Opinie o Mikronika w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mikronika. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mikronika o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikronika w Poznań

Zaskoczony

Czytam zakładkę Kariera na stronie firmy: - Otrzymasz transparentne warunki zatrudnienia - Skorzystasz z czytelnej ścieżki rozwoju zawodowego - Stawiamy na partnerstwo i otwartość - Dbamy o rozwój naszych Pracowników - Bonusy dla naszego Zespołu Dodałbym jeszcze (tak z okazji końca roku): - premie/dodatki świąteczne w postaci bombki (takiej na choinkę..) - list od ZUSu z informacją o połączeniu spraw. Taki Kawka z tego wychodzi.

lash

Pracowalem tam z 15 lat. Jedna z najbardziej zaawansowanych i preznych firm w branzy automatyki w Polsce.Korzystaja z najnowszych technologii na swiecie. Zarobki zaleza oczywiscie od stanowiska ale szalu nie ma. Atmosfera jest rodzinna mysle. Idealny start dla mlodych po studiach. Duzo można sie nauczyc.

Roxi
@Antonio

Jeśli chodzi o te nadgodziny, to o ile procent więcej są płatne od normalnych godzin pracy ;)? Wyżej wypisano, że niewiele lepiej są wynagradzane... Ale to każdy ma inną wartość pieniądza, więc dobrze byłoby wiedzieć, tak mniej więcej, jakie jest wynagrodzenie za nadgodziny.

Kola

Firma stosunkowo młoda, więc może dlatego nie korzystają z forum?

@K

Jak pięciocyfrowe to super. Czyli od 10 tys w górę. Czytałem że są też nadgodziny. Ile więcej za nie płacą? Często można je robić?

Wanda Nowy wpis

Kiedy ostatnio rekrutowali na Młodszego Specjalistę ds. Dokumentacji Technicznej i Szkoleniowej to górna granica widełek wynosiła 5 tyś brutto. Nieźle, jak na juniora. Martwią mnie tylko te mieszane umowy, serio jedna to umowa o pracę, a druga zlecenie? W ofercie nic takiego nie piszą.

bp Nowy wpis
@Wanda

Dokładnie tak. Firma zatrudnia pracowników w firmie Eurotronic Sp. z o.o. na umowę o pracę - ale nadgodziny już wypłacane są jako umowa zlecenie z firmy Mikronika. Warto dodać że wszędzie na zewnątrz firma przedstawia się jako Mikronika - w korespondencji mailowej czy też w kontaktach z klientem - więc pracownik może doznać rozdwojenia jaźni. Dodatkowo obie firmy razem z Zusem bawią się w jakieś procesy sądowe - więc zarówno byli jak i obecni pracownicy są wzywani w charakterze świadków. Oczywiście jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

Irmina Nowy wpis
@bp

Ale to na każdym stanowisku obowiązują te dwie umowy? Ja chciałam aplikować na stanowisko specjalisty ds handlowych, bo teraz szukają. Można się po prostu nie zgodzić na tą dodatkową umowę zlecenie? Podejrzewam, że te sprawy z zusem to właśnie przez te umowy ( choć mogę się mylić ).

Administrator Nowy wpis

Mikronika prowadzi rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Przetargów. Aplikowałeś na tę ofertę? Napisz, co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się istotną wskazówką dla osób rozważających pracę w firmie.

od czasu słynnych już śledztw ZUS jest tam jeszcze gorzej niż było - dokręcają wszelkie śruby. kiedyś to była dobra firma na pierwszą pracę zaraz po studiach. teraz trzeba być jakimś desperatem, by tam pracować.

@były pracownik

Kurczę, teraz to się przeraziłem, bo desperatem chyba nie jestem, a chce podesłać cv na technika ds wdrożeń, bo mają wolny wakat :P Pisza w ofercie o dobrych i wysokich zarobkach, podnoszeniu kalifikacji, kursach.. czyli co, w rzeczywistości to tak nie wygląda?

Ariel

Firma oferuje bardzo słabe zarobki w porównaniu do konkurencji. Stosuje też podejrzane praktyki oferując dwie umowy.

