Opinie o Ferguson Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Ferguson Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ferguson Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ferguson Sp. z o.o. w Poznań

Nowak

Duża rotacja kadry, małe zarobki, praca często na prywatnym sprzęcie, toksyczny szef. Nie polecam

Antoni
@Nowak

Rotacja przez to że ludzie sami odchodzą czy zostają zwolnieni? Czemu trzeba pracować na prywatnym sprzęcie? Nie ma odpowiedniej ilości firmowego żeby korzystać? Są aż takie oszczędności?

Julia Nowy wpis

Bardzo mocno zastanawiam się nad kandydowaniem na stanowisko Asystentki Prezesa, ale trochę przeraża mnie ten zakres obowiązków. Podpowiecie mi jakie widełki płacowe oferują w takim razie i jak obecnie wygląda atmosfera. Wpisy o toksyczności niestety mi nie pomagają ;)

Fakty Nowy wpis

Radzę omijać tę firmę szerokim łukiem. Właściciel jest wyjątkowo toksycznym człowiekiem stosującym (usunięte przez administratora) zarobki są bardzo niskie, a benefitów dodatkowych brak. Duża rotacja wynikająca z tego, że ludzie się zwalniają, ale też z tego, że właściciel zwalnia jak mu się podoba.Miał zresztą kilka spraw w sądzie pracy.

Administrator Nowy wpis

Aplikowaliście na stanowisko elektronik w Ferguson Sp. z o.o. i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy. Informacje, które przekażecie mogą okazać się przydatne dla innych użytkowników.

Fajnie że masz taka dobrą opinie o firmie i jesteś zadowolona z pracy. Ale Qwerty wspominał nie tylko o sprzątani po sobie biurka co jest jak najbardziej normalne ale o myciu toalet. To nie jest prawda czy jednak pracownicy muszą wykonywać takie prace także w ramach obowiązków? Jak już to chociaż płacą dodatkowo za takie prace?

Dramat. Wpis na zlecenie ?Szef Cię poprosił ? Nic się nie zgadza. Pracowałam.. Nie dostałam wynagrodzenia za pracę.( teraz pewnie będą sprawdzać kto nie dostał , a było tego trochę )Nie mów mi tutaj o podejściu i zrozumieniu kogoś kto prowadzi biznes bo nie tylko pan P.an Piotr prowadzi działalność Różnica w standardach. Jeżeli uważasz że ktoś ktoś z pracowników pierdzii w krzesło to chyba z własnego doświadczenia. Ciekawi mnie ile wypierdziialas w poprzednich miejscach pracy. Ale jeżeli tw tej firmie pierdzą więcej, to wskaż tych pierdzacych i ich uwolnij. A tak na marginesie. 2 lata to naprawdę niewiele. Życzę powodzenia. I doceniaj ludzi którzy pracują z Tobą, bo akurat ekipa to tam super. Pozdrawiam.

Martyna Nowy wpis
@Marek

To jest nie prawda. Czystością w toaletach i części ogólnodostępnej zajmują się osoby zatrudnione do sprzątania.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
Nowak

Antoni
@Nowak

Qwerty

Najgorszy pracodawca jakiego kiedykolwiek miałem. Kierownikiem jest człowiek bez jakichkolwiek kompetencji managerskich i zarządczych. Jak jak pracownikowi płacić za 8 godzin pracy to może również rozwieść jedzenie do przedszkola prowadzonego przez żonę kierownika i wydać śniadanie w hotelu. Do tego dochodzą "oszczędności" na ogrzewaniu i klimatyzacji. A w samym biurze - (usunięte przez administratora) Kurz i pleśń na ścianach. Okropny bałagan, pracownicy biurowi sami muszą sprzątać przestrzeń, wynosić (usunięte przez administratora) myć toaletę...

@Qwerty

Nie ma zatrudnionej zewnętrznej firmy sprzątającej która się tym zajmuje tylko takie obowiązki spadają na pracowników? Chyba nie ma tego w obowiązkach w umowie co? Nikt nie zgłasza sprzeciwu?

Jaworowicz

Pracowałem w firmie Ferguson tylko przez krótki czas, ale wystarczyło to, aby stwierdzić, że praca tam jest absolutnie bezwartościowa. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego chaosu w żadnym innym miejscu pracy. Szef, który nie ma pojęcia, czego chce, ale na pewno nie chce inwestować w rozwój firmy ani w pracowników. Pracownicy, którzy też nic do końca nie rozumieją, tylko siedzą przed komputerami, udając, że coś robią. Radzę trzymać się z daleka od tej firmy.

Pracownik roku

Duża rotacja. Nie bez powodu. Szef faworyzuje mężczyzn. Nowe osoby, szczególnie kobiety zatrudnia na podstawie wyglądu a nie kompetencji. Nie docenia zaangażowania. Żadnych premii, żadnych benefitow, licha pensja. Za to masa protekcjonalnych, uwłaczających komentarzy. Jeśli ktoś lubi toksyczną atmosferę to lepiej trafić nie może.

