Dremo Personaldienstleistung GmbH

4.7 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Przepisy prawne dotyczące urlopu: najważniejsze pytania, które najczęściej nurtują pracowników


Temat urlopu może budzić wątpliwości. Niezależnie od tego, czy chodzi o ustawowy urlop minimalny, okres próbny czy pozostały urlop, wyjaśniamy osiem ważnych faktów.Pierwsze regulacje prawne dotyczące urlopów w Europie pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. W tamtym czasie za odpowiednie uznawano od trzech do sześciu dni urlopu. To głównie browary egzekwowały pierwsze zbiorowo uzgodnione przepisy. Wreszcie, w 1963 r. federalna ustawa o urlopach ustanowiła minimalne prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego, do którego uprawnieni byli wszyscy pracownicy fizyczni i umysłowi. Ponadto różne strony układów zbiorowych pracy opracowały specjalne wymagania, które wykraczają poza minimalny wymiar urlopu, np. również w układzie zbiorowym pracy dla pracowników tymczasowych.
1. Każdy ma prawie pięć tygodni urlopu; tak mówi federalna ustawa o urlopach.
Nie do końca! Wspomniane minimum 24 dni urlopu dotyczy sześciodniowego tygodnia pracy. W przypadku zwykłego pięciodniowego tygodnia pracy obowiązuje następująca zasada: 20 dni ustawowego minimalnego urlopu rocznie.
2. Nie masz prawa do urlopu w okresie próbnym.
Nieprawda! W ciągu pierwszych 6 miesięcy zatrudnienia pracownicy mają prawo do proporcjonalnego urlopu, czyli jednej dwunastej rocznego urlopu za każdy pełny miesiąc zatrudnienia. Na przykład, jeśli masz 24 dni urlopu rocznego i przepracowałeś już cztery pełne miesiące w okresie próbnym, masz prawo do ośmiu dni urlopu.
3. Urlop musi być rozłożony na cały rok kalendarzowy. Pracodawca decyduje, ile łącznie dni może to być.
Nie! Ustawodawca określa dolną granicę. W przypadku pięciodniowego tygodnia pracy jest to dziesięć kolejnych dni roboczych, które co do zasady muszą być „udzielane w sposób ciągły”.
4. Niewykorzystane dni urlopu mogą zostać wypłacone.
Błąd! Ponieważ urlop jest „przeznaczony na wypoczynek”, jego wypłata nie jest przewidziana w federalnej ustawie o urlopach.
5. Pół dnia urlopu jest również możliwe.
To nieprawda. Pół dnia urlopu jest powszechne w wielu firmach, nie są one jednak przewidziane w federalnej ustawie o urlopach. Przepisy te są ustępstwem ze strony pracodawcy.
6. Jeśli zachorujesz podczas urlopu, nie potrzebujesz zaświadczenia o niezdolności do pracy.
Pracownicy są zobowiązani do poinformowania pracodawcy o swojej chorobie w pierwszym dniu choroby. Jeśli zachorujesz za granicą, musisz również przestrzegać pewnych szczególnych zasad.
7. Pozostały urlop wygasa 31 marca następnego roku.
Nie! Według Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) prawo do urlopu nie może już wygasać automatycznie. Pracodawca jest zobowiązany do udzielenia urlopu w danym roku kalendarzowym. Pracownicy muszą zostać poinformowani na piśmie z odpowiednim wyprzedzeniem, że urlop musi zostać wykorzystany do 31 grudnia lub najpóźniej do 31 marca następnego roku.
8. Urlop można wykorzystać na pracę w innej firmie.
Jest to niedozwolone! Urlop jest „płatnym czasem wolnym” i służy odpoczynkowi oraz regeneracji sił. Zgodnie z prawem pracownicy nie mogą "podejmować działalności zarobkowej (działalności odpłatnej) sprzecznej z celem urlopu".
Badanie przeprowadzone między innymi przez amerykańskich naukowców wykazało, że odpoczynek jest ważny dla zdrowia. Przebadali oni 12 000 osób na przestrzeni 20 lat. Wynik: u osób, które rzadko wyjeżdżały na wakacje, prawdopodobieństwo śmierci z powodu zawału serca w kolejnych latach wzrosło o około 30 procent.
Na koniec życzymy wszystkim pracownikom pełnego wrażeń i relaksującego okresu urlopowego.
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących DREMO lub naszych usług personalnych, prosimy o kontakt w dowolnym momencie. Można się z nami spotkać osobiście w naszym biurze w Dreźnie, skontaktować telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Pracodawca

