Hg Solutions Sp. z o.o.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Hg Solutions Sp. z o.o.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Hg Solutions Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Nadgodziny są płatne 50% więcej.

Karolina
@.

A czy pracownik może sobie na przykład wybrać, czy zależy mu na wynagrodzeniu za nadgodziny czy na przykład na odebraniu dni wolnych?

@
@Karolina

Zawsze są płatne, nie słyszałem by można było nadgodziny zamienić na wolne.

mirek Nowy wpis
Kandydat
@@

to slabo slyszales mizna wybrac jakty sie domagasz 1:1 a jak pracodawca cie wysle to 1:1,5 tak jest w przepisach

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Hg Solutions Sp. z o.o.?

Pv Nowy wpis
Kandydat

Dzień dobry. Ktoś może coś opowiedzieć o pracy w nowo powstałym dziale fotowoltaicznym w firmie hg Solutions? Praca na akord/godzinowka, średnia liczba godzin w miesiacu, czy są delegacje i jak faktycznie duży jest ten dział ( ilość ekip)? Pozdrawiam

Pytanie do pracodawcy

Jeśli ktoś ma wątpliwości jaka to firma i jak działa to niech policzy ile dni czekamy jako pracownicy na odpowiedz na wielokrotnie powtarzane tu pytanie : Jakie przepisy prawa pracy (polskie czy norweske)obowiązują pracowników i pracodawce HG Solutions w Norwegii?? Proste pytanie. Myślicie że pracodawca tego pytania nie zauważył? Zauważył. Ale to jak traktuje swoich pracowników i co im mówi spowodowało że zapędził się w kozi róg i na to pytanie odpowiedzieć nie może. A jesteśmy bardzo ciekawi odpowiedzi.

@Pytanie do pracodawcy

Witam ,jeżeli jest Pan pracownikiem tej firmy na pewno wie Pan na jakich zasadach pracuje. Jeżeli ma Pan pytania do tyczące swojej umowy proszę o kontakt z kadrami firmy :) Pozdrawiamy :)

AS Nowy wpis
@Hg Solutions Sp. z o.o.

Cytat: "jeżeli jest Pan pracownikiem tej firmy na pewno wie Pan na jakich zasadach pracuje. Jeżeli ma Pan pytania do tyczące swojej umowy proszę o kontakt z kadrami firmy" Właśnie dla tego nikt dla nich nie będzie pracował, szczerze odradzam jeżeli ktoś się zastanawiał a nie zna jak HG Solutions postępuje. Tak właśnie u nich wyjaśnia się niejasności. Przecież pracownik napisał że pracował w Norwegii i jak były dni wolne od pracy w Norwegii to mu wytłumaczono że pracuje w firmie Polskiej. Jak były dni wolne w Polsce to mu wytłumaczono że przecież pracuje w Norwegii. Tak wygląda niewolnictwo XXIw. Zarówno Polska jak i Norwegia wypłaciły firmom "tarcze " ze względu problemów z Covidem19. Kto z pracowników dostał pieniądze za przymusową kwarantannę ?

Papaj

Czy wie ktoś gdzie teraz hgsy maja robote w norwegi po swietach ??

@Papaj

Tak , proszę aplikować do sekretariatu .

Papaj
@Hg Solutions Sp. z o.o.

Ja pytam gdzie? na Jakiej stoczni? (usunięte przez administratora) w Kleven?

Praca
@Papaj

Praca może i jest, tylko nikt nie chce się zgłosić do tej pracy. Ostatnio dało się zauważyć ich ogłoszenie na Stoczniowcy.pl.

AS
@Praca

Nikt u nich nie będzie pracował. Szkoda słów. Nie polecam

@AS

Równie dobrze można napisać że Panna AS nikt nie zatrudni szkoda słów nie polecam .

@Praca

Nie wiem skąd Pan ma takie informacje. Chętnych jest bardzo dużo i tak naprawdę największym problemem jest bieżąca sytuacja w Europie związana z Covid19 . Jesteśmy firmą rzetelną i zawsze rozliczamy się wg uzgodnionych warunków i podpisanej umowy.

AS
@Hg Solutions Sp. z o.o.

