SIEGER Personaldienstleistungen GmbH

3.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o SIEGER Personaldienstleistungen GmbH

Firma Wahr to taki (usunięte przez administratora) XXI wieku. Jeśli komuś pasuje wozić paliwo po 300 godzin w miesiącu za stawkę mniejszą niż ma sprzątaczka w Niemczech to proszę bardzo. W tej firmie jesteś tylko numerkiem w zeszycie, dyspozytor czysty (usunięte przez administratora) lubi się wyżywać na polskich kierowcach dając im gorszą robotę. Jeśli pilnie potrzebujesz krótkiego urlopu to zapomnij, zawsze jest odpowiedź "viel Arbeit", wiele razy to przerabiałem. Zawsze znajdą powód by zabrać premie. A sami pośrednicy, czyli państwo (usunięte przez administratora) K. Sieger to zwykli wyzyskiwacze rodaków, chociaż ostatnio nie tylko bo ponoć już nawet Ukraina musi przyjeżdżać bo brakuje (usunięte przez administratora) w tej firmie. :) P.S: nikt mnie nie zwolnił, sam się zwolniłem.

@Były pracownik

Człowieku, jeśli rzeczywiście taki kierat i wyzysk to dlaczego w ogóle pracowałeś? Stawki znasz od pierwszego dnia. Mnie przez cztery lata, zabrali raz premie za uszkodzenie samochodu. Urlop masz zaplanowany na cały rok i nigdy go nie przestawiają. Sieger to rzeczywiście pośrednik, ale płaci te same stawki co Wahr. Wiec o co chodzi?

@Tomek

Pracowałem bo na tamtą chwilę nie było nic innego a w międzyczasie czekałem na miejsce w normalnej, znacznie lepszej firmie. Tak, urlop masz zaplanowany na cały rok z góry ale po ich myśli. To co ty rozpiszesz to musi przejść przez pana S. i dispo a to prawie zawsze skutkuje przestawionym urlopem. Pan S. co prawda płaci stawkę taką jak mają pracownicy bezpośredni, natomiast dodatki są już wedle jego łaski. Nie chodzi tutaj tylko o pośrednika ale sama firma macierzysta to wyzysk nad ludźmi. Widocznie Ty Tomku, masz bardzo niskie ambicje a takich ludzi w tej firmie jest więcej, mało tego, traktują tą firmę jak jakieś bóstwo tłumacząc się że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Na koniec dodam tylko panie i panowie że dobra firma nie musi się nigdzie ogłaszać i taka jest prawda. Pozdrawiam i miłej pracy :)

Henio Nowy wpis
@Tomek

Tomasz jaki urlop ty widziałeś u tego dziada z wielką grzywą. Wszystkie wolne dni wpisane na zjazdy , a jak chcesz wcześniej wyjechać lub na dłużej to wielki lament .

Łukasz Nowy wpis

tak jest

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do SIEGER Personaldienstleistungen GmbH? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Kierowca ADR?

Administrator Nowy wpis

Poszukuje obecnie pracy jako: Kierowca ADR w mieście Opole. Czy wiecie coś na temat dostępnych ofert pracy?

Tomek

Zastanawiam się czy naprawdę nie można w żaden sposób ukrócić tego hejtu. Jakieś anonimowe albo rozgoryczone ludki piszą bzdury i szkalują ludzi i firmę. Nie ma na to jakiegoś paragrafu?

Pracowałem
@Tomek

Tomeczku drogi, za pisanie prawdy nie ma paragrafu. Jak już postanowisz wystawić nosa poza tą firmę to zobaczysz że życie może być lepsze :)

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie SIEGER Personaldienstleistungen GmbH na stanowisko Kierowca cysterny C+E, ADR? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Henio

