Opinie o Xidarus w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Xidarus. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Xidarus o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xidarus w Bydgoszcz

Co jaki okres czasu w Xidarus można ubiegać się o podwyżkę?

Natan Nowy wpis

Jaką podwyżkę?! Przecież firma upadła

Maja Nowy wpis

@pigułaRozumiem, że pracujesz w niej jako pielęgniarka. Chętnie dowiemy się więcej na temat Twojej pracy. Wspominasz, że polecasz pracę w Xidarus. Dlaczego? Dodatkowe informacje mogą być cenne, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w firmie. @bilba Ty również jesteś zadowolony z pracy w firmie. Gdy ostatnio się wypowiadałeś, byłeś nowym pracownikiem. Jakie są teraz Twoje wrażenia z pracy?

olek Nowy wpis
@Maja

Już w połowie marca, zacznie się sezon na kleszcze, z których nawet co szósty może przenosić wirusa kleszczowego zapalenie mózgu (KZM). Przed tą chorobą najlepiej, bo aż w 99 procentach, ochroni nas szczepionka - przypominają eksperci.Eksperci mówili o tym w środę (28 lutego) na konferencji prasowej w Warszawie, na której zainaugurowano kampanię edukacyjno-społeczną pt. "Nie igraj z kleszczem - wygraj z kleszczowym zapaleniem mózgu".Dr n. med. Marta Hajdul-Marwicz z Katedry i Zakładu Biologii Ogólnej i Parazytologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) zaznaczyła, że obecnie kleszcze występują nie tylko w lasach, ale w każdym dosyć wilgotnym środowisku z dostępem do żywicieli, do których należą przede wszystkim ssaki, w tym ludzie oraz ptaki. W Warszawie na przykład kleszcz może nas ukłuć nie tylko w Kampinoskim Parku Narodowym, ale też m.in. w Lesie Młociny, Lasku Bielańskim, w Ogrodzie Zoologicznym, a nawet w Parku Łazienkowskim.Problem w tym, że kleszcze przenoszą różne choroby zakaźne, z których najgroźniejsze to borelioza, wywoływana przez bakterie należące do krętków (z rodzaju Borellia) oraz kleszczowe zapalenie mózgu KZM wywoływane przez wirusa z rodziny flawowirusów (Flaviviridae). Z badań cytowanych przez dr Hajdul-Marwicz wynika, że nawet co szósty kleszcz może przenosić wirusa KZM.Prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersyteckiego Szpitala Zakaźnego w Białymstoku zaznaczyła, że w mediach dużo mówi się i pisze o boreliozie, tymczasem KZM, choć występuje rzadziej, z medycznego punktu widzenia może być groźniejsze. - Boreliozę można skutecznie leczyć przy pomocy antybiotyków, natomiast w przypadku KZM nie ma leczenia przyczynowego, a jedynie objawowe - tłumaczyła.Według specjalistki w większości przypadków układ odporności szybko wyeliminuje wirusa KZM. U części osób infekcja zatrzyma się w pierwszej fazie rozwoju, która charakteryzuje się objawami grypopodobnymi. Jednak u ludzi z osłabioną odpornością, na przykład w starszym wieku, chorych na nowotwory, po transplantacjach czy leczonych na choroby autoimmunologiczne, wirus ma duże szanse na przedostanie się do układu nerwowego i wtedy może dojść do rozwoju: zapalenia mózgu, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenia rdzenia kręgowego czy zapalenia korzeni nerwowych.U osób z osłabieniem odporności konsekwencje KZM są poważniejsze. - Jeżeli już dojdzie do zapalenia mózgu to jego przebieg bywa bardzo dramatyczny - zaznaczyła prof. Zajkowska.Podkreśliła, że najczęstszym jego powikłaniem - zarówno u starszych, jak i młodszych pacjentów - są porażenia splotów barkowych, które mogą prowadzić do zaników mięśni, tak że chory nie może dźwignąć głowy, poruszać rękoma.- I mimo rehabilitacji chorzy nie odzyskują już pełnej sprawności - tłumaczyła specjalistka. Dodatkowo mogą wystąpić zaburzenia równowagi, zaburzenia wzroku, słuchu. Ale najgroźniejsze jest upośledzenie albo ośrodka oddechowego, albo mięśni oddechowych. Wtedy pacjent może nie odzyskać zdolności samodzielnego oddychania.