@Ariel

To jaką kwotę oferuje ta firma, skoro uważasz, że jest niska w porównaniu do konkurencji? O co chodzi z tymi dwiema umowami? Rozjaśnisz?

KJ

Firma zatrudnia na umowę o prace w Mikronice i na umowie zlecenie w Eurotronic (lub na odwrót). Umowa o pracę na najniższej krajowej oraz reszta wypłaty na zleceniu.

@KJ

To ja bym jeszcze zapytał, ile PLN reszty na tej drugiej umowie? Napisałeś, że bardzo słabo, ale to wiadomo, każdemu to co innego znaczy. Ja jestem kawaler :)

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.

znalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalisty ds. przetargów i handlu zagranicznego. firma wymaga dyspozycyjności, ale też są możliwe elastyczne godziny pracy. to jak to w końcu jest? napiszcie mi proszę konkretnie, kiedy i w jakich godzinach trzeba zrealizować swoje obowiązki? :D zapewniona jest również stabilność zatrudnienia. to znaczy, że można liczyć na uop na czas nieokreślony? :p

Specjalista systemów sterownia i nadzoru stacji energetycznych jak się faktycznie nauczy tego niemieckiego zgodnie z oczekiwaniami to na jakąś podwyżkę może liczyć? W ogłoszeniu napisali, że Mile widziana jest ochota do nauki tego języka, ciekawe czy jakoś to wynagradzają potem. Bo w sumie może zacznę już na własną rękę. Próbował ktoś tak?

Doświadczony

Nie odpowiem na pytanie - nie jestem pracownikiem Mikroniki. Jednakże zaskoczyła mnie jego treść - samo nauczenie się jakiegoś języka, pozyskanie innej umiejętności nie powinno być nigdy podstawą do podwyżki itp. Jednak zastosowanie tej umiejętności zgodnie z oczekiwaniami firmy już tak.

Zaskoczony

eN

Polecam jeżeli ktoś lubi być przesłuchiwany przez ZUS (częste kontrole są normą - ze względu na to, że firma "oferuje" dwie umowy). Czasem też przyjdzie do pracownika jakieś pismo z sądu w sprawie firmy...

Wika
@eN

Jak to dwie umowy? Jest jakaś umowa za etat plus druga za premie? Czy jak to działa? A jedną umowę też tu dają czy każdemu tak oferują?

@eN

Zapomniałeś dodać że oferuje tylko i wyłącznie 2 umowy. A potem (usunięte przez administratora)że tak chciałeś i pracujesz w domu.

Andżela
@Zainteresowany

Czyli nie ma możliwości rezygnacji z jej podpisania ? Czy ty również miałeś jakieś nieprzyjemności z tym związane ? I widzę ze nie ma odpowiedzi na pytanie, jakie to są rodzaje umów ? Czy jedna to uop a druga zlecenie czy jak

Jarek

Firma niezła, nie ma problemu z wyposażeniem pracowników w niezbędne narzędzia. Płace dość przeciętne zależne od tego co kto wynegocjuje, dla człowieka bo studiach technicznych oferta wynosi 3500 netto więc kokosów nie ma. Rozwiązania problemów szuka się kilka miesięcy po tym jak stają bardzo uciążliwe dla wszystkich pracowników do okoła "jakoś to będzie"

Krysia
@Jarek

Masz rację z tymi kokosami. Czyli to nie jest tak, że 3500 netto dostajesz na początek, a potem firma sukcesywnie podnosi to wynagrodzenie? :) Jak podchodzą do tematu podwyżek? I jakie to narzędzia oferują pracownikowi? Szukają właśnie Specjalisty ds. handlowych i oferowania, wiesz może jakie zarobki sa na tym stanowisku? Pewnie mniejsze, bo obstawiam, ze ty pracujesz na stanowisku technicznym? A te z reguły są lepiej wynagradzane. Podobno jest tu dużo wyjazdów służbowych i elastyczny czas pracy. To prawda? Ciężko się tu dostać do firmy? Wiesz może czy sporo cv do was przychodzi?

lash

Łukasz
@lash

Chętnie złożę tam cv. Jest teraz ogłoszenie dla studentów. Nie robiłem nigdy czegoś podobnego, ale to pewnie nie problem?

