ECOR Product Sp.z o.o.

2.7 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady ECOR Product Sp.z o.o.

Miniaturka
Dariusz Pleskot
ECOR Product Sp.z o.o.

Jak, w dwóch-trzech zdaniach, wyglądały początki firmy ECOR Product?

Firma ECOR Product od 1990 roku jest producentem opakowań giętkich dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego. Przedsiębiorstwo od początku posiadało własne studio graficzne oraz nowoczesną drukarnię fleksograficzną.

Pracują Państwo w tej samej siedzibie?

Tak, ale są to dwa zakłady. Pierwszy z nich jest w Stęszewie (k. Poznania) i w tej lokalizacji ma siedzibę zarząd spółki oraz część produkcji firmy tj. produkcja opakowań w technologii UV.Drugi oddział, Damasławek k. Żnina, to głównie produkcja opakowań w technologii solventowej.

Jakie są główne zalety tego miejsca?

Stęszew jest odległy od Poznania jedynie 24 kilometry, a od autostrady A2 tylko 10. Z kolei umiejscowienie Damasławka bliżej centrum kraju jest dużym ułatwieniem logistycznym zarówno jeśli chodzi o spedycje własną, jak również tą wykonywaną przez zewnętrznych przewoźników.

Jaka jest wizja firmy ECOR Product?

Wizją firmy jest uzyskanie przewagi rynkowej w zakresie zwiększania produkcji opakowań przyjaznych środowisku oraz pozyskanie jak najszerszej rzeszy klientów dla tych produktów. Planujemy zostać jednym z liderów na rynku w zakresie wytwarzania ekologicznych opakowań.

Główny cel to bycie najlepszym w Polsce czy nawet kariera międzynarodowa?

Wychodzimy naprzeciw wymaganiom klientów zarówno w Polsce jak i w Unii Europejskiej podwyższając i gwarantując stałą i wysoką jakość produktów. W tym celu wprowadziliśmy w firmie zintegrowany system zarządzania zgodny z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-EN ISO 22000:2006 i HACCP. W 2012 roku wspólnie z firmą Kodak uruchomiliśmy przygotowalnie HD flekso i uzyskaliśmy pierwszą w Polsce certyfikację na ten system. Jego główną zaletą jest możliwość drukowania w fotograficznej jakości, dlatego nie boimy się wyzwań na arenie międzynarodowej.

Jak wygląda rekrutacja, ile ma etapów?

Rekrutacja jest dwuetapowa. W pierwszej kolejności dział kadr wstępnie selekcjonuje zgłoszenia. Następnie wybrane dokumenty, które spełniają wstępne wymogi zostają przekierowanie do zarządu. Drugi etap to rozmowy indywidualne z konkretnymi kandydatami.

ECOR Product zatrudnia studentów lub absolwentów?

Tak. Oczywiście.

O jakich działach mówimy?

Nie ma tu reguły. Głównie jest to dział graficzny oraz dział marketingu. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie zatrudniamy młode osoby na produkcji w celu odbycia praktyk.

Czy firma organizuje imprezy integracyjne?

Imprezy integracyjne to przede wszystkim dzień drukarza oraz imprezy firmowe w zakładowym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Dominickim. Podczas wakacji pracownicy mają również możliwość dłuższego wypoczynku z ich rodzinami. Ponieważ jesteśmy zakładem pracy chronionej pracownicy niepełnosprawni nie ponoszą odpłatności, a pozostali płacą jedynie symboliczną kwotę. 

Czyli, teraz, w okresie urlopów pracownicy korzystają z tego?

Tak, jest to bardzo korzystna oferta i doskonała okazja do miłego spędzania czasu i wypoczynku pośród rodzin i znajomych.
ECOR Product Sp.z o.o.