ASYSTENT RODZINY

Urszulin
Oferta opublikowana15.04.2024
Rodzaj umowyumowa zlecenie

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Lubelska 31, 22-234 Urszulin, powiat: włodawski, woj: lubelskie

Zakres obowiązków: opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym; opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej; udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego; udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych; udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych; udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi; wspieranie aktywności społecznej rodzin; motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych; udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej; motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych; udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych; podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin; prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci; realizacja zadań określonych w ustawie z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za życiem (Dz. U. z 2020 r. poz. 1329 oraz z 2022 r. poz. 2140); prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną; dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej niż co pół roku; monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną; sporządzanie, na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach; współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny; współpraca z zespołem interdyscyplinarnym lub grupą diagnostyczno-pomocową, o których mowa w art. 9a ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej lub innymi podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań uzna za niezbędną.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług

Zmianowość: nie dotyczy

Wynagrodzenie brutto: od 40 PLN

Opis wynagrodzenia: Wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto 40,00 zł za godzinę

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 06.05.2024

Data zakończenia: 31.10.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: pedagogika,psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie

Pozostałe wymagania

Staż pracy ogółem: lata: 1

Inne wymagania: Wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2023 r. poz. 1426 z późn. zm.) Co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną w przypadku wykształcenia wyższego w dowolnym kierunku studiów podyplomowych; co najmnie 3 letni staż pracy z dziećmi lub rodziną w przypadku wykształcenia średniego. Szczegółowe informacje na stronie: gops-urszulin.p

Pracodawca

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Urszulin

Adres: Lubelska 31, 22-234 Urszulin, powiat: włodawski, woj: lubelskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Szczegółowe informacje na stronie: GOPS-URSZULIN.PL CV; List motywacyjny; Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz przebieg pracy zawodowej; Zaświadczenie o niekaralności; Kwestionariusz (załącznik nr 1); Oświadczenie (załącznik nr 2); Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania rekrutacyjnego, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/ WE(RODO) oraz ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1781) (załącznik nr 3); Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych (załącznik nr 4). Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Urszulinie.