Labo Print S. A.

2.2 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Poznański Labo Print S.A. z najnowocześniejszym parkiem maszynowym w Polsce!

W ostatnich tygodniach w mediach społecznościowych Labo Print S.A. pojawiły się wpisy o kolejnych inwestycjach. Pokazano wielkie skrzynie oraz znacząca ilość miejsca, przeznaczonego na instalację tego, co w nich zawarte. Treść mówiła o rozwoju, jednak nie zdradzała szczegółów.
Obecnie wiemy już, że Labo Print S.A. po raz kolejny poczyniło znaczące inwestycje w rozwój. Park maszynowy wzbogacił się o dwa nowoczesne urządzenia, pierwsze tego typu w Polsce. Dzięki poczynionym zakupom, Spółka wyraźnie postawiła na rozwój dwóch segmentów – etykiet cyfrowych oraz opakowań e-commerce i produktów z tektury.                            
Pierwsze z urządzeń - Konica-Minolta, które zasiliło dział produkcji etykiet to maszyna, która z niezwykłą precyzją i co ważne – cyfrowo – pokrywa etykiety wybranymi typami uszlachetnień. Złocenie, srebrzenie, lakier wybiórczy, folia z efektem 2D i 3D, a to wszystko w technologii roll to roll.
Wspomniane możliwości w połączeniu z najwyższej jakości ploterem drukującym oraz laserem tnącym w jednej linii, tworzą bardzo wydajną i najbardziej nowoczesną linię produkcyjną etykiet cyfrowych w kraju. Dzięki technologii LED, niskiemu zużyciu energii i minimalnych stratach materiałowych, zakupione przez firmę urządzenie jest zdecydowanie PRO-ekologiczne.

Drugim urządzeniem, o które wzbogacił się park maszynowy spółki, rozstawionym na ponad 100m² powierzchni, jest ultranowoczesna, pierwsza tego typu maszyna w Polsce – ZUND BHS150!

Maszyna jest ostatnim elementem linii produkcyjnej do produkcji opakowań z tektury, która zautomatyzuje cały proces w zakresie cięcia tektury czy innych, miękkich materiałów wielkoformatowych, jak choćby polipropylen czy spienione PVC. Dodatkowo, dzięki dwóm systemom tnącym oraz dwóm ruchomym trawersom, cięcie materiałów będzie znacząco szybsze, a podaż i następnie odbiór prac, będą się odbywać w pełni automatycznie. Dzięki tak skonfigurowanym urządzeniom w jednej linii produkcyjnej, Labo Print znacząco zyska na wydajności w tym obszarze, co przełoży się bezpośrednio na jeszcze większy komfort klientów i dostępność produktów z tektury.

Pracodawca

 Aktualność

Labo Print S.A. z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021!

Jesteśmy Liderem i międzynarodowym dostawcą na rynku kompleksowych rozwiązań reklamowych, ale również lokalnym Wielkopolskim pracodawcą, który dzięki zaangażowanej grupie specjalistów i pasjonatów, nieustannie rozwija swoją ofertę oraz śmiało wkracza na kolejne rynki europejskie.


Program Solidny Pracodawca Roku wyłania, honoruje i promuje najlepszych pracodawców w Polsce. Specjalnie powołana komisja konkursu, ocenia między innymi politykę personalną, dbałość o bezpieczeństwo i warunki pracy, warunki socjalne, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie, dynamikę zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat, ścieżkę kariery, a także działania podejmowane na rzecz pracowników. 

Początkowo firma Labo Print znana była jako drukarnia wielkoformatowa. Dziś jest wiodącą marką w branży reklamowej, dobrze znaną w Polsce i cenioną w całej Europie, wśród kontrahentów z branży. Pierwotną ofertę wydruków wielkoformatowych na popularnych nośnikach, takich jak folie, banery i siatki, wzbogaciły akcesoria reklamowe i flagowe, materiały POS, opakowania fasonowe, kartony klapowe, standy i displaye, etykiety, papierowe kubki oraz litery przestrzenne i systemy reklamowe z podświetleniem LED. 

