Daiglob Sp z o.o.

Opinie o Daiglob Sp z o.o.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Daiglob Sp z o.o.?

Koszmarna firma

Gdyby była taka możliwość to pracownicy z 10-letnim stażem by nadal pracowali. Już nikt mądry tam nie został, ludzie szanują swoje zaangazowanie i nie chcą być poniżani i wykorzystywani. Zostali desperaci bez ambicji, którzy tyrają na 3/4 etatu na najniższej a reszte dostają pod stołem. Nie mają odprowadzanych uczciwie składek, nie ma równiez urlopow - To odwieczny problem. Pracodawca jest skąpy, chcesz urlop to prosisz jak służba swojego Króla. Właścicel toksyczny- nie szanuje pracowników. Poziom a’la Dyrektorów to kpina- prości ludzi, którzy sie płaszczą przez panem J. mają stanowisko, a z dalejeka prostactwo, krzyki, wyzwiska i jezyk parologi. Proszę, dziękuje nie ma w tej firmie. Żadnych premii, paczek na swieta, nawet ubezpieczenia grupowego nie ma. No nic. Byle pan J.byl zadowolony i oby jemu na dostojne zycie staczylo. Życie podrozalo a ludzie pracuja od kilku lat za te same pieniadza. Efekt jest taki, ze juz jest ich tam baaardzooo mało. Wszystkie opinie są tu prawdziwe - dosłownie wszystkie.

@Koszmarna firma

Umowy tylko na część etatu żeby płacić niższą podstawę? A w rzeczywistości pracuje się normalnie 8 godzin? Może z tymi urlopami jest problem bo zostało niewiele osób i brakuje rąk do pracy. Ktoś w ogóle próbował zgłosić te warunki do PIP bo z tego co piszesz mogliby się tym zainteresować.

Tak tam jest
@Paweł

Dokladnie tak tam jest. Nawet na raty nic nie dostaniesz bo nie masz udokumentowanego dochodu. PiP co poradzi, niektorzy maja twarde dowody na przekrety pracodwcy. Wszystko w swoim czasie, a kary teraz są spore- juz przynajmniej pracownik po głowie nie dostanie. Bo co zrobic jak pracodawca mowi na rozmowie ze wynagrodzenie wyniesie 3 tyś a otrzymujesz umowe na najnizszą i to pól etatu? Tyrasz 8 h, mozna wszystko sprawdzic, ze tam sa przekrety. Potem jak chcesz odejsc to urlop Ci przeliczaja nawet na pól etatu, skladki wszystko. Koszmar. Omijać.

Xd
@Tak tam jest

Pięknie napisane, w punkt. Omijać szerokim łukiem. Chyba, że chcecie pracować na fikcyjnych umowach. Nie wykazując dochodu, nie mieć składek, urlopów. Tam pracują osoby, które nie myśla o swojej przyszłosci- pomyślą jak zachorują i dostaną zasiłek chorobowy z kwitka czyli od 3/4 lub 1/2 etatu od najniższej- może wtedy się obudzą. Tylko wtedy już im nikt niczego pod stołem nie da. Powodzenia

Danuta
@Xd

A jaki jest powód tego, że firma nie chce zatrudniać na umowę o pracę? Ktoś w ogóle był u szefostwa z zapytaniem czy można zmienić formę współpracy?

Paulina
@Danuta

Oczywiście,że były próby. Niestety bezskuteczne. Odpowiedź jest prosta, zawsze taka sama: ze i tak zus emerytury nie da, ze jak chce wieksza umowe to co pojdzie wiecej do zus dostaniesz mniej. Po co Ci umowa, tylko zeby cos na raty kupic. A, ze moze sie przytafic choroba i zostajesz z miska ryzu to juz nie wazne. Agenci finansowi, ktorzy sa glowami rodziny zarabiaja po 7-8 tys i maja najnizszą krajową na umowie. Wiec, nie chce wiedziec co bedzie jak im sie choroba przytrafi- na pewno Szef im da tą górke. Ale najbardziej boli fakt, ze przeciez tam ludzie maja po 100 dni zaleglego urlopy, przy ewentualnyr rozstaniu ekwiwalent bylby ogrmnym ciosem dla pana J. Tam liczy sie tylko interes wlascicela.

