Wywiad z Anna Kluczyńska z D.A.S. S.A. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Anna Kluczyńska
Specjalista Ds. Rekrutacji D.A.S. S.A. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej
Ukończyła studia o specjalności media relations w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej i studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją karierę w D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. rozpoczęła w 2013 roku, początkowo na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Rekrutacji i Szkoleń. Aktualnie na stanowisku Specjalisty ds. Rekrutacji zajmuje się prowadzeniem kompleksowego procesu rekrutacyjnego pracowników Towarzystwa Ubezpieczeń.

D.A.S. S.A. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej to najstarsza spółka z Grupy D.A.S., ubezpieczyciel wyspecjalizowany w jednym rodzaju ubezpieczeń. W Polsce obecna jest od 2000 roku, a od 2013 roku funkcjonuje w naszym kraju cała grupa D.A.S., w której skład wchodzą towarzystwo ubezpieczeń, kancelaria prawna oraz spółka, której zadaniem jest zapewnienie obsługi serwisowej klientów dwóch pozostałych firm z Grupy.

D.A.S. jest liderem na rynku ubezpieczeń ochrony prawnej. Z czego wynika ta pozycja?

Jako jedyne towarzystwo ubezpieczeń w Polsce zdecydowaliśmy się skoncentrować tylko i wyłącznie na jednym rodzaju ubezpieczeń, a mianowicie na ubezpieczeniach ochrony prawnej. Tak wąska specjalizacja pozwoliła nam osiągnąć najwyższy poziom obsługi klienta oraz oferować produkty na najwyższym, możliwym poziomie.

Co Państwa wyróżnia od konkurencji?

Przede wszystkim, ponad 80 lat doświadczenia na świecie w segmencie ubezpieczeń ochrony prawnej. Jednym z rozwiązań oferowanych przez D.A.S. jest ubezpieczenie ochrony prawnej w życiu prywatnym. To produkt ubezpieczeniowy pozwalający na pokrycie kosztów sądowych oraz wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników, w tym adwokata lub radcy prawnego. Oferujemy także telefoniczną poradę prawną – każdy z ubezpieczonych może zadzwonić na infolinię i uzyskać nielimitowaną poradę prawną. Jeżeli ktoś jest przedsiębiorcą lub przedstawicielem wolnego zawodu, także może liczyć na ubezpieczenie w D.A.S.

Jaka jest misja firmy?

Marka D.A.S. to europejski synonim łatwiejszego dostępu do pomocy prawnej. W D.A.S. proponujemy rozwiązania ułatwiające skorzystanie z ochrony prawnej, jaką każdemu Polakowi zapewnia nasze prawodawstwo. Walcząc o prawa swoje czy swojej firmy, warto korzystać z pomocy profesjonalistów - radców prawnych lub adwokatów. D.A.S. oferuje ubezpieczenia ochrony prawnej, dzięki którym możliwe jest finansowanie usług dowolnej kancelarii prawnej i opłacanie kosztów sądowych w sprawach objętych ubezpieczeniem. Misją D.A.S. Polska jest danie możliwości łatwiejszego dostępu klientom do wyspecjalizowanych usług prawnych oraz wiedzy prawniczej. Chcemy być postrzegani jako dostawca ubezpieczeń ochrony prawnej najwyższej jakości. Chcemy aby nasi klienci czuli się dobrze chronieni i mogli liczyć na wsparcie w wielu przypadkach, gdy konieczne będzie skorzystanie z wiedzy prawniczej. Kiedy ktoś pomyśli o ochronie prawnej, chcemy żeby od razu pomyślał o D.A.S.

Na czym w skrócie polega ubezpieczenie ochrony prawnej i komu by je Pani poleciła?

Ubezpieczenie ochrony prawnej to rodzaj ubezpieczenia, które zabezpiecza przed ewentualnymi kosztami postępowania przedsądowego, sądowego, kosztami wynajęcia adwokata, radcy prawnego lub rzeczoznawcy. Ten rodzaj ubezpieczenia poleciłabym wszystkim, ponieważ nikt z nas nie wie, kiedy spotka nas w życiu sytuacja, która będzie wymagała porady prawnej, mediacji lub stawienia się przed sądem. Z tego rodzaju ubezpieczenia powinni korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne.

Z jakich kanałów rekrutacyjnych korzysta Pani podczas poszukiwania nowych pracowników do D.A.S.?

Jednym z naszych głównych źródeł rekrutacji jest Internet. W dzisiejszych czasach jest to niewątpliwie najlepsze narzędzie przy poszukiwaniu kandydatów do pracy. Nasze poszukiwania pracowników w Internecie są dwutorowe. Zamieszczamy ogłoszenia na portalach pracy, prowadzimy również poszukiwania bezpośrednie za pomocą serwisów społecznościowych. Innym źródłem pozyskania pracowników są rekrutacje wewnętrzne. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli możliwość rozwoju w strukturach naszej firmy. Cenne są dla nas również osoby zarekomendowane do pracy przez naszych pracowników, jak również klientów.

Na jakie stanowiska najtrudniej znaleźć pracowników w Polsce?

W D.A.S., jak i na całym rynku ubezpieczeniowym, jednym z wyzwań, z jakimi się spotykamy, jest rekrutacja na stanowiska związane ze sprzedażą. Agent ubezpieczeniowy w dużej mierze utrzymuje się z prowizji za sprzedaż, a nie każda osoba ma na tyle silną wiarę we własne możliwości, by zdecydować się na taki model wynagradzania.

Jak potencjalni kandydaci powinni przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w D.A.S.?

Przed każdą rozmową rekrutacyjną, niezależnie do jakiej firmy aplikujemy, powinniśmy zdobyć podstawową wiedzę o potencjalnym pracodawcy. Warto poszukać informacji na stronie www, w mediach społecznościowych. Pamiętajmy także, aby mieć ze sobą wydrukowane CV oraz ofertę pracy. Jeżeli w ogłoszeniu zawarta jest informacja o wymaganej znajomości języka obcego, warto przed spotkaniem odświeżyć wiedzę z tego zakresu. D.A.S. jest częścią międzynarodowego koncernu Ergo, co powoduje, że nasi pracownicy muszą często komunikować się z zagranicznymi oddziałami.

Jakich pracowników obecnie Państwo poszukują?

Rekrutacja związana ze stanowiskami sprzedażowymi trwa cały czas. Oznacza to, że osoba, która chciałaby zostać agentem ubezpieczeniowym, może do nas aplikować w każdej chwili. Aktualnie rekrutujemy także specjalistów w różnych dziedzinach, którzy swoją pracą będą wspierać  działania w siedzibie centrali D.A.S.

Doświadczenie sprzedażowe jest konieczne czy mile widziane?

Osoby, które chciałby zostać agentem ubezpieczeniowym nie muszą mieć doświadczenia w sprzedaży. Jesteśmy zwolennikami tezy, że wszystkiego można się nauczyć. Ścieżka szkolenia, oraz sposób, w jaki manager pracuje z nowym pracownikiem, jest opracowana w taki sposób, że nawet osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z pracą w sprzedaży, jest w stanie się tego nauczyć. Ważna jest przede wszystkim motywacja do pracy, chęć do nauki oraz naturalna umiejętność nawiązywania kontaktów.

Jak wygląda przygotowanie zawodu agenta ubezpieczeniowego?

Przygotowanie do zawodu agenta opiera się na odpowiednim przeszkoleniu. W D.A.S. proces szkolenia to duża ilość wiedzy teoretycznej oraz szkolenie praktyczne. Agent współpracujący z D.A.S musi wykazać się znajomością niezbędnych przepisów związanych z wykonywaniem pośrednictwa ubezpieczeniowego, doskonałą znajomością produktów oferowanych przez nasze towarzystwo oraz umiejętnościami sprzedażowymi. Wszystkie te umiejętności może posiąść po przejściu naszego szkolenia. W D.A.S. stawiamy na szkolenie „ramię w ramię”, co oznacza, że agent może liczyć na duże wsparcie swojego managera, który będzie uczestniczył we wszystkich początkowych spotkaniach z klientami.

Jak wygląda ścieżka rozwoju agenta w Państwa firmie?

Agent, który osiąga wysokie wyniki sprzedażowe, cechuje go odpowiednia motywacja do pracy oraz zdolność do zarządzania ludźmi, ma możliwość awansowania na managera zespołu. Inną możliwością jest otworzenie własnego przedstawicielstwa.

Jak wygląda praca Agenta D.A.S.?

Praca agenta ubezpieczeniowego jest idealna dla osób, którym zależy na elastycznym czasie pracy.  Osoby, które nie chcą siedzieć za biurkiem od 8 do 16, w zawodzie agenta odnajdą się doskonale. Praca agenta to przede wszystkim budowanie relacji, jeżeli ktoś lubi ludzi, lubi z nimi rozmawiać, to na tym stanowisku będzie czuł się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Zarobki na tym stanowisku są adekwatne do zaangażowania w wykonywaną pracę. Im więcej sprzedamy, tym więcej zarobimy.

Czy oferują Państwo staże zawodowe i praktyki studenckie w D.A.S.?

Obecnie nie prowadzimy działań tego typu, natomiast nie wykluczamy, że w przyszłości program praktyk będzie przez nas realizowany. Nie ma jednak żadnych przeszkód, by osoby studiujące, aplikowały na agenta ubezpieczeniowego. Elastyczny czas pracy pozwoli na pogodzenie nauki ze zdobywaniem praktyki zawodowej.

Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy Państwa firmy?

Pracownicy naszego towarzystwa ubezpieczeniowego mogą liczyć na różnego typu benefity pozapłacowe. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupienia ubezpieczenia ochrony prawnej na bardzo preferencyjnych warunkach.

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
D.A.S. S.A. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej