logo Dospel Sp z o.o.

Dospel Sp z o.o.

Częstochowa

Opinie o Dospel Sp z o.o.

gawk 2015-10-18 20:29:01
Wydaje mi się, że warto, firma słynie w kraju ze swojej dosyć bogatej oferty, a z tego co przeczytałem sam na forum, to nie ma jakoś wiele negatywnych opinii na temat tego pracodawcy, wydaje mi się, że na pewno warto się przejść na rozmowę kwalifikacyjną i zobaczyć jak to mniej więcej wszystko wygląda.
1
:) 2015-10-30 23:20:12
hahahahha ale dowcip w tej wypowiedzi.. jak to wyglada? to przestaje wygladac... to znika, a raczej upada. US i ABW non stop
kkkkkk 2015-11-05 10:36:43
Możesz rozwinąć temat?
:) 2015-11-06 08:08:06
Skróty mam rozwinąć... ?
kkkkkk 2015-11-06 15:21:26
Myślałem, że ABW i US już niczego więcej nie odkryją. Są jakieś nowe wątki?
były zainteresowany 2015-11-09 16:43:39
byłem na rozmowie w firmie mogę jedynie powiedzieć że płaca zasadnicza na stanowisku przedstawiciela handlowego to 1500zł na okresie próbnym a później podwyżka nie chce się wypowiadać że jest super itp... ale też nie chce powiedzieć że jest beznadziejnie jak ja dowiedziałem się o warunki finansowe to mi nie odpowiadały a kierownik z którym rozmawiałem wydawał się bardzo w porządku człowiekiem.
1
lider wentylacji 2015-11-12 14:37:12
poczekajmy na obiektywny artykuł Mamonia w wyborczej w sprawie pfron czy to prawda :)))
romek 2015-11-25 18:42:15
spółki cywile chyba cześciej dają umowy o prace jednak i to mi sie wydaje na duży plus tak naparwde.Poza tym mozna tutaj zarobić ok 2000 zł i powyżej jeśli ma się jakieś konkretne doświadczenie w branzy np. powyzej 2 lat, bo wtedy dostaje sie wieksze premie na pewno i to jest na plus na pewno dla mnie.
ktos 2015-12-16 14:40:15
To no się posypało na koniec roku.... Ciekawe ilu ludzi pozostanie
jeszcze w firmie :)
gość 2015-12-16 15:26:40
Coś wiecej w temacie?
mico 2015-12-16 17:44:31
@ktos, a mozesz rozwinac swoj watek,bo za bardzo nie wiem co masz na mysli, gdyz chcialem aplikowac do firmy po nowym roku,miejac nadzieje ze moze sie znajdzie miejsce
pilnok 2016-01-03 01:59:25
Wydaje mi się, że musiały być jakieś cięcia, no ale niefajnie, że przed świętami ludzi poodchodzili. Jest to ciężka sytuacja, no ale może znowu pojawią się oferty...
gość 2016-01-08 18:42:52
Ktoś napisze coś więcej na temat zmian z końca 2015 roku?
Wlod_ros 2016-01-10 11:17:53
Tyle tu „miłych” informacji o pracy w Dospelu Częstochowa, więc...
Dodam kilka moich o tym, co spotkało od chwili, gdy właściciel pan M. zaproponował mi pracę, aby uczynić farmę w miejscowości N. tak atrakcyjną, aby zaczęła przynosić dochody.
Zaproponował mi nawet mieszkanie służbowe i… oddał pod opiekę kierownika pana Marcina O.
Mieszkanie okazało się pięknym budynkiem bez stałego dostępu do wody (bo hydrofor nie działa z powodu braku prądu), a ta, która się pojawiała była taka, że inni pracownicy przywozili do spożywania wodę ze swoich domów!
W domu światło też było tylko od czasu do czasu (bo właściciel korzysta wyłącznie z OZE), więc kiedy nie ma wiatru i słońca – nie ma prądu (najczęściej).
Pan kierownik jest jednak człowiekiem… mądrym… wykształconym…
Swoje wykształcenie podkreśla nawet w swoim adresie poczty elektronicznej: mgro…@......
Opracował też dla mnie zakres obowiązków następującej treści:
„Zakres obowiązków architekta krajobrazu