@Paulina

Czyli urlop jest liczony tylko od minimalnej, tak? A czemu ludzie mają aż tyle zaległego urlopu? Ciężko się wyrwać na kilka dni wolnego? W wakacje szef też to utrudnia?

Urlop- jego brak
@Paweł

Urlop jest tylko w kodeksie pracy, w tej firmie kodeks nie obiwiązuje. Odpowiedz jest prosta, skoro przysluguje Ci 21 czy 26 dni w roku a dostajesz 5 dni tylko w wakacje to sie zbiera. I tak oto po kilku latach masz 100 dni. Jak zarabiasz 5-6 tysi ale na umowie masz 3/4 albo najnizszą bo reszta pod stołem to po takim przeliczniku masz ekwiwalent jak na papierze. Wiec nie dosc ze urlop lezy to jeszcze jestes ograbiony z uczciwego ekwiwalentu. Wszystko. Omijać!!!

Elżbieta
@Urlop- jego brak

Nieciekawie to wygląda:( Czyli w sumie to praca na chwile, jeśli ktoś już serio potrzebuję pieniędzy... wyżej była mowa, że nikt tu dłużej nie pracuje. Opłaca się firmie wdrażać nowych pracowników? Czy jednak nie jest tak źle z rotacją? Kurcze, zastanawiam się jednak, co tu ludzi trzyma? Jakieś plusy chyba się znajdą?

Nie
@Elżbieta

Nic nie trzyma, i nowych nie ma, wiec cedują na tych co zostali za dodatkową kase pod stołem. To (usunięte przez administratora). Nawet jak ktos przyjdzie nowy wystarczy kilka dni i sie orientuje, ze cos nie tak i uciekają. Desperaci zostali, ludzie bez własnych ambicji, niestety żyją chwilą i tym co teraz. Nie mają płaconych uczciwych składek i się zdziwią potem.

Adrian
@Nie

A pod stołem w kopercie to ile dają? Jesteś zorientowany w stawkach? Bo może właśnie ta kasa trzyma ludzi na stołkach?

@Adrian

To już kwestia ustalana indywidualnie na rozmowie kwalifikacyjnej i w zależności od stanowiska i doświadczenia, ale jest jedna taka sama rzecz, mianowicie każdy ma taką samą umowę

Obiecanki a rzeczywistość

Nie jest ustalana na rozmowie, bo takich nie ma. Dzwonią - prosze przyjsc na dzien próbny, nadajesz sie, to zostajesz. Decyduje zwykły pracownik, który zbiera kase i z nim jezdzisz. Potem dostajesz info, ze wynagrodzenie proponują no. 4 tyś. Po kilku dniach dostajesz umowe na 3/4 etatu z niską kwotą i reszta pod stołem. Nie otrzymuje sie takich informacji wczesniej.i jeszcze najlepiej nie na konto.teoria 10- tego dostaja Ci co na konto, potem do 15-tego reszta w gotówce. Ci co majà całosc w gotówce to nigdy na 10 tego nie mają. A lista płac oczywiście 10 tego do podpisu. Poza tym o jakich kwalifikacjach mówimy i stanowiskach. Tam są potrzebni naiwni ludzie, mądrzy wykrztałceni za wiele wiedzą . Tam pracują osoby po szkołach gimnazjum czyli jak podstawówka. A uważaja sie za wielkich i mających moc. Dramat jednym słowem, jeśli ktoś lubi być wykorzystywaną marionetką to mu pasuje. Kiedys pod stołem dostawało się 5 razy tyle co na umowie i ok. Teraz płace tam nie rosną, czas się zatrzymał, wiec dziś wiecej masz z tej biednej umowy niz pod stołem, bo minimalna rośnie. I wieczne za mało zebrane, potrącają Ci jak nie odbierzesz kasy- nie, bo nie pojechales, bo koszty robia wiecznie wieksze i ludzie juz nie mają z czego płacić. Doliczają za pakiety medyczne, a jak chciałby ktoś skorzystać, nie ma osoby,która ma na ten temat wiedzę bo nigdy nie było z nich szkolenia. Tylko komunikat prosze sprzedawać do umowy bo nie zarabiamy. No żarty. W bydgoszczy pracowały bardzo fajne, mądre osoby- ale ile można, po wielu latach odeszły. Wiec tam juz pustki. Połowa budynku już wyłączona z obiegu, bo nie ma kto w nim siedzieć. Jak sie tak ludzi traktuje to tak jest.