Ludzie, nie dziwi was fakt, że Ich ogłoszenie na te cysterny wisi chyba 2 lata już, może więcej??? I jest wystawiane codziennie?? Albo firma Wahr w Nagold ma tysiące ciężarowek... Albo robota jest delikatnie mówiąc, nieatrakcyjna i rotacja jest potężna... 12 godzin dziennie... dzień, noc, dzień, noc... 10 klientów dziennie, albo jeszcze lepiej...  Soboty, niedziele, święta... W robocie sami ruscy, do tego Niemcy co Polaka mają za nic i Polaczki, których skusiła kasa z ogłoszenia, a Potem się okazuje, że jednak nie taka jak być powinna... Zapamiętajcie jedną rzecz... W Niemczech, Niemiec Polakowi nic za darmo nie da... Polak dostanie najgorszą robotę, a Niemiec będzie miał lżej i to za lepsze pieniądze... to nie Polska, gdzie Ukraina ma lepiej od Polaka... To są Niemcy... Tam każdy lepszy od Polaka... Każdy... Skąd byście nie przyjechali, nawet z małej wioski w Mongolii... Nie potrafili czytać i pisać... Będziecie lepsi od Polaka... Bo nas po prostu nie cierpią... Jesteśmy wtedy potrzebni kiedy trzeba zrobić najgorszą robotę, za stawkę za którą nawet pies z kulawą nogą by nie przyszedł... Zdala od takich pośredników jak sieger, zarządza tym Polak, a to powinno już zapalić się lampka czerwona... Oni się utrzymują z ręki niemieckiego pana i wy dla niego jesteście nikim... Wtedy odpowiecie sobie na pytanie, dlaczego non stop szukają... Nie tylko dlatego, że pracownik jest zły, bo wiadomo, że i tacy się trafią... Ale dla takich niemieckich panów i ich volksdeutschów z góry mają opinie o was wyrobioną, nie muszą was nawet znać... Więc szacunku do was zero i jak zero was będą traktować... Niemcy w pigułce... Polak zrobić dużo... Zapłacić mało... Polak niepotrzebny... Polak won...

@Henio

Henio, uczciwi pracownicy zarabiają u nas uczciwe pieniądze. Niestety kombinatorzy nie zrobią u nas wielkiej kariery i piszą rozgoryczeni takie posty. Zacytuje prof. Bartoszewskiego: "warto być uczciwym".

Krzysztof
@Pracodawca

Czy osoby bez doświadczenia mogą liczyć na zatrudnienie w Sieger? Jeśli tak, to czy są dla nich przygotowane jakieś kursy i szkolenia? Daj znać jak to tu wygląda, czekam na odpowiedź. :)

@Henio

Popieram Pana Henia (usunięte przez administratora) ,żerowanie na ludziach i wykorzystywanie na maksa za psie pieniądze.

@Mario

a może by tak Henio i Mario ( nigdy nie miałem pracowników o takich imionach) mieli na tyle odwagi i podpisali sie swoimi prawdziwymi nazwiskami. Hejtować anonimowo jest bardzo łatwo, z chęcią skonfrontuje sie z prawdziwymi osobami i faktami. Zastanawiającym jest to, ze żaden z Panów nie narzekał jak pracował, dopiero po otrzymaniu wypowiedzenia wszystko jest niedobre. Po częsci rozumiem to rozżalenie, w dzisiejszych czasach być jako kierowca zwolnionym..to boli. I poszukać teraz porównywalną prace bez znajomości języka i na takich warunkach jak u nas...no, nie łatwo. A propos, Panie Mariuszu, podając w poprzednim poscie swoje zarobki muszę stwierdzić ze albo mija sie Pan z prawda, albo ma Pan problemy z matematyką. Poza tym narzeka Pan dosłownie na wszystko ( łącznie z uszkodzonym termostatem). Dlaczego nie napisze Pan n.p. o bezprocentowej pożyczce czy zaliczkach, które Pan otrzymywał. Dlaczego nie napisze Pan ze jak nie miał Pan czym dojeżdżać do pracy, po prostu, po ludzku sam zaoferowałem Panu mojego E-Bika , którego używał Pan przez wiele miesięcy. Panowie, miejcie odwagę i podpiszcie sie prawdziwymi nazwiskami. I jeszcze trochę informacji dla specjalistów od HR: pakiety ogloszen są wykupione co najmniej do konca roku.

@Pracodawca

Jeżeli chodzi o matematykę to wydaje mi się że każdy umie doskonale policzyć swoje wynagrodzenie ,to u pana jest problem z kaięgowym bo co miesiąc coś urywał , może on lub ona nie potrafią liczyć.

Wiesio
@Pracodawca

Warto być uczciwym bardzo mądre powiedzenie ,ale myślę , że powinien pan zacząć od samego siebie.

@Wiesio

Wiesio, (nigdy nie mialem takiego pracownika) jesli masz mi cos do zarzucenia, to badz na tyle odwazny i zamiast hejtowac anonimowo podpisz sie i podaj konkretne fakty. Z checa odpowiem na wszystkie zarzuty. Tylko prosze o nieanonimowe konkrety.

@Mario

Panie Mariuszu,chyba Pan nie zaprzeczy, ze jesli byly niewielkie pomyłki z naszej strony, to byly wyrównane w następnym miesiącu. Natomiast kwoty, ktore Pan podaje, nie odpowiadają prawdzie.