 Aktualność

Obok wynagrodzenia: DREMO oferuje Deutschlandticket (bilet po całych Niemczech) jako atrakcyjny bonus


Bilet ten jest dostępny od 1 maja 2023. Przekazujemy ten bonus naszym pracownikom.

Wraz z Deutschlandticket powstała nowa promocja, która wyłoniła się z kampanii biletowej za dziewięć euro latem 2022 roku. Ta tymczasowa wersja biletu została sprzedana 52 miliony razy. Deutschlandticket ma teraz opierać się na tym sukcesie. Za równowartość 1,63 euro dziennie pasażerowie mogą korzystać ze wszystkich pociągów regionalnych, tramwajów i autobusów, metra oraz większości promów w całych Niemczech od 1 maja 2023 roku. Szacuje się, że około 11 milionów Niemców jest zainteresowanych tym biletem.
Deutschlandticket jest dostępny w formie cyfrowej w aplikacji lub na karcie elektronicznej. Firmy transportowe, które obecnie nie zapewniają biletu cyfrowego, mogą wydać go w ramach rozwiązania przejściowego jako bilet papierowy z kodem QR.
Abonament ma charakter personalny, tzn. nie może być przekazywany innym osobom. Podróże w komunikacji dalekobieżnej ani pierwszą klasą nie są uwzględniane.
Dla regionu Drezna dostępna jest oferta połączenia biletu Deutschlandticket z nowymi dodatkowymi możliwościami, na przykład "Plus Mitnahme" i/lub "Plus MOBI". Umożliwia to przewóz pasażerów, psów lub rowerów oraz korzystanie z MOBIbike i MOBIcar po obniżonych cenach.
DREMO przywiązuje dużą wagę do zadowolenia swoich pracowników i dlatego oprócz wynagrodzenia godzinowego oferuje inne świadczenia, aby uczynić ich pracę i życie nieco przyjemniejszym. Obejmują one płatne nadgodziny, zwrot kosztów podróży oraz, w określonych przypadkach, kosztów zakwaterowania, odzież roboczą, a także premie świąteczne i bożonarodzeniowe. Od maja tego roku Deutschlandticket zalicza się do korzyści oferowanych przez DREMO. W przeciwieństwie do Jobticket, który może być używany tylko w określonym obszarze, bilet ten jest ważny w całym kraju.
Osoby, które nie chcą lub nie mogą dojeżdżać do pracy swoim samochodem, otrzymują od nas ten bilet okresowy w prezencie na okres zatrudnienia. Dzięki biletowi nasi pracownicy mogą elastycznie i wygodnie dojeżdżać do pracy, nie martwiąc się o koszty przejazdu. Bilet D-Ticket jest również idealny na prywatne wycieczki lub zajęcia rekreacyjne; możesz podróżować tak często i tak daleko, jak chcesz. Warto poszukać w sieci promów, kolei wąskotorowych lub najpiękniejszych tras kolejowych w Niemczech.
Co nie mniej ważne, jest to również przyjazna dla środowiska alternatywa dla samochodu: nasi pracownicy mogą z niej korzystać, aby podróżować wygodnie i w sposób przyjazny dla środowiska, ponieważ używane są autobusy i pociągi.
Tym samym oferujemy ulgę finansową w związku ze wzrostem cen energii i kosztów utrzymania.
Jako pośrednictwo pracy, chcemy zaoferować naszym pracownikom wszystkie korzyści, które pomogą skutecznie i wydajnie wykonywać swoją pracę.
Cieszymy się, że nasze oferty pracy zainteresowały również Ciebie. Skontaktuj się z nami i zapewnij sobie korzystne warunki pracy, atrakcyjne wynagrodzenie i inne benefity, które oferuje DREMO.