Józia
@Obiecanki a rzeczywistość

To doliczają do pakietów medycznych pracowników ich pieniądze z wypłaty, nie mówiąc im o tym? To nawet Ty nie wiesz, w jaki sposób z nich skorzystać? Ani co w ich skład wchodzi? Dużo tych pieniędzy pobierają? Da się z tego jakoś zrezygnować?

Były
@Nie

Zatrudniają spady z odrzutu, bez sprawdzania , a ci kręcą na bok , zwłaszcza nowi. Jacy pracownicy, taka wizytówka firmy. Szkoda tych klientów i czasu zmarnowanego na pracę tam.

BI
@Były

Co to znaczy pracownicy z odrzutu? I co chodzi z tym kręceniem na boku? Ludzie mają po kilka robót w tym samym czasie? A jak z umowami dla nowych pracowników? Dostają zlecenie czy coś innego?

H

Porazka trochę, co się dzieje na tym rynku pracy :/ Pomijając już kwestie umowy, kasy pod stołęm itp, to praca sama w sobie jak wygląda? Gdyby wszystko było z warunkami jak należy, dobrze by się pracowało? Mam tu na mysli atmosfere, tempo pracy, nawał obowiązków, czy trzeba zostac czasem po godzinach itp?

Mira
@Były

Chodzi o to, że zatrudniają osoby bez doświadczenia? Firma ich przyucza? W takim razie, na jakie kwestie zwracają uwagę przy zatrudnieniu? Czy chodziło tutaj o zupełnie coś innego? Daj znać, bo małżonek cały czas mimo wszystko myśli o tym, aby złożyć te CV.

WI

Nowych pracowników nazywasz dramatem? Czy to, co według Ciebie ich czeka? Rozjaśnij, co miałaś na myśli dodając ten komentarz. Tak w ogóle, to dlaczego przestałaś tam pracować? Co było głównym powodem? Cały czas głowię się nad tym, czy aplikować, czy nie, więc chętnie dowiem się coś więcej...

Wolnosc od 2 lat
@WI

Nie da się pracować w firmie która nie szanuje pracowników. (usunięte przez administratora) na umowach o pracę, nie płaci w terminie wypłaty, brakuje swobody w urlopie- brak możliwości urlopu 2 tyg, wydzwanianie po godzinach pracy i w weekendy. Chorobowe nie istnueje, tam ludzie mając covid pracowali i do klientow jezdzili narażajac swoje zdrowie. Biurowe na zdalnym siedzialy i nie dostaly zwrotu za zuzycie domowego prądu czy internetu. Pensja od kilku lat taka sama, zero premii, podwyżek czy wreszcie jakiegos dodatku na świeta co jest już praktycznie standardem. A pracy dokładają bo inni odchodzą, ale wszystko pod stolem. No nie tak powinno byc. I sam właściciel niestety lubi na wszystkich gadać tylko nie przewidzial tego ze pracownicy wymieniają sie tymi informacjam i widzą jaki to obłudny człowiek. Nie polecam.

MT
@Wolnosc od 2 lat

żadnych ofert do firmy nie widze. chciałem pytać czy są jakieś przyjęcia. No ale…nie wiem Rozumiem ze nie ma ani jednej osoby która miałaby normalną umowę pełny etat ? Trochę mnie ten fakt przeraża chyba ze zmieniło się coś na przestrzeni tych miesięcy??? Czemu są telefony w weekendy?

