Opinie o Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. w Ostrzeszów

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja cegieł i dachówek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. w Ostrzeszów

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Mechanik w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Wiktoria Nowy wpis

W ogłoszeniu w necie napisali że pensja to 3800 zł miesięcznie. A wiecie czy to brutto czy netto? Bo tam nie ma tym info. Mam na myśli ogłoszenie na posadą PAKOWACZ WYROBÓW GOTOWYCH.

Nowy wpis

@Wiktoria

Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub osobiście, odpowiemy na wszystkie pytania szczegółowo.

Co jaki czas w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Ymp Nowy wpis

Jak ustawe o najniższej wprowadzają

Darek

Witam super współpraca bardzo szybki czas realizacji i miła obsługa Darek

Zły

Dlaczego jest zła atmosfera w zaklafzie

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Tyliński Leszno PHB

Rewelacyjne Ceramiczne dodatki do dachów

Ona Budy

Pracuje tu 8 lat i niestety szukam czegoś innego, bo zaczyna się tworzenie firmy produkcyjnej o niskich kosztach ale ogromnych wymaganiach przychodowych. Obowiązków przybywa i wymagań jakościowych ale na słowo podwyżka robi się w biurze taki duży gul na szyi.

On
@Ona Budy

A dlaczego przez te 2 lata, zwolniło się tyle doświadczonych ludzi? Odpowiedź jest tylko jedna, bo jest w tej firmie wywierana na pracowników presja psychiczna

@On

Tak jak pisaliśmy wcześniej w tym miejscu, odejścia pracowników są naturalnym zjawiskiem występującym w każdej firmie. Przez ostatnie 2 lata zwiększyło się zatrudnienie w spółce o ponad 20%, jest dużo nowych osób. Rynek pracy w okolicy jest zróżnicowany, większość firm intensywnie poszukuje kandydatów, każdy może wybrać ofertę, która spełni jego oczekiwania, zachęcamy jednak do rozmowy.

Ktis
@Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.

Wy nadal wierzycie że to nie wasza wina że ludzie odchodzą ? 20% się zwiększyło nowych pracowników którzy po chwili się zwalniaja. Przyjmijmy że na 100 pracowników jakich byli połowa się zwolnila. Druga zaś została bo nie ma innego wyjscia i musi utrzymać rodzinę. Teraz te 20% nowych i tak odchodzi bo jesteście istnieje ujowi

Ciekawski
@Ktis

Naturalne jest to że żaden pracodawca nigdy się nie przyzna do winy, zawsze wina jest po stronie pracownika. Nie jest naturalne to, że w krótkim okresie czasu zwalnia się wielu pracowników. Oznacza to że pracownik ma dosyć i że w firmie źle się dzieje...

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. na stanowisko Pracownik Produkcji?

Z wybranymi kandydatami spotykamy się osobiście. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat odpowiada na pytania ściśle związane z kompetencjami jakie niezbędne są do wykonywania pracy na danym stanowisku. Opowiada szerzej o swoich kwalifikacjach, doświadczeniu oraz motywacji. Zawsze przewidziany jest również czas na pytania od samego kandydata. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest wybranie najlepszego, najlepiej dopasowanego do firmy pracownika.

Biedny

Mój tata też odchodzi po wielu latach, porażka!!! Szanujcie ludzi....

Ankieta
@Biedny

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby ludzie w tej firmie dostali ankiety z zapytaniem kto szuka pracy i chce odejść a kto zostaje w tej firmie na wiele lat. Nadal są osoby które narzekają bo im źle w tym zakładzie.

@Biedny

Tak jak pisaliśmy wcześniej w tym miejscu, odejścia pracowników są naturalnym zjawiskiem występującym w każdej firmie. Żeby dobrze ocenić sytuację należałoby poznać powód rozstania wysłuchując obie strony.

Twoja stara
@Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.

Hahahahha odejścia z pracy są naturalne. Gdy ktoś chce zmienić zawód lub dostaje większą kasę. Od was ludzie odchodzą za brak szacunku do ludzi wykorzystywanie i tak dalej. Jesteście w wielkim błędzie co do opini na wasz temat myślicie ze jesteście super firma a jesteście największym syfem na terenie ostrzeszowa. Już lepiej pracować u Ali przy kebabie

plepla

Makabryczne miejsce pracy! Z zewnątrz wygląda że porządna firma o wszystko powinna zadbać. Nic bardziej mylnego!!!! Pracodawca nęka ludzi nie zaszczepionych o noszenie szmatek podawanych z ręki trzymanych w zakurzonej szafce! Ludzie! A nieprzestrzeganie tego grozi karami finansowymi lub wypowiedzeniem umowy o pracę! STOP SEGREGACJI SANITARNEJ I DYSKRYMINACJI!! Powinna tam wpaść porządna kontrola BHP (nie żadne znajomki) i zrobić porządek bo to też jest na rażąco niskim poziomie!!!

@plepla

Pracodawca ma obowiązek dbać o zdrowie i życie pracownika oraz zabezpieczać przed ewentualną emisją wirusa Sars-Cov-2 , w związku z tym chroniąc osoby zdrowe wprowadza nakaz noszenia maseczek. Wątpliwości co do warunków BHP przekazane zostały Zarządowi.

ali
@Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.

(usunięte przez administratora) do kwadratu. wpisy usuwacie boicie sie (usunięte przez administratora) w tym zakladzie i tyle

Twoja stara
@Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.

Jak pracodawca jest tumanem i nadal wierzy w covid to gratuluję debetu umysłowego. W dodatku dawanie komuś maseczki brudnymi łapami z brudnych szaf to nie dbanie o czyjeś zdrowie a dopierdalanie człowieczego zdrowia właśnie. Firma (usunięte przez administratora) najgorsza w miescie. Z pracodawcą nie da się dogadać co do wypłat do reki a nie na konto. Nie da się również dogadać co do umowy o pracę gdy ktoś ma komornika. Zenada. Patrzą tylko zarobić hajs na cierpieniu ludzi. Ktoś powinien to zamknąć już dawno

Sprawidliwość musi być

Przestańcie usuwać wpisy niech ludzie dowiedzą się prawdy o FCB

@Sprawidliwość musi być

Administrator usuwa wpisy tylko jeżeli opinia: Zawiera dane osobowe lub prywatny numer telefonu Naruszenie dóbr osobistych Ujawnia tajemnicę handlową firmy Zawiera wulgaryzmy Zarzut popełnienia przestępstwa Opinia niemerytoryczna Opinia dotyczy innej firmy Jeżeli jakikolwiek wpis został usunięty, to wyłącznie z wyżej wymienionych powodów.

@Sprawidliwość musi być

Ostrzeszowianin

Taaak... Odszedł człowiek który chciał zarobić godne pieniądze za swoją pracę w świątki piątki... Remontówka soboty niedziele święta... Ile osób odeszło w od końca 2019 roku? Ludzi znających się na swojej robocie... (usunięte przez administratora)

To nadal trwa
@Ostrzeszowianin

Kiedy ten Prezes przejrzy na oczy? Jacek to w szoku jest, co młody wyprawia!

Zgadza sie
@To nadal trwa

Co niektórym brakuje pokory... Karma wraca.....

@To nadal trwa

Fabryka Ceramiki Budowlanej jest firma rodzinną, której założyciele są nadal współwłaścicielami i uczestniczą w życiu firmy. Są świadomi obranej strategii rozwoju, podejmowanych bieżących działań oraz efektów tych działań. Mają również wiedzę na temat wyników finansowych oraz bieżące informacje o rezultatach podejmowanych decyzji, co więcej wspierają Zarząd i pozostałych pracowników zarządzających spółką. Zatem nikt raczej jest w szoku nie jest.

Nie wierzę
@Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.

Firma rodzinna z pewnością. Wszyscy o wszystkim wiedzą. Strategia firmy=zacznijmy od podstawy, od ludzi

Paranoja zarządzaniem zakładu

Jeżeli chodzi o prace w FCB Chwalimierz. Z całą stanowczośćia stwierdzam brak kompetencji do prowadzenia zakładu i kwalifikacji zawodowej. Jednym słowem kota nie ma myszy grasuja. Proszę tylko zrobić nie spodziewaną kontrole a wszystko będzie jasne. Rotacja pracowników wynika z tego że nie odpowiednio wynagradza się za zajmowane stanowiska pracy i ich odpowiedzialność.

@Paranoja zarządzaniem zakładu

Dziękujemy za niepokojącą nas opinię. Jesteś w trakcie sprawdzania zgłoszonego problemu. Autora opinii zachęcamy do zgłoszenia konkretnych przypadków do działu kadr lub Zarządowi.

Zero zarządzania
@Paranoja zarządzaniem zakładu

Praca w chwalimierzu jest wielka porażką. Kierownictwo tak zwane spoufala się z wybranymi osobami którzy robią sobie co chcą i są pozytywnie wynagradzani.Co do działu produkcji zero zainteresowania osób z biura nieważne że maszyny się psują czy jakaś awaria ma być zrobione tyle i koniec .Jeśli nie będzie to winna pracowników bo się niby (usunięte przez administratora). Zmiana brygadzisty na osobę która nie zna się na maszynach ani na produkcji Ale za to jest tak zwanym donosicielem.Nie polecam nikomu pracy w tym zakładzie.

Zero zarządzania
@Zero zarządzania

Jesli praca w tym zakładzie jest taką porażką to co (usunięte przez administratora) jeszcze tam robisz??Wygląda na to, że taki pracownik jak ty nigdzie indziej się nie nadaje.Następnym razem popatrz najpierw na siebie, a pózniej oceniaj innych

Były brygadzista.
@Zero zarządzania

Nie rozumiem ludzi którzy twierdzą że praca w tym zakładzie to porażka a jednak dalej tam pracują. Zapraszamy do pracy w strefie tu możesz się wykazać i szybko awansować zostając prawą ręką jakiegoś kierownika i też będziesz za to wynagradzany. Nie ma co narzekać bo pracować trzeba wszędzie i nikt nie daje kolosów a tam macie pracę na jedną zmianę a warunki są jakie są . Kończąc nasówa się taka myśl że jak ktoś się (usunięte przez administratora) urodził to kanarkiem nie umrze . I zawsze znajdzie się jakiś geniusz co myśli że jest nie zastąpiony tylko jakoś nie ma odwagi powiedzieć tego otwarcie więc zostaw ten straszny zakład i wykarz się gdzie indziej życzę powodzenia.

Mają być w Ostrzeszowie płatne parkingi, pytam gdzie FCB zagwarantuje tym ludziom możliwość parkowania, nie ponosząc przez pracowników dodatkowych kosztów związanych z parkowaniem samochodów?????????????

Dziękujemy za poruszenie tak ważnego tematu jakim jest wprowadzenie płatnych parkingów w Ostrzeszowie. Jest to problem dla większości firm zlokalizowanych w obrębie centrum miasta, zarówno organizacyjny jak i finansowy. Jednak z uwagi na to, że termin wprowadzenia płatnych stref miał obowiązywać już od 1 lipca 2021 roku podjęliśmy wcześniej odpowiednie działania tak aby nasi pracownicy nie ponosili dodatkowych kosztów z tym związanych. Termin wprowadzenia stref płatnych został przełożony na 1 lutego 2022 roku, zainteresowani pracownicy zostali poinformowani, że nie będą ponosić dodatkowych opłat.

FCB Chwalimierz

Stwierdzam że powinna być w tym zakładzie przeprowadzona dokladna kontrola BHP. Chodzi w końcu o bezpieczeństwo osób które tam pracują. To tyle jeżeli chodzi o ten zakład pracy.

@FCB Chwalimierz

Dziękujemy za opinię, w najbliższym czasie taka kontrola zostanie przeprowadzona.

Fcb kaflarnia

Zażalenia i problemy najlepiej przesyłać do(usunięte przez administratora), która je przekaże dalej do (usunięte przez administratora) Na dzień dzisiejszy po rewolucji na" KAFLARNII" rewolucja firmy odbywa się w oddziale "BUDY",to i na "CHWALIMIERZ" przyjdzie czas. Pracownicy z KAFLARNII i BUD są zadowoleni z jakości i warunków pracy a także wynagrodzeń i bardzo dobrej współpracy z przełożonymi. Jeśli chodzi o bhp to tutaj nie ma żadnego problemu bo bechapowiec jest na miejscu na BUDACH. Wypadek może się wydażyć wszędzie, na drodze, w domu, to nie wiem w czym problem

@Fcb kaflarnia

Zażalenia i problemy prosimy przekazywać do działu kadr, następnie zostaną przekazane Zarządowi i odpowiednim osobom, które zgłoszonymi problemami się zajmą.

Oferty pracy i płacy

Jeżeli chodzi o ofertę placy którą oferują Jest to bujda. Płacą ustawową kwote brutto. A piszą bzdury o zarobkach. Proszę sprawdzić. Jedna wielka ściema. A jeżeli chodzi o BHP wolna amerykanka. Nikt nie przestrzega podstawowych zasad BHP. Kiedyś to skończy się tragicznie. To tyle jednym słowem feudalizm.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.?

Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do wykonywania swojej pracy, jeżeli są stanowiska gdzie brak jest jakichkolwiek narzędzi prosimy o zgłoszenie faktu bezpośrednio Zarządowi. Owszem w przeszłości zdarzały się takie sytuacje, że pracownik nie otrzymał niezbędnych narzędzi, jednak na ten moment zaopatrujemy wszystkich na bieżąco.

Pani

Miałam „zaszyty” tam pracować i wszystkie złe opinie są prawdziwe . Wykorzystują pracownika , płaca śmieszne pieniądze . Każdy nowy pracownik pracuje do pierwszej wypłaty .

Pan
@Pani

Ma pani rację, ja też miałem okazję pracować w FCB i to był dla mnie stracony czas, nie polecam nikomu tej firmy. Usuwanie prawdziwych opinii przez administratora świadczy tylko o tym że ta firma chce zataić prawdę której się boi. Gdyby faktycznie było tak jak FCB pisze w swoich odpowiedziach to ludzie by nie uciekali a jest odwrotnie. Jeszcze jedno kierownictwo nieodnotowuje żadnych skarg od pracowników odnośnie pracy i atmosfery bo ludzie się po prostu boją

@Pani

Dziękujemy za opinię. Absolutnie nie zgadzamy się z Panią; rozumiemy Pani rozczarowanie, w odpowiedzi dodamy, co z resztą zostało już poruszone podczas rozmowy, wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanej pracy. Jeżeli wynagrodzenie w Pani przekonaniu było "śmieszne" oznacza to, że przełożeni nie byli zadowoleni z efektów Pani pracy. Był to powód pracy "do pierwszej wypłaty". Spółka w grupie zatrudnia w sumie ponad 300 osób. Rzadkością jest rozwiązanie umowy po pierwszej wypłacie, ale się zdarza, każdy ma prawo spróbować i zrezygnować, rozumiemy to. Jest też dużo nowych pracowników, którzy zostają i polecają pracę znajomym.

@Pan

Panu również dziękujemy za opinię, jednak również się z nią nie zgadzamy. Administrator zgodnie z regulaminem archiwizuje opinie, które zawierają dane osobowe, naruszają dobra osobiste, ujawniają tajemnice handlowe firmy, zawierają wulgaryzmy, zarzucają popełnienie przestępstwa lub opinia dotyczy innej firmy. W innych przypadkach administrator nie ma prawa usuwać ani zarchiwizować opinii. Jeżeli Administrator zarchiwizował jakąkolwiek opinię, musiał mieć ku temu powód jak wyżej. Są pracownicy, którzy rezygnują „uciekają” i mają do tego prawo, Pracodawca również ma prawo rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem jeżeli nie jest zadowolony z efektów jego pracy. Działa to w obie strony. Tak jak pisaliśmy w tym miejscu wcześniej, rzadko ostatnio się to zdarza. Współpraca najlepiej się układa jeżeli obie strony są zadowolone. Nadal zachęcamy do zgłaszania swoich uwag i skarg kierownictwu, tak jak pisaliśmy w tym miejscu wcześniej Prezes jest otwarty na dialog z pracownikami. Zauważamy natomiast, że jest coraz większa otwartość ze strony pracowników i coraz częściej zgłaszają swoje uwagi Zarządowi lub przełożonym, za co bardzo dziękujemy, pozwala to na ciągły rozwój i doskonalenie organizacji oraz na poprawę warunków zatrudnienia i pracy.

.....

Ogólnie praca w FCB naprawdę nie jest zła.Najgorsi są ludzie, którzy kablują na siebie..co im to daje?? Nie mogę pojąć...

@.....

Z przykrością odpowiem, że ludzie w tej firmie kablują na siebie, bo to jest nagradzane. Im więcej ludzi donosi to Pan dyrektor wie więcej o firmie i ludziach pracujących na poszczególnych działach i tym co ludzie mówią między sobą na temat kierownictwa. Ja wiem że tak jest, bo pracuję w tej firmie kilka lat i sam na sobie doświadczyłem tej złej atmosfery.

Tomy

Kiepska firma,Nie mająca szacunku do pracownika.I nie uczciwa w stosunku do nowych pracowników.

Prawda
@Tomy

Zgadzam się z tą opinią, z roku na rok jest coraz gorzej w tej firmie, trzeba uważać na każdego, bo atmosfera jest fatalna i brak szacunku do pracowników. W poprzednim roku odeszło kilkanaście osób, a teraz szukają ludzi na każde stanowisko, bo są ogłoszenia pracy.

@Prawda

Nowe ogłoszenia o pracę są wynikiem rozwoju firmy, a odejścia pracowników są naturalnym zjawiskiem występującym w każdej firmie co związane jest też często z chęcią zmiany charakteru pracy. Jak do tej pory nie otrzymaliśmy informacji o złej atmosferze więc jeśli dotrą do nas konkretne uwagi to na bieżąco będziemy te problemy rozwiązywać. Jeśli pod pojęciem szacunku i uczciwości do nowych pracowników rozumiemy kwestie związane z przyuczeniem do zawodu oraz stabilnym zatrudnieniem to w tej kwestii nie mamy sobie nic do zarzucenia. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań w przygotowanie nowych pracowników, a chęć nauki oraz zaangażowanie do pracy jest kwestią podejścia samego kandydata na co niestety nie zawsze mamy wpływ. Rynek pracy w okolicy jest zróżnicowany, większość firm intensywnie poszukuje kandydatów, każdy może wybrać ofertę, która spełni jego oczekiwania.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. - Ostrzeszów

• Jak się pracuje w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o.