P.P.H. AKSAM

Toruń

Opinie o P.P.H. AKSAM

martina 2014-05-01 19:55:18
właśnie dostałam propozycję pracy w tej firmie na stanowisku PH.i po przeczytaniu waszych opinii mam mieszane uczucia czy przyjąć tą ofertę pracy?
były 2014-05-06 14:14:12
Zwolnili masę PH w Polsce i teraz z powrotem zatrudniają ?
łowca debili 2014-05-07 20:46:23
tak to jest prosty mechanizm do perfekcji opanowany przez pseudo managerów
a działa to tak:

przychodzi kleczar i pyta się managerów dlaczego są kiepskie wyniki

a oni, bo mamy słabych handlowców
kleczar, to zwolnić
przychodzi po jakimś czasie i to samo pytanie
a oni właśnie ich zwolniliśmy i będziemy zatrudniać nowych
przychodzi ponownie z tym samym pytaniem, a oni szukamy tylko teraz chcemy wybrać najlepszych na rynku a to trwa
ponowni przychodzi adam po jakimś czasie z tym samym pytaniem
a oni, właśnie ich znaleźliśmy i teraz bedziemy ich szkolić
i tak leci kabarecik, rok minął, 12 pensji na konto wpłynęło
LOS MENDELES 2014-05-08 20:07:09
( usunięte przez administratora )nadal tam pracuje???? Jak tak tzn. , że ma mało inteligentnego szefa do w Mokate nikt go nie znał i nikt go nie widział , mimo , że był kierownikiem. Więc podejrzewam , że dobrze się tu maskuje :)
młody 2014-08-13 16:21:01
co się panowie dzieje.Widać wszystko jest ok w firmie. To cieszy.Wolałem czytać jednak Wasze uwagi o pryncypałach.Wszystko idzie ku dobremu.Pozdrawiam
młody 2014-08-16 14:20:57
Kiedyś to na tym forum to się gotowało a teraz od dłuższego czasy tak jak gdyby sytuacja się diametralnie zmieniła.Albo piękni i najmądrzejsi z marketingu zmienili się albo firma nie istnieje.Przyznam że to był(jest)jedyny kontakt mój z tą firmą.A może nadmiar pracy nie pozwala dotychczasowym forumowiczom pisać .
pozdrawiam i czekam na jakieś informacje.
już były 2014-08-17 13:45:52
a ile razy można pisać o tym samym?
tyle waszego ile sobie popiszecie, teraz trzeba czekać na ruch klęczara a jaki będzie to wiadomo, kiedyś dyrektorem była anka i już jej niema, tak z dnia na dzień, następny był gzesio z arkiem i też z dnia na dzień poszli za bramę, teraz są kolejni następcy do września trzeba czekać do jesieni
szymon 2014-08-18 11:48:21
a co się tam dzieje od września bonie nie wiem czy aplikować ???
kapo 2014-08-18 16:34:32
Aplikuj aplikuj... Abdykacja glownego Trolla całkiem możliwa. Już się nachapal i splacil dlugi za komorki. Obserwuje go od miesiąca i widzę jaki spokojny.
co jest??? 2014-11-15 12:56:37
co jest nikt nie pisze co tam sie dzieje jakoś za cicho jest ????
zawiedziona 2014-12-31 13:11:23
Cieżko jest tam dostac sie do pracy ja kilka miesiecy sie starałam dzwoniłam ale zawsze mowiono ze trzeba czekac ale ile????? w paluszkach prawie sama rodzina pracuje jak nie masz znajomosci to dowidzenia czemu zwyczajni ludzie nie moga postarac sie o prace?
Paula 2015-01-14 12:53:38
No właśnie.Rodzina,psiapsiółki,sąsiadki i kuleżanki ze szkoly.Reszta wek.
Ryszard 2015-01-28 18:59:38
Skopiowane z artykułu:
Na pierwszy plan jednak bezsprzecznie wysuwa się umiejętność zarządzania
ludźmi.