@Pracodawca

Zgadza się wyrównał pan w kolejnym miesiącu, ale w kolejnej

@Mario

Było wyrównanie, ale przy każdej wypłacie coś się nie zgadzało i tak co miesiąc trzeba się upominać .

@Henio

Witaj Henio, nadal czekam na prawdziwe nazwisko. Umiesz tylko anonimowo kogos opluwać, czy boisz sie ze na forum ujawnie powod twojego zwolnienia?

@Henio

Firma istnieje przez 10 lat. Od czasu jak Sieger zwolnił kilku kombinatorów pojawiły sie nagle pierwsze negatywne opinie :) PRZYPADEK?? :)

@Henio

Oj człowieku, masz chyba problemy z samooceną. Trochę zaprzeczasz samemu sobie. Skąd takie rozgoryczenie? Jeśli tam pracowałeś i było tak źle to po miesiącu odszedłeś. Jeśli pracowałeś dłużej to pewnie należysz do grupy zwolnionych za nieuczciwość, opisanej w innych postach. Czy jesteś ta osobą, która dostała dobra prace za granicą bez języka i po zwolnieniu ciężko znaleźć cos podobnego?

Przemysław Piekarski
@Pracodawca

Doceniam takie stwierdzenia. Jeśli naprawdę w tej firmie docenia się uczciwość i sumienność, to już się cieszę. Nie muszę i nie chcę być anonimowy ????

oyabun
Kandydat

(usunięte przez administratora) złodziejska firma jakby bylo dobrze to ogloszenie nie wisialo by na internecie codziennie takie moje zdanie

@oyabun

Jakieś konkrety? Długo tam pracowałeś?

Niby złote góry, niby wszystko super ale coś jest nie tak w tej firmie. Nie wyjdzie na Twoje mimo iż masz racje.

@Pracownik

Jakieś konkrety?

Czy SIEGER Personaldienstleistungen GmbH zapewnia kartę multisportu?

Jak się pracuje z ludźmi z SIEGER Personaldienstleistungen GmbH?

@Pytanie

System pracy podobny jak w Orlenie. Od czasu jak Sieger zwolnił sześciu kombinatorów, atmosfera wyraźnie sie poprawiła. Pozdrawiam

Wiesio
@Piotr

Piotr nie przesadzasz zaraz mu w tyłek wejdziesz . Chyba pan siegier obiecał ci parę euro do wypłaty za te twoje wypociny na forum. Pozdrawiam

@Wiesio

Za mówienie prawdy nikt nie musi nic płacić. A jak widać niektórych prawda boli. Poza tym nie znam żadnego Wiesia, ktory pracowałby u nas. Podpisz sie prawdziwym imieniem jeśli masz odwagę.

@Pytanie

Pracowałem prawie trzy lata. Większość ludzi naprawdę OK. Kasa zawsze sie zgadzała. Musiałem niestety odejść ze względu na rodzinę. Ostatnia wyplata wypłacona w 100% a może i więcej. Jak w przyszłości sytuacja pozwoli, to wrócę.

@Piotr

Pracowałem prawie trzy lata. Większość ludzi OK, Kasa zawsze sie zgadzała. Ostatnia wyplata 100% a nawet więcej. Musiałem odejść ze względu na rodzinę. Jeśli sytuacja sie ułoży, będę próbował wrócić .

Haha
@Wiesio

Może po prostu pan Piotr jest wdzięczny panu S.(usunięte przez administratora)

Polizei
@Haha

Teraz pracuje jako sprzątaczka u pana s.????

Xxxxx
@Polizei

Coś Ty.. w tej firmie trzeba się mocno postarać żeby Cię zwolnili, co dla wielu osób jest na plus :D

Polizei
@Xxxxx

Wychodzi na to że nie ważne co odjebiesz: jazda na bani , spuścisz paliwo , jeżeli jesteś ulubieńcem w firmie w której mało mówisz , dużo pracujesz , dajesz się (usunięte przez administratora) to i tak cię nie zwolnią. Dobre.

Czy w SIEGER Personaldienstleistungen GmbH zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

@Pytanie

Umowa jest zawarta na stale. Okres próbny: 6 miesięcy.

Sebi
@Pracodawca

Witam, Widzę że język niemiecki jest tutaj warunkiem którego nie spełniam aczkolwiek mówię po angielsku i mam doświadczenie w Orlen Transport włącznie z załadunkami na PCK Schwedt . Czy akceptujecie kierowców bez języka niemieckiego ? Pozdrawiam

Małgorzata
@Pracodawca

Czy warunki zatrudnienia wyglądają inaczej na umowie na stałe i na okresie próbnym w Siegerze? Może po przejściu na czas nieokreślny dochodzą jakieś benefity lub dodatki? Lub rośnie pensja takiego pracownika?

