3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 167 372 5 1

Opinie o smartjobs personaldienstleistungen GmbH

@Marek

Szanowny Panie Marku, bardzo dziekujemy za Pana opinie i czas poswiecony na podzielenie sie z nami Pana zdaniem.Jest nam niezmiernie przykro czytac, ze jest Pan niezadowolony ze wspolpracy z nami. Tylko dzieki konstruktywnej krytyce i feedbackowi jestesmy w stanie zoptymalizowac nasze procesy i wplynac na ulepszenie dzialania firmy, dlatego Pana zdanie jest dla nas niezwykle cenne. Jesli zatem chcialby Pan podzielic sie z nami i szerzej opisac zaistniala sytuacje, uprzejmie prosimy o kontakt bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy Panu wszystkiego dobrego w dalszej karierze zawodowej.

Tak2Nie11
Michał z Kutna

To chyba jedna z najlepszych agencji w jakich do tej pory pracowałem Kulturalne podejście do pracownika , pieniądze zawsze na czas na koncie , panie w biurze bardzo kompetentne i miłe . Zawsze można kulturalnie porozmawiać a do tego oferują długoterminową pracę w jednym miejscu , nie skaczesz z tygodnia na tydzień w jednego na drugie miejsce tak jak to bywa w innych agencjach. Osobiście jestem miło zaskoczony . Warunki finansowe bardzo zadawalające no i praca w fajnej firmie . Jeżeli jesteś sumienny i zdolny to możesz bez obaw aplikować do tej agencji. GORĄCO POLECAM

Tak9Nie30
wodorek

może by koś tak był łaskaw napisać jakie to zarobki firma smartjop proponuje ,bo np. ;malarzom to 13.30.brutto na godzinę plus 15euro diety dziennej ,gdzie cena noclegu jak firma proponuje to 20-25e.za dobę ,plus własny samochód , to jest szczerze powiedziawszy żenada po odliczeniu tych wszystkich kosztów zostaje 700-800euro na czysto miesięcznie ,to jak na Niemcy to dziadostwo dla mnie żeby za takie pieniądze się szlajać po Niemcach.

Tak24Nie1
Remik
@wodorek

wodorek, w innych agencjach malarzą płacą 11euro plus dieta , obliczając masz w miesiącu 2160 euro plus 300 euro diety. W miesiącu 2460 euro brutto więc Twoje obliczenia trochę wzssane z palca. Wyższastawka godzinowa a więc otrzymujesz więcej za urlop itd. Pracuje na tych warunkach w tej firmie i nie mam z tym problemu , na czysto po odliczeniu podatku mam około 1700 euro . Musisz popracować nad matematyką Wprowadzasz ludzi w błąd

Tak5Nie9
Peepee

Co ty za głupoty wypisujesz , grupa podatkowa przyznawana jest przez urząd Finanyamt a nie przez pracodawcę !! Szkoda że tacy ludzie wypisują takie rzeczy , zapoznaj się trochę w tym kierunku i dopiero pisz coś na forach . Swoją niewiedzą wprowadzasz zamęt

Tak12Nie1
Niezadowolony
@Peepee

Glupoty to ty wypisujesz czlowieku jezeli od 16 lat mam grupe podatkowa 1 I w wszystkich firmach podawalem ze mam taka grupe to zostawalem na takiej podstawie rozliczany a zeby zmienic grupe podatkowa trzeba wystapic do Finanzamtu z dokumentem wypelnionym przez ciebie i twoim podpisem o zmiane klasy podatkowej.Firma ta robi to bez twojej wiedzy i zgody,nie wies nie pisz

Tak14Nie4
@Niezadowolony

Niezadowolony , wpisz sobie w wyszukiwarkę "jak zmienic grupy podatkowe w niemczech" i poczytaj w sieci. Grupę podatkową przyznaje tylko i wyłącznie urząd Finanzamt a pracodawca otrzymuje informacje od urzędu o Twojej grupie podatkowej i na tej zasadzie jesteś rozliczany . Najlepiej jak sobie porozmawiasz w biurze które rozlicza polaków w Niemczech . Nie wypowiadaj się skoro nie masz zielonego pojęcia .

Tak8Nie1
Niezadowolony
@Peepee

Nie wiesz oco chodzi z klasą podatkową w moim przypadku więc się nie wypowiadaj chyba że jesteś z Smartjobs to zmienia postać żeczy

Tak12Nie2

@Niezadowolony

hmmm, odniosłem się tylko do tego co napisałeś , musisz sobie przemyśleć co tz wogule wypisujesz. Nie jestem pracownikiem firmy smartjobs ale znam sie troche na klasach podatkowych i regułach . Polecam przeanalizować z doradcą podatkowym

Tak3Nie1
Niezadoaolony
@Peepee

Nie czytasz ze zrozumieniem i tu jest twój problem

Tak8Nie1

matematyk
@Remik

sam piszesz ze brutto więc 2460 brutto po odliczeniu daje 1700 netto ale nie odjąłeś jeszcze kosztów za nocleg, benzynę i auto bo każdy nocleg to 20-20e więc miesiecznie 30x20/25 to - 600-750euro do tego paliwo i jedzenie czyli własne utrzymanie i juz masz wspomniane wcześniej 700-800 euro na czysto - czy aby nie jest tak? Co z Twoja matematyką? A może w porządku z liczeniem tylko zapomniałeś po prostu o faktach...