1. Do obowiązku architekta będzie należało dbanie o czystość i porządek w domku oraz w jego obrębie również o powierzone mienie właściciela spółki.
2. Dostosowywanie się do poleceń właściciela spółki.
3. Omawianie z właścicielem spółki wszelkich propozycji i poczynań w projektowaniu (na koniec tygodnia).
4. Zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości oraz ewentualnych braków asortymentu do właściciela spółki oraz do kierownika rancza.
5. Przestrzeganie zasad BHP
6. Wszystkie koszty lub zakupy mają być zgłaszane do akceptacji do właściciela spółki w formie pisemnej (e-mail wraz z załącznikami)
7. Przedstawienie z wyprzedzeniem wszystkich kosztów związanych z architekturą krajobrazu.
8. Zamykanie za sobą wszelakich bram wjazdowych oraz tych na terenie rancza.
9. Dotrzymywanie terminów określonych przez właściciela spółki.
10. Za wszelkie uszkodzenia wynikające z winy architekta będą pokrywane na koszt architekta. Koszty ewentualnych strat materialnych ustala właściciel spółki.
11. Dopilnować, aby brama główna była zamykana na noc i otwarcie bramy pracownikom przed godz 7.”
Konia z rzędem każdemu, kto dopatrzy się zadań związanych z architektura krajobrazu.
A pan kierownik… po prostu przestał odbierać telefony i zakończył ze mną wszystkie kontakty.
IQ tak wykształconego człowieka pozostawiam czytelnikom,
Uznałem, że jako osoba mająca zajmować się architekturą krajobrazu na farmie trudno, abym był przede wszystkim „cieciem” i wyrobnikiem na każde skinienie pana M i oczywiście p. kierownika.
Cóż widocznie jednak właśnie taki kierownik jest potrzebny panu M. Jest oszczędny – nie daje pieniędzy nawet na… wulkanizację dętki, ale… wymaga realizacji obowiązków a pracownicy, którzy współczują cierpiącym zwierzętom, przynoszą własne jedzenie, aby je dokarmiać (na iole ich stać za skromne wynagrodzenie.
Cóż…, jaka praca by nie była, jednak jest.
Ja jednak, chociaż dużo straciłem jadąc przez pół Polski – zrezygnowałem z tego „raju” i… jestem szczęśliwy, ponieważ później mogłoby być tylko gorzej!
Jak się dowiedziałem z wypłatami wynagrodzeń, gdy pan M. w Wielkiej Brytanii zostanie skazany i osadzony tam we więzieniu), też może być różnie.
Pracownicy w siedzibie w Częstochowie mówią po cichu, że wtedy zgaśnie monitor i… skończą się wypłaty.
1
kkk 2016-01-11 09:02:47
A wiadomo cos o samym procesie w Anglii? Kiedy ma być jakiś wyrok?
Mnos 2016-01-13 03:46:07
Cześć, @kkk ja nic nie wiem, ja jestem tutaj aby zapytać jakie tam są kwoty na wejście, ile można zarobić jak się wyjedzie do pracy, bo potrzebuje czegoś fajnego
fakty 2016-01-16 13:34:33
Prezes DOSPEL Sebastian M. skazany w Anglii
W poniedziałek zakończył się w Wielkiej Brytanii proces Sebastiana M., znanego częstochowskiego biznesmena (Dospel, ArtHauss), głównego sponsora kampanii prezydenckiej Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD) w 2010 r. Sąd na Wyspach uznał go winnym zarzucanych mu czynów, w tym napaści na biuro księgowe i próby wyłudzenia podatku VAT. Sebastian M. na pierwszej rozprawie nieoczekiwanie zmienił zeznania i przyznał się do winy.
Brytyjski wymiar sprawiedliwości zrobił swoje, teraz czas na działania polskich organów ścigania. Już niebawem w Polsce na Sebastiana M. czekał będzie prokurator z aktem oskarżenia m.in. o pranie brudnych pieniędzy.

