Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Gabriela Sienkiewicz
Specjalista do spraw restrukturyzacji eMediator.pl Sp. z o.o.
Magister prawa Krakowskiej Akademii. Doświadczenie zdobywała w kancelariach w Krakowie i Gliwicach. Specjalizuje się w restrukturyzacji zobowiązań wobec instytucji finansowych, a także osób prywatnych.

Jakie były początki eMediator.pl?

Nie było łatwo. Ludzie, którzy mają długi i inne problemy finansowe nie ufają takim firmom, dlatego też od początku kładliśmy szczególny nacisk na uczciwość, rzetelność oraz profesjonalizm, w taki sposób by było to odczuwalne przez naszych klientów już od pierwszej rozmowy. Z czasem zbudowaliśmy wspaniały, scementowany i zaprzyjaźniony zespół, który podchodzi do swoich zadań ze szczerym powołaniem.

Jakie obszary obejmują Państwa usługi?

Nasza firma wykonuje usługi z sektora prawno - finansowego, gdyż w skład grupy eMediator.pl wchodzi Kancelaria Prawna eMediator Legal, która świadczy usługi dla małych i średnich firm, oraz osób indywidualnych w zakresie m.in. prawa bankowego, gospodarczego czy cywilnego. Największe zainteresowanie budzą mediacje, inaczej restrukturyzacja zadłużenia czyli negocjacje z instytucjami finansowymi w zakresie spłaty zobowiązań. Naszym celem jest wypracowanie ugody na korzystnych dla spłacającego warunkach. Wiele osób ma przejściowe problemy z płynnością finansową ale nie wiedzą jak rozmawiać z wierzycielami i podpisać ugodę w sprawie.

Siedziba Państwa firmy mieści się w Gliwicach, ale działacie na terenie całej Polski. Jak zatem wygląda proces rozpoczęcia współpracy?

Umowa może być podpisana w siedzibie naszej firmy, a także aby nie narażać klientów na dodatkowe koszty - wysyłamy ją kurierem, pocztą jak również mailem. Zawsze staramy się dostosować do klienta. W sprawach zadłużenia przede wszystkim liczy się czas, dlatego umowa jest wysyłana tego samego dnia kiedy klient decyduje się na daną usługę. Spotkanie osobiste nie jest wymagane ponieważ przede wszystkim pracujemy na dokumentach, a kontaktujemy się drogą telefoniczną, mailową jak również przez przez Skypa.

 

Jak wygląda poziom konkurencji w tej branży?

Z pełną odpowiedzialnością muszę powiedzieć, że jesteśmy najprężniej działającą firmą oddłużeniową w Polsce. To trudna branża, czasami negatywnie oceniana, ale raczej przez tych, którzy nie zdecydowali się na takie usługi. Prowadzenie mediacji przez profesjonalnego pełnomocnika, jest najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na wyjście z problemów finansowych.

Jak wygląda proces oddłużania w praktyce?

Oddłużanie jest procesem, do którego warto się przygotować. Najważniejsze jest uporządkowanie swoich spraw finansowych, poszukanie oszczędności oraz dodatkowych pieniędzy. Sposobów i możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy chcieć i podjąć odpowiednie kroki. Pełnomocnik przydzielony do klienta przede wszystkim przeprowadza swego rodzaju wywiad z dłużnikiem, musi poznać jego sytuację zarówno osobistą jak i finansową. Te informacje służą do przygotowania odpowiedniej dokumentacji w konkretnej sprawie. Po zapoznaniu się z nimi przez wierzyciela, rozpoczynamy negocjacje. Dłużnik ma spokojniejszą głowę a my znając jego sytuację, wiemy jakie rozwiązanie w tym przypadku będzie dla niego najbardziej korzystne.

Świadczą Państwo kompleksową usługę na jego każdym etapie?

Działania podejmujemy na każdym etapie, zarówno przy terminowym spłacaniu rat, w momencie opóźnień, jak również kiedy w sprawie toczy się postępowanie egzekucyjne. We wrześniu została wydana książka napisana przez pracowników naszej firmy, zaangażowanych w projekt oddłużania. W książce szczegółowo przedstawiony został plan przygotowania do procesu oddłużania, poprzez wskazanie możliwości naszego działania. Uwzględniliśmy również przykład wniosku o restrukturyzację zadłużenia, jak również temat bardzo aktualny czyli kredytów frankowych oraz upadłości konsumenckiej.

Co Państwo sądzą o sytuacji „frankowiczów”? Jak to możliwe, że niemal milion osób dało się uwikłać w ten problem?