K
@Łukasz

Pracuję tu ok. 10 lat Zaczynałem, jak prawie wszyscy, na montażu - jeszcze jako student 3 roku. Ogólnie podobało mi się, atmosfera na montażu była ok, ale trzeba się nastawić na to, że lepiej patrzą na ludzi, którzy robią nadgodziny (te, ani na montażu, ani innych stanowiskach, nie są jakoś super lepiej płatne). Jeśli nie masz doświadczenia, to raczej wszystkiego się tam nauczą - ja przychodziłem tam podobnym poziomie. Świetny pomysł na pierwszą pracę. Jeśli chodzi o zarobki, to ciężko mi stwierdzić - nie mam jakiegoś wielkiego porównania. Podstawa jest w miarę ok, jak do tego dojdą nadgodziny to robi się już porządna kwota, z której można godnie wyżyć i sporo odłożyć

Kacpi
@K

Cześć. O to dobrze wiedzieć, że nauczą wszystkiego osobę bez doświadczenia. Piszesz, że podstawa w miarę ok. To ile dokładnie wynosi? No i skoro około 10 lat już tam pracujesz, to napisz proszę, czy szefostwo samo Cię doceniło tzn. Twój wkład i zaangażowanie, czy o ewentualny awans/podwyżkę trzeba iść i się upomnieć samemu? Nadgodziny mają jakiś limit, ile maksymalnie można ich krecić?

Antonio
@Kacpi

Można kręcić nadgodzin ile wlezie (byle się nie przekręcić) bo są wypłacane przez firmę córkę więc kodeks pracy nie obowiązuje. Mentalność firmy pozostała w latach kiedy ją zakładano, może dlatego takie podejście.

Roxi
@Antonio

Witam, firma szuka obecnie pracownika na stanowisko Księgowa/Księgowy. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o pracy nq tym stanowisku? Jaka panuje atmosfera, czy jeśli są nadgodziny czy jest ich dużo? Jak wygląda elastyczny czas pracy, dziękuję

Kola

Firma stosunkowo młoda, więc może dlatego nie korzystają z forum?

Nobody
@Kola

Firma wcale nie jest młoda. Powstała w 1983, co jak na polskie warunki jest ewenementem.

@Nobody

Jeśli wiesz, że firma ma długą historię, czy możesz opowiedzieć nam więcej o wynagrodzeniu i atmosferze w firmie?

K
@Paulina

Atmosfera rodzinna, przynajmniej w moim dziale - ale jak się idzie korytarzami, to i również 95% odpowie na cześć lub dzień dobry :) Wynagrodzenie też raczej ok - zależy oczywiście, w którym dziale. Ja nie narzekam, zdażały się już 5-cyfrowe wypłaty

J

Pracowałem niecały rok jako programista. Płace jak na stanowisku starszego kasjera w Lidlu. Kod fatalej jakości, brak jakiejkolwiek dokumentacji czy sensownych procesów. Dobra firma dla studenta pierwszego roku.

@J

No co ty? Nie słyszałem żeby programista zarabiał tyle co kasjer w markecie. Piszesz o stawce na początek a potem jest podwyżka czy kasa stoi w miejscu bez względu na staż?

Firma która ma wiecznie aktywne ogłoszenie rekrutacyjne na portalach o pracy. Ktoś mi wyjaśni jak to możliwe, że np. szukają testera od 7 lat? :D

@Adam

Zależy jaki portal, może kupili jakieś konto super, ultra premium i sobie wisi? ;) Albo jest tu tak dobra technologia, że sami słabi testerzy się trafiają? Chyba, że inne sugestie ktoś ma? ;p

@Adam

Dział QA cały czas dynamicznie się rozwija - przez ostatnie kilka lat rozrósł się wielokrotnie, co ma związek zarówno z przybywającą liczbą projektów nad którymi pracujemy, ich poziomem złożoności, a także potrzebami zaspokojenia różnych potrzeb formalnych klientów związanych z raportowaniem oraz planowaniem testów. Testujemy zarówno software, jak i hardware. Sam pracuję tu od 6 lat, wyzwań/rozwoju nie brakuje :)

Justyna
@Michał

Czy wraz z rozwojem idą awanse? :)

Mariusz
@Justyna

Firma rodzinna, awanse rozdane między synow, braci i kuzynów

@Mariusz

... Skoro tak to ilu tu jest pracowników spoza rodziny tak właściwie? Naprawdę kompletnie żaden wyjątek z tym awansem się nie trafił?