Sebastian M. prowadził w Częstochowie dwie duże firmy: Dospel i ArtHauss, był powiązany z Fundacją „Atena”, sponsorował rodzime kluby sportowe, angażował się w działalność polityczną w lokalnym środowisku lewicowym.

Firmę Dospel, zaledwie 25-letni wówczas Sebastian, przejął po ojcu Bogusławie M. w 2000 roku. Rodzinna firma była wówczas międzynarodowym potentatem na rynku wentylacji.

Ponad dekadę później Sebastian M. otworzył firmę ArtHauss, zajmującą się budową domów pasywnych, czyli energooszczędnych. Już wtedy chętnie otaczał się lewicowymi politykami. W uroczystym otwarciu siedziby firmy uczestniczyli Krzysztof Matyjaszczyk i jego ekipa.
W powstałym w 2012 roku filmie prezentującym miasto Częstochowa pojawiły się migawki reklamujące ArtHauss. Darmowa reklama na rzecz Sebastian M. za publiczne pieniądze wzbudziła sprzeciw lokalnego środowiska biznesowego. Realizację filmu sfinansował magistrat.

Sebastian M. prócz zarabiania pieniędzy chciał być mecenasem sportu. W 2012 roku firma Dospel została tytularnym sponsorem Włókniarza. Zaraz potem młody biznesmen skonfliktował się z innym dużym sponsorem - Arturem Sukiennikiem. Panowie wymieniali się na forach internetowych wzajemnymi oskarżeniami.

W ramach działalności sportowej Sebastian M. sponsorował koło wędkarskie Okoń, które zresztą przez jakiś czas nosiło dumną nazwę Okoń-Dospel. Radny SLD Dariusz Kapinos w owym czasie był organizatorem licznych imprez i festynów wędkarskich, na których w towarzystwie Sebastiana M. pojawiała się - mniej lub bardziej oficjalnie - wierchuszka SLD, w tym Marek Balt i Krzysztof Matyjaszczyk.

Sebastian M. słynął również z ekscentrycznych zainteresowań. Był miłośnikiem egzotycznych zwierząt. Zafundował sobie pumę, z którą paradował po mieście.
W Niwkach w gminie Kłomnice próbował zorganizować minizoo. Sprowadził dwa tygrysy, ponoć łagodną niedźwiedzicę, alpaki i bizony. Biznes „zoologiczny” jednak nie wypalił, minizoo nie zostało otwarte.

Sebastian M. nigdy nie krył też swojej sympatii do lewicowych polityków, wspierał ich, pomagał finansowo i zapewne liczył na wzajemność. W 2010 roku stał się najhojniejszym sponsorem kampanii wyborczej Krzysztofa Matyjaszczyka – oficjalnie wpłacił maksymalną dopuszczalną kwotę około 20 tys. zł. Od tego momentu współpraca pomiędzy Sebastianem M., a nowymi władzami miasta bardzo się zacieśniła. Jednym z pomysłów, które miał Sebastian M., wykorzystując swoje dobre relacje z władzami Częstochowy, dotyczył 30-letniej dzierżawy 1,5-hektarowej działki, będącej własnością miasta. Po naszych publikacjach, w których pytaliśmy o cel dzierżawy (nigdy nie otrzymaliśmy konkretnych odpowiedzi), biznesmen wycofał się z planowanej inwestycji.

Inna twarz biznesu

W 2014 r. Sebastianem M. zainteresowały się polskie organa ścigania. Częstochowski biznesmen i jego firmy były objęte śledztwem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku. Dochodzenie przeciwko niemu prowadzi także Prokuratura Okręgowa w Częstochowie pod kątem „wyłudzania pieniędzy, prania brudnych pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej”. Liczne przesłuchania świadków, w tym księgowych i członków zarządów firm Sebastiana M. miały posłużyć ustaleniu faktów ewentualnego wyłudzenia ponad 50 milionów złotych VAT-u przez biznesmena na międzynarodową skalę. Poufne źródła podają, iż w proceder ten zamieszani są szeregowi pracownicy jego firm, dyrektor i prezes – prywatnie siostra partnerki, która w lipcu 2014 roku spędziła trzy miesiące w areszcie w związku ze sprawą niedoszłego szwagra. Tak zwany wątek polski zawiera wiele pikantnych szczegółów. Dochodzenie w Częstochowie trwa, ale prokuratura ma twardy orzech do zgryzienia. Obecnie biznesmen przebywa w Anglii i nic nie zapowiada, by prędko Wyspy opuścił.