Pracodawca

 Aktualność

Wskazówki nie tylko dla rozpoczynających karierę - praca tymczasowa

Czas nauki i staży dobiegł końca, studia ukończone z sukcesem, a zasłużony czas na wypoczynek już minął. Co będzie dalej? O to właśnie pytają się tej jesieni tysiące osób rozpoczynających karierę zawodową!


Oferty pracy można obecnie znaleźć we wszystkich dziedzinach i sektorach.
Szczególnie na początku działalności zawodowej kładzie się nacisk na "wypróbowanie rzeczy", poznanie różnych firm, porównanie sposobów pracy i zdobycie praktycznego doświadczenia. Poszukiwani są przede wszystkim elastyczni pracodawcy, którzy są bezproblemowi i rzetelni w działaniu.
Szczególnie praca tymczasowa spełnia ten wymóg!
Główne zalety to:
1.   Agencja pracy tymczasowej jest stałym pracodawcą i oferuje stałe zatrudnienie.
2.   Poznaje się różne sposoby pracy, branże i firmy klientów.
3.   Szybko można stwierdzić, czy dana firma jest opcją długoterminową.
4.   Wypróbowanie różnych stanowisk pracy w stosunkowo krótkim czasie nie stanowi problemu.
Pracownicy tymczasowi zapewniają sobie długoterminowy stosunek pracy. Zmiana z jednej firmy klienta na drugą działa szybko i płynnie, w przeciwieństwie do stałego zatrudnienia w firmie. Tam trzeba by szukać nowej perspektywy zawodowej, złożyć wypowiedzenie i po okresie wypowiedzenia rozpocząć pracę u nowego pracodawcy - znów z okresem próbnym.
Niestety wielu wciąż nie wie, że umowa z agencją pracy tymczasowej to zwykły stosunek pracy, z takimi samymi prawami i obowiązkami oraz zabezpieczeniem społecznym, jakie mają inni pracownicy. Praca tymczasowa dobrze wypada również pod względem zarobków, w przeciwieństwie do staży, które są zazwyczaj bezpłatne lub słabo płatne.
Praca tymczasowa poszukuje nie tylko pracowników w charakterze pomocników lub osób zmieniających zawód, ale również wykwalifikowanych pracowników. Obecnie są wolne miejsca pracy w wielu branżach, np. w logistyce, produkcji, stolarstwie, pracach hydraulicznych i elektrycznych lub w opiece pielęgniarskiej nad osobami starszymi i chorymi.
Warto dodać, że duża część pracowników tymczasowych otrzymuje ofertę bezpośredniej umowy o pracę od klientów. Wskaźnik przejęcia pracowników wynosi około 30 procent.
DREMO również ma wiele do zaoferowania.
Poprzez nasze firmy klienckie w regionie Drezna, jak również w całej Saksonii i Niemczech, oferujemy różnorodne możliwości i stanowiska pracy, które można wypróbować i przekonać się, która praca naprawdę odpowiada danej osobie i sprawia jej przyjemność. Dysponując bogatym doświadczeniem i cennymi kontaktami, nasi pracownicy są dobrze przygotowani do życia zawodowego.
Nawet "dokładamy" coś do aktualnie obowiązującej płacy zbiorowej. Oprócz nieopodatkowanej premii motywacyjnej w wysokości 50 euro miesięcznie nasi pracownicy mogą liczyć na premię rekrutacyjną po trzech miesiącach zatrudnienia. Do tego dochodzą dodatki wakacyjne i świąteczne oraz, w zależności od branży i okresu zatrudnienia, kolejne bonusy.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące pracy tymczasowej i DREMO. Można się z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo. Jeśli chcielibyście Państwo poznać nas osobiście, możemy umówić się na spotkanie.

Pracodawca

 Aktualność

Jaka jest naprawdę różnica w wynagrodzeniach pracowników tymczasowych?