QK

Hej, czyli kiedyś robiło się tutaj lepiej? A kiedy te spółki zostały przejęte? Ktoś wyżej napisał, że to praca dla desperatów. No życie czasem nie układa się po naszej myśli, ja chyba w tym momencie jestem takim desperatem, bo potrzebuje pracy na cito:P Tylko te zwolnienia mnie niepokoją, za co można wylecieć? Z tymi umowami to faktycznie kombinowanie, a ile do reki się dodatkowo dostaje? Podasz kwote konkretną? Czy każdy ma tyle, ile sobie wynegocjuje?

Były
@QK

Ja do końca pracy miałem zapłacone 4000 tylko trzeba wziąć pod uwagę że normalnie ludzie pracują do wieczora niektórzy a ty kasę musisz zebrać więc najczęściej pracuje się od rana do wieczora (oczywiście nie zawsze żeby być uczciwym) na umowie oczywiście 3/4 etatu najniższa krajowa, raczej przez trzy miesiące ciebie nie dzwonią jeśli sam nie zrezygnujesz jednakże trzeba wyrabiać z 95% normy (czyli zabrać od wszystkich klientów) a myślę że ktokolwiek pracował z tego typu pracy wie że jest to niemożliwe trzeba wziąć pod uwagę jeszcze samochód w którym oczywiście nie ma ubezpieczenia AC więc jeśli coś zrobisz płaci z własnej kieszeni (ja na szczęście nie miałem takiej sytuacji więc nie wiem czy to jest 100% ceny salonowej części czy można gdzieś to zrobić ze szrotu) miałem kontakt z czteroma biurami Bydgoszcz i Toruń kobiety bardzo spoko w Pile pracowała trochę przestraszona najgorsza była w Inowrocławiu (Anita) kobieta totalnie olewała pracę w biurze robiła tylko to co musi (później odkryłem że od klientów których odbierała osobiście pieniądze dostawała procent więc wiadomo liczy się tylko kasa)

Były Nowy wpis
@Były

Zero kontroli, Poznań zaorany.

Kujawiak Nowy wpis

Opowiadacie że tutaj jest super ja wprawdzie pracuję 6 lat bo nie mam innego wyjścia przynajmniej na razie ale umowa na 3/4 etatu aktualnie zarabiam około 2400 a reszta pod stołem pod stołem dostaje około 3400 to i tak dobra umowa bo niektórzy agenci mają 1/13 i o umowę niestety trzeba się prosić ściema od początku do końca. Dwie soboty w miesiącu trzeba przepracować a urlopie możesz zapomnieć dłuższym bo zawsze jest problem.

Tric Nowy wpis
@Kujawiak

Masakra kto sobie na takie coś pozwala chyba ludzie którzy się nie doceniają. .Praca na 1/3 etapu bez urlopu, reszta pod stołem .To jakieś niewolnicze warunki.Chyba że alimenciarze tak pracują.Albo nie nie mają wyboru.Bez urlopu.Szok.

Czy pracownicy Daiglob Sp z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Nie. Nie ma nawet Wigilii firmowej, ale jak Szef ma urodziny i imieniny to wtedy jest powód aby koreczki pracownikom postawić. Natomiast spotkań integracyjnych nie ma. Zresztą dla kogo jak w Bydgoszczy już wszyscy odeszli z tej toksycznej firmy i jeszcze bardziej toksycznego właściciela. Omijać tego pracodawce szerokim łukiem.

EC

W czym przejawia się ta rzekoma toksyczność, o której wspominasz? To poważne stwierdzenie, które fajnie byłoby jakoś wyjaśnić, jeśli faktycznie panuje taka atmosfera w tej firmie... ;/ Z góry dzięki za rozjaśnienie.

X Nowy wpis
@EC

Właściciel manipuluje pracownikami, uzależnia, jest bardzo opryskliwy, wyzywa. Potrafi krzyczeć na całe biuro i przeklinac. Własną siostre poniżył i wyzwał przy agentach finansowych, dziewczyna z płaczem wyszła do swojego biura. To był cios poniżej pasa. Zrobił z niej pośmiewisko przed całą firmą. Wypomina i wymyśla historie nieprawdziwe o pracownikach. Uwielbia gdy się go prosi a wrecz błaga. To jest naprawde bardzo toksyczny człowiek. Zresztą wystarczy zrobić rozeznanie ile osób tam pracuje teraz, a ile odeszlo na przestrzeni 2 lat - statystyka nie zacheca do pracy tam.

