Główna księgowa/Główny księgowy, Zawiercie

Zawiercie
Oferta opublikowana28.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżafinanse / księgowość

Opis oferty pracy

Aktualnie dla naszego klienta z branży przemysłu ciężkiego poszukujemy Głównej księgowej/ Głównego księgowego Możliwość pracy hybrydowej.

Zakres obowiązków:

- Prowadzenie ksiąg rachunkowych, w tym księgi głównej i ksiąg pomocniczych w postaci rejestrów środków trwałych, rejestrów VAT i analityk rozrachunków zgodnie z polityką rachunkowości;
- Wprowadzanie dokumentów księgowych do systemu księgowo-magazynowego (m.in. faktury zakupu, faktury sprzedaży, wyciągi bankowe, raporty kasowe, listy płac, pozostałe dokumenty księgowe);
- Prowadzenie ewidencji środków trwałych, amortyzacji, rozliczanie różnic kursowych;
- Kontakty z organami administracji (US, ZUS itp.);
- Rozliczanie dotacji;
- Przygotowywanie sprawozdań finansowych;
- Sporządzanie deklaracji podatkowych i prowadzenie dokumentacji podatkowej (CIT, VAT, PIT);
- Wystawianie dokumentów sprzedażowych;
- Dbanie o terminowość i poprawność faktur sprzedaży oraz zakupów (w tym weryfikacja merytoryczna);
- Uzgadnianie i weryfikacja danych niezbędnych do wystawienia dokumentów sprzedaży;
- Kontakt z klientem w celu weryfikacji poprawności zaksięgowanych dokumentów oraz w razie konieczności bieżące dosyłanie brakujących dokumentów dostaw;
- Sporządzanie sprawozdań do GUS i NTRASTAT;
- Ścisła współpraca z innymi działami w firmie;
- Aktywny udział w audytach ze strony księgowości;
- Wykonywanie zadań organizacyjno-administracyjnych;
- Sporządzanie deklaracji podatek od nieruchomości.

Oczekiwania:

- Minimum 5-letnie doświadczenie;
- Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki finanse, rachunkowość);
- Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych i ustawy o rachunkowości;
- Dobra znajomość Ms Office – szczególnie Excel;
- Dobra organizacja pracy własnej, systematyczność oraz odpowiedzialność za powierzone zadania;
- Doświadczenie w pracy z Softlab Asseco;
- Doświadczenie w rozliczaniu produkcji.

Oferujemy:

- Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B;
- Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
- Atrakcyjny wynagrodzenie;
- Możliwość posiadania karty Multisport oraz pakietu medycznego;
- Rozwój w ramach wzrostu organizacji;
- Miłą atmosferę;
- Szkolenia.