Badanie różnicy płac między zatrudnieniem stałym a zatrudnieniem tymczasowym przeprowadzone przez Federalną Agencję Pracy (BA) zakłada nierówne warunki i dlatego pokazuje niedokładne wyniki. To jest jak porównywanie jabłek z gruszkami.


W lutym 2022 roku 726 tys. pracowników było zatrudnionych jako pracownicy tymczasowi. Stanowi to około 2 procent pracowników w Niemczech. Najwięcej pracowników tymczasowych jest zatrudnionych w branży logistycznej, metalowej, elektrycznej i produkcyjnej.
Panuje powszechna opinia, że pracownicy tymczasowi zarabiają znacznie mniej niż pracownicy zatrudnieni na stałe. Potwierdzają to również statystyki BA: „Otrzymują oni około 40 procent niższe wynagrodzenie niż stali pracownicy poszczególnych firm".
Jest to ogromna różnica, ale czy odpowiada ona rzeczywistości?
Naukowcy z Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung (RWI) stwierdzają w nowym badaniu: wynik ten niekoniecznie jest poprawny, ponieważ BA nie uwzględnia w swoim porównaniu różnic między pracownikami. Oznacza to, że samo porównanie miesięcznych wynagrodzeń pracowników tymczasowych i pracowników stałych zniekształca dane. W związku z tym należałoby znaleźć więcej  danych statystycznych z identycznymi cechami i porównać je ze sobą, aby uzyskać prawidłowy wynik.
Grupy wynagrodzeń są zbieżne, np. pod względem wieku, poziomu wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia zawodowego, wykonywanych czynności, a także długości zatrudnienia w danej firmie. RWI nazwał te cechy i porównał dochody zatrudnionych osób - im więcej cech jest branych pod uwagę, tym mniejsza staje się różnica w wynagrodzeniach.
Wynagrodzenie godzinowe pracowników zatrudnionych w ramach pracy tymczasowej w niektórych przypadkach minimalnie różni się od wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na stałe w danym zakładzie. Warto jednakże zaznaczyć, że różnica ta wynosi prawie zero procent, gdy porównuje się pracowników o identycznych cechach mających wpływ na wysokość wynagrodzenia.
Wyraźnie widać, że bardzo ogólne porównania przynoszą wątpliwe rezultaty. Niestety szkodzi to pośrednictwom pracy i stawia pracę tymczasową w Niemczech w złym świetle.
Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna: pracownicy tymczasowi są zatrudnieni na umowę o pracę na czas nieokreślony. Prawie 90% umów o pracę jest objętych układami zbiorowymi. Zapewnia to jednolite płace godzinowe, premie, dodatki i inne bonusy finansowe. W ten sposób ujednolica się także ogólne warunki, takie jak godziny pracy, nadgodziny i prawo do urlopu.
Jesteście ciekawi i chcecie dowiedzieć się więcej o pracy tymczasowej oraz o DREMO? Skontaktujcie się z nami za pośrednictwem poczty email. Kontakt z nami możliwy jest również telefonicznie lub osobiście w naszym biurze w Dreźnie.

Pracodawca

 Aktualność

Pięć cennych wskazówek przy pisaniu CV

Sformułowanie "komplet dokumentów aplikacyjnych" wywołuje często panikę u osób poszukujących pracy i kandydatów chcących zmienić pracę. Jednak skompletowanie dokumentów nie jest trudne. Firmy często kładą szczególny nacisk na CV. W ostatnich latach wiele się pod tym względem zmieniło.