@Pracownik roku

No jeśli byłaby tu selekcja na podstawie wyglądu no to bez sensu na firmy chyba trochę. Ale jaki masz na to dowód, że tak właśnie jest? wszystkie kobiety w firmie są według Ciebie niekompetentne?

Zdecydowanie nie polecam. Pracodawca nie umie nikogo docenić, żyłuje na ludziach mając ich za nic. Wiecznie tylko daj więcej, zrób więcej, a sam od siebie nie daje nic, nawet dobrego słowa. Nie ma możliwości otrzymania pozwyzki, awansu, a czasem odchodząc z pracy, nawet wypracowanego wynagrodzenia. (usunięte przez administratora)

Alex

Kim w tej firmie są pracujący Państwo Julian i Justyna Król? Zwróciłam dekodery 23.12.2021 wraz z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość i do tej pory nie oddali mi moich pieniędzy. Nastała cisza. Po miesiącu czasu odezwałam się jako pierwsza. Nadal brak odzewu. Po 2 miesiącach pracownica wyżej przeze mnie wspomniana pisze mi emaila w którym grozi, że mi naliczy koszta za magazynowanie sprzętu lub wyśle go z powrotem. Odrzuca dokument oświadczenia woli bezprawnie. Jeśli ktoś ma namiary na prezesa Pana N. proszę o pilny bardzo kontakt. Ja tak dłużej nie pozwolę się traktować.

Some
@Alex

Jeśli próbowała Pani zwrócić towar nie należący do Pani to tak właśnie to wyglądało, przyjęcie zwrotu towaru od bezprawnego właściciela towaru to udział w przestępstwie i zabronione. Pani nie chciała dostarczyć oświadczenia odstąpienia właściciela towaru przez długi czas i stąd sposoby na zmotywowanie.

@Some

Proszę przestać kłamać ludzi i już sie pogrążajcie ta odpowiedzią udzielona mi tutaj po 5 miesiacach.Zamówienie było złożone i zapłacone z mojego konta bankowego jak i odebrane przeze mnie.Od odeslania towaru i złożenia oświadczenia w grudniu ub roku nie odp.mi na żadne emaile.Zero kontaktu.Dopiero w lutym nagle sobie o mnie przypomnieliscie i zaczęliście mi grozić kosztami magazynowania towaru-w swoim regulaminie to lepiej zapiszcie-a nie fantazjujcie.Macie tupet,a Wasza bezczelność nie zna granic. Przywlaszczenie moich pieniędzy,szantaż i do tego unikanie wystawiania fv na osoby fizyczne to wszystko podlega pod kilka paragrafów.Nawet w emailu nie potraficie sie podpisac wlasnym imieniem i nazwiskiem tylko chowacie sie pod nazwa firmy.Wstydu nie macie.

@Alex

No to faktycznie dość niefajnie się tu porobiło z tym, najgorzej że wciąż się o ciągnie przez tak długi czas. Dobrze rozumiem, że niestety tych pieniędzy nie da się już w żaden sposób odzyskać?

Zgadnij

Kiepski pracodawca. Pracowników ma za nic. Zasada rób więcej za mniej. Jak się postarasz to dostaniesz podwyżkę po kilku latach pracy. Albo i nie. Brak umiejętności zarządzania ludźmi. Brak systemów motywujących pracowników do lepszej pracy (karta medyczna, sportowa, premie, itd). Brak płacy za pracę ponadwymiarową.

@Zgadnij

Piszesz serio? A to ostatnie to przypadkiem nie jest sprzeczne z KP? Bo gdyby tak było to ktoś chyba już dawno by to zgłosił?

Hercules

Stary facet i jego wizja na biznes. Wszystkich ma za idiotów i tak ich traktuje, jak podludzi albo (usunięte przez administratora) Ludzie spoko, ale w trakcie pracy chyba ze 3 razy zmienił się prawie cały zespół ... prezes od siedmiu boleści bez pomysłu na firmę, zatrzymał się 20 lat temu, a mniemanie o sobie ma stanowczo za wysokie. Obrzydliwy człowiek, lis, manipulant, bezczelny typ. Nie polecam pracy w tej firmie. Długo nie wytrzymasz. Na prawdę nie warto...

@Hercules

hehe

Potwierdzam wypowiedzi poprzedników. Jako były już pracownik mogę tylko podziękować za zwolnienie mnie , ponieważ mam lepszą i lepiej płatną pracę, w której docenia się ludzi i ich umiejętności a przykładowo w Kościanie kierownikiem jest gość, który mało umie, mało wie, niewiele widział ale za to gnębienie ludzi najlepiej mu wychodzi. Siedzi w tej swojej kanciapie z nogami na biurku, pies pana N. Pracowników wyzywa od kapust i cycków. Jak widać takich fachowców właściciel potrzebuje. Nich zatem nikogo nie dziwi dlaczego prezes nie odda prowadzenia firmy w ręce doświadczonych managerów.