gość

@masi no przyznam, że i mnie to ciekawi. Jeśli tak, to naprawdę uczciwa praktyka. Pytanie się tutaj w takim razie pojawia, czy jest na start umowa na czas próbny?

piguła

Bawią mnie co poniektóre komentarze, że firma jest taka siaka. Negatywnie komentujący chyba na prawdę nie mieli styczności z osobami z tej firmy i nie mieli przyjemności spotkać się osobiście , poświęcić 30 minut swojego (jakże cennego) czasu, aby dowiedzieć się jakie można mieć korzyści jeśli spełnia się określone warunki. Tym bardziej, że firma przychylna jest ku pacjentowi i pielęgniarka może przyjechać bezpośrednio do pacjenta, bądź w wyznaczone miejsce, więc ten nie traci nawet czasu na dojazd. Ja jak najbardziej polecam ! Nawet jeśli nic z tego nie wyniknie to na pewno poszerzą się Wasze horyzonty odnośnie jak wyglądają sprawy na rynku i jakie są korzystne rozwiązania. Nie bądźmy stereotypowi i nie mówmy, że się nie da, bo jednak się da! Tylko trzeba chcieć coś zmienić! na przykład Tereskę w rejestracji....

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Xidarus? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek

bilba

jestem nowym pracownikiem i muszem powiedziec ze jest ok tylko nie wiem czy zarobie tyle ile chcialbym muszem oplacic mieszkanie i mam tez swoje wydatki jak narazie jest ok mysle ze tak bedzie teraz mam srednia dobra w miare i wychodzi mi 26,5 zl chcialbym wiecej ludzie sa bardzo fajni wiec mi sie podoba do zobaczenia o 14.30 :)))))))))))))))))))))

bolesław

też mam obecnie zagadkę nie do rozwiązania z tym czy ta firma jeszcze żyje i działa czy już padła i zwinęła żagle i poszła na dno. mnie najbardziej akurat w temacie zatrudnienia najbardziej interesuje to ich legendarne laboratorium - jak się dostac do takiej pracy prosze napiszcie i jakie mają wymagania i za ile

Ildefons ;]

cisza cisza. to pieknietak brzmi najlepiej na wakkacjach ale jak czytałem inne tematy to z reguły jak ktoś pisał to tylko negatywnie, mam nadzieje, że ta cisza oznacza pozytywne roziwązanie wszystkich problemów i warto interesować się pracąw tej firmie. jesli jest inaczej to prosze o informacje . pozdr

dino
@Ildefons ;]

hej czy firma Xidarus właściwie dalej istnieje ? czytałem ostatnio opinie na ich temat , na temat laboraorium Xidarus i nie były one nieswtety zbyt pozytywne. Kłopoty z płatnościami i jakieś szemrane sprawy z prezesami... czy ktoś może mi podać więcej informacji jak to jest z nimi na chwilę obecną ?

kalinka685

problem już rozwiązany skoro nikt już się nie skarży, mam nadzieje, że teraz sytuacja jest w porządku

Patryk

@gromek, a wiesz może coś wiecej, jak to wyglądało, jakiś strajk, czy coś w tym stylu, najbardziej mnie własnie zakończenie interesuje.

gromek

wiem, że tam był jakiś duży problem w Bytowie pomiędzy pracownikami i górą, ale chyba zamknięciem się nie skończyło

Ola

ja już wprowadziłem dwuch swoich znajomych, bo daje się wyżyć, a teraz gonię za umową na stałe, bo widzę że się opłaca. Sprzedając na umowie o robotę można dostać brykę jeśli robisz swoje. Niestety robić trzeba bez zarywania nocek i tyrania w soboty i niedziele. Kaska płynie równo. Tera wprowadzają płacenie po zakończonym miesiącu i resztę po dwudziestym, co podreperuje wielu kieszeń. Pytałeś o system prowizyjny to ci powiem, że czytelny i jasny bez pierwiastów i kwadratów. Podpisując umowę wiesz już ile wpada do kieszeni.