Na początku 2014 r. - o czym informowały angielskie media – częstochowianin dopuścił się kolejnych przestępstw, tym razem na terenie Wielkiej Brytanii. Na zlecenie Sebastiana M. do jednego z biur księgowych w Londynie wtargnęło kilku uzbrojonych mężczyzn (notabene biuro zajmowało się obsługą księgową firm Sebastiana M. zarejestrowanych w Anglii). Celem napaści
fakty 2016-01-16 13:38:28
c.d. ... Celem napaści była próba wymuszenia na właścicielach biura, zaksięgowania dokumentów umożliwiających wyłudzenie podatku VAT w okresie 3 miesięcy w wysokości 750 tys. funtów miesięcznie. Napastnicy zbiegli, zabierając z biura kilkanaście tysięcy funtów i kilka cennych przedmiotów.
Dość szybko brytyjskie organa ścigania doszły, że za zdarzeniem stoi Sebastian M. Został on zatrzymany na jednym z londyńskich lotnisk i aresztowany na trzy miesiące. Sebastian M. opuścił więzienie po wpłaceniu kaucji w wysokości 25 tys. funtów. Dostał zakaz opuszczania Wysp Brytyjskich i objęto go nadzorem elektronicznym Birmingham Police (obroża na nodze uniemożliwiająca oddalanie się od miejsca zamieszkania). Sprawą tzw. wątku angielskiego zajmował się specjalny wydział Flying Squad („Lotny Szwadron Policji Brytyjskiej”).
Postępowanie przeciwko Sebastianowi M. związane z przestępstwem, którego dopuścił się w Anglii zapewne zakończyłoby się już dawno. Ponieważ jednak współoskarżoną była jego ciężarna konkubina, sąd czekał z rozpoczęciem rozprawy aż dziecko przyjdzie na świat, co stało się kilka tygodni temu.

W ostatni poniedziałek doszło do pierwszej rozprawy przed sądem w Carmarthen/Walia. Wcześniej Sebastian M. twierdził w prokuraturze, że jest niewinny. Podczas poniedziałkowej rozprawy oskarżyciel przedstawił tak mocne dowody, w tym nagrania, że Sebastian M. zmienił zeznania i przyznał się do winy. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że prokuratura domagała się prawie 20 lat pozbawienia wolności dla Sebastiana M. Przyznanie się do winy zapewne zaoszczędziło mu kilka lat. Z naszych źródeł wynika, że mimo wszystko wyrok będzie dwucyfrowy.
Angielski sąd zamknął przewód sądowy, uznając Sebastiana M. winnym, natomiast wymiar kary, zgodnie z tamtejszym prawem, ogłosi za około dwa tygodnie.
Ciekawe, kiedy i czy w ogóle zakończy się częstochowskie postępowanie przeciwko Sebastianowi M.?
Mają fatalną pogodę prawie przez cały rok, brak im ułańskiej spontaniczności nie wspominając o drętwych dowcipach, i na dodatek jeżdżą po lewej stronie jezdni – w zasadzie nie mamy czego zazdrościć Anglikom prócz... sprawnie działającego wymiaru sprawiedliwości.
źródło: http://www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=2691&addComment=no
mikołaj 2016-01-19 21:04:39
@fakty nie wiem co myśleć o tym, co wkleiłeś. Z jednej strony, głośno było na forum, że właściciel firmy Dospel ma mieć sprawę, ale ciekawe jak to wpłynie na dalszy los firmy.
zainteresowana 2016-01-21 14:24:16
Może ktoś z pracowników wypowie się jak wygląda aktualnie sytuacja w firmie?
byly 2016-01-21 19:42:17
A kto się ma wypowiadać jak już ich nie wielu zostało.
Rządzi teraz IP i MA ciekawe ile czasu jeszcze wytrzymają ....
Teraz można brać pełnymi "garściami"
Ktos 2016-01-22 17:23:31
Kto to jest MA? A co z ŻB?
Skype chyba wyłączony z obrazkowym SM?
Co dalej? Zaczął już ktoś zamiatać?
:) 2016-01-25 22:20:01
czy ktos wie ile lat dostal SM? podobno do dzis mialo byc ogloszone...
7dni 2016-02-11 22:01:42
Ciąg dalszy sprawy Prezesa Dospel Sebastiana Myśliwca

Brytyjska prokuratura nie zgadza się z wyrokiem ławy przysięgłych, która skazała częstochowskiego biznesmena Sebastiana Myśliwca (40 l.) na 6 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności. Prokurator uważa, że to zbyt mała kara i zamierza w ciągu najbliższych kilku dni złożyć apelację. Zdaniem oskarżyciela wyrok powinien być dwucyfrowy, minimum 12 lat.

