Opinie o Hewlett-Packard Polska w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Hewlett-Packard Polska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hewlett-Packard Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hewlett-Packard Polska w Łódź

Marek Nowy wpis

A to jest w takim razie według was zła firma ?

reg

Do dziś wspominam jak Krasnal cały dzień opluwał się , że mam mu przynieść pączki .

Rafał Nowy wpis
@reg

Czy sytuacja, którą opisujesz w swoim komentarzu, ma jakiś związek z pracą w firmie Hewlett-Packard Polska? Mógłbyś bardziej precyzyjnie przedstawić to, co napisałeś w tym wątku? Na chwilę obecną trudno zrozumieć, co właściwie miałeś na myśli, dlatego proszę o przybliżenie wypowiedzi na ten temat.

GerrardStiv Nowy wpis
@Rafał

Znacie może zarobki w tej firmie? W sumie mam blisko do nich i nie wiem czy warto zmieniać prace. Prosze o ifno.

Prowadźcie do Józefa Nowy wpis
@reg

HP w Łodzi na Bałuckiego było moją pierwszą praca w IT . Pierwszą i niestety tą , w której poznałem czym jest mobbing . Częścią mobbingu było nagabywanie mnie żebym biegał po pączki . Uporczywie przez cały dzień i w sposób agresywny . Doszło do tego ,że zarządałem podania mi odpowiedniej podstawy prawnej .

Jerzy

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy. Może ktoś słyszał czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

ick
@Jerzy

W HP ustawiła się na stanowiskach grupa mi$^not , które muszą coś robić w życiu . Trzymają przy sobie inne mier#%oty , które są im posłuszne i małą ilość ludzi na serio kompetentnych żeby wykonywali pracę .

@ick

Czemu tak oceniasz osoby zatrudnione w firmie Hewlett-Packard Polska? Masz może wiedzę o tym, na jaki rodzaj umowy mogą liczyć osoby zatrudnione w tym miejscu? Czy pracodawca daje możliwość odpowiedniego rozwoju i awansu na wyższe stanowiska? Dla wielu osób są to kluczowe czynniki przy zatrudnieniu, więc chciałabym dowiedzieć się, jak one wyglądają w przypadku tego miejsca pracy.

Gogol

Czy coś ciekawego dzieje się w firmie?

Brałeś udział w rekrutacji do Hewlett-Packard Polska. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
aby

Ten cwaniak Bułka dalej straszy w HP ?

Dobrze się pracuje i dlatego tak rzadko piszecie na forum?

Wiesz jak wyglądają zarobki w Hewlett-Packard Polska ? Podziel się swoją opinią. Może okazać się bardzo istotna!

Czy o zarobki nie powinno się pytać pracodawcy?

Iwona

@Mimi a czy powtarzalność pracy i nuda, o której piszesz nie jest subiektywna? Czy inni pracownicy również uważali, że ich praca jest nuda? Co mogłoby spowodować, żebyś zmieniła opinię o pracy w firmie Hewlett-Packard Polska?

Mimi

@Kate zgadzam się w stu procentach, szczególnie jeśli chodzi o osoby które bez doświadczenia i znajomości języka obcego pojechały przenosić proces. Poza tym praca nudna i bardzo powtarzalna. Moja TL traktowała mnie jak pięciolatka i byłam zdecydowanie najmniej lubianą przez nią osobą.

Iwona

@Kate dawno temu pracowałaś w firmie? Może od tego czasu niektóre kwestie uległy zmianie. Piszesz też, zapomnijcie o urlopach. Czy oznacza to, że miałaś problem z jego uzyskaniem? Chętnie też usłyszymy od obecnych pracowników firmy. Czy kwestie, o których pisze @Kate uległy poprawie? A może w Waszym dziale praca wyglądała zupełnie inaczej?

Kate

Pracowałam w HP , ogólnie nie polecam zwłaszcza księgowości dla firmy zajmującej się słuchem. Supervisorzy z ignorancją odnoszą się do pracowników, chyba że obgadujesz innych na górze i sprawa jasna.... brak jakiegokolwiek komunikacji, nie odpisywanie na służbowe e-maile, niedopowiedzenia, chaos ,intrygi i wielki bałagan. Ludzie w większości mili , ale trzeba uważać na niektórych którzy awansowali przenosząc proces bo obrabiają ludzi za plecami.. ciągłe zmiany i atmosfera na początku miła ale z czasem nie dozniesienia. Zapomnijcie o urlopach !! Nie polecam

Iwona

A jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia w Hewlett-Packard Polska ? Chętnie dowiemy się więcej również na temat możliwości rozwoju zapewnianych przez firmę.

