Mefa-Polska Sp. z o.o.

Opinie o Mefa-Polska Sp. z o.o.

Dorota Nowy wpis

dzień dobry, na stronie firmowej widać ogłoszenie dla przedstawicieli handlowych w aglomeracjach miejskich. Na wynagrodzenie jak widać w opisie składa się podstawa oraz premia zależna od rezultatów. Możecie przybliżyć tegoroczne wyniki? Warto aplikować?

Zainteresowana Nowy wpis

Mefa po raz kolejny szuka Specjalisty ds. Logistyki. Ostatnia rekrutacja była w październiku 2023. Czy nowa osoba się nie sprawdziła czy coś jest nie tak z firmą? Jaka atmosfera? Jakie zarobki na tym stanowisku?

Mała Nowy wpis

Dzień dobry. Nie widzę aktualnych opinii, a zauważyłam, że specjalista ds. logistyki jest teraz potrzebny. Czy macie odniesienie do pracy na tym stanowisku? piszą o stałym wynagrodzeniu oraz premii zależnej od rezultatów, jakie można mieć obecne na myśli? Są opracowywane plany roczne?

DT Nowy wpis

Przyznac nalezy szczerze, ze praca w zamocowaniach do najlatwiejszych nie nalezy, ale takich miejsc jak Mefa pozostalo niewiele. Oczywiscie firma jak firma, ma swoje ograniczenia, ale jesli pracujesz na 100% to masz duza satysfakcje i jestes doceniany. Przede wszystkim firma traktuje pracownikow po partnersku i jesli jestes fair to na pewno sie dogadasz ze wszystkimi. Widac kolegow nizej boli ze juz nie pracuja ale to raczej nie bez przyczyny. To firma handlowa wiec logiczne jest to ze handlowiec rozliczany jest z obrotu.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Mefa-Polska Sp. z o.o..

JA

Nie rozumiem Twojego zdziwienia , przecież to o czym piszesz zostało dokładnie wypunktowane we wcześniejszych opiniach Było czytać ze zrozumieniem i nie pchać się w ten kanał , teraz cierp

pan przecinek
@JA

Najpierw pytasz, później sam sobie odpowiadasz. To jakieś rozdwojenie jaźni? Chyba tak, biorąc pod uwagę pierwszą wypowiedź i stwierdzenia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. W firmie w ostatnim czasie nie pojawił się nikt nowy, a już na pewno nie ma takiego stanowiska jak Dyrektor Handlowy. Wyników też nie otrzymujemy w Excelu. Samochody i telefony mamy nowe, więc chyba pracowałeś dawno, dawno temu. Ale jak widać nadal boli, że zostałeś pożegnany...

@pan przecinek

Ale co chodzi ? :) jak widać Wasz styl ciągłego knucia zamiast zarządzania nie uległ zmianie :) : ) : )

Anonymus

Kolego, na przedwczoraj szukaj innej pracy i życzę abyś czym prędzej zmykał z tej firmy. Każdy dzień w tej pseudo firmie jest dniem straconym....

Witam Zastanawiam się nad aplikacją do działu sprzedaży ale czytając komentarze mam mieszane uczucia Proszę o odpowiedź czy są organizowane szkolenia sprzedażowe , produktowe. Ciekaw jestem także jakie firma zapewnia dodatki do wynagrodzenia ( ubezpieczenie emerytalne, karty Benefit ) , jak jest rozliczany samochód Proszę o odpowiedź zarówno HR firmy jak tez Was drodzy forumowicze

Nieco zniesmaczony
@Marek

Jestem zdziwiony że takie firmy jak MEFA Polska mogą jeszcze istnieć. Panuje tutaj prawdziwy bałagan. (usunięte przez administratora) Jako przedstawiciele mamy co prawda samochody służbowe ale z niskim limitem kilometrowym nie możemy z nich korzystać prywatnie(usunięte przez administratora) za to musimy je sami myć i jesteśmy z tego rozliczani. Nie ma komputerów służbowych trzeba korzystać z prywatnego, (usunięte przez administratora) Porażka. Przyjmując się do pracy nie byłem szkolony tylko zostały mi przekazane niezbędne informacje i pochodziłem po magazynie, gdzie nikt na mnie nie zwracał uwagi. (usunięte przez administratora) Zdecydowanie odradzam

Jakie są warunki zatrudnienia w Mefa-Polska Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Warunki są takie że: Mefa udaje że płaci , a wszyscy udają że pracują :)