Jeden z najhojniejszych (w 2010 roku) sponsorów kampanii wyborczej obecnego prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD), właściciel znanych firm Dospel i ArtHause - Sebastian Myśliwiec, niewykluczone, że spędzi za kratkami na Wyspach znacznie więcej czasu niż jeszcze kilka dni temu przypuszczał. Prokurator zamierza złożyć apelację i domagać się dla Myśliwca zwiększenia kary odsiadki.
A chodzi o czyn przestępczy, którego znany biznesmen dopuścił się na terenie Wielkiej Brytanii.
Na początku 2014 r. do jednego z biur księgowych w Londynie wtargnęło kilku uzbrojonych mężczyzn, w tym Sebastian Myśliwiec (notabene biuro zajmowało się obsługą księgową firm częstochowianina, zarejestrowanych w Anglii). Celem napaści była próba wymuszenia na właścicielach biura (Marcin S. i Dawid N.), zaksięgowania dokumentów umożliwiających wyłudzenie podatku VAT w okresie 3 miesięcy w wysokości 750 tys. funtów miesięcznie. Mężczyźni odmówili współpracy. Księgowego przywiązano do krzesła i brutalnie pobito. Gangsterzy okradli biuro księgowe i zbiegli. Myśliwca zatrzymano na lotnisku w Luton.
Postępowanie przeciwko Sebastianowi Myśliwcowi zakończyłoby się już dawno. Ponieważ jednak współoskarżoną była jego ciężarna konkubina – Monika Piątkowska, sąd czekał z rozpoczęciem rozprawy aż dziecko przyjdzie na świat. Partnerka Myśliwca została kilka dni temu skazana na 2,5 roku pozbawienia wolności.

cdn...
Zdaniem brytyjskiej prokuratury przyznanie się oskarżonego do winy nie wynikało z okazania przez niego skruchy, lecz z niepodważalnych materiałów dowodowych, przedstawionych przez oskarżyciela już na pierwszej rozprawie, których Myśliwiec nie był w stanie w żaden sposób obalić. Co więcej, to sam oskarżony był w pewnym sensie współtwórcą tychże materiałów, które nie pozostawiają najmniejszych nawet wątpliwości, że jest winien zarzucanych mu czynów. Nie bez znaczenia jest fakt, że przez kilka miesięcy, nim sprawa trafiła do sądu, Myśliwiec utrzymywał, iż jest niewinny. Prokurator podkreśla, że dopiero przedstawienie niezbitych dowodów skłoniło Myśliwca do zmiany zeznań. To z kolei nie może być czynnikiem decydującym o zmniejszeniu – do ponad 6 lat – wymiaru kary. Prokuratura wstępnie domagała się 20 lat pozbawienia wolności.

Czas na polską prokuraturę
Sebastianem Myśliwcem interesuje się także polski wymiar sprawiedliwości. Częstochowski biznesmen i jego firmy były objęte śledztwem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku. Dochodzenie przeciwko niemu prowadzi także Prokuratura Okręgowa w Częstochowie pod kątem „wyłudzania pieniędzy, prania brudnych pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej”, a chodzi m.in. o próbę wyłudzenia ponad 50 milionów złotych VAT-u.

Redakcja „7 dni” wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie o informacje dotyczące postępów w dochodzeniu przeciwko Myśliwcowi w tak zwanym wątku polskim.
1. Czy w związku z zakończeniem postępowania przeciwko Sebastianowi Myśliwcowi w Wielkiej Brytanii, prokuratura w Częstochowie zamierza kontynuować postępowanie prowadzone w Polsce?
2. W jaki sposób zamierzacie Państwo przesłuchać Sebastiana Myśliwca, bądź też zapoznać go z aktem oskarżenia skoro przebywa poza granicami kraju?
3. Na jakim etapie jest postępowanie przeciwko Myśliwcowi w Polsce i czy można stwierdzić, że zbliża się ku końcowi oraz co jest powodem jego przedłużania?