@Małgorzata

Umowa o prace określa szczegółowo wszystkie warunki ( na okresie próbnym i po nim). Jak do tej pory ( 4 lata ) wszystko sie zgadza. Co ważne , umowa jest od początku na czas nieokreślony. Pozdrawiam

@Sebi

Jesli mowi Pan po angielsku mozna tak zaczac. Warunkiem jest jednak to, ze poduczy sie Pan na miejscu w ciagu kilku miesiecy niemieckiego.

Paul
Kandydat

Witam, jak wygląda praca zmianowa w charakterze kierowcy cysterny? Czy jest grafik ustalany z wyprzedzeniem? Czy są to stałe godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy? Oraz czy ewentualne zakwaterowanie to są pokoje jedno czy wieloosobowe? Posiadam 2 lata doświadczenia z czego rok w Niemczech. Pozdrawiam serdecznie

@Paul

Harmonogram urlopów jest ustalony na cały rok. Zmiany sa z reguły na przemian, tydzień wczesna- i tydzień późna zmiana.

@Paul

Nie polecam tej pracy u tego pana (usunięte przez administratora) , obcina co miesiąc z wypłaty a wyrównanie dopiero w przyszłym nic na bieżąco za to w kolejnym obetnie za coś innego. Załadunki i rozładunki na pauzie bo podczas przejazdów zakaz postoju dłużej niż 15 min. Po zakończeniu współpracy nie wypłaca należności i stwierdza że kierowca (usunięte przez administratora) na godzinach.

@Mario

Rozumiem pańskie rozgoryczenie. W obecnych czasach, kiedy kierowcy są tak poszukiwani , być zwolnionym...to trzeba sobie zasłużyć. Dwa razy zdarzyło sie, że któryś ze składników wynagrodzenia został pominięty i wypłacony w kolejnym miesiącu. Tak jak już Panu tłumaczyłem, było to wynikiem zmiany personalnej w firmie rozliczeniowej. ( Pan, tak jak nowa księgowa, na początku swojej kariery u nas, również popełniał błędy ). Pomimo tego w miesiącu, w którym zarobił Pan ponad 3.600€ netto, zrobił Pan awanturę, że 60,00€ będzie przesunięte na przyszły miesiąc..... Jeśli rzeczywiście jakieś należności nie zostały zapłacone, ma Pan możliwość skierowania pisma do pracodawcy lub do Arbeitsgericht ( bez żadnych kosztów). Ale do tego trzeba mieć jakieś podstawy. ( zwolnienie chorobowe po okresie wypowiedzenia nie jest powodem do roszczeń) Jeśli chodzi o przerwy: długość i pora robienia przerwy nie jest limitowana czy określona, miał Pan ja po prostu zadeklarować jako przerwę a Pan kazał sobie płacić za pański odpoczynek, co jest zwykłym oszustwem.

@Pracodawca

Co za bzdury 3600 euro co zdarzyło się tylko raz pozostałe wypociny to przeciętne 2200-2600 euro za 4/1 .Na rozmowie o pracę oferuje pan bardzo duże pieniądze , a w rzeczywistości to tylko powyżej 11 euro za godzinę a że jest pan pośrednikiem to i panu musi coś zostać . Bo zapewne od firmy wahr otrzymuje pan powyżej 20 euro na głowę. Wspomniał pan tylko o 60 euro a co z resztą upominanie się za soboty , nocne , świąteczne, itp. Podnosi pan czynsz za mieszkanie , a w okresie zimowym w pokojach jest zimno , ponieważ głowice są nie sprawne, ale nikt tym się nie interesuje .

Wiecie, czy SIEGER Personaldienstleistungen GmbH udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Ciężko jest w systemie 12/12 w SIEGER Personaldienstleistungen GmbH?

mamy System 4/1

Bolek
Kandydat

Czy firma zatrudnia obecnie kierowcow cystern? Jaki sa warunki na mieszkaniu i jaka panuje atmosfera wsrod kierowcow? Dziekuje za odpowiedz.

Robert
@Bolek

Podpinam się. Jak wygląda praca na cysternach? Pozdrawiam.

Model

Ile się naprawdę zarabia na czysto za miesiąc???

Krzysztof
@Model

Też mnie ciekawi ta kwestia, mam nadzieję że niedługo ktoś powie coś na ten temat. Jeśli dowiesz się czegoś z innego źródła to proszę podziel się ze mną tym co wiesz.

Za info o kasie masz problem
@Model

Dzwoń do Pana K. jest zakaz udzielania info o kasie.