JA

Powtarzam ! Wszędzie tylko nie tam !!! Lidl na kasie albo Biedrona lepsza. Pieniądze podobne ale socjal lepszy :) i możliwość awansu :) może auta nie ma ale martwisz się czy dojedziesz

@JA

To ja też dorzucę swoje trzy grosze. Również mam to szczęście, że nie pracuję już w Mefie. Teraz spokojnie mogę oszukiwać kolejnego pracodawcę (na razie nieświadomego he he), że moja dzienna praca zajmuje 8 godzin i że wychodzę do pracy o czasie. Całe szczęście mogę o 9:00 odwozić dzieci do przedszkola albo pozałatwiać swoje sprawy, robić zakupy o 14:00, a 15:00 obiadek w domku. Oby jak najdłużej się to udawało. 25-godzinny tydzień pracy w zupełności wystarczy. A wyniki jak mają być to będą, czy to zależy ode mnie? Klient jak będzie chciał kupić to i tak kupi. Jeszcze te wyjazdy 100 km od domu! Po co to komu? Nie daj Boże później się wróci na chatę.

po rozmowie

Cześć wg Twojej wypowiedzi wynika że samochody mają GPS ? O tym pracodawca nie poinformował mnie o tym na rozmowie, a wg prawa powinien Też sobie odpuszczę bo nie wygląda to dobrze :(

@po rozmowie

W samochodzie nie ma GPS(usunięte przez administratora). Posługujesz się przez nich założonym kontem do którego nie znasz hasła i nie możesz go zmienić. Nikt Cie o tym nie poinformuje, a jak się zapytasz o co chodzi to tylko o Twój komfort i dbanie o narzędzia firmowe.

Kontaktowali się ze mną w sprawie pracy w Warszawie. Ale ten Pan co rozmawiał ze mną był jakiś mało rozgarnięty. W rozmowie telefonicznej żadnych szczegółów tylko frazesy jakby z farmacji. Chyba odpuszczę

@Marcin

Szanowny Panie Marcinie, Rozmowa telefoniczna to pierwszy etap procesu rekrutacyjnego w naszej Firmie. Decydujemy się na taki krok, by dać szansę krótkiego przedstawienia się większej liczbie kandydatów niż byłoby to możliwe podczas fizycznych spotkań. Trudno wymagać, by w takiej rozmowie pojawiły się szczegóły i konkrety - to raczej badanie wzajemnych oczekiwań, by dokonać wstępnej oceny kandydatów. Na tej podstawie osoby rekrutujące podejmują decyzję o zaproszeniu na właściwe spotkanie do siedziby naszej Firmy lub, w przypadku poszukiwania Doradców Technicznych pracujących poza Warszawą, w regionie wykonywania pracy. Serdecznie pozdrawiamy, MEFA Polska

Zainteresowany kandydat

Chciałbym zapytać jakie narzędzia pracy dostają handlowcy, czy otrzymują komputer? Podobno mają nowe samochody czy to prawda - widziałem przed budową SUPERB-a ale to pewnie kierownik. Odpowiedzcie proszę

@Zainteresowany kandydat

Niestety komputera nie dostaniesz . Taki standard ,,zachodniej'' firmy . Masz pracować na swoim prywatnym, najlepiej nocą Samochód to wysłużony Hyundai bez możliwości korzystania prywatnie, ale za to z obowiązkiem prywatnego mycia go , taki kolejny ,,zachodni'' standard Mefy

@Zainteresowany kandydat

Szanowny Zainteresowany Kandydacie Niestety komputera nie zobaczysz chyba że masz swój, nie wiem jak to jest z RODO ale firma się niczym nie przejmuje Samochód to stary Hyundai a Superb to pewnie Prezesa czy może Octawia z działu technicznego Dziwna firma jestem szczęśliwy ze mogłem odejść

JA

Śmiech na sali :) ale to już mefowy standard Narzędzia - mocno odbiegające od standardów rynkowych , ale może ktoś lubi wysłużone Hunda.... i gubiące zasięg telefony Pamiętam był na południu człowiek dla którego nie było na zimowe opony i nowy akumulator, chłop jeździł z kablami w bagażniku A jak mu się samochód popsuł to mu kazali wracać z serwisu na własną rękę bo nie było na auto zastępcze.... Śmiech na sali :) Kandydacie - wszędzie tylko nie tam!