Prokuratura odpowiedziała:
„Z uwagi na dobro prowadzonego w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie śledztwa obejmującego swym zakresem zagadnienia poruszane w piśmie – aktualnie nie mogę udzielić szczegółowych odpowiedzi na przedstawione pytania.
Potwierdzam, że w śledztwie analizowana jest działalność wielu firm z Polski oraz zagranicznych podmiotów gospodarczych, w związku z uzasadnionym podejrzeniem wyłudzania podatku VAT o wielkiej wartości, na szkodę Skarbu Państwa.
Informuję, że szczegółowe informacje dot. wskazanego znacznie zaawansowanego śledztwa będą mogły zostać udostępnione opinii publicznej niezwłocznie po zakończeniu postępowania przygotowawczego, którego termin zakończenia uzależniony jest w dużej mierze od realizacji wniosków o pomoc prawną międzynarodową.
Nadmieniam, że polska prokuratura karna (dział XIII Kodeksu Postępowania Karnego) przewiduje szereg możliwości wykonywania czynności procesowych z osobami przebywającymi za granicą.
w/z Rzecznika Prasowego
Naczelnik Wydziału Śledczego<
aa 2016-03-13 12:42:55
Nie, dopiero czekają na rozpatrzenie apelacji prokuratury. A wie ktoś, czy do tego czasu są już w więzieniu, czy nadal na wolności?
4
były pracownik 2016-03-17 14:48:44
Jak teraz przędzie Dospel ? i kto jest u sterów tym razem . Pytam bo myślałam wrócić do firmy ale boję się że to długo nie pociągnie .
byly pracownik 2016-04-02 18:24:43
No cuż, niestety w dospel jest niezaciekawie; nie maja kasy na podstawowe surowce!! duzo zaleglosci wobec dostawcow a aktualnie tam rzadzacy prywatnie nie wiedza co robic z wyprowadzana na lewo kasa :) ale tak to juz jest ze wyzysk zawsze byl. Szkoda ludzi firmy i jej zalozyciela. Obiecano mi kokosy a po moim powrocie do firmy okazalo sie ze zostalam oszukana i nie dostalam tyle ile mi obiecano Powodzenia wszytskim wystrwalym.
Byly 2016-04-03 16:11:01
A kto teraz tym bałaganem steruje?
hopo 2016-04-07 18:23:39
nie bądźcie wszyscy tacy złoślii bo moim zdaniem dospel professional radzi sobie obecnie nie zgorzej. Oczywiście są osoby które pamiętają lepsze czasy w firmie, ale nie ma co ukrywać że aby one wróciły trzeba włożyć znowu masę sił i dać wiele od siebie
pracownik 2016-05-11 09:34:42
Wszystkim "życzliwym" i tak dobrze poinformowanym a szczególnie temu pisarzowi, powyżej chciałbym powiedzieć, żeby się dobrze zastanowili zanim coś napiszą i powstrzymali swój zapał do ogłaszania wszem i wobec jaka to firma DOSPEL jest fatalna i ile to Pan prezes popełnił błędów. Te wszystkie komentarze świadczą wyłącznie o typowej polskiej zawiści niczym innym.
Jak do tej pory firma DOSPEL radzi sobie całkiem nieźle, co więcej realizuje bardzo ambitny plan rozwoju i biorąc pod uwagę wysokie kompetencje osób, które aktualnie tą firmą zarządzają oraz ich niekwestionowane doświadczenie wróży to bardzo dobrze na przyszłość. Jak ktoś nie potrafi się podporządkować obowiązującym regułom i ma więcej oczekiwań niż wartości jakie potrafi do firmy wnieść to w nigdzie i nigdy nie będzie zadowolony.
A co do komentarzy dot. Pana prezesa powiem tylko tyle. Przymknijcie się jeśli nie znacie całego kontekstu sytuacji w jakiej został postawiony. Ja ją znam i mogę powiedzieć, że i tak jestem pełen podziwu dla jego postawy. Ja na jego miejscu chyba nie miałbym tyle wyrozumiałości ! Pomimo tych przejściowych problemów pozostaje on niekwestionowanym liderem i kreatorem rozwiązań biznesowych swoje firmy i tego nikt nie zmieni.
olo 2016-05-11 10:38:42
pracownik' to samo mogę powiedzieć o Tobie. Ty widzę, że również lubisz wygłaszać komentarze na temat całej firmy i niespoełnionych osobach, a może wlasnie są spełnione? Zalezy jak na to patrzysz. szkoda, że face to face tego ludziom nie powiedz :)
Ktos 2016-05-11 19:52:00
Hahaha
Boki zrywać.
Biznesmen kreator?
Widać nie wiesz kto zbudował tą firmę, a szczegółów na pewno nie znasz.
Zgadzam sie z jednym "Dospel radzi sobie" w obrębie swego kręgu
Dospel radzi sobie, a inne firmy dawno zostawiły Dospela na marginesie hi
He, dobre określenie :D
Napiszcie jeszcze coś śmiesznego :D
bodzio 2016-05-14 18:06:33
Witam!
12.05.2016 kupiłem kratki wentylacyjne IMPERIO 140x210z - 4 sztuki.
Wszystkie cztery niesprawne. Połamane dźwigienki w żaluzjach. DNO - OMIJAĆ Z DALEKA
Byly 2016-06-10 13:10:32
Co nowego w Dospelu?Co z Prezesem ?