Nie wystarczy mieć bowiem dobrze wykształconych, wykwalifikowanych,
zdolnych i zaangażowanych w pracę podwładnych. Trzeba wiedzieć jak ich
motywować, umiejętnie nagradzać i karać, łagodzić sytuacje konfliktowe.
- Dobry menedżer musi sprawnie delegować kompetencje na podwładnych
- mówi Ewa Mentel, doradca personalny w firmie CENZUS. - W nowoczesnym
przedsiębiorstwie nie da się jednoosobowo wykonywać wszystkiego, tymczasem
wciąż jeszcze spotykamy się ze swoistym brakiem zaufania do podwładnych.
Z jednej strony obciąża się pracowników dużą odpowiedzialnością, z drugiej
jednak możliwość podejmowania decyzji jest znacznie ograniczana. Dobry
szef powinien wierzyć w kompetencje swojego zespołu.
Zdaniem specjalistów mamy coraz lepiej przygotowaną merytorycznie kadrę:
ekonomia, teoria, finanse, marketing - to dziedziny, bez znajomości których
trudno dzisiaj myśleć o karierze. Jednak wciąż jeszcze wiedza o zarządzaniu
zasobami ludzkimi jest zbyt mała. Dlatego w nowoczesnych firmach coraz
większy nacisk kładzie się na szkolenia i studia w tym zakresie.
- W polskich warunkach bardzo pożądaną cechą szefa jest umiejętność
improwizacji - dodaje Ewa Mentel. - Szybko zmieniające się uregulowania
prawne, niestabilny rynek pracy i przemiany gospodarcze z jednej strony
skutecznie odstraszają zachodnich inwestorów, z drugiej zaś wymagają od
menedżera kreatywności w szybkim znajdowaniu nowych rozwiązań. Z tym też
wiąże się duża odporność na stres. Trzeba umieć go rozpoznawać odpowiednio
wcześnie, znać środki zaradcze, takie jak relaksacja i autopsychoterapia.
Umiejętność radzenia sobie ze stresem jest niezbędna, jeżeli nie chcemy
dopuścić do wypalenia się zawodowego.
Bardzo istotne jest również prawidłowe zarządzanie czasem - zarówno
własnym jak i podwładnych. Uporządkowanie zadań pod względem ich ważności
i stopnia trudności pozwala na bardziej efektywną pracę. Zadania najważniejsze
powinny być wykonywane w godzinach przedpołudniowych, kiedy percepcja i
skupienie osiąga najwyższy poziom. Im później, tym trudniej.
- Nie należy lekceważyć znaczenia dobrej atmosfery w zespole - mówi
Ewa Mentel. - Można dobrze pracować nienawidząc szefa i kolegów, ale na
dłuższą metę jest to nieefektywne. Sterroryzowany, zastraszony podwładny,
działający pod presją utraty stanowiska, wcześniej czy później zdecyduje
się na zmianę pracy. Dobra wymiana informacji, takt w przekazywaniu uwag
krytycznych, dostrzeganie sukcesów i przyjazne nastawienie do ludzi, prezentowane
przez menedżera pozwala na scementowanie zespołu i osiągnięcie lepszych
wyników w pracy.
Dobry kierownik jest raczej koordynatorem niż egzekutorem, a autorytet
winien wynikać nie z faktu, iż posiada władzę, lecz z uznania dla jego
kompetencji i cech osobowościowych.

Obecnemu kierownictwu do pożądanego typu wiele brakuje a może obecni nie posiadają z żadnej z powyżej wymienionych cech? WIELKIE ROZCZAROWANIE IŻ NA WYŻEJ USYTUOWANYCH STOŁKACH SIEDZĄ LUDZIE KTÓRZY SIĘ DO TEGO NIE NADAJĄ. Firma powinna zainwestować i wysłać takich ludzi na szkolenia. p*i*zdy nie szefowie. Jedyna odpowiednia osoba nadająca się do zarządzania odchodzi i wcale się nie dziwie bo praca z niektórymi osobistościami sprawia trudności.