Tobiasz

Firma Tragedia Przede wszystkim od kiedy wszystkie a przynajmniej większość spółek przejęła jedna osoba a mianowicie pan Jakub firma ewidentnie leci w dół chłop niby tyle lat w branży a (usunięte przez administratora) wie od strony pracownika. Zamiast Motywować pracowników gdy są słabsze miesiące to albo ich zwalnia albo obcina wynagrodzenie przez co sami odchodzą a nowych pracowników BRAK, No i oczywiście standardowo umowy na 1/2 max 3/4 etatu najniższa krajowa i to nawet kierownicy takie umowy maja, Tragedia

BeKa

Potencjalnym kandydatom radzę uważać na pracę w tej firmie oraz w innych spółkach państwa P. Umowy o pracę na kilku spółkach, za najniższą krajową, na śmieszne część etatu. Pan D. koordynator, lansuje się w internecie. Po rozmowie z nim od razu można wyczuć, że to prosty człowiek, który usilnie próbuje być kulturalny i sympatyczny- ale to tylko pozory. Do czasu aż zaczniesz się stawiać... Prawda jest taka, że oni mają tylko jeden cel: jak najtańszym kosztem dorobić się na krzywdzie innych, zarówno klientów, jak i pracowników. Dziwię się, że jeszcze PIP i US nic z tym nie zrobił.

QF
@BeKa

To na jaką część etatu dostaje się tę umowę? Czy z biegiem czasu jest szansa na UoP na cały etat? Wtedy można więcej zarobić niż najniższą krajową? Oprócz podstawy otrzymuje się jakąś premię? ;-)

Klientka

Mam pytanie, dlaczego nie dostaję potwierdzenia o wpłacie rat, tylko przywieź, podaj,albo mi przelej.

Viola

Dzień dobry może ktoś ma numer telefonu do kogokolwiek z tej firmy? Potrzebuję numer konta do wpłat,numery telefonów niedostępne wyskakuje też Eden finanse

Czy w Daiglob Sp z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

GI

80% czynności ale jakich ? Bo to poważne oskarżenie wiec chciałabym wiedzieć konkrety. Szukają jak narazie do Lublina ale może będą coś szukać w kolejnych miesiącach na Bydgoszcz na CNC ?

Karol

Trudno odnieść się do tak nierealnych zarzutów. Ja natomiast mam dobrą opinię o firmie i myślę czy to nie konkurencja tak wypisuje?

Iza
@Karol

Jestem ich była pracownica, nie konkurencja..

@Karol

(usunięte przez administratora) Z 8 godzin zmienili na umowie na czas nienormowany. Czyli jeśli pracowałeś po 12 a i 14 godzin dziennie miałeś płacone jak za zwykłe 8 godzin a na umowie miałeś 3/4 etatu. Autem robiło się tle km, że po 3 latach te auta nadawały się na złom. Co z tego, że to były Astry i Insygnie a czasem hyundai i30 Hatchback. Niektóre miały po 400 tys km w 3 roku.(usunięte przez administratora)

Iga
@Sikorski

A wcześniej jak robiło się oficjalnie osiem godzin, ale zostawało się po godzinach to wypłacali nadgodziny? Skoro to zabrali, to ile w takim razie wychodzi teraz na rękę? Przynajmniej z tych aut służbowych można było prywatnie korzystać?

@Iga

Można było korzystać prywatnie. Nie mieli kart flotowych więc można było zbierać punkty. Niestety za nadgodziny nikt nie płacił. Takie pojęcie nie istniało. Ja w latach 2011 a 2015 miałem 3 tyś zł na rękę plus opłacali mi mieszkanie służbowe.

