Aldiver Flexcraft

3 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady Aldiver Flexcraft

Miniaturka
Anna Muraszko Kierownik Pionu Rekrutacji w Flexcraft Polska Aldiver Flexcraft
Absolwentka Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, gdzie kształciła się w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz marketingu. Z firmą Flexcraft związana jest od roku 2006. Od 2010 roku pełni funkcję kierownika pionu rekrutacji. W swojej karierze z powodzeniem zajmowała się pozyskiwaniem oraz selekcją kandydatów do pracy tymczasowej w Holandii i w Polsce. Niejednokrotnie pełniła również funkcję reprezentanta polskiego oddziału firmy na wyjazdach zagranicznych, konferencjach i targach, jednocześnie kreując i podtrzymując dobry wizerunek firmy. Zajmowała się także analizą danych i sporządzaniem raportów miesięcznych oraz rocznych, monitorując zmiany oraz szukając nowych rozwiązań pozwalających na realizację powierzonych planów. Aktualnie w zakresie jej obowiązków leży bezpośrednia kontrola i nadzór nad odziałem firmy w Elblągu oraz zrządzanie całym pionem rekrutacji Agencji, koordynowaniem pracy rekruterów. Jako manager ceni sobie profesjonalizm oraz budowanie wyjątkowych relacji w zespole. Prywatnie matka dwóch synów, miłośniczka wycieczek górskich i rowerowych oraz jazdy nartach. Najlepiej wypoczywa spędzając czas wspólnie ze swoją rodziną.

Aldiver Flexcraft

Szukasz pracy? Uczciwy pracodawca to dobry poczatek!

Czym dokładnie zajmuje się Państwa firma? Co dokładnie wchodzi w zakres świadczonych przez Państwa usług?

FLEXCRAFT to firma, która kompleksowo wspiera swoich klientów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz procesów rekrutacyjnych. Za nami stoją lata doświadczeń, ogromnego zaangażowania i zgłębiania coraz to nowszych możliwości i rozwoju w tej dziedzinie. Właściwy dobór personelu to gwarancja rozwoju każdej organizacji. W zależności od potrzeb naszych klientów przeprowadzimy proces rekrutacji, zatrudnimy i wprowadzimy personel. Naszym klientom proponujemy szeroki wachlarz usług, w którego skład wchodzą nowoczesne formy zatrudnienia oraz outsourcing usług HR. We wszelkich działaniach przyświeca nam cel, aby mieć zawsze właściwych ludzi, we właściwym czasie i na właściwych stanowiskach. Proces ten realizujemy świadcząc usługi: pracy tymczasowej, doradztwa personalnego, rekrutacji stałych, Headhuntingu, executive search, Try&Hire, In House, Outsourcing kadr i płac, rekrutacji do pracy za granicą.

Jakie były początki i jak zmieniała się Państwa firma od czasu jej powstania?

Początki naszej firmy sięgają  roku 1993 – pierwsze kroki stawialiśmy pod nazwą Aldiver. Zaczynaliśmy od 25 osób, a dzisiejsza Grupa Flexcraft to prężnie działająca firma, która w swoich szeregach ma 2500 pracowników tymczasowych. W skład grupy wchodzą firmy takie jak: Flexcraft Polska, Flexcraft European Work Support (z połączenia Work Support & Aldivèr Flexcraft),  Flexcraft Techniek, Flexcraft Montage, Flexcraft Detaned, Aldivèrwerk en leerbanen, Aldicare.

Jak bardzo zmieniła się branża, w której Państwo działacie na przestrzeni ostatnich 5,10,15 lat?

Piętnaście lat to bardzo długi odstęp czasu – na początku borykaliśmy się z ogromnymi problemami z pozyskiwaniem „rąk do pracy” w Holandii ze względu na możliwość zatrudniania pracowników z Polski jedynie z podwójnym obywatelstwem. Nie boję się użyć stwierdzenia, że byliśmy w stanie dać pracę każdemu, kto dysponował niemieckim paszportem. Bez znaczenia były wówczas umiejętności językowe, wiek, nawet doświadczenie zawodowe. Niestety ze względu na brak niemieckiego obywatelstwa zarobkowanie w Holandii pozostawało w sferze marzeń większości Polaków. Przełom przyniósł rok 2007, kiedy to niemiecki paszport przestał być przywilejem i Holandia otworzyła bez ograniczeń wewnętrzny rynek pracy dla obywateli Polski oraz pozostałych krajów będących członkami Unii Europejskiej po 2004 roku. To był najlepszy czas dla działów rekrutacji każdej Agencji. Ogromna liczba chętnych do wyjazdu przyczyniła się do podniesienia jakości personelu pod względem umiejętności i kwalifikacji językowych. Obecnie największym wyzwaniem dla Agencji zatrudnienia jest rynek pracownika. Branża w której działamy zmienia się bezustannie, a my musimy nadążać – nawet wyprzedzać te zmiany, aby w dalszym ciągu odnosić sukcesy.

Jak wygląda poziom konkurencji w tej branży? Jaką pozycję w tym wszystkim zajmuje Państwa firma?

Nie będę w tym momencie odkrywcza, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ogromna konkurencja jest w naszej branży. Jesteśmy dalecy od tego by narzekać – wręcz przeciwnie, konkurencja jest dla nas motorem do działania aby być zawsze o krok dalej, rozwijać się lepiej niż inni. Jak pokazuje życie, jesteśmy w tych działaniach skuteczni - nasza agencja nie może narzekać na brak kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy w Holandii, ludzie chcą dla nas pracować, a nasi klienci są zadowoleni z poziomu świadczonych przez nas usług.