oji 2016-06-19 21:15:04
Środkki chemiczne do czyszczenia rzeczywiście są na dobrym poziomie, ale zastanawiam się czy mimo to jest szansa na jakieś oferty pracy u nich, wiecie?
Lola 2016-07-20 19:07:43
Czy ktoś z obecnie pracujących w Dospelu może napisać jak wygląda praca w tej firmie? Czy dużo pracuje się w nadgodzinach, czy jest jakaś prywatna opieka zdrowotna, jakieś benefity? Dajcie znac.
romek 2016-07-21 13:56:43
no własnie, jak to obecnie wygląda, ktos może coś wie?
oji 2016-08-01 15:41:48
Chyba już nie szukają ich @kajo, choć o takich rzeczach najlepiej dowiadywać się bezpośrednio u nich. Ale skoro zapewniona jest umowa o pracę, to się nie dziwię, że zatrudnienie u nich jest tak opłacalne, w końcu o taką stałość jest dość trudno, a to u nich możliwe.
Kara 2016-08-05 09:17:09
Pracuję aktualnie w Dospelu i nie mogę narzekać. Fajni ludzie, atmosfera również. Kasa też nienajgorsza.
romek 2016-08-05 14:00:19
Pozycja lidera na rynku krajowym oraz eksport do ponad 50 krajów na całym świecie potwierdza wiarygodność producenta, oferującego najbardziej zaawansowany technologicznie produkt w atrakcyjnej cenie więc to na pewno o czymś świadczy.
Ciekawy 2016-08-10 10:33:28
Jak wygląda praca na produkcji w Dospelu? Chodzi mi o to czy Dospel sam zatrudnia ludzi czy przez agencje? Jeśli sam to czy na zlecenia czy od razu na umowę o pracę. Widziałem nowe oferty pracy i wyglądają dość ciekawie.
32 2016-08-10 21:00:00
@Ciekawy wiesz co wydaje mi sie ze wieszkosci tych rzecyz mozesz sie dowiedziesz i zapytac podczas rozmowy kwalifikacyjnjej prawda?:) wszystko Ci powiedza
Pracownik 2016-08-11 14:27:56
Dają umowę o pracę a okres próbny, potem jak się sprawdzisz to na czas określony. Nie spotkałem pracowników, którzy byli zatrudnieni przez agencje, więc chyba tak nie robią. Na firmie wiszą ogłoszenia że szukają tokarza i ślusarza.
Asj 2016-08-11 14:43:03
No z tego co mi wiadomo, a orientuje się chyba całkiem całkiem, że umowa o pracę jest na cały okres a nie próbmy, przecież to o wiele bardziej skomplikowana sprawa niż była kiedyś
Pracownik 2016-08-12 09:06:55
Umowa jest na cały okres pracy ale pierwsza jest na 3 m-ce na okres próbny.
23- 2016-08-12 14:44:29
no a a ten okres próbny to jest normalnie płatny czy kwota na starcie jest jakaś mniejsza? bardzo mi też zależy aby od samego początku mieć pełne ubezpieczenie na życie i odprowadzane składki - czy ktoś może mi potwierdzić i zapewnić że tak tutaj będzie?
Pracownik 2016-08-12 21:27:02
Okres próbny jest normalnie platny. Jak umowa o pracę jest to składki muszą być odprowadzane :-) z ubezpieczeniem jest tak samo :-)
oji 2016-08-13 20:14:50
Wydaje mi się, że ostatnio i tak nie pokazało się żadne ogłoszenie pracy, ale warto dowiadywać się bezpośrednio u nich o nowych ofertach pracy. To doskonały dowód na to, że atmosfera opiera się na przyjacielskich relacjach, bo w końcu dbałość o dobre stosunki jest istotna.
a to ciekawe 2016-08-26 21:16:49
....Szkopuł w tym, że jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", Meresiński przyznał śledczym, iż brał udział w przestępstwie. – Jakub M. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia – potwierdza nam prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Siedem zarzutów
30-letni dziś Meresiński był prezesem kilku firm, które miały handlować sprzętem wentylacyjnym na terenie Czech, Polski i Wielkiej Brytanii, ale według Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratury handel odbywał się wyłącznie na papierze. ABW zatrzymała biznesmena we wrześniu 2014 r.; dwa miesiące spędził w areszcie. Wyszedł na wolność, gdy zaczął współpracować ze śledczymi i wpłacił 70 tys. zł kaucji.
W śledztwie jest na razie 15 podejrzanych. Mózgiem procederu miał być znany częstochowski biznesmen Sebastian M., którego firma chętnie sponsorowała kluby sportowe, m.in. żużlowe, i kampanie polityków. Prokuratura nie może mu jednak na razie postawić zarzutów, bo M. odsiaduje w Wielkiej Brytanii wyrok 6,5 roku więzienia za rozbój. – Analizujemy, czy będziemy mogli prowadzić czynności procesowe w Wielkiej Brytanii – przyznaje prok. Ozimek. Alternatywą jest ściągnięcie M. do Polski, by tu odbywał karę...
1
Amada 2016-08-27 07:56:36
Kim jest przestępczy szef właściciela Wisły? To bandyta z barwną przeszłością
Posted on 18 Sierpień 2016