Nie rozliczacie się zgodnie z uzgodnionymi warunkami dlatego ludzie od was odchodzą Wyciągacie ludzi z innych firm tak jak to było ze mną , obiecujecie normalne rynkowe stawki ale zaletą jest pewność ich otrzymania i świetna atmosfera. Pieniędzy odpowiadających uzgodnieniom przed podjęciem pracy nie płacicie. Umowy ? Jakie umowy? Atmosfera kto pracował to wie. Popatrzcie która to już wasza spółka ?. Właściciele tak na prawdę zajmują się produkcją spółek

Czy w Hg Solutions Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

@Pytanie

Ale nie ma czego zgłaszać. :-)

NICK
@Marecki

Przecież nie wolno niczego zgłaszać :-)

@NICK

True story :-)

Jarosław
@Marecki

Dlaczego nie wolno niczego zgłaszać? Pracodawca zażyczył sobie, aby pracownicy po prostu nic nie zgłaszali? Tak to szczerze na chwilę obecną zrozumiałem, dlatego liczę, że po prostu mi to wyjaśnicie. Tak dodatkowo chcę również ustalić, ile dokładnie za pracę w tym miejscu można zarobić. Będziesz na tyle pomocny, aby móc mi to napisać?

Nick

Ktoś poszedł z HG do sądu ?

x
@Nick

Też się ciągle zastanawiam dlaczego nikt tego nie zrobił

Kasia

@jaro a jaki podali powód zwolnień?

PRJ
@Pracownik

Żadne. Brak przepisów to maksyma tych panów. Zarządzający mówią nieprawdę. Nie wywiązują się z obowiązków płatniczych na różnych szczeblach. Zatrudniają na inne spółki niż HG Solutions aby HGS nie odpowiadało za nic mimo że przyszedłeś do pracy i miałeś pracować dla HGS . Mają w tym olbrzymią wprawę dla tego zobaczysz to dopiero jak będzie dla ciebie już za późno. Norwegowie słyną z uczciwości ale jak widać są wyjątki. Ja bym zmienił nawę firmy na HG Hipokryzja to w pełni oddaje przepisy jakie panują w tej firmie.

LOTT

Firma wykorzystuje ludzi. Umowy ? Jakie umowy? Rozmowa o pracę z jedną osobą jak się zdecydujesz przychodzisz i okazuje się że twój Pan wyjechał . Zaczynasz pracę gdyż osoba która Cię przejęła nic nie wie oprócz tego że ktoś miał przyjść. Wtedy już jest po Tobie Działają tak od lat są w tym MEGA SPECJALISTAMI. HGS jest ich kolejną z wielu spółek.

Księgowa

HG Solutions robi wszystko aby nie podpisać umowy przed podjęciem pracy. Od razu komunikuje że w Norwegii są nie mile widziani pracownicy roszczeniowi. Jak już pracownik podjął pracę jest już ich. Czym dłużej pracujesz bez umowy tym więcej stracisz.

Jakie przepisy prawa pracy (polskie czy norweskie)obowiązują pracowników i pracodawce HG Solutions w Norwegii??

Maciej
@Pracownik

To zależy. Gdy jesteś w norwegii i są dni na czerwono to mówią że obowiązują Polskie przepisy. A gdy są polskie święta to mówią że obowiązują norweskie przepisy. Robią wszystko aby nie płacić nadgodzin.

Czy Hg Solutions Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

@Pytanie

Zazwyczaj tak. Ale jeśli projekt tego wymaga zostaje się dłużej co wiąże się z nadgodzinami płatne ekstra 50%.

@Pytanie

Zazwyczaj tak, ale nie jest to reguła. Jeśli projekt ma krótki okres na realizację niezbędne jest wtedy zostać nadgodziny które są płatne 50%.

Maciej
@Marecki

No właśnie nie bardzo. Ostatnio pracowaliśmy podczas świąt wielkanocnch i dxpa.Nadgodziny nie zapłacone.Jak chcecie to przyjdźcie za normalne - tak to było.

@Maciej

No to się nie ciekawie robi w firmie. Albo prowadzący kombinator jak np. (usunięte przez administratora)

Jakie przepisy prawa pracy obowiązują pracowników i pracodawce HG Solutions w Norwegii???

Dlaczego nie płacą pracownikom za czas kwarantanny po przyjeździe do Norwegii?

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Hg Solutions Sp. z o.o.?

tak

Czy można w Hg Solutions Sp. z o.o. liczyć na jakieś dodatki?

@Pytanie

m.in dodatek za prace to na czas i pewna wypłata :)

Marek
@Pytanie

Tak są:), plecak konfitur. UWAGA pracują tam konfitury bez wstydu, a prowadzący im kibicuje. Mają człowieka za wielkie G. Na projekcie czujesz się jak murzyn u gospodarza za czasów secesyjnych

Jasio

Tak bonus poklepus????????????????????????