nie posiadają wystarczającej wiedzy i dopiero raczkują w branży. Dzięki Panu Piotrowi i pracownikom zatrudnionym w Famatech udało mi się wchłonąć mnóstwo wiedzy, która zaowocowała dalszą współpracą w formie umowy o pracę. Zadania w firmie były ukierunkowane na rozwój pracownika oraz w każdym momencie mogłam liczyć na wsparcie Właściciela, jak i pracowników. Na duży plus zasługuje również atmosfera w firmie i dbanie o zespół.

kandydat

Firma porażka... Zatrudniają na 6 miesięcy na staż z urzędu pracy. Firma ma darmowego pracownika na koszt państwa, a pracownik dostaje 1169,20 miesięcznie...

@kandydat

Firma rzeczywiście zatrudnia stażystów z UP, zgodnie z warunkami zatrudnienia na stażu regulowanymi przez polskie prawo. Staż jest okresem, który poświęcamy na szkolenie i wdrożenie osoby do nowej branży, jest przede wszystkim ukierunkowany na osoby chcące się przekwalifikować, zdobyć pierwsze doświadczenia i wiedzę w branży usług związanych głównie z SEO, GoogleAds oraz tworzeniem stron internetowych. Warunki są od początku jasno przedstawione w ogłoszeniu o pracę z zaznaczeniem czy jest to staż - jak w tym przypadku - czy też standardowa umowa o pracę.

@Famatech

duzo osób po takim stazu przyjmujecie na etat czy raczej nie przedluzacie umow i szukacie nowych osob na staz?

@Karolina

Póki co zawsze dawaliśmy umowy o pracę. Choć jest to zależne od wielu czynników - głównie aktualnego obłożenia i wyników na stażu.

Jerzy Nowy wpis
@Famatech

Jestem waszym klientem, szczerze większego zdzierstwa z klientów nie widziałem. Człowiek nigdy nie wie ile zapłaci. Za byle pierdołę liczycie tyle co inne firmy za zrobienie całej strony. Nigdy więcej.

Good Nowy wpis

Mega sensowna odp.

Famatech Nowy wpis
@Jerzy

Niestety nie pamiętam klienta o imieniu Jerzy. Podejrzewamy, że to złośliwy komentarz konkurencji. Nie mniej odpiszę - mamy bardzo klarowny cennik, który jest widoczny na stronie internetowej. Rozliczamy się godzinowo za faktycznie przepracowaną pracę. Każdą prace poprzedzamy ustaleniami i przedstawiamy szacunki lub informujemy, że danej czynności nie da się oszacować. Takie są realia branży, która niestety należy do drogich i czasem drobne zmiany są niestety kosztowne.

byly_pracownik

W tej firmie zdobyłem pierwsze doświadczenie zawodowe w zakresie tworzenia stron internetowych i pozycjonowania. Wiele nauczyłem się od współpracowników ale też i prezesa firmy, który poświęcał nam sporo czasu na szkolenia. Podobało mi się to, że miałem sporą swobodę w działaniu, co jednocześnie czasami było przyczyną stresu przez niewłaściwe organizowanie pracy, jednak zawsze można było liczyć na pomoc kolegów z zespołu. Firma godna polecenia dla osób doświadczonych jak i tych, które stawiają pierwsze kroki w tej branży

Katarzyna
@byly_pracownik

Długo pracowałeś w Famatechu? Zastanawiam się czy jeśli pracownik się sprawdzi to czy może liczyć na stabilne zatrudnienie w firmie :) Po jakim czasie można się spodziewać umowy na stałe?

Z Zespołu
@Katarzyna

Mogę odpowiedzieć na drugą część - proponujemy od razu wyłącznie umowy o pracę dla osób, które dołączają do nas. Wyjątkami są staże, wtedy najpierw staż, a potem umowa o prace. No chyba że ktoś woli inaczej (może być B2B lub zlecenie - do dogadania).

Julia
@Z Zespołu

A od czego to zależy, czy ktoś będzie przyjęty na staż czy już od razu do pracy?

@Julia

Podczas rekrutacji informujemy czy przyjmujemy na staż do przyuczenia czy od razu na stanowisko. Jeśli organizujemy staże, to po nich najczęściej zatrudniamy na umowę o pracę. Wyjątkiem są oczywiście przypadki, gdy ktoś nie wykaże się na stażu.