Witam. Jakie narzędzia pracy otrzymuje się na stanowisku doradcy handlowego? Tzn jaki samochód, na jakà podstawę można liczyć? Pozdr

@Kandydat

Szanowny Panie Kandydacie, Flota pojazdów użytkowanych przez Doradców Technicznych w naszej Firmie jest zróżnicowana. Jeżeli chce Pan poznać więcej szczegółów dotyczących warunków zatrudnienia zapraszamy do aplikowania na adres: rekrutacja@mefa-polska.com.pl. Łączymy pozdrowienia!

Jak wygląda ścieżka awansu w Mefa-Polska Sp. z o.o.?

Realny

Nie ma możliwości awansu oczywiście w rozmowach z kierownictwem jesteś wszystkim ale to fikcja

MEFA Polska

Ścieżka awansu zależy oczywiście od zajmowanego przez pracownika stanowiska oraz aktualnych potrzeb organizacji. W przypadku zapotrzebowania na konkretnego kandydata, w pierwszym etapie rekrutacji, pod rozwagę zawsze podejmowane są kandydatury pracowników aktualnie zatrudnionych na innych stanowiskach. W historii MEFA Polska wielokrotnie dochodziło do wewnętrznych awansów lub roszad.

Damian

Natknąłem się na kilka sprzecznych opinii w wątku. Niektórzy polecają pracę w Mefa-Polska, a jeszcze inni ją odradzają. Jak wygląda proces rekrutacyjny i co można by powiedzieć o zarobkach na start?

Konkurent

@realny, w realu to w ostatnich latach rzadko jesteś. Migasz się w robocie, mamisz obietnicami, od dawna często jesteś niekomunikatywny..... Podziwiać cierpliwość MEFA. Ten portal pracodawcy też śledzą. Przeproś za obraźliwe słowa, honor warto mieć, a do emerytury daleko. Wrocław niby duży, ale ludzie się znają.

realny

Miałem wątpliwą przyjemność pracować w tej firemce. W skrócie : - fatalne narzędzia pracy , - pozorne oszczędności na podstawowych rzeczach, - podstawa na poziomie znanych sklepów spożywczych, - beznadziejny back office - brak jakiegokolwiek dialogu, Produkt dobry ale bardzo źle opakowany. Szczerze nie polecam !!!

@realny

Szanowny Panie "realny", Czytając Pana opinię na temat naszej Firmy, postanowiliśmy odnieść się do niezgodnego z prawdą opisu. Jakość narzędzi pracy w MEFA jest na poziomie standardów przyjętych w branży. Pracując w sprzedaży wynagrodzenie oparte jest również na prowizji od wielkości sprzedaży - warunki te są precyzyjnie określone w stałej umowie o pracę i przy realizowaniu określonego poziomu sprzedaży pozwalają osiągać zarobki zdecydowanie przewyższające średnią branżową. Jak widać, w Pana przypadku było inaczej, skoro po 2 latach pracy, pomimo dużego wsparcia wielu osób z Zespołu MEFA, nie potrafił Pan wejść na poziom choćby 50% sprzedaży realizowanej przez naszą Firmę na porównywalnych obszarach. W związku z tym faktem, wynagrodzenie prowizyjne było adekwatne do słabych rezultatów sprzedażowych. Ponadto, narzędzia pracy oraz warunki finansowe są zawsze przedstawiane w trakcie rozmów kwalifikacyjnych. Aplikant samodzielnie może zdecydować, czy warunki pracy spełniają jego oczekiwania. Trudno odnieść się do zarzutu pozornych oszczędności - w trakcie wykonywania obowiązków służbowych Firma zwraca wszelkie koszty związane ze służbową działalnością swoich pracowników. W przypadku braku jakiegokolwiek dialogu - oprócz nie realizowania wyników sprzedażowych, ale również lekceważenia obowiązków służbowych przez długie miesiące oraz nie reagowania na telefony i maile kolegów z Zespołu jako pracodawca kilkukrotnie podejmowaliśmy próby dialogu. Niestety z Pańskiej strony nie było woli uczciwej współpracy. Back office beznadziejny? Żeby ocenić, trzeba korzystać. Niestety, jak wspomnieliśmy wcześniej, zazwyczaj nie odpowiadał Pan na podejmowane próby kontaktu, a z własnej woli kontaktował się z Zespołem sporadycznie. Życzymy pomyślności na dalszej drodze zawodowej i prywatnej. Z poważaniem, Zarząd MEFA Polska