Dokumenty aplikacyjne obejmują zazwyczaj list motywacyjny, CV, świadectwa i dyplomy. Wraz z upływem czasu zmieniły się także wymagania lub zalecenia dotyczące życiorysu.
Możesz zrezygnować z podawania poniższych informacji:
1. Powód poszukiwania pracy
Jeśli chcesz o tym wspomnieć, zrób to w liście motywacyjnym. Potencjalny pracodawca chce zapoznać się w CV z kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym.
2. Rodzice, rodzeństwo, stan cywilny, dzieci
Dziś takie szczegóły nie są już powszechne. Zgodnie z ustawą o równym traktowaniu informacje o dzieciach i stanie cywilnym nie są konieczne. Dotyczy to już od pewnego czasu przynależności religijnej.
3. Wykształcenie
Nie ma potrzeby wymieniania szkół, do których uczęszczałeś/aś. Jedynie osoby rozpoczynające swoją karierę zawodową powinny wskazać ostatnią szkołę, którą ukończyły. Docelowo istotne jest posiadanie dyplomu zawodowego lub uniwersyteckiego oraz doświadczenia zawodowego. Ponadto należy powstrzymać się od wymieniania staży i prac dorywczych, chyba że są one bezpośrednio związane z nową pracą lub dotyczą początków życia zawodowego. Osoby odpowiedzialne za rekrutację nie lubią czytać o trwających kilka lat "fazach rodzinnych" czy "odkrywaniu siebie". Należy być szczerym i wspomnieć np. o długim urlopie lub czasie wolnym od pracy.
4. Zainteresowania
Ponieważ są to zajęcia wykonywane w czasie wolnym, nie powinny się one znaleźć w życiorysie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku zajęć trenerskich, pracy w klubie lub zaangażowania społecznego. Podkreśla to takie cechy osobiste, jak wytrwałość, umiejętność pracy w zespole czy poczucie odpowiedzialności.
5. Zakres
W zasadzie "mniej znaczy więcej". Zadbaj o prostotę swojego CV i unikaj przesadnego układu graficznego. Zaleca się stosowanie dwukolumnowego zestawienia - z jednej strony nagłówki i dane dotyczące czasu obok dalszych informacji. Podziel je na dane osobowe, szkołę/studia, dalsze kształcenie, doświadczenie zawodowe, ewentualnie umiejętności i zaangażowanie. Ostatnia ukończona szkoła lub ostatnie ukończone studia powinny zawsze znajdować się na początku. Wybierz czytelną czcionkę i rozmiar czcionki. Nie zapomnij o dacie oraz o podpisie.
Zbierz wszystkie niezbędne dokumenty w jeden plik, najlepiej w formacie PDF i wyślij go do firmy pocztą elektroniczną.
DREMO otrzymuje prawie 90 procent dokumentów pocztą elektroniczną. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze oraz jest korzystne dla środowiska.
Obecnie mniejszą wagę przywiązujemy do listu motywacyjnego. Po zapoznaniu się z CV staramy się nawiązać pierwszy kontakt telefoniczny. Podczas rozmowy można wyjaśnić pytania i omówić możliwości, jakie oferuje DREMO.
Zajmujemy się pracą w rzemiośle, przemyśle oraz przy opiece nad osobami starszymi i chorymi regionalnie oraz na terenie całych Niemiec. Mile widziani są również kandydaci z Europy. Oprócz niemieckich pracobiorców w charakterze pomocników i specjalistów, nasz zespół składa się również z pracowników czeskich, polskich, węgierskich, rumuńskich i chorwackich.
Chciałbyś przedstawić nam siebie i swoje CV? W takim razie wyślij wiadomość e-mail na adres praca@dremo.com lub skontaktuj się z nami przez http://www.dremo.com%2Fde%2Ffuer-bewerber%2Fstellenangebote%2F" rel="nofollow" target="_blank">WhatsApp. Dla tych, którzy się spieszą, istnieje możliwość złożenia aplikacji przez Internet.