@pracodawca

Witam serdecznie ...Można prosić o numer telefonu w celu zapoznania się z warunkami pracy . Dziękuję i pozdrawiam

Czy SIEGER Personaldienstleistungen GmbH narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

@Pytanie

Praca w systemie, wnioski urlopowe są rozpatrywane na początku roku i udzielony urlop jest realizowany jak zaplanowano.

Rubens

Dla jakiej firmy Sieger ściąga kierowców na jakich kontraktach się jeżdzi tj. na jakie stacje lub czy po prywaciarzach? Ile za 1h pracy dają.

Heizol
@Rubens

Jeździsz u Wahra robisz vorladeny tylko nocą bo, masz słaby niemiecki albo robisz kleinemenge bo twój deutch ist Perfect.

Marek

Firma OK, dużo pracy ale stawka za godzinę i przyzwoite pieniądze zawsze na czas .

Pablo
@Marek

Dzięki za jedyną opinie o firmie. Zapewne wszystko jest ok. Pozdrawiam

Góral

a umowa o prace jest

marek
@Góral

jest, niemieckie warunki

@marek

Dziękuję za opinie. Podsumowując, w firmie można liczyć na dogodne warunki finansowe oraz stabilną umowę, A czy możecie wypowiedzieć się na temat warunków mieszkaniowych? Dla wielu osób, które podejmują prace za granicą, to bardzo ważny temat.

Paweł
@Marek

Witam, Właśnie dzisiaj znalazłem ofertę na cysternę paliwową. Proszę mi powiedzieć jakie są warunki finansowe i jeżeli wymagana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego to jest to niezbędne czy można z samymi podstawami jezyka sobie pradzić . Proszę o opinie.

Marek
@Paweł

Podstawy niemieckiego są wystarczające, szef albo koledzy pomagają w razie potrzeby. O warunki finansowe pytaj w firmie.

marek
@Alicja

Pokoje są jednoosobowe , przypisane do pracownika na stale.

@Paweł

Czy zdecydowałeś się na podjęcie zatrudnienia w firmie SIEGER? A może jeszcze nie zgłosiłeś swojej aplikacji i dopiero się namyślasz? Od opublikowania Twojego wpisu minęło kilkanaście dni, stąd też moje pytanie. Czy poznałeś już oferowane warunki finansowe? Rozumiem, że są one uzależnione od doświadczenia i umiejętności pracownika, dlatego możesz podać nam jedynie tak zwane widełki płacowe.

Alicja

Pamiętaj, że na forum publicznym nie posługujemy się danymi personalnymi konkretnych osób, także nie obrażamy tu nikogo. Na pewno Twój wpis wniósł bardzo wiele do bieżącej dyskusji. Dlatego też należy Ci za niego serdecznie podziękować. Wspomniałeś o kilku ważnych aspektach związanych z warunkami zatrudnienia w SIEGER Personaldienstleistungen GmbH, ale o niektórych warto byłoby jeszcze napisać. Czy pracodawca zapewnia Wam pełny dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego? W takiej pracy jest to szczególnie ważne, dlatego Cię dopytuję.

pracodawca

Panie Sylwestrze, wszystko dość szczegółowo opisane, ale "zapomniał" pan dodać ze po 9 miesiącach wzrasta stawka godzinowa. Moze warto przy okazji zastanowić sie , dlaczego w czasach gdzie każdy kierowca jest na wage złota, tak wysokiej klasy "specjalista" jak pan dostaje wypowiedzenie. Pozdrawiam

@Marek

Witaj ... Ile na czysto można zarobić...? Jakie warunki w tych domach ? Z góry dziękuję za odpowiedź...

@Model

Pokoje są jednoosobowe , przypisane do pracownika na stale. O warunki finansowe proszę pytać telefonicznie. Nie udzielamy takich informacji na ogólnodostępnym forum. Pozdrawiam.

kkris64

Czy naprawdę do zatrudnienia nie wystarczy komunikatywny angielski ? Koniecznie tylko niemiecki ?

Czy ktoś z użytkowników chciałby napisać na forum o SIEGER Personaldienstleistungen w sposób merytoryczny i prawdziwy? Pamiętajcie, że takie wypowiedzi pomagają dużej liczbie osób.

Zostaw merytoryczną opinię o SIEGER Personaldienstleistungen GmbH - Rottenburg

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w SIEGER Personaldienstleistungen GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy SIEGER Personaldienstleistungen GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SIEGER Personaldienstleistungen GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SIEGER Personaldienstleistungen GmbH?

Kandydaci do pracy w SIEGER Personaldienstleistungen GmbH napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SIEGER Personaldienstleistungen GmbH