RTC MONTAGE Sp. z o.o.

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o RTC MONTAGE Sp. z o.o.

Aktualność
Miło nam powitać wszystkich użytkowników platformy GoWork.pl

Jako firma, która ceni sobie dobre relacje z pracownikami, chcemy stworzyć tu miejsce które pozwoli poznać nam opinie naszych obecnych i byłych pracowników. Mamy nadzieję że pozwolą nam zrozumieć co możemy poprawić w naszych praktykach zarządzania i relacjach z pracownikami.

Zapraszamy również do zadawania pytań przez kandydatów do pracy – będziemy starali się na bieżąco odpowiadać na wszystkie!

Pamiętajcie, że szanujemy każdą opinię oraz konstruktywną krytykę, nie zgadzamy się jednak na oczernianie i obrażanie naszych pracowników – komentarze naruszające nasze dobre imię będą usuwane przez administratora.

Zachęcamy do merytorycznej dyskusji oraz aplikowania na aktualne rekrutacje w naszej firmie.
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika RTC MONTAGE Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

27.02.2024 02:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Zajmujemy się montażem konstrukcji stalowych – głównie regałów magazynowych. Projekty realizujemy na terenie całej Unii Europejskiej, przeważają jednak zlecenia w Niemczech czy Austrii. Filarem naszej działalności są wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy z pasją i zapałem do pracy.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Firma działa od 1995 roku, a jej założycielem jest Robert Capała, który zdobył doświadczenie pracując przy montażach w Austrii. Po 5. latach pracy zdecydował się zacząć działać w branży na własną rękę. Wchodząc na rynek polski, byliśmy jedną z dwóch pierwszych firm o takim profilu!

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Realizujemy zlecenia w Polsce oraz krajach UE, pracujemy dla największych koncernów światowych, takich jak na przykład: Amazon, Coca-Cola, Pepsico, Uvex, Lidl, Devanlay (właściciel marek odzieżowych, m.in. Lacoste). Oprócz tych międzynarodowych korporacji, wśród naszych klientów mamy rodzime firmy: Cisowiankę, Nowy Styl, Mlekovitę, Cellfast i wiele innych, bardziej lub mniej znanych, marek.

Czy konkurencja jest duża?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

W tym momencie na rynku znajduje się wiele firm działających w naszej branży, jednak niewiele realizuje usługi związane z systemami automatycznymi. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz skali firmy, zapewniamy klientom najwyższy poziom obsługi, gwarantując odpowiednią liczbę pracowników niezbędną przy dużych projektach. Na tle konkurencji wyróżnia nas możliwość realizowania wielu projektów angażujących od kilkunastu do kilkudziesięciu osób w tym samym czasie. W poprzednich latach, dla marki Amazon, realizowaliśmy montaż antresoli o powierzchni 36 kilometrów kwadratowych w Magdeburgu (Niemcy), gdzie 100 naszych pracowników działało przez niemal rok, a jednocześnie realizowaliśmy dziesiątki innych zleceń dla pozostałych naszych klientów gwarantując najwyższy poziom obsługi. Posiadamy wielu kontrahentów, z którymi współpracujemy od lat. Stale poszukujemy też nowych, otwierając się na dalsze rynki europejskie oraz - coraz częściej - inne kontynenty.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Zdecydowaną większość pracowników stanowią monterzy. Są to zarówno osoby z wieloletnim doświadczeniem, jak i pracownicy zdobywający pierwsze doświadczenie zawodowe. W tej grupie możemy wskazać: monterów, brygadzistów, tłumaczy, alpinistów. Poza brygadami monterskimi, w strukturach naszej firmy działają magazyn oraz biuro. W skład biura wchodzą: dział kadrowo-finansowy, dział planowania, dział handlowy, dział HR oraz zarząd firmy.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2024 roku?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Stale poszukujemy wykwalifikowanych pracowników na stanowisko brygadzisty, a także stanowiska monterskie. Aktualnie prowadzimy również rekrutację na stanowisko tłumacza j. włoskiego oraz niemieckiego. W roku 2024 przewidujemy wzrost zatrudnienia aż o 50%!