Mariusz
@Magdalena

Nie wiem, nigdy tam nie byłem, zastanawiałem się czy nie złożyć papierów, ale odpuściłem, bo ktoś pisał że rodzinna firma..

Kandydatka
@Adam

Ja byłam na rozmowie rekrutacyjnej na testera i powiem wam że trochę czasu musicie na nią zarezerwować. Sama rozmowa trwałaby około 1,5 godziny ale że osoba, która ją przeprowadzała dwa razy wyszła bo musiała coś załatwić to trwała ponad dwie godziny. Dla mnie to była strata czasu bo i z samej rozmowy niewiele wyniosłam.

@Kandydatka

1,5 h? To jakie tematu były na niej podejmowane chyba, że zadanie było do wykonania w międzyczasie?

CzekamNaOpinie

Witam, Jest aktywne ogłoszenie "Inżynier ds. Wdrożeń - Dział Wdrożeń Telemechaniki w stacjach elektroenergetycznych WN/SN" w firmie Mikronika ? Mogę prosić o opinię nt. tego stanowiska, chodzi mi o możliwość rozwoju/atmosferę/ delegację (Polska czy zagranica)? Jakiego wynagrodzenia można się spodziewać jeśli mam kilkuletnie doświadczenie ?

@CzekamNaOpinie

Hej, Ty pytasz o to czy jest gdzieś takie ogłoszenie z głowy czy gdzieś widziałeś niedawno i dlatego przytaczasz? Bo ciekawa jestem gdzie najczęściej wystawiają.

Ukryty
@CzekamNaOpinie

Pracownicy firmy na rozmowie rekrutacyjnej zapewnili mnie o przyjęciu na staż w firmie Mikronika. Po około 1,5msc zadzwoniłem, aby potwierdzić (usunięte przez administratora) praktyki. Okazało się, że znaleźli kogoś innego i dostałem feedback o nieprzyjęciu. Niezłe poszanowanie człowieka i przyszłego pracownika...

Witold
@Ukryty

Ups, to bardzo niefajnie wyszło. Powiedzieli Ci chociaż czemu tak postąpili? Czy totalna olewka?

Babol
@CzekamNaOpinie

Jazda na wdrożenia własnym autem większość czasu i rozliczanie z kilometrówki

@Babol

A tak realnie to ile można w miesiącu wyciągnąć?

CzekamNaOpinie
@Babol

A nadgodzin dużo wychodzi w miesiącu? Są jakoś korzystnie rozliczane?

@CzekamNaOpinie

Mi się wydaje, że powinny wynosić 150% stawki podstawowej, ale mogę się mylić. Ktoś da znać?

Staszek

Bardzo dobra firma z wysoką pozycją w branży ale równie dobre opinie o firmie jako dobrym pracodawcy nie są tajemnicą.

PaniPan

Pierwszy raz uczestniczyłem w rozmowie rekrutacyjnej gdzie milion rzeczy było ważniejszych ode mnie. Pan, który przeprowadzał rozmowę co chwile odbierał telefony, jadł przy komputerze albo wychodził bo uwaga cytuje: ,, koleżanka w ciąży przyszła''. Na koniec człowiek dostaje kiepskie podziękowanie gdzie dowiaduje się że jest Panią a nie Panem :) To było naprawdę nieprofesjonalne.

Afroamerikanin

Farma bawełny w Luizjanie ....

Zbigniew

Mikronika ma dwie aktywne oferty na pracuj.pl.Link: https://pracodawcy.pracuj.pl/mikronika-sp-z-o-o,6281 Jakie wynagrodzenie proponują w tej firmie? Wiecie? Jak ogólnie się tam pracuje?

Zostaw merytoryczną opinię o Mikronika - Poznań

• Jak się pracuje w Mikronika?

Zobacz opinie na temat firmy Mikronika tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikronika?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mikronika?

Kandydaci do pracy w Mikronika napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mikronika