Ina
@Sikorski

I był jakiś limit, ile płacą za to mieszkanie? Trzeba było samodzielnie szukać, czy firma się tym zajmowała? Wracając jeszcze do użytku prywatnego, był jakiś limit kilometrów albo inne ograniczenia?

@Ina

Sam szukałem mieszkania. Z mediami udało mi się znaleźć za 1300 zł a standard na bardzo wysokim poziomie 50m kwadratowych. A budek miał dopiero 3 lata. Co do auta to tylko jak wyjechałeś bak to musiałeś tankować za swoje. Ale wystarczyło zatankować pod korek w piątek a w poniedziałek tankowałeś ponownie za firmowe. Limitów nie było jeśli chodzi o km. Tylko w regionie w którym ja pracowałem średnio robiłem 100 tys km rocznie.

Czy Daiglob Sp z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Odpowiedź

Zapomnij, nie ma tu czegoś takiego

Sikorski

Pracowałem od 2011 do 2014 roku. Fakt po 2 latach przejście na 3/4 etatu. Plusem było to, że miałem opłacane mieszkanie które sam sobie znalazłem. Nie wiem jak teraz ale były auta służbowe głownie ople Astry, ci dłużej stażem mieli Insignie. Ja miałem dwa województwa gdzie jeździłem po klientach. Rekordowy przebieg to 120 tyś km w rok. Do sedna pisząc to wykorzystywanie na maksa. Ludzi nie szanują. Fakt zrobili raz imprezę integracyjną w Bydgoszczy. Oczywiście wszystko na pokaz. Szefostwo i udziałowcy nie szczędzili sobie na luksusy i domy z olbrzymimi działkami. Urlopu zero przez tyle lat. Robili przekręty bo bo zamiast robić przelewy do ZUS kazali pracownikom jeździć do Narodowego Banku Polskiego i wpłacać gotówkę. Pracownicy banku wielokrotnie ostrzegali, że kolejnym razem nie będą przyjmować gotówki bo firma ma obowiązek dokonywać przelewu z konta firmowego. Po rozstaniu się z firmą ucięli mi kasę za niewykorzystany urlop, tłumacząc się, że muszą zapłacić od tej kwoty większy podatek bo przekroczyłem jakiś tam próg podatkowy od tej kwoty (104 dni urlopowe zaległe). Niestety Panu J. wystaje słoma z butów. Niezły cwaniak wpisując wszystko na swoją żonę która zapewne nie wie gdzie przez tyle lat znajduje się siedziba firmy. W latach w których ja pracowałem udziały mieli dwóch kolegów z podwórka z rodzinami na najwyższe szczeble rodzeństwo Pana J. Także decyzja należy do was. Jeśli chcecie być ścierkami do zamiatania podłogi i być na granicy prawa do macie drogę otwartą. @Pracodawca

Sikorski

Mieliśmy przez 5 miesięcy Multisporty. Ale jakie zażenowanie miałem jak pojechałem na siłownie i karta jest zablokowana. Bez ostrzeżenia zaprzestali opłat. To był rok 2013

Jaka jest kultura pracy w Daiglob Sp z o.o.?

Zoe

Tragedia, nie ma tam czegoś takiego o innych rzeczach nie wspomnę.

Olga
@Zoe

Może jednak wspomnij, bo to ciekawe. Kultura pracy na pewno jest, może źle zrozumiałaś pytanie? ;p Chyba nie pomyślałaś w kontekście kultury osobistej? ;)