Pracodawca

 Aktualność

Wzrost wynagrodzeń w opiece nad osobami starszymi - DREMO już oferuje więcej


 O tym, że pracownicy zajmujący się opieką nad osobami starszymi zasługują na lepsze warunki pracy i odpowiednie wynagrodzenie, mówi się już od dawna. W lutym 2022 r. rząd federalny postanowił podnieść płace minimalne w sektorze opieki w trzech etapach.
Obowiązujące obecnie rozporządzenie w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę w sektorze opieki zdrowotnej przewiduje dolną granicę wynagrodzenia wynoszącą od 12,55 euro do 15,40 euro, w zależności od wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Około 1,2 miliona pracowników jest zadowolonych z podwyżki płac. Ponadto otrzymają oni do siedmiu dni dodatkowego urlopu w 2022 r. i do dziewięciu dni odpowiednio w 2023 i 2024 r. oprócz ustawowego urlopu minimalnego.
W zależności od kwalifikacji oznacza to dla:
1. Niewykwalifikowani pracownicy opieki
Możesz wspierać profesjonalistów w ich pracy. Podejmujesz się zadań związanych z codzienną opieką nad osobami starszymi i chorymi. Twoje zarobki przedstawiają się następująco:

 • od maja 2022 12,55 Euro brutto za godzinę

 • od września 2022 13,70 Euro brutto za godzinę

 • od maja 2023 13,90 Euro brutto za godzinę

 • od grudnia 2023 14,15 Euro brutto za godzinę


2. Opiekunowie z rocznym lub dwuletnim wykształceniem
Kwalifikacje asystenta opieki uzyskuje się po ukończeniu co najmniej rocznego szkolenia. Składa się on z części praktycznej i teoretycznej. Zalecono następujące stawki godzinowe:

 • od maja 2022 13,20 Euro brutto

 • od września 2022 14,60 Euro brutto

 • od maja 2023 14,90 Euro brutto

 • od 2023 15,25 Euro brutto


3. Pracownicy wykwalifikowani z trzyletnim wykształceniem
Personel medyczny i pielęgniarski, pielęgniarki geriatryczne lub pielęgniarki środowiskowe i pediatryczne oraz specjaliści w dziedzinie pielęgniarstwa (kształcenie ogólne od 2020 r.) otrzymują następujące wynagrodzenie godzinowe:

 • 15,40 € brutto od maja 2022

 • 17,10 € brutto od września 2022

 • 17,65 € brutto od maja 2023

 • 18,25 € brutto od września 2023


Nasz personel pomocniczy i pielęgniarski już otrzymuje wynagrodzenie wyższe niż wynika to z układu zbiorowego pracy i dodatkowo do 30 dni urlopu rocznie. W zależności od kwalifikacji stawka godzinowa zaczyna się od 13,50 euro, a w przypadku wykwalifikowanych pracowników opieki nad osobami starszymi - od 20,00 euro.
Ponadto przyznajemy nieopodatkowaną premię w wysokości 50 euro (premia motywacyjna DREMO) oraz premię wstępną w wysokości 300 euro po trzech miesiącach zatrudnienia. Do tego dochodzą dodatkowe świadczenia na pokrycie kosztów wyżywienia i dodatki za nadgodziny, pracę w nocy, pracę w niedzielę i święta. Zatrudnienie jest na czas nieokreślony i może być w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin. Wykonywanie zadań możliwe jest na szczeblu regionalnym, jak i krajowym. Oczywiście DREMO oferuje regularne podwyżki wynagrodzeń.
Jeśli chcesz poznać nasze warunki, skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez email. Przedstawimy Ci indywidualną ofertę pracy.

Pracodawca

 Aktualność

Premia motywacyjna
DREMO nagradza pracowitość i rzetelność oraz chce poprawić jakość Twojego życia. Z tego powodu wprowadziliśmy premię motywacyjną, którą mogą otrzymać wszyscy pracownicy tymczasowi DREMO.