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Dział HR w pierwszej kolejności przeprowadza rozmowę telefoniczną, która pozwala na zweryfikowanie doświadczenia zawodowego kandydata. Następnie zdecydowanych oraz odpowiednich kandydatów zapraszamy na spotkanie bezpośrednio w siedzibie firmy. Zatrudniamy pracowników z całej Polski, więc w przypadku dużych odległości, pierwsze spotkanie możemy odbyć zdalnie.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Po ustaleniu szczegółów naszej współpracy i dopasowaniu nowego pracownika do projektu, kierujemy taką osobę na szkolenie BHP oraz badania medycyny pracy. Następnie nowo zatrudniona osoba zostaje przeszkolona przez brygadzistę lub pracownika z odpowiednim doświadczeniem zdobytym na budowie. Nowi pracownicy zaczynają od prostych prac montażowych, jak np. skręcanie ram. Z biegiem czasu pracownik nabiera doświadczenia przy innych pracach oraz różnych projektach.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Dla chętnych monterów firma dofinansowuje szkolenia operatorów wózków widłowych oraz w zakresie obsługi podestów ruchomych. W ubiegłym roku z sukcesem zorganizowaliśmy szkolenie grupowe, którego zdawalność wyniosła 92%. Planujemy takie szkolenia organizować cyklicznie, raz do roku.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

RTC MONTAGE Sp. z o.o.ikona wywiad

Tak jak wspomnieliśmy, przede wszystkim otwieramy się na dalsze rynki, co wpłynie na wzrost zatrudnienia w firmie. Chcemy również poszerzyć zakres działalności o sprzedaż systemów składowania. Zainwestowaliśmy w zakup platform nożycowych czy wózków widłowych, które zmniejszyły koszty wynajmu sprzętu na budowach. Wspomniane inwestycje pozwoliły nam dodać do portfolio firmy - obok najmu samochodów - wynajem maszyn budowlanych.

Poszukujemy pracowników!

Oferujemy pracę przy montażu regałów magazynowych na terenie UE.

Aktualnie poszukujemy osób do pracy na terenie Niemiec oraz Włoch.

Zatrudnienie od zaraz, planowany wyjazd 5.05.

Zapewniamy umowę o pracę, przejazd z siedziby firmy oraz bezpłatne zakwaterowanie!

Kontakt do działu rekrutacji:
538-205-309
rekrutacja@rtc-regaly.com

Aktualność
Regały paletowe to niezawodne wsparcie w efektywnym zarządzaniu magazynem.
Zapewniają optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i ułatwiają przepływ towarów. Dzięki nim Twoje operacje logistyczne staną na wyższym poziomie.
Zapraszamy do kontaktu
+48 601-811-642
+48 538-205-309

Aktualność
Szukasz pracy? Zapraszamy do RTC Montage!
Nie wymagamy doświadczenia!
Poszukujemy osób na stanowisko Monter Konstrukcji Stalowych.

Oferujemy:

• Pracę w dynamicznej firmie;

• Możliwość pracy w krajach UE;

• Przejazd z siedziby firmy oraz zakwaterowanie;

• Ekwiwalent pieniężny na wyżywienie.

Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń !
tel. 538-205-309
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Pracownik RTC

27.02.2024 03:02

Pracownik RTCikona wywiad

Jestem młodą osobą, która jeszcze nie znalazła dla siebie miejsca w swoim życiu. Cenię sobie podróże oraz poznawanie innych ludzi.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

Pracownik RTCikona wywiad

Jestem monterem regałów magazynowych. Moja praca polega na montażu konstrukcji u klientów w różnych częściach Polski oraz Europy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Pracownik RTCikona wywiad

W zależności od stażu pracy i umiejętności można zarobić powyżej 6 tysięcy złotych netto.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Kilka lat.

Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Pracownik RTCikona wywiad

Myślę, że tak. Praca jest ciekawa i pełna wyzwań osobistych. Dodatkowym atutem pracy jest możliwość zwiedzenia świata.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Pracownik RTCikona wywiad

Zwiedzanie Europy — co wyjazd pracujemy w innym mieście/kraju. Firma idzie pracownikom na rękę jeżeli chodzi o grafik pracy. Zawsze przed wyjazdem jesteśmy informowani o tym, jaki jest zakładany czas wyjazdu. Jeżeli nie pasuje mi długość wyjazdu, zazwyczaj nie ma problemu, aby pojechać na inny wyjazd, bardziej zbliżony do moich możliwości. Firma nie robi problemów z urlopami pod warunkiem, że zgłosimy je wcześniej, a nie w momencie kiedy jesteśmy na delegacji. Mnie to jeszcze nie dotyczyło, ale obserwowałem u kolegów, że żona rodziła czy stała się jakaś tragedia w domu kiedy to musieli niezwłocznie zjechać i firma nie robiła problemów i pomagała im znaleźć najszybszy zjazd do domu. Firma w grudniu robi przerwę świąteczno-noworoczną, dzięki czemu mamy możliwość spędzenia czasu z rodziną, a nie w delegacji.

Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Pracownik RTCikona wywiad

Praca w delegacji przez wiele tygodni/miesięcy nie jest dla każdego. Jak to w budowlance trafiają się różni dziwni ludzie z problemami (na szczęście jak firma się o tym dowiaduje, to stara się rozwiązać problem). Wyjazdy do pracy w niedzielę (niestety większość realizacji zaczyna się w poniedziałki). Szkolenia w czasie przerw świątecznych. W tym roku od 21.12. 2023 do 06.01.2024 mieliśmy wolne, kiedy odbyliśmy szkolenia oraz egzaminy na maszyny UDT.

Pracownik RTCikona wywiad

Zaczyna się od przysłowiowego odkurzacza lub skręcania ram. W miarę przyswajania wiedzy można się piąć w górę do bardziej poważnych zajęć. Firma wyszukuje brygadzistów wśród własnych pracowników, dzięki czemu osoby ambitne mogą z czasem same prowadzić różne realizacje.

W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

Pracownik RTCikona wywiad

Dzięki firmie zrobiłam szkolenia na platformy nożycowe oraz ładowarki teleskopowe. Dodatkowo zdarzyło mi się uczestniczyć w szkoleniu z obsługi tachimetru czy szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy.

Czy szkolenia są zaplanowane i jak często się odbywają? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczą.

Pracownik RTCikona wywiad

Szkolenia najczęściej odbywają się wtedy, kiedy mamy jakieś święta, ponieważ jest wtedy możliwość zgromadzenia większej liczby osób na takich szkoleniach. Często też odbywają się po zjeździe z większych budów, na których było dużo osób.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Pracownik RTCikona wywiad

W większości przypadków atmosfera jest dobra. Niestety czasem trafiają się osoby, które psują atmosferę. Całe szczęście są to marginalne przypadki, które sukcesywnie opuszczają firmę. Ogólnie atmosferę między monterami czy między monterami a biurem oceniam, jako dobrą.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Pracownik RTCikona wywiad

Dobrze, jeżeli gra się w otwarte karty i nie szuka problemów. Kadra zarządzająca idzie nam wielokrotnie na rękę w wielu aspektach. Są w firmie jasne zasady, których należy się trzymać i wtedy nie ma problemów.

Co najbardziej wpływa, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.

Pracownik RTCikona wywiad

Ludzie. Jeżeli pracuję z osobami, które są rzetelne, to każda inwestycja stoi przed nami otworem. Współpracownicy są pomocni. Jeżeli czegoś nie wiemy to brygadzista czy inny pracownik zawsze wytłumaczy sprawę. Monterzy są dobrze traktowani przez biuro.

Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

Pracownik RTCikona wywiad

Tak. To, co dostajemy w momencie zatrudnienia, jest respektowane. Tak samo nie ma problemu z podwyżkami. Jedynie właściciel firmy nie lubi, jeśli chodzi się częściej niż raz w roku z prośbą o podwyżkę.

Pracownik RTCikona wywiad

Firma mogłaby organizować imprezy integracyjne pomiędzy monterami a biurem, tak jak robią to inne firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o RTC MONTAGE Sp. z o.o. - Dęblin

Firma RTC MONTAGE Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na poniższe stanowiska:

• Przedstawiciel handlowy, Dęblin - Marzec 2024
  • Brygadzista - branża konstrukcji stalowych, Dęblin - Marzec 2024
  • Monter regałów magazynowych z j. Włoskim, Dęblin - Marzec 2024
  • Monter regałów magazynowych z j. Niemieckim, Dęblin - Luty 2024

Czy pracujesz w firmie RTC MONTAGE Sp. z o.o. lub pracowałeś/aś? Zostaw raport z rozmowy rekrutacyjnej i powiedz jak Ci się pracuje .

RTC MONTAGE Sp. z o.o.