Jakub Meresiński według prokuratury w Częstochowie należy do grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Poznajcie szefa tej grupy. A przy okazji poczytajcie o kolejnych ściemach właściciela Wisły Kraków.

Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że Jakub Meresiński miał wyłudzić kilka milionów złotych. Ale według śledczych, to nie on jest szefem grupy, która łącznie okradła Skarb Państwa na prawie 70 milionów. Jak informuje prokuratura głową tego przedsięwzięcia jest Sebastian M.

Szef grupy przestępczej, do której ma należeć Jakub Meresiński zasłynął spacerami z dziką pumą.

To bardzo ciekawa postać. Tak jak Meresiński związany jest z Częstochową. W 2000 r. przejął od ojca firmę Dospel (pamiętają ją dobrze kibice GKS Katowice, bo firma kiedyś sypnęła kasą na klub ale w zamian zażądała zmiany nazwy), sponsorował też żużlowców Włókniarza Częstochowa. Angażował się w działalność charytatywną jak i politykę (sponsorował kampanię prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD). Zasłynął tym, że po ulicach Częstochowy chodził z dziką pumą na smyczy.

M. działał podobnie do Meresińskiego: dużo obiecuje (w Częstochowie miał budować osiedle dla seniorów, w Niwkach chciał stworzyć ogród zoologiczny), ale jego obietnice szybko okazują się bujdą z której nic nie wynika. Budowa zoo w Niwkach skończyła się wyprzedażą dzikich zwierząt na Allegro…

Problemy Sebastiana M. zaczynają się w kwietniu 2014. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Prokuratura Okręgowego i Urząd Kontroli Skarbowej z Gdańska wszczynają śledztwo, w którym dziś zarzuty ma Meresiński. Oszustwo miało się kręcić wokół Dospelu i powiązanych z nim kapitałowo firm, które zawierały fikcyjne transakcje by odliczać VAT, a ich siedziby umiejscowione są zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej.

Część z firm mieściła się w Anglii. I tu dochodzimy do prawdziwych kłopotów Sebastiana M. Tak opisywał to portal londynek.net: “Pochodzący z Częstochowy 40-letni Sebastian Myśliwiec prowadził w Polsce firmę produkującą urządzenia wentylacyjne. W kwietniu 2014 roku udał się do biura księgowego na Edmonton, które zajmowało się obsługą jego firmy zarejestrowanej w Anglii. Biznesmenowi towarzyszyło dwóch uzbrojonych mężczyzn. Myśliwiec zażądał od księgowego, aby wystawił jego firmie fałszywe rachunki, umożliwiając tym samym wyłudzenie podatku VAT. Gdy księgowy odmówił, zarówno jemu, jak i drugiemu pracownikowi biura grożono bronią, a następnie okradziono. Jak informuje policja, zabrano 10 tys. funtów w gotówce, kilka iPhone’ów, iPad, kluczyki do samochodu i polski dowód osobisty”.

Gangsterskie metody zakończyły się wyrokiem 6 lat i 3 miesięcy więzienia dla Sebastiana M. Skazano też jego współpracowniczkę. Z tego co udało mi się dowiedzieć, M. odbywa karę w Anglii.
Zostaw swoją opinię o Dospel Sp z o.o. - Częstochowa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dospel Sp z o.o.