E
@Olga

Szefostwo i cały zarząd to definicja buractwa i niezorganizowania. Cała firma stylizowana jest na korpo, a tak naprawdę to typowy, polaczkowaty januszex. Współpracownice z innych oddziałów próbują wejść na głowę i zrzucić na ciebie robotę, której wcale nie powinnaś wykonywać, w takiej sytuacji albo się postawisz i masz w (usunięte przez administratora) ich "uprzejmości", albo potulnie robisz to co ci każą. Komunikacja z szefostwem na tragicznym poziomie. Przez rok pracy ani razu nie porozmawiałam z przełożoną inaczej niż przez telefon. Szkoda im nawet czasu na zapoznanie się na Teamsie czy zoomie. Rubaszne żarty a'la podpita ciocia ze wsi na weselu są na porządku dziennym. O normalnej u umowie można zapomnieć, nawet na zleceniówce kombinują jak koń pod górę. Mimo, że płacą za ciebie tyle co kot napłakał i tak naprawdę nie masz prawie żadnych praw pracowniczych, to o sensownej (czy jakiejkolwiek) podwyżce zapomnij, a nawet o wyrównaniu inflacyjnym. Tłumaczenie jedno - teren nie idzie w górę. A czemu nie idzie? Bo szefostwo celowo blokuje jego rozwój (mówię tu o oddziale w Łodzi). Z racji (usunięte przez administratora) wartej umowy, podczas odejścia najlepiej jest po prostu wziąć kasę i się pożegnać, inaczej istnieje spore ryzyko tego, że nie wypłacą ci ostatniej pensji w całości. Co do agentów - niektórym się poprzewracało w główkach i próbują robić z siebie panów kierowników i wykłócać się o każdą stówę podwyżki którą potencjalnie miałabyś dostać (bo przecież nie należy ci się z powodu jakichś wyimaginowanych problemów). Ciekawy jest cały proces szkolenia - zapraszają cię do biura do Częstochowy, które jest całkiem ładne i nowoczesne, a jak przychodzi co do czego to na swoim rejonie pracujesz w brudnym, zagrzybialym pomieszczeniu w kamienicy (bo biurem tego nie da się nazywać), za które na dodatek firma płaci krocie, zamiast wynająć coś tańszego i mniejszego - ale na podwyżki kasy nie ma :) "Toaleta" jak na melinie, żeby się do niej dostać musisz przejść przez usyfiony składzik pełen niepotrzebnych rupieci. Brak nawet ciepłej wody i ogrzewania lokalu. Szefostwo ma tak w (usunięte przez administratora) pracowników że nawet nie wysyła głupiego maila z życzeniami na święta. Oni nawet nie kryją się z tym, że jestes dla nich zwykłym robolem. Możnaby tak ciągnąć dalej, ale to bez sensu. Omijać ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem, szkoda nerwów i czasu.

Olga
@E

Serio takie warunki w Częstochowie są? Jeśli tak tam jest to serio współczuję, ale skąd wiesz ile dokładnie za wynajem tego płacą, skoro piszesz, że krocie?

E
@Olga

Takie warunki są w Łodzi, w Częstochowie jest ładne biuro, i właśnie dlatego tam są wysyłani ludzie na szkolenia. Wiem ile płacą za wynajem łódzkiego biura, gdyż pracowałam tam i odbierałam wszystkie faktury za lokal od jego właściciela

Xd

Nie ma w tej firmie pojęcia kultura. Tam pracują prosci ludzie, samo Szefostwo nie ma na za grosz kultury pomijając brak rozumu. W tej firmie lubują sie niby bogactwie, a tak naprawde słoma z butów, a treści @ bez poprwnej polszczyzny to jest normalnie aż nie do wiary, aby sam Szef nie potrafił podstawowych zasad poprawnej polszczyzny- żenada.

Miki
@Zoe

Niestety firma nie przestrzega prawa pracy, inna pęsja na papierze inna pod stołem, zmuszanie do pracy w nadgodzinach. Brak możliwości wykorzystania urlopu Całą grupa PARKMAR nie polecam. Na szczęście szybko się wymiksowałem.

Uciekłem
@Miki

Dobrze zrobiłeś, ja też od razu się zorientowałem, że praca u tego całego Szefa to jakiś wyzysk. Na pytanie o urlop, padają wymijające odpowiedzi, mimo że jest on obowiązkowy dla pracownika. Kiedy dostałem umowę o pracę na najniższą krajową, mimo ustaleń finansowych podstawy zupełnie innej wiedziałem, że nic dobrego w tej firmie mnie nie spotka. Poczytałem sobie opinie i już wiedziałem, że trzeba uciekać. Wszystko z tych opini ma dokładnie miejsce w tej firmie. Bądźcie ostrożni i uważajcie na tego pracodawce- cała grupa kapitalowa Parkmar nie polecam.