P

Firma jako korporacja jest całkiem OK, niestety jest masa braków i uchybień. Firma kieruje się totalnym irracjonalizmem i absurdami sięgającymi Himalajów. Bierze na warsztat projekty, które uwaliła poprzednia firma lub kilka firm z rzędu obiecując, że zrobi to za pół ceny i w połowie terminu będzie gotowy. Czyli czytaj : "9 kobiet urodzi dziecko w 1 miesiąc". To wiąże się z częstymi nadgodzinami, pracami w sobotę i akcjami "wszystkie ręce na pokład" bo nasz klient zmienił zdanie i chce XYZ o 2 tygodnie wcześniej. Generalnie HPE nie słucha głosu ludzi, nie szkoli nie inwestuje w ludzi - totalne ZERO! Jedynym szkoleniem jakie będzie zainwestowane w Ciebie to szkolenie BHP. Niestety w HPE jest podstawowy podział, albo należysz do "grupy czarnoksiężnika" albo nie, to powoduje ten dyskomfort, że potem masz -50% do respektu i jesteś na ble. Generalnie ludzie w tej firmie zapatrzeni są do maksimum w siebie i nie widzą niczego poza czubkiem swojego nosa. Dodam tylko, że większość projektów jest niemieckich z "niemiecką finezją" i polotem, więc jeżeli śmieszą Cię słówka typu "schmetterling" albo niemieckie skróty myślowe z pogranicza slangu, ekonomii, finansów i rzeczywistości - to z pewnością znajdziesz je w kodzie aplikacji. Generalnie nie tylko niemieckie projekty takie są. HPE specjalizuje się w braniu na warsztat "toksycznych" uwalonych projektów. Bardzo często "niemieccy" zleceniodawcy rezygnują ze ściśle ustalonego harmonogramu i chcą mieć coś przed czasem. Dla Niemców normalnością jest, że jak umawiamy się na zrealizowanie w ramach sprintu zadań: A, B, C to dla nich w domyśle zrobisz jeszcze niepowiązane zadania D, E, F - bo to dla nich rozumie się samo przez się. Co do socjalu to też nie wierzcie we wszystko co opiszą na stronie - nie ma owoców, jest tylko kawa / herbata. Są 2 miasta podpięte jako "1 delivery center" - tylko z tego co widzę w Warszawie jest jeszcze ok, natomiast Łódź jest traktowana trochę jak trędowaty - połowy udogodnień i socjalu z Warszawy tam nie ma - koledzy z Łodzi podkreślali to wielokrotnie. Jeżeli nie zdziwiło Cię dlaczego HPE wystawia tak dużą liczbę ogłoszeń gdzie wymagany jest niemiecki - to odpowiedź jest prosta. Ludzie widzą i wiedzą, że tam jest syf i bałagan z projektami, podejściem do ludzi i ludzie odchodzą. Nie na darmo pojawiło się ponad 10 ofert do pracy w HPE z językiem niemieckim. Potem pada magiczne Pani Kasiu, niech Pani pisze : "Ciekawy projekt, młody dynamiczny zespół, nowoczesne technologie, rozwój..." Zadaj sobie pytanie czy chcesz trafić do projektów (obecnie na 100% utrzymanie) niemieckich gniotów.

dla mnie ok

efg

z tego co wiem to tutaj chhyba dobrze trzeba znac jezyki obce pamietam ze byla jakas oferta i wymagali niemieckiego

terrorist

Nie polecam. Dział HR niekompetentny i do natychmiastowej wymiany. W przypadku umawiania na rozmowy kwalifikacyjne zapominają o kandydacie i odrzucają. Potem tłumaczą się, że zatrudnili kogoś z większym doświadczeniem. To dlaczego początkowo zapraszali na rozmowę? Odrzucili przez prośbę o rozmowę w inny dzień? Żenada

Nuno

Wstawiam ten link bo traktuje on w dużej mierze o ludziach z dzisiejszego HP :

podwojny_outsourcing

Pracowałem u nich jeszcze kilka lat temu i muszę powiedzieć, że wtedy była to jeszcze dość stabilna firma, która oferowała atrakcyjne wynagrodzenie. Z tego, co się orientuję, to dzisiaj jest zupełnie inaczej- HP zatrudnia dziś głównie przez agencje zatrudnienia na "elastyczne umowy" i krótkie kontrakty B2B (korzystają z kilku agencji, które to korzystają z pomocy innych agencji- taki "podwójny outsourcing". Przykładowo jeden z kolegów chwalił mi się, że ostatnio dzwoniła do niego rekruter z firmy outsourcingowej X, która rekrutuje dla agencji eWork/ eWork Service czy jakoś podobnie, która rekrutuje dopiero dla HP !!!! To jakiś koszmar. Osobiście nie polecam korzystania z agencji zatrudnienia zwłaszcza w przypadku branży IT i jestem wstrząśnięty, że w HP rekrutują w tak wariacki sposób bo inaczej tego nazwać nie można. Kiedyś był znacznie lepiej, jak widać już nikt tych czasów nie pamięta i zwolniłem się w odpowiednim momencie.

Markus Aurelius

Niektóre z komentów jakie tu czytam są kompletnie bez sensu i powstaje pytanie, po kiego grzyba ci ludzie je tu zamieszczają. Np. jator - po co się człowieku produkujesz, jak nie masz nic do powiedzenia i Twoje opinie są pod firmę jak widać. Co ma piernik do wiatraka, to że firma znana czy ludzie coś tej firmy użytkują nijak się ma do opinii pracodawcy przez pracownika. Nawet najlepiej prosperująca korporacja może mieć podły klimat pracy i zniechęconych pracowników. Ten portal służy wymianie opinii n/t pracodawców, a nie czy ten czy inny produkt takiego a takiego producenta dobrze się napełnia i użytkuje.

nick

Kra#$al jeździ rowerem z Ronda Solidarności w okolice Sarniej . Po robocie w Infosys . Wiadomość dla ludzi , których mobingował .

Zostaw merytoryczną opinię o Hewlett-Packard Polska - Łódź

Hewlett-Packard Polska