babu

cyk

Ja pracowałem w tej firmie jakiś czas temu i to kilka lat i jak do tej pory lepszego szefostwa nie miałem!!! Do tej pory odwiedzam lab i zawsze serdecznie rozmawiam z byłymi pracodawcami. A sama szefowa jest moim zdaniem za dobra dla pracowników, ale oczywiście mogę to powiedzieć teraz jak już tam nie pracuję bo będąc tam bardzo mi to pasowało i jak każdy to wykorzystywałem... Jeżeli chodzi o umowy to akurat ja miałem z tym doczynienia i nikt tam nie pracuje nigdy na czarno, a co do inspekcji pracy to ich kontrole sa normalne, i do czasu jak ja tam pracowałem to szef mówił że nigdy nie miał kontroli a ma firmę podobno już ponad 2lat czy nawet 5lat ... A jeżeli chodzi o obiecywanie kokosów to tu się napewno nie zgodzę bo też robiłem tam rekrutację i zawsze szefowa mówiła żebym nic nie obiecywał na wyrost bo lepiej później komuś coś dołożyć niż mieć rozczarowanego pracownika.Dziwię się że jeżeli tak Ci się w tej firmie nie podobało to dlaczego się nie zwoliniłaś tylko czekałaś aż Ci się umowa skończy? A po drugie po to się piszę umowę na jakiś czas żeby ją po tym czasie zakończyć, lub minimum 2-3tygodnie przed jej zakończeniem idzie się do pracodawcy i się pyta o swoją umowę czy będzie przedłużona czy też nie, no chyba że Cię okłamali ale na tyle co znam tych ludzi to niemożliwe...Ja teraz prowadzę swoja firmę, może nie tak dużą jak ta ale mam pracowników i doskonale wiem jak ciężko kogoś znaleźć na odpowiednie stanowisko, a szczególnie teraz wśród młodzieży która nic nie potrafi a chciałabym kokosy... niestety ale każdy pracownik na rozmowie kwalifikacyjnej obiecuje cuda a później okazuje się lipa...Ja myślę że każdy powinien zrobić sobie rachunek sumiena i przemyśleć swoje zachowanie i pracę... Pracownik jeżeli jest zwalniany tzn.że się nie nadawał na to miejsce...Ja proponuję każemu pracownikowi po pierwsze wyjechać do anglii lub gdzieś indziej za granicę żeby poznać życie a później wrócić do Polski i założyć swoją firmę, a później z podkulonym ogonem każdy wróci do swojego pracodawcy i będzie go szanował...

alina

Mam ponad 10letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej i Xidarus jest moją już którąś tam firmą. Muszę przyznać, że jest to najlepszy pracodawca z jakim miałem do tej pory styczność. Zajmuje się promocją leków czyli jestem klasycznym REPem. Po pierwsze Xidarus ma bardzo dobre, orginalne i cenione przez środowisko medyczne leki, więc praca z dobrym produktem jest wiele przyjemniejsza niż z jakiś sztruclem (generykiem). Jak w każdej firmie są plusy i minusy, ale na chwilę obecną przeważają zdecydowanie plusy. Bardzo dobre zarobki, liczne dodtaki do pensji i przede wszystkim wysoka kultura pracy sprawia, iż mogę z czystym sumieniem polecić tego pracodawcę.

Kaja

Maju jeżeli zna Pani dokładny adres sp.XIDARUS to proszę o podanie go . Sp. ta nie dała swoim byłym pracownikom świadectw pracy i nie wiemy gdzie mamy jej szukać.Byli pracownicy labolatorium.

Maja

Tak... Istnieje i ma się dobrze ;) administratorze... przecież otrzymujecie regularnie korespondencje od kancelarii prawnej reprezentującej Xi...

loko

detromycynę, klarytromycynę i kilka innych... chyba jest ok.

jakie leki produkuje Xidarus? czy zatrudnia jeszcze pracowników? czy to już koniec tej firmy? ktoś ma jakieś sprawdzone info?

dociekliwy

dobra, proszę o konstruktywne odpowiedzi - jak zatrudniają, o ile jeszcze zatrudniają w ogóle, w Xidarusie?

Zostaw merytoryczną opinię o Xidarus - Bydgoszcz

Xidarus