Julian Tuwim 2015-01-28 19:09:34
Firma spadła na psy. Osoby kierujące firmą mydlą p.Klęczarowi oczy a tak naprawdę ciągną ją na dno. Przyjmowanie ludzi z konkurencji (nie znających rynku na terenie polski i nie chcących go poznać) to najgłupszy ruch. to wygląda jak sabotaż. Dziwne że produkty są eksportowane poza kraj a sprzedaż na podobnym poziomie jak w latach zeszłych, zastanawiające. UPS ktoś chyba popsuł kontakty z klientami na rynku, przestali bądź ograniczyli handel aksamem. Strategia i cele firmy na poziomie "Mniej niż zero".
ex 2015-02-02 22:34:32
Witam, Co tam w Aksamie słychać? Nadal dyrektorem zachodniego makroregionu jest szanowny pan "lajkonik"? Facet, który za grosz nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi. Przez tego "wykwalifikowanego" pseudokierownika Aksam stracił wielu na prawdę bardzo dobrych klientów, bo żal mu było do zamówień za ponad 20tys. dorzucić kilkaset złotych. Ci, którzy mieli z nim przyjemność współpracować na pewno wiedzą o czym piszę.
Co do firmy. Pracuję tam same kolesiostwo, rodzina, przyjaciele. Kadra kierownicza bez jakichkolwiek kwalifikacji. PH są uważani w firmie za zło konieczne. Zarobki śmieszne. Podstawa w granicach 1500-1800zł netto. Premia kilku składnikowa, więc żeby wyrobić trzeba się mocno narobić, a jak coś dyrektorowi makroregionu nie przypasuje to Ci ja utnie lub zabierze także żałosne techniki.
Mam nadzieję że prezes kiedyś dostrzeże co jego kadra kierownicza wyprawia za jego plecami, oby nie było dla niego za późno.
andzela 2015-02-02 22:40:09
Napiszcie czy oplaca sie skladac cv do osieka jakie zarobki?
nie nie nie 2015-02-08 18:42:56
Podobno tak pracuje lukaszek zero pojecia o wszystkim , a na Szczecinie nie ma nikogo z a długi na sklepach duzo i szybko rosną , a słysząłme , że dystrybutor Stanro ma sie wycofać z Beskidów bo po co maja sprzedawać jak człowoieka nie ma hahahaha
marta 2015-02-11 19:52:28
A jakie warunki mają kobiety na produkcji,jakie zarobki? Podobno niezłe. Jestem zainteresowana pracą.
Zorientowany 2015-02-11 20:40:00
Chyba niedługo przyjdzie czas na aksam. http://www.forbes.pl/pawinski-i-maspex-wybieraja-konfitury,artykuly,188997,1,1.html# I bardzo ciekawy komentarz internauty: ~z czego się cieszyć ? :
"Nie podniecajcie się że to polak ... . Ale najpierw w tych zakładach działają krety doprowadzając do trudnej sytuacji finansowej .Póżniej cwaniaczki wystawiają taki zakład na sprzedaż Tak że nie ma się z czego cieszyć że nas truje polak a nie anglik". Autor komentarza troche sie pomylił. Cwaniaczki nie wystawiają upadającego zakładu lecz tylko zgłaszają ofertę kupna która w fatalnej sytuacji finansowej po działaniach kreta/ów wydaje się wręcz zbawieniem. Czy właściciel aksamu nie widzi kto i co mu robi??? Nie widzi kreta??? Aż dziw bierze. Jak się nie pozbiera to daję tej firmie max. 3 lata potem będzie przejęcie.
zaawansowany 2015-02-16 23:52:38
Zgadzam sie. Aksam niedługo przez swoją kadre menedżerską pójdzie pod młotej. Prawa ręka szefa to przecież koleś z Maspexu także kto wie czy nie jest lretem i pod stołem nie dostaje drugiej wypłaty. Ale tego co sie dzieje juz nikt nie widzi albo widziec nie chce. A szkoda bo to byla kiedyś na prawde dobra firma a dzisiaj to tylko kolejne przedsiębiorstwo które nie ma za grosz szacunku dla swojego pracownika.
coraz gorzej 2015-02-25 22:29:57
W Aksamie dzieje się coraz gorzej. Wprowadzają coraz to gorsze i śmieszne produkty bo wydaje im się, że na tym da się zbić kokosy! Ludzie ogarnijcie się i zobaczcie co się dzieje na rynku! Rynek przekąsek słonych kończy się a jakieś badziewia w czekoladzie nie uratują tej dryfującej firemki!
żałosne zarobki 2015-03-10 20:33:17
Szukasz pracy, masz rodzinę i otrzymujesz ofertę z Aksamu to lepiej się zastanów dobrze!!! U mnie co miesiąc dylemat czy kupić jedzenie i nie mieć gdzie mieszkać czy zrobić opłaty i nie mieć co jeść. Firma ma to w dupie i premie tnie jak idzie!!
szuka pracy 2015-03-13 11:12:35
Chciałbym się dowiedzieć jakie są zarobki dla pracownika na produkcji?
Pozdrawiam
do szuka pracy 2015-03-14 00:51:22
Zarobki kobiet na produkcji to 8 PLN za godzinę. Od kilku lat bez zmian. Praca - w tygodniu przymusowe, wolne, bezpłatne dni. Za to w weekendy przymusowa praca, płatna też 8 PLN. Pracownik z dnia na dzień dowiaduje się czy jutro ma przyjść do pracy czy nie (często np. w środę jest telefon o 12.00, że na 14 trzeba przyjść do pracy, lub przeciwnie,że dziś masz wolne i nie przychodż do pracy. Nie można zorganizować sobie życia rodzinnego, totalny chaos i bałagan. Za to biura pękają w szwach-zarząd i jego decyzje podobne jak w KOMPANII WĘGLOWEJ oby przyszłość AKSAMU była inna. Puenta - "pańskie oko konia tuczy" dopóki aksamem zarządzał pan Klęczar firma kwitła i pracownicy którzy "tworzyli" ją razem z nim byli doceniani i zadowoleni. Teraz upada, ludzie są wykorzystywani jak chińczycy {nie podoba się-wypad}
do szukasz pracy 2015-03-16 20:09:39
a co dzisiaj Firmą nie zarządza pan Klęczar? Nie rozumiem?
On58 2015-03-17 16:44:45
Tu chyba ktoś się pomylił, mój tata był tydzien temu ostatnio pytać o pracę w aksamie i był umowiony z osoba zarzadzajaca i był to P. Klęczar
były kierowca 2015-03-17 17:51:18
Witam. Już jakiś czas temu pracowałem w firmie Aksam, ale mam tam nadal dobrych znajomych i przyjaciół w rożnych działach w firmie i z tego co się orientuję coraz więcej osób jest niezadowolonych bo traktowani są jak tania siła robocza. U nas kierowców było bardzo dobrze dopóki p. Klęczar się wszystkiego pilnował. Od kiedy pojawiła się jego prawa ręka p. Gzyl to zaczęło się robić nie ciekawie i sporo osób uciekło. Z tego co mi wiadomo to jest coraz gorzej, a zmiany są wprowadzane z dnia na dzień bez uprzedzenia.
maspex 2015-03-20 09:46:26
wiecie dlaczego tak jest ???? Ponieważ Gzyl , osaoba z maspexu cały czas pracuje na e firme doprowadzając aksama do podupadości , nastepnie bedzie tanie przejęcie przez Maspex , który na to czeka !!!
pracownik produkcji 2015-04-30 19:53:06
najlepsze w tym wszystkim jest to, że praca zaczyna się koło czwartku, tak żeby weekend spędzić w pracy a w poniedziałek wolne!!!
woźny 2015-05-06 12:55:49
Czy to prawda ,że dyrektora handlowego już nie ma ? Ciekawe dlaczego ......
dziubek 2015-05-12 16:17:34
Kogo nie ma dziubka Dziubińskiego ??? czy Gzyla maspexowego , czy może serowo -cebulowych ???
wieśniaczek 2015-05-17 10:19:07
Ano tak - buduje się ogromne kompleksy hotelowo-rekreacyjne a podstawowi pracownicy za minima pracują . To jest prawda o polskich dorobkiewiczach którzy wyrośli w bussinesie lepiej było grać na weselach ....Prawda jest taka jak masz płacić najniższą krajową nie zakładaj firmy .
kwr 2015-05-23 12:03:37
Czy są przyjęcia do Aksamu? Jak tak to do kogo trzeba się zgłosić ? Jaka tam stawka godzinowa jest ? I ile można wyjść na miesiąc ?
robol 2015-05-24 09:33:56
Przyjęcia są bo każdy szuka lepszej pracy ....
Strażak 2015-05-25 08:41:49
Nie zbuduję się firmy w dalszej perspektywie na rodzinie oraz płacy minimalnej .
baba 2015-06-20 17:29:47
Za swoją zarobioną razem z kilkoma weekendami marną pensję przeżyję pół miesiąca, potem liczę na pomoc....? Ale jestem kobietą więc jak to w Polsce zarabiam mniej niż facet- DLACZEGO ???
outside 2015-06-21 08:06:10
Aksam idzie na dno bo wywala ph
wieśniak 2015-06-26 15:55:24
Szukają kosztów , najlepiej nie płacić ZUS-u i podatków .... Kierownik tej firmy pokazuje wyniki na płacach a sprzedaże w dłużej perspektywie padną i razem z nią ta wspaniała firma
o 2015-07-06 13:13:48
He,he,heeee... kryzys to mają tylko pracownicy produkcji,a zwłaszcza kobiety. Reszta kwitnie i pławi się w luksusach.
bosski 2015-07-07 11:37:08
A zakład pracy chronionej to nic więcej jak korzystanie z PEFRON - czyli dotacje z budżetu . ZUS czy podatek jest mniejszy a oczekuję się aby najlepiej zatrudniać na umowy o dzieło , zlecenie itd.
do olka 2015-08-24 11:54:02
Człowieku ty myślisz,że te pieniądze otrzyma pracownik? Albo jesteś właścicielem firmy i mydlisz oczy pracownikom albo żyjesz w chmurach. Kto będzie utrzymywał tych MŁODYCH za 50 lat, gdy będą już starzy,schorowani i bez emerytury bo teraz liczą się pieniądze, a nie odkładanie na emeryturę.
okrutek 2015-10-02 21:52:41
a kto jest szefem marketingu?
łowca debili 2015-10-04 09:02:42
do brasel: co ty koleś pieprzysz, powiedz to w okienku na poczcie jak będziesz płacił rachunki, albo u lekarza, bo na śmieciówkach nie masz opłacanych pewnych składek
były na szczęście 2015-11-26 20:04:21
dobreee hahaha stabilny pracodawca bo chrupki ludzie znają od 20 lat qwaaa leże!!!!!
rej 2016-02-25 22:53:24
Poszukuję kontaktu do byłego lub obecnego pracownika firmy. Proszę o kontakt na rejestrowy@gmail.com
sssdd 2016-05-16 09:57:47
a co z maciusiem?
MAGIK 2016-06-30 19:37:11
Czarek nie czaruj. Warunki są od 7 lat takie same lub gorsze. Komu się polepszyly? Bo napewno nie ludziom z produkcji. 1800 siedem lat temu to był niezły zarobek teraz....jest taki sam. Można poszaleć?
oxg 2016-09-09 17:55:41
proszę powiedzieć coś o pracy na produkcji. Ile godzin miesięcznie?, jakie zmiany? trzyzmianowa czy czterobrygadówka? ,jakie pieniądze? jaka temperatura w lato a jaka w zimie??
maciejka 2016-09-29 08:49:35
Produkty bardzo słabej jakości , nie ta mąka to i produkt słaby !! Opkakowania zmniejszanie co dostawę ,czyli tzw ciche podwyżki ....a nowości szkoda się wypowiadać ...Dno
as 2016-10-01 22:35:36
@hih wiesz co nigdy nic nie wiadomo w sumie chociaz w sumie to oferty zadnej od dawna nie bylo..ostatnia to jakas na stanowisko ślusarza chyba prawda??
Zostaw swoją opinię o P.P.H. AKSAM - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie P.P.H. AKSAM