Zainteresowanie kredytami frankowymi wynikało z bardzo prostej przyczyny, a mianowicie niskich kosztów. Ze względu na niskie i stabilne stopy procentowe w Szwajcarii, ich oprocentowanie było niższe niż kredytów w złotych. Mniejsze odsetki przekładały się na niższą ratę kredytu. W owym czasie nie uwzględniono ryzyka związanego z wahaniem kursu waluty, co wskutek uwolnienia kursu franka przez szwajcarski bank federalny doprowadziło do nagłego wzrostu kursu franka. Niestety w chwili obecnej, w przypadku kredytów hipotecznych często wartość kredytu jest wyższa od wartości kupionych za nie nieruchomości, mimo wielu lat spłaty. Rządzący pochylili się nad problemem spłaty kredytów walutowych, jednakże nie został wprowadzony żaden z projektów ustaw zakładających przewalutowanie kredytów. Dlatego kredytobiorcy coraz częściej decydują się na samodzielną walkę kierując roszczenie na drogę postępowania sądowego. W wyniku tych działań zostały wydane korzystne dla kredytobiorców wyroki, które napawają optymizmem a tym samym otwierają drogę działania. Umiejętne zredagowanie zarzutów i przedstawienie wniosków dowodowych są kluczem do sukcesu w prowadzeniu sporu z bankiem. Wbrew pozorom, osoby z kredytem frankowym są najlepiej spłacającymi kredytobiorcami. Dzięki tym regularnym spłatom, z miesiąca na miesiąc spada saldo zadłużenia we frankach. Dane NBP wskazują, że przez 12 miesięcy (wrzesień 2015 – wrzesień 2016 ), został spłacony kapitał o wartości około 5,2 mld zł (1,3 mld CHF). W chwili obecnej Kancelaria prowadzi kilkanaście spraw frankowiczów i jesteśmy przygotowani na walkę z bankami.

Co uważają Państwo za swój największy dotychczasowy sukces?

Każda podpisana ugoda jest powodem do dumy i satysfakcji z osiągniętego celu. Wielu klientów zleca sukcesywnie kolejne sprawy albo poleca skorzystanie z nich rodzinie czy znajomym. Sukcesem jest nasz bardzo szybki rozwój przy stosunkowo niedługim działaniu na rynku oddłużeniowym. Wydaliśmy książkę, raz w miesiącu prowadzimy darmowe webinary online z tematyki oddłużania. Kancelaria ma bardzo dużą skuteczność jeśli chodzi o wnioski o upadłość konsumencką. Przywilej skorzystania z możliwości złożenia takiego wniosku skutkujący umorzeniem zadłużenia? Pod takimi własnie sukcesami możemy się podpisać. Mamy jednak nadzieje, że największe sukcesy dopiero przed nami.

Przejdźmy do rekrutacji - jak wygląda ten proces w praktyce? Czy aktualnie poszukujecie Państwo nowych pracowników?

Proces rekrutacji składa się z trzech etapów – selekcji, rozmowy kwalifikacyjnej oraz informacji zwrotnej – podczas których wybieramy tych kandydatów, którzy spełnili nasze wymagania. Ważne jest doświadczenie (ale nie najważniejsze), lecz także umiejętność współpracy z całym zespołem. Dopiero po rozmowie jesteśmy pewni, że to właśnie ta konkretna osoba. Tak naprawdę wszystko zależy od kandydatów oraz od tego, w jaki sposób zareklamują siebie i swoje umiejętności. Aktualnie nie poszukujemy nowych pracowników.

 

Jak przedstawia się profil idealnego pracownika eMediator.pl?

Idealny pracownik? Według nas jest on zorganizowany, kreatywny, a przede wszystkim pozytywnie nastawiony. Nie są to wyśrubowane cechy, ale znacznie ułatwiają pracę w zespole, co jest bardzo istotne dla naszej firmy.

Jaka jest polityka stażowa Państwa firmy? Czy eMediator.pl to dobre miejsce na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej?

Jak najbardziej! Przyjmujemy także osoby, które nie mają dużego doświadczenia. Ważny jest zapał i chęci do pracy. Rozumiemy, że nie w każdym przypadku można wymagać kilkuletniego doświadczenia zawodowego. Każdy kiedyś zaczyna i gdzieś musi nabyć wprawy oraz umiejętności w swoim fachu – my to umożliwiamy.

Inwestują Państwo w rozwój swoich pracowników?

Wysyłamy naszych pracowników na szkolenia zewnętrzne, jak i organizujemy szkolenia wewnętrzne, które pozwalają na podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz zdobycie nowych umiejętności.

 

Czy osoby zatrudnione w eMediator.pl mogą liczyć na jakieś pozapłacowe benefity?

Poza tym, że finansujemy ich szkolenia, to również umożliwiamy korzystanie z wielu profitów, jakie niesie ze sobą praca w naszej firmie. Pracownicy mogą liczyć na kartę sportowo-rekreacyjną FitProfit oraz pakiet medyczny Medicover.

Doceniają Państwo znaczenie atmosfery w miejscu pracy?

Uśmiech to podstawa – nie ma u nas miejsca na konflikty i nieporozumienia. Wszystkie niejasności załatwiane są najzwyklejszą rozmową, szukaniem rozwiązań oraz kompromisów, tak, aby obie strony czuły się usatysfakcjonowane. Pracownicy mają do swojej dyspozycji pokój gier, w którym mogą odprężyć się po pracy grając na konsoli, w bilarda lub tenisa stołowego.

Jak wyglądają plany eMediator.pl na rok 2017?

Cały czas się rozwijamy i poszerzamy naszą ofertę usług. Zainteresowanie klientów pokazuje nam, jak bardzo jesteśmy potrzebni, a skuteczne działania utwierdzają nas w przekonaniu że warto działać w temacie jakim jest oddłużanie. Planujemy wydanie kolejnej książki. Cały czas rozbudowujemy nasz sklep internetowy. Będziemy kontynuować także spotkania stacjonarne z "Frankowiczami" - już w styczniu cztery z nich odbędą się na terenie śląska, a później na terenie całej Polski.

Dziękuję za rozmowę.

eMediator.pl Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 213 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
eMediator.pl Sp. z o.o.