Architekt Rozwiązań IT

Gdańsk
Oferta opublikowana29.04.2024
Tryb pracyhybrydowa
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Aktualnie do pracy w Departamencie IT poszukujemy Kandydatów na stanowisko:
Miejsce pracy: Sopot
Twój zakres obowiązków:
  • projektowanie, rozwijanie i zarządzanie architekturą rozwiązań IT działających w środowisku on-prem i w oparciu o chmurę publiczną Azure,
  • opracowanie strategii migracji i implementacji systemów do chmury publicznej Azure,
  • projektowanie rozwiązań IT, które wspierają realizację strategii firmy i efektywne funkcjonowanie jednostek biznesowych,
  • analiza wymagań biznesowych i technicznych, aby opracować najbardziej odpowiednie rozwiązania,
  • aktywne uczestnictwo w procesie oceny technologii i narzędzi z zaleceniem najlepszych rozwiązań,
  • tworzenie dokumentacji koncepcyjnej i projektowej (High-Level Design, HLD),
  • prowadzenie nadzoru architektonicznego podczas procesu implementacji rozwiązań IT.
Nasze wymagania:
  • doświadczenie w pracy na stanowisku Architekta Rozwiązań IT lub Analityka Wiodącego lub podobnym,
  • umiejętność przeprowadzania analiz systemowych w celu zrozumienia i oceny wymagań biznesowych,
  • znajomość wzorców architektonicznych,
  • znajomość nowoczesnych metod integracji systemów i architektury rozproszonej zorientowanej na usługi,
  • umiejętność tworzenia modeli architektury systemowej, diagramów, dokumentacji i innych artefaktów,
  • dobra znajomość chmury publicznej Azure oraz jej narzędzi i usług w szczególności: Azure App Services, Azure Functions, Azure Logic Apps, Azure API Management itp.,
  • doświadczenie w projektowaniu rozwiązań w architekturze mikroserwisowej,
  • doświadczenie w pracy w projektach prowadzonych metodykami zwinnymi,
  • znajomość zasad bezpieczeństwa i zabezpieczania systemów IT,
  • znajomość narzędzia Enterprise Architekt,
  • podstawowa znajomość narzędzi Confluence/Jira.
Mile widziane:
  • certyfikaty związane z chmurą publiczną Azure:
    • AZ-104 – Microsoft Azure Administrator,
    • AZ-305: Designing Microsoft Azure Infrastructure Solutions.
  • doświadczenie w pracy z innymi platformami chmurowymi takimi jak AWS lub GCP.
To oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowa o pracę,
  • elastyczne godziny rozpoczynania pracy (możliwość rozpoczęcia pracy 7-9),
  • innowacyjne środowisko pracy i możliwość udziału w ciekawych projektach, które niejednokrotnie wyznaczają trendy na rynku,
  • narzędzia umożliwiające realizację celów,
  • realny wpływ na swój rozwój oraz ścieżkę kariery,
  • najwyższe standardy pracy i profesjonalne wdrożenie w obowiązki,
  • miejsce pracy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
  • pakiet benefitów.