Tak11Nie

@matematyk

Szanowny Panie, odniósł się Pan do wpisu sprzed 1,5 roku. Obecne stawki dla Pracowników, zgodnie z obowiązującym niemieckim Prawem Pracy uległy podwyższeniu. Chcielibyśmy odnieść się jednak do Pańskiego wpisu i przykładu, który Pan podał. Przy zarobku 2460 € brutto Pracownik posiadający 3 klasę podatkową otrzyma 1913,38€ netto, co przy obecnym kursie Euro daję kwotę 8379,22 złotych "na rękę". Dodatkowo, jak słusznie Pan zauważył, każdy z Pacowników otrzymuje dietę za każdy przepracowany dzień w stawce netto, którą można wykorzystać np. na opłatę zakwaterowania, które organizują Nasi Specjaliści ds. Zatrudnienia. Jeśli chciałby Pan więcej dowiedzieć się o obecnych warunkach współpracy z nami, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Życzymy Panu wszystkiego dobrego.

TakNie3
Zawiedziony
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Tak smartjobs ma rację takie wychodzą stawki netto tylko jeżeli 15e diety za przepracowany dzień nie jest źle to już 20e za dzień za nocleg to jest przegięcie ponieważ przeważnie są pokoje dwu osobowe to jak łatwo policzyć 30×20 daje 600e za osobę miesięcznie czyli jak łatwo sobie policzyć cztery osoby na dwóch pokojach to 2400e to już lekka przesada ,więc nie piszcie że tak u was jest dobrze,a też napiszcie ile wychodzi na 1 klasie podatkowej więc i tak to po odliczeniu wszelkich kosztów jak tutaj poddajecie wyjdzie mam 1000e a to jeszcze bez wyżywienia,to licząc skromnie 200e na wyżywienie zostaje niestety i tak 800e i taka jest prawda,dziękuję za uwagę bo jeżeli chcecie zarabiać na ludziach dajcie im też coś zarobić

Tak7Nie
isma
@wodorek

w odpowiedzi sprawa wygląda następująco po przepracowaniu 168 godz. wychodzi razem z dietą 1899 € netto i masz rację jak odliczysz nocleg to jest albo 600 albo 750 € to zostaje mało co i faktycznie nie ma szału . Co do klasy podatkowej sprawa wygląda następująco -musisz mieć zameldowanie na terenie Niemiec to otrzymasz III klasę podatkową ale stracisz prawo do diety. Wiem bo byłem w urzędzie i złożyłem dokumenty i tak to wygląda a jest różnica w zależności od wysokości zarobku ok 250€ więcej . Chciałem założyć związki zawodowe ale nie mogę tego reklamować tego faktu na tych stronach . Według minie dużo jest do zmian , Wszystkie koszty spadają na pracownika : dojazdu , pobytu , ubrań roboczych i u nie których są wymagane narzędzia . Urlop liczy się nam jak uczniowi nie ma ciągłości urlopu z względu na staż . Firma pobiera nam pieniądze na zeitkonto z których opłaca np. brak pracy dla nas . W między czasie zarabia na lokacie . Przejazdy między budowami są na nasz koszt . A jak się postawisz to cię zwolnią . Mieszkania też są coraz droższe ale to nie ma nic spólnego z jakością . Tylko powołanie związku i doprowadzenie do zapisanych standardów zarobków i zamieszkania może poprawić naszą sytuację . Ogólnie jesteśmy wykorzystywani na każdym kroku i jeszcze jedno nie ważne jakie masz papiery i tak robisz to czego nie chce robić pan Niemiec . W pracy też nie ma co zostawiać serca bo Oni traktują nas przedmiotowo , już parę razy było tak ,że starałem się jak najlepiej (szef był zadowolony } z nadzieją ,że praca będzie na dłużej ale okazało się ni stąd ni zowąd jesteś nie potrzebny i jedziesz do domu albo na drugi koniec Niemiec . Tak jak w kraju tak i tu my polacy jako jedyna narodowość nie tworzymy jedności .

Tak9Nie

@Zawiedziony

Szanowny Zawiedziony, dziękujemy, że zechciał się Pan podzielić swoją opinią. Klasa podatkowa jest nadawana przez niemiecki Urząd Finansowy (Finanzamt) i jest w głównej mierze zależna od stanu cywilnego i rozkładu dochodów osiąganych przez małżonków czy partnerów. 1 klasę podatkową otrzymują osoby które są stanu wolnego. Odnosząc się do Pana przykładu, kwota netto jaką otrzyma pracownik, będący na 1 klasie wynosiłaby 1685,53€, co przy obecnym kursie euro daję kwotę 7497,91 złotych "na rękę", plus oczywiście wspomniana dieta w kwocie netto. Chcielibyśmy poruszyć też, wspomniana przez Pana - kwestię zakwaterowania. W związku z tym, że wielu z naszych Pracowników potrzebuje wsparcia językowego, odpowiadamy na ich potrzeby i organizujemy im zakwaterowanie na terenie całych Niemiec. Zawsze staramy się, aby kwota ta była jak najbardziej atrakcyjna, dlatego każdorazowo negocjujemy warunki z właścicielami kwater, gdyż nie są one Naszą własnością. Ale, jak słusznie Pan zauważył i wyliczył - posiadanie w Niemczech kwater pod wynajem jest intratnym biznesem. Chcielibyśmy jednak wyraźnie zaznaczyć, że jeżeli jest takie życzenie Pracownika, może zakwaterowanie zorganizować sobie oczywiście we własnym zakresie i być może znaleźć