Miesięczna premia motywacyjna w wysokości 50 €

Najlepsze jest to, że oprócz pensji otrzymasz od nas 50 euro miesięcznie w formie tzw. świadczeń bezgotówkowych - i to nawet bez podatku! Premię tę można wykorzystać na zakupy w wybranym regionie lub na zakupy internetowe w wybranych sieciach handlowych.
Aby otrzymać premię, wystarczy spełnić następujące kryteria w ostatnim miesiącu kalendarzowym:
1. Rozpocząłeś pracę zgodnie z planem i punktualnie o godzinie wyznaczonej przez nas lub firmę klienta, po weekendach lub po zmianach.
2. Arkusze czasu pracy, zaświadczenia o niezdolności do pracy, wnioski urlopowe oraz wnioski o naliczenie czasu wolnego z konta czasu pracy za ostatni miesiąc kalendarzowy muszą zostać dostarczone do nas do 5-go dnia roboczego każdego miesiąca.
3. Nie możesz być nieobecny przez więcej niż dwa dni robocze z powodu choroby, choroby dziecka lub płatnego urlopu niezatwierdzonego wcześniej przez nas i firmę klienta.
4. Nie byłeś nieobecny w żadnym dniu roboczym z innych powodów, np. z powodu nieobecności nieusprawiedliwionej lub urlopu bezpłatnego.
5. Nie otrzymałeś ostrzeżenia za swoje zachowanie, np. za spożywanie alkoholu lub niewykonanie pracy.
6. Jesteś zatrudniony w naszej firmie minimum przez cały miesiąc kalendarzowy.
Ponadto w momencie doładowania premii (jest to 28. dzień kalendarzowy dla nowo wydanych kart i 20. dzień kalendarzowy dla kart będących już w posiadaniu) stosunek pracy nie może znajdować się w stanie rozwiązania lub unieważnienia. Kolejnym wymogiem jest posiadanie konta e-mail, aby sprawdzać regularnie, czy nie ma nowych wiadomości.
Podczas zatrudnienia oferujemy dwie różne możliwości otrzymywania miesięcznych premii motywacyjnych:


MeinGutschein:
Otrzymasz od nas miesięczną premię motywacyjną w postaci bonu internetowego o wartości 50 euro, który możesz zrealizować w internecie w około 50 sieciach handlowych. Jeśli partnerzy posiadają również filie, bony można zrealizować bezpośrednio na miejscu. Działa to między innymi w sklepach Media Markt, REWE i Douglas.
Możesz zarządzać swoimi bonami w aplikacji "MeinGutschein" Edenred lub na stronie internetowej https://gutschein.edenred.de. Możesz także wybrać sieć handlową realizującą przyszłe kupony.
Po spełnieniu powyższych kryteriów otrzymasz pocztą elektroniczną dane dostępu i pierwszy kupon. Wszystkie vouchery są ważne przez 3 lata od daty wydania.
Otrzymałeś od DREMO link do skorzystania z MeinGutschein? Informacje o sposobie wykorzystania kuponów można znaleźć na stronie internetowej https://www.edenred.de/nutzer/meingutschein/.


Ticket Plus City Card:
Otrzymasz od nas rodzaj karty kredytowej, którą możesz płacić u wybranych partnerów akceptujących płatności w wybranym przez siebie regionie Niemiec. Miesięczna premia motywacyjna w wysokości 50 euro zostanie zapisana na tej karcie jako bon. W ten sposób można również zbierać premie przez kilka miesięcy, aby zaoszczędzić na większy zakup.
Za pomocą aplikacji "MyEdenred" lub strony internetowej https://www.mein-edenred.de możesz sprawdzić, ile masz premii i w których sklepach lub w których  sieciach handlowych możesz płacić kartą.
Kartę otrzymasz w ciągu miesiąca od spełnienia powyższych kryteriów po raz pierwszy. Karta jest ważna przez co najmniej trzy lata. Jeśli w momencie wygaśnięcia karty nadal jesteś u nas zatrudniony, automatycznie i bezpłatnie wyślemy Ci nową kartę. Poprzednie saldo na koncie zostanie zachowane. Jeśli nie będziesz już u nas zatrudniony, będziesz mógł nadal płacić zaoszczędzonymi środkami do czasu wygaśnięcia ważności karty. Po tym czasie niewykorzystany bon wygasa bez możliwości wymiany.


Otrzymałeś od DREMO Ticket Plus City Card? Informacje o tym, jak korzystać z bonu, można znaleźć na stronie https://www.edenred.de/nutzer/ticket-plus-city.

Dremo Personaldienstleistung GmbH