Fenith

W Famatech pracowałem dwa lata. Famatech było moją bramą do świata marketingu. Z osoby niemającej większej styczności z marketingiem zmieniłem się w tym czasie w specjalistę SEO. Famatech jest dobrym wyborem dla osób początkujących, które chcą szybko zdobyć doświadczenie niezbędne w branży. Szkolenia zewnętrzne i wydarzenia branżowe, szkolenia wewnętrzne - można było na to liczyć, nawet za czasu stażu. Nowy stażysta otrzymuje wsparcie bardziej doświadczonego kolegi, może ćwiczyć zdobywane zdolności na projektach przy coraz większej swobodzie. Famatech to mała firma, więc specjalista ds SEO pozna tutaj wszystkie aspekty tej rozległej dziedziny: od contentu, przez link building, aż po optymalizacje i kwestie techniczne. Na pracownika czeka jednak sporo pracy własnej, co wymusza potrzebę ciągłego rozwoju, samodzielności. Dla mnie to nie było problemem, a wręcz błogosławieństwem, że część czasu mogłem poświęcać na rozwój narzędzi i naukę (już nawet po stażu). Bardzo dobra lokalizacja nieopodal Placu Wolności w Katowicach. Biblioteczka i spotkania integracyjne na plus. Zespół przyjazny i pomocny (chyba, że się zmienił od 2019 :P ) Projekty w 2019 (kiedy kończyłem współpracę) były raczej małe, natomiast jako poligon doświadczalny dla osoby zdobywającej doświadczenie nadawały się wybornie. Kontakt z klientem znikomy lub żaden. Budżety bardzo małe. Firma korzysta z różnorakich narzędzi SEO i marketingowych, natomiast nie jest to oczywiście spektrum, na które może sobie pozwolić duża agencja.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Famatech Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Katowice
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
Bartek

Może jednak znajdzie się ktoś i podzieli się opinią o pracy? Mam zamiar aplikować stąd oczekiwanie na takie wpisy.

Seriously_man

Jako były pracownik firmy mogę napisać jedynie tyle, że firma to totalna amatorka w kategorii programowanie. Szef zatrudnia stażystów, do których trafiają zlecone projekty, więc nie ma mowy o jakiekolwiek jakości, kod jest nie przetestowany stąd częste zwroty od klientów, a co za tym idzie przedłużające się terminy zlecenia. W pracy stres bo nikt poza programistą nie interesuje się projektem. Generalnie nie polecam nawet jak na staż. Po stażu propozycja pracy, za nie godne pieniądze.

Odp zespołu Famatech
@Seriously_man

Dziękujemy za wyrażenie opinii, która wskazuje nam pola do usprawnień. Każda uwaga jest dla nas motywacją do szukania lepszych rozwiązań. Zgłaszane problemy staramy się omawiać na bieżąco i rozwiązywać w zespole, którego dotyczą. Dodam że opisywana sytuacja odnosi się do trudniejszego okresu działania firmy. Od tamtego czasu zmienił się zespół, wypracowaliśmy też wspólnie nowe zasady współpracy, ciągle usprawniamy proces testowania i wdrażania projektów. Cyklicznie co kwartał wspólnie robimy rewizję i ustalamy działania usprawniające, które poprawiają komfort i jakość pracy. Co do niskiej stawki - niezadowolenie z jej wysokości może wynikać z ogólnego pojęcia o średnich zarobkach w branży, które mocno wpływają na wyobraźnię. Według raportu pracuj.pl głównym czynnikiem wpływającym na wysokość zarobków jest staż pracy i wielkość firmy - w związku z tym pracownik świeżo po stażu w mniejszej firmie otrzymuje niższą pensję niż pracownik, który dłużej pracuje na danym stanowisku w dużym software house. To mogło wpłynąć na opinię o wysokości zarobków. Warto zaznaczyć że zaproponowane wynagrodzenie startowe po zakończeniu stażu było dokładnie takie, jakie zostało ustalone podczas rozmowy o pracę. Te wynagrodzenie oczywiście rośnie wraz z rozwojem pracownika po kilku- lub kilkunastu miesiącach w zależności od zaangażowania i wypracowanych zysków. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Famatech Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Famatech Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Famatech Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Famatech Sp. z o.o.?

Famatech Sp. z o.o.
  • Jana Iii Sobieskiego 11 lok. E7