Od pięciu lat z rzędu, firma otrzymuje tytuł Diamentu od magazynu Forbes oraz tytuł Gazeli Biznesu od dziennika Puls Biznesu. Otrzymała też wiele wyróżnień, zarówno branżowych - pierwsze miejsce w konkursie Art Of Packaging 2020 w kategorii Free Style za swój produkt SmartBox, jak również została doceniona przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, za wkład w rozwój gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. 

Dzięki temu, że Spółka rośnie tak szybko, umożliwia zatrudnionym osobom zarówno awans poziomy jak i pionowy, a czynnikami decydującymi są posiadane i rozwijane kompetencje, predyspozycje oraz doświadczenie zawodowe. W poszczególnych działach spółki prowadzone jest wiele projektów rozwojowych,  a uczestnictwo w nich i wdrażane inicjatywy pracownicze, są ciągłym elementem rozwoju kompetencyjnego i technologicznego spółki.

 

Pracodawca

 Aktualność

"Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce.
Obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna.”

5. rok z rzędu "Gazela Biznesu" trafia w nasze ręce!
To dla nas wyróżnienie, siła napędowa do działania i utwierdzenie w przekonaniu, że robimy TO dobrze!

Dziękujemy! :)


Pracodawca

 Aktualność

Labo Print z Razem dla Medyków
W tym trudnym czasie życzliwe gesty mają WIELKĄ moc! Dowiodło tego blisko 50 przedsiębiorstw, które odpowiadając na apel Grupy MTP, ufundowały 30 tysięcy posiłków dla medyków walczących z koronawirusem! Dziękujemy wszystkim, którzy okazali tak wielkie serce i wsparcie tym, którzy walczą o nasze zdrowie 

Pracodawca

 Aktualność

Niezmiennie na posterunku ;)

Pracodawca

 Aktualność

znaniu dla trudu, zaangażowania i postawy przedstawicieli polskiej służby zdrowia, jak i innych służb ratowniczych, od tygodni zaangażowanych w zwalczanie pandemii, wyszliśmy z inicjatywą by podziękować w sposób nam najbliższy – wielkoformatowo – mówi Wiesław Niedzielski, Wiceprezes Labo Print. "

Więcej o samej akcji:
https://ams.com.pl/o-nas/aktualnosci/dziekujemy-wam-sluzbazdrowia-wspolna-akcja-ams-labo-print-i-servcomp?fbclid=IwAR0gxHXpEyNF-XZZgxN-H1z-cLVKnqfEA8TIugwYd-hDSzjbpWG730RQ7rg

Pracodawca

 Aktualność

Słów kilka o naszej historii, branży i możliwościach...
W marcowym wydaniu Forbes - "100 Najbogatszych Polaków 2020", przeczytacie artykuł, w którym sporo o sobie opowiedzieliśmy.
Zapraszamy do lektury :)

Pracodawca

 Aktualność

Kiedy mówimy o ciągłym rozwoju, permanentnych wzrostach i wyznaczaniu coraz to nowych celów, to... traktujemy to poważnie :) 

Można opowiadać różne rzeczy, ale z faktami się nie dyskutuje. Cyfry mówią same za siebie.
Pędzimy jak rakieta i tylko w jednym kierunku - zawsze w górę!

Ogromne podziękowania za wkład dla Was wszystkich. Zarówno tych, którzy przez te kilkanaście lat dołożyli choćby niewielką cegiełkę w rozwój naszej firmy, jak i dla tych, którzy od wielu lat sukcesywnie pracują na obecny sukces.

Jesteście Wielcy.

Zespół Labo Print

Pracodawca

 Aktualność

A u nas... zawsze optymistycznie! 

Pracodawca

 Aktualność

Lions Clubs International – filantropijna organizacja pozarządowa, skupiająca swych członków na zasadzie wolontariatu. Ponieważ skupia ponad 1,4 miliona ludzi i 45 tys. klubów we wszystkich krajach, jest największą tego typu organizacją na świecie.

Mieliśmy przyjemność pomóc poznańskiemu oddziałowi Lions Club w przygotowaniu scenografii do wspaniałego widowiska dla dzieci pt. "Bajkowisko", które w tym roku odbyło się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

W Poznańskiej edycji udało się zebrać aż 36.774 PLN dla Hospicjum Palium.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. 


Zespół Labo Print


Labo Print S. A.