kołek

a kiedy niby mieli ci odpisac? przeciez to ich robota zeby odniesc sie do zarzutow, jak rzucasz w nich gownem. wieczorami pewnie maja ciekawsze rzeczy do roboty niz odpowiadanie jakims frustratom. Ale jezeli zwrociles uwage ze odpisali w godzinach pracy to chyba cos w tym jest ze olewales swoja robote ja w mefie pracowalem jakis czas temu. dzisiaj prowadze wlasna firme i widze duzo rzeczy zupelnie inaczej niz wtedy kiedy bylem w mefie. prawda pewnie lezy posrodku, ale wiele osob ma duze oczekiwania a czesto nie idzie to w parze z uczciwoscia i zaangazowaniem w peacy

Pogromca nierobów

Czasem żal zupę ściska najbardziej po utracie czegoś czego się nie chciało stracić i niestety kończy się tak że jak tu... Pan realny nie może się z tym pogodzić i w związku z tym próbuje się oczyścić poczuc lepiej wylewajac (usunięte przez administratora) na pracodawcę... jak dla mnie jestes desperatem... i co czujesz się teraz lepiej? Brak godności i honoru. Ciekawe co by było jakby pracodawcy udzielali referencji takim pracownikom w taki sposób - chciałbyś? Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Jaka umowa obowiązuje w Mefa-Polska Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

MEFA Polska

W MEFA Polska podczas okresu próbnego obowiązuje umowa o pracę.

Leszek

Dobra firma trzyma wysokie standardy ,więc nie jest łatwo dostać się tu do pracy, polecam!

MEFA Polska

W związku z faktem, że powyższa opinia jest mało merytoryczna nie możemy się do niej odnieść. Jeżeli chodzi o opinię o nas u Klientów, zapraszamy do jej weryfikacji bezpośrednio u źródła. Z poważaniem Zarząd MEFA Polska

opiniotwórca

Wiem ale nie powiem... a może to kolega był mega rozczarowaniem dla firmy skoro już nie pracuje?

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Mefa-Polska Sp. z o.o.?

MEFA Polska

MEFA Polska nie ma stałego zestawu narzędzi pracy dla wszystkich pracowników. Pracownik MEFA Polska otrzymuje narzędzia pracy, które są niezbędne do wykonywania obowiązków służbowych na danym stanowisku. Narzędzia są uzależnione od charakteru świadczonej pracy. Z poważaniem Zarząd MEFA Polska

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko doradcy. Zaprosili na rozmowę do centrali, mimo że region wykonywania pracy 300km dalej... Obiecali kontakt w połowie czerwca. Mamy połowę lipca i nic... Nie chodzi o to, że mam żal bo przedstawione warunki były dużo gorsze niż w obecnej pracy (ciekawe czy Niemiec pracowałby za takie pieniądze), niemniej szanująca firma powinna chociaż uszanować fakt, ze ktoś pofatygował się kawał drogi i wykonać ten jeden telefon. Jeśli w taki sposób budują swoją pozycję na rynku to nie dziwię się, że wyniki słabe.

@Kandydat

Szanowny Panie Kandydacie Obiecując na rozmowie kwalifikacyjnej udzielenie informacji zwrotnej, co do przebiegu/wyniku rekrutacji, zawsze staramy się wywiązywać z tego obowiązku. Proszę mieć na uwadze, że procesy rekrutacyjne trwają czasami dłużej niż zakładamy. Na początku września zakończyliśmy jeden z nich (zapewne to w nim brał Pan udział), o czym na pewno został Pan telefonicznie poinformowany. Zazwyczaj proces rekrutacji na stanowisko doradcy technicznego, wykonującego pracę w dużej odległości od siedziby naszej firmy przeprowadzamy w rejonie Polski, w którym praca ma być świadczona. Staramy się tym samym uszanować czas kandydatów, nie narażać ich na bezpośrednie koszty czy też problemy komunikacyjne. Tylko w sporadycznych przypadkach rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na stanowisko doradcy technicznego przeprowadzamy w siedzibie firmy. Dziękujemy za udział w rekrutacji oraz za podzielenie się opinią o naszej firmie. Z poważaniem Zarząd MEFA Polska

Zostaw merytoryczną opinię o Mefa-Polska Sp. z o.o. - Stara Iwiczna

• Jak się pracuje w Mefa-Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mefa-Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mefa-Polska Sp. z o.o.?

Mefa-Polska Sp. z o.o.