Aleksandra
@hehe

@Aleksandra

Powiedziała, że na liczy Ci koszt za magazynowanie małego dekodera?Xd Ile liczą sobie za miesiąc takiego przechowywania niby?

Czy Ferguson Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Byly

Nie zapewnia nic procz ubezpieczenia grupowego i umowy o pracę :)

@Byly

@Byly Umowa o pracę i ubezpieczenie grupowe to też duży plus dla Ferguson. Napisz jeszcze jakie są relacje pomiędzy pracownikami tej firmy? Dziękuję.

byly
@Agata

Największym plusem firmy sa pracownicy i atmosfera jajantworza. Firma kompletnie bez pomysłu na siebie, usilnie wierząc że małym wkładem można zdobywać góry.

@Byly

@Byly A, czy w Ferguson jest obrany jakiś system premiowy? Będę wdzięczna za odpowiedź.

@Byly

Hej @Byly, czy zdarzało Ci się zostawać " po godzinach"? Czy w związku z tym byłeś sprawiedliwie rozliczany z tego czasu? Powiedz proszę, jaka jest stawka za nadgodziny?

Anita

Jesteście pewni, że nic pozytywnego o firmie nie można napisać?

janusz_ferguson
@Anita

Naprawdę nie można. Ja wiem, że ktoś powie ze tutaj tylko negatywne opinie ale naprawde szkoda czasu na te firmę. Własciciel jest naprawde slaby, bez pomyslu, oczekujacy nie wiadomo czego od nie docenianych, malo propomowanych pracownikow i wlasnych nie innowacyjnaych produktow.

@janusz_ferguson

Czy uważasz że szef posiada umiejętność zarządzania grupą ludzi? Czy jego zalecenia są jasne a organizacja pracy zespołu na odpowiednim poziomie? Być może ktoś z Was ma inną opinię o kierownictwie i podzieli się z nią w komentarzu?

Poziom szurający po dnie i niżej. Nie polecam. Wynagrodzenia biurowi 2,8 - 3,2 netto. Brak systemu premiowego i innych dodatków.

zainteresowany pracą

możesz rozwinąć swoją opinię? dlaczego "szurający po dnie i niżej"? z czego to wynika?

Rok
@zainteresowany pracą

Rozumiem, że aplikujesz do biura firmy? Generalnie firma zatraciła dynamikę rozwoju. Po erze dekoderów cały czas szuka siebie... Firma ucelowala w system smart home, który jest wielka klapa... Audio to produkty z Chin przebrandowane - - >patrz firma Auna te same modele. Teraz pojawiły się skutery jednak nie wiem z jakim skutkiem. Firma liczy w biurze około 10 osób i każdy zajmuje się wszystkim. Pamiętam nawet, że stoiska targowe Chłopaki projektowali w biurze i sami składali tak żeby były jak najtańszym kosztem. Dobra praca na start, małe zarobki, małe wymagania.

Aneta

Zdradź proszę na jakim stanowisku byłeś zatrudniony w Fergusonie? Rozumiem, że firma nie daje możliwości uzyskania premii, a co z podwyżkami? Czy sumienni pracownicy są odpowiednio motywowani?

Aneta

Czy w firmie Ferguson dbają o wygodę pracy? Wiecie: krzesła, biurka, sprzęt?. Czy ktoś tutaj obecny jest tam obecnie zatrudniony?

Jolla

Niestety, niesprawdziłam opini przed podjeciem okresu próbnego. Sama prawda w waszych komentarzach. nie polecam pracodawcy ani samej restauracji...

Agata

@Nocek A mógłbyś w takim wypadku po prostu napisać, co według Ciebie mogłoby ulec zmianom w firmie Ferguson? No i analogicznie, co według Ciebie jest na plus w pracy tutaj. Będzie to na pewno bardzo cenny komentarz.

Nocek

Przykre , że opinie o firmie sprowadzają się do opini o samym Prezesie ale rzeczywiscie, po ponad 10 latach pracy musze przyznac, ze wszystko co ponizej to prawda. Totalna amatorszczyzna w zarzadzaniu, delegowaniu zadań, brak szacunku(elementarnego) do ludzi i podjesciu do ludzi . odradzam prace tutaj.

Firma zarządzana przez bufona, któremu wydaje się, że wszystko mu wolno. Pracowników traktuje jak własność. Na imprezach upija się i przystawia do pracownic. Stanowczo odradzam. Wystarczy spojrzeć na rotację pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Ferguson Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Ferguson Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ferguson Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ferguson Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ferguson Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ferguson Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ferguson Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 24 ocen.

Ferguson Sp. z o.o.