Jakie wartości przyświecają działalności Państwa firmy?

W swoich działaniach zawsze stawiamy na jakość, szacunek i uczciwość, jesteśmy w pełni certyfikowaną agencją rekrutacyjną. Dbamy o indywidualne podejście w relacjach zarówno z naszymi klientami jak i pracownikami. Co jednak jest dla nas najważniejsze: zawsze pamiętamy o tym, że to ludzie stanowią największą wartość firmy. Ich zaangażowanie, profesjonalizm i kreatywność stanowią o sukcesie organizacji.

Czy Państwa firma kieruje się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu?

Koncepcja CSR (corporatesocial responsibility) staje się w Polsce coraz bardziej popularna. W obecnych czasach firmy nie skupiają się jedynie na swojej działalności biznesowej, ale mają również na uwadze działania uwzględniające interesy otoczenia w którym działają, ochronę środowiska. Obszary stanowiące zakres działań firmy wybierane są w zależności od tego, jak określa ona społeczną odpowiedzialność. Dla nas podstawą działań jest odpowiedzialność prawna. Wszelkie nasze działania są podejmowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasza firma dba o ochronę praw pracowniczych, środowiskowych, lokalnych i innych, które są obwarowane wszelkimi aktami prawnymi. Jeśli chodzi o ochronę środowiska to kładziemy nacisk na przykład na obustronne drukowanie, posługiwanie się dokumentami w wersji elektronicznej, segregujemy śmieci, zbieramy nakrętki. Wolontariat pracowniczy, propagowanie honorowego krwiodawstwa przez pracowników,  to również jedne z form społecznej odpowiedzialności. Współpracujemy z organizacjami, które pomagają odnaleźć się na rynku pracy osobom z niepełnosprawnością, przeprowadzamy spotkania informacyjne, pomagamy w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo kandydatów do pracy za granicą?

Trzon naszej działalności stanowią pracownicy tymczasowi w Holandii. Rekrutujemy zarówno pracowników wykwalifikowanych (spawaczy, monterów, izolerów, ślusarzy, malarzy, operatorów maszyn, wózków widłowych) jak i pracowników magazynowych, produkcji, zakładów przetwórstwa mięsnego, branży ogrodniczej, przemysłowej itp.

To w Holandii, a w Polsce?

W Polsce poza pracownikami biurowymi, którzy są zaangażowani w cały proces rekrutacji, zatrudnienia i obsługi pracowników tymczasowych wspieramy również polskie firmy w doborze i zatrudnianiu personelu na różne stanowiska – pracowników produkcji, magazynierów, pakowaczy, operatorów wózków widłowych, oferujemy również dorywcze prace dla studentów.

Jakim pracodawcą jest Państwa firma?

Cóż mogę powiedzieć – Flexcraft to dobry, uczciwy pracodawca. Jestem przekonana, że nie jest to tylko moja, subiektywna opinia. Dla mnie, jako kierownika pionu rekrutacji w firmie, niezmiernie ważne jest, aby zatrudnieni u nas kompetentni pracownicy utożsamiali się z firmą, dobrze się w niej czuli, a praca dla Flexcraft przynosiła im satysfakcję. Żeby to wszystko osiągnąć, niezmiernie ważne jest budowanie dobrych relacji w zespole. Relacji opartych na współpracy i zaufaniu. Ma to dla mnie fundamentalne znaczenie.

Czy organizujecie Państwo jakieś spotkania, imprezy integracyjne dla Pracowników?

Oczywiście. Specyfika naszej działalności wiąże się z tym, że nasz zespół to ludzie z różnych stron Polski, ale również z Holandii. Bardzo chętnie spotykamy się na różnego rodzaju wspólnych szkoleniach, kolacjach i imprezach integracyjnych – nie samą pracą żyjemy 😊

Z jakimi wyzwaniami mierzą się Pani pracownicy w swojej codziennej pracy?

W dzisiejszych czasach dużym wyzwaniem dla rekruterów jest dotarcie do odpowiedniej grupy potencjalnych kandydatów do pracy. Dobór właściwych kanałów, skonstruowanie odpowiedniego ogłoszenia, które przyciągnie uwagę i wzbudzi zainteresowanie. Nie ma tu znaczenia stanowisko, na jakie się rekrutuje. Kolejne wyzwanie to młode pokolenie wchodzące na rynek pracy. Znaczącą rolę musi odgrywać tu niekonwencjonalne podejście do tego, aby do takiego pokolenia trafić, pamiętając, że ma ono często inne oczekiwania względem pracodawców niż ich starsi koledzy.

Jak się zmieniacie w tej dziedzinie ?

Młodzi ludzie dorastali, wychowywali się na nowinkach technicznych. Odeszliśmy od wymogu przesyłania cv drogą mailową na rzecz wypełniania formularzy online, dostępnych na różnych kanałach, tworzeniu aplikacji ułatwiających kontakt z firmą. Zarówno Millenialsi jak i Pokolenie C, czyli osoby urodzone po 1990 roku, nie wyobrażają sobie życia bez komputerów, tabletów oraz mediów społecznościowych i my musimy im to wszystko zapewnić, ułatwić funkcjonowanie w naszej firmie – począwszy od samego procesu rekrutacji.

Czego można życzyć Państwu na najbliższe lata?

Proszę życzyć nam udanych rekrutacji. Abyśmy rekrutowali najbardziej odpowiedni personel, który zostanie z nami na długie lata.

 

Dziękujemy za rozmowę.

Aldiver Flexcraft