Agnieszka

Czemu nie ma tu opinii o pracy w centrali w Bydgoszczy? Widziałam wpisy o Łodzi, o Częstochowie, ale profil należy do centrali przecież... I czy będzie nabór na windykatora-przedstawiciela do B. bo jedyne co znalazłam, to ogłoszenie sprzed x lat do oddziału w Olsztynie.

Dłużnik

Jak rozumiem to chodzi o osobę ze świętokrzyskie a obecnie podkarpackie? Czy jak będzie mnie ścigać czemu nie wpłacam to mogę zapytać, a czy ty spłacasz swoje zobowiązania w terminie? a czy ty odbierasz telefony jak dzwoni windykacja? a czy ty odpisujesz na sms? Jak to możliwe aby samemu nie spłacać a ścigać innych?

leon
@Dłużnik

To chyba (usunięte przez administratora), sciąga długi a swoich nie płaci ? Wstyd

WIERZYCIEL

A jak tam osoba ze świętokrzyskiego? Czy spłaca swoje zobowiązania w innych firmach? Ściga się babki emerytki a samemu się nie spłaca. Szanowny dłużniku czekamy na wpłaty.

Iza

(usunięte przez administratora) inaczej się nie da tego nazwać. Pracowałam dwa miesiące w firmie, gdzie wynagrodzenie zostało mi nie wypłacone. Podpisują inna umowę niż jest realnie. Wiec nie ma co się dziwić ze wynagrodzenia sa niepełne lub ich brak. Jeden wielki bałagan w papierach, przez dwa tygodnie naprawiałam same błędy które nienależący do moich obowiązków i kazali podpisywać to moim nazwiskiem. Przełożona? Jeśli szukasz kogoś kto moze Cie spowyzywać to swietnie trafiłeś, bardzo ostry język w stosunku do pracowników. Nastawia pracowników z biura przeciwko sobie. Jednym słowem tragedia i nikomu nie polecam tej placówki.

Dagmara

To prawda ze nie wypłacają wszystkich wynagrodzeń?

@zwolnienia a dużo osób tak zwolnili?

Zwolnienia

Firma zwalnia. Nie wypłaca całkowitych wynagrodzeń. Było umówione np 2100 po wypowiedzeniu dostaniesz 1690 zl. Dlatego, że reszta była płacona pod stołem ;/ każdy w tej firmie jest zatrudniony na część etatu zazwyczaj 3/4 na kwotę 2250 zł brutto. Osoby zarządzająca firma zachowują się jakby skończyli zawodówkę wieczorowo. W tej firmie jest problem z urlopem. Nie możesz wziąć, ponieważ biuro jest zamknięte. To chyba normalne skoro w biurze pracuje jedna osoba

Żal...

Witam, nie polecam nikomu tej firmy... Na rozmowie kwalifikacyjnej zachwalaja jak to będzie cudownie. Kierownik stwierdził że widać chęci do pracy i zaprasza mnie na szkolenie. Człowiek jedzie ponad 200 km na szkolenie traci 5 dni a na końcu dowiaduje się że widać po zdjęciach że ma się fajne auta to po co mi praca i nie są przekonani że będę chciał pracować

@Żal...

Naprawdę rozumiem to, że musisz być rozżalony z powodu tej całej sytuacji, ale mogłeś źle zrozumieć Kierownika w Daiglob. Może po tym pięciodniowym szkoleniu uznano, że jednak nie do końca pasujesz do ich zespołu. A o jakie stanowisko się właściwie ubiegałeś? Możesz to zdradzić?

Nie
@Żal...

Moze, źle zrozumialas. W tej firmi trafiała się osoby, które źle zrozumiały podobno, że okres szkoleniowy jest płatny. A miały mówione, że za wszystko bedsi zapłacone

Zostaw merytoryczną opinię o Daiglob Sp z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Daiglob Sp z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Daiglob Sp z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Daiglob Sp z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Daiglob Sp z o.o.?

Kandydaci do pracy w Daiglob Sp z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Daiglob Sp z o.o.