CERI International Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady CERI International Sp. z o.o.

Miniaturka
Pracownicy działu HR
w CERI International Sp. z o.o.
_____

CERI International jest jedną z pierwszych firm, które rozpoczęły działalność w branży outsourcingowej w Polsce. W jej szeregach pracuje grono doświadczonych specjalistów. Kontrahentami firmy są banki oraz instytucje finansowe, które poszukują wsparcia w obsłudze procesów biznesowych.

Jakich kandydatów poszukuje Państwa firma?

Oferty pracy kierujemy zarówno do kandydatów rozpoczynających swoją karierę zawodową, jak i do specjalistów posiadających doświadczenie. Większość naszych ofert to praca zdalna lub praca w systemie mieszanym, którą swobodnie można łączyć ze studiami, życiem rodzinnym czy pasjami.

Jakiego rodzaju kwalifikacje zawodowe i umiejętności mogą pomóc w zdobyciu pracy u Państwa?

Ważna jest dla nas znajomość języków obcych, szczególnie języka niemieckiego i angielskiego, ale również innych: włoskiego, francuskiego, czeskiego czy hiszpańskiego. Mile widziane jest wykształcenie lub doświadczenie związane z bankowością, rachunkowością, ekonomią czy finansami, ale nie jest ono konieczne do podjęcia pracy w naszej firmie. Na pewno przyda się umiejętność logicznego i analitycznego myślenia oraz odpowiedzialność i sumienność. Do pracy w bankowości możemy naszych kandydatów przygotować. W tym celu organizujemy szkolenia, które pomagają w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Jak wygląda przykładowa ścieżka rozwoju w CERI International? Jak firma wspiera rozwój Pracowników?

W CERI awansować można zarówno pionowo, jak i poziomo. Konkretne przykłady możliwych ścieżek kariery w firmie i historie z życia wzięte znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Nasi Pracownicy”. Dokładamy wszelkich starań, by pracownicy mieli jak największe możliwości rozwoju wewnątrz firmy, nie tylko poprzez awans czy rekrutację wewnętrzną, ale również poprzez szkolenia, kursy językowe i udział w dodatkowych projektach zarządzanych metodologią Agile. Każdy pracownik ma możliwość udziału w takim projekcie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – obecnie prowadzimy projekty, które dotyczą zarówno realizowanych w naszej firmie procesów, starając się wprowadzać nowe usprawnienia, jak i obszarów związanych z ekologią i kulturą organizacyjną w firmie.

Duży nacisk kładą Państwo także na pracę zespołową i tworzenie społeczności. W jaki sposób dbacie o zachowanie przyjaznej atmosfery pracy w CERI International?

Praca zespołowa zyskała szczególne znaczenie zwłaszcza w dobie pandemii. Kiedy wszyscy pracowaliśmy w biurach, poza codziennymi spotkaniami organizowaliśmy spotkania integracyjne dla poszczególnych zespołów oraz imprezy firmowe. Dbanie o relacje zaowocowało tym, że podczas pracy zdalnej nasi pracownicy szybko odnaleźli alternatywne sposoby komunikacji. W CERI mamy cały wachlarz rozwiązań, z których zespoły mogą korzystać zgodnie ze swoimi potrzebami, od spotkań wideo, poprzez tradycyjne rozmowy telefoniczne, aż do czatowania na komunikatorze.

Kluczem do zachowania przyjaznej atmosfery jest natomiast świadomość, że firmę tworzą ludzie i to od nich zależy, jaką organizacją będziemy. Dlatego też angażujemy naszych pracowników do akcji niezwiązanych bezpośrednio z wykonywaniem ich pracy. Na naszej stronie internetowej można zobaczyć efekty takich działań – wszyscy bohaterowie naszych filmów promocyjnych i wszystkie osoby na zdjęciach to pracownicy CERI. Podczas nagrań i sesji zdjęciowych mamy szansę poznać osoby z firmy, z którymi nie współpracujemy na co dzień.

W CERI funkcjonują również grupy zainteresowań, najczęściej skupione wokół sportu – mamy zespół piłki nożnej, grupę biegaczy, jogi, fitness, a nasi zawodnicy mają na koncie także występy w triathlonie.

Osoby zainteresowane nauką języków obcych spotykają się z kolei podczas kursów językowych. To również świetna okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i poznać kolegów i koleżanki z innych zespołów i lokalizacji.

CERI International angażuje się nawet w takie inicjatywy jak organizacja spływu kajakowego. Skąd tak oryginalny pomysł?

Pomysł tylko pozornie wydaje się oryginalny – obecnie nasza firma oferuje przede wszystkim pracę zdalną, co oznacza, że poszukujemy kandydatów w całej Polsce. Nie można więc wyobrazić sobie lepszego miejsca niż największy w Polsce spływ kajakowy, na który zjeżdżają się pasjonaci tego sportu nie tylko z całego kraju, ale też z zagranicy.

Poza tym uprawianie sportu uczy samodyscypliny, pracy zespołowej, konsekwencji, czyli wszystkich tych cech, które są również mile widziane w miejscu pracy. Zgodnie z filozofią naszej firmy chętnie sponsorujemy inicjatywy, które przyczyniają się do promocji sportu, zdrowego trybu życia, a także wspieramy wydarzenia edukacyjne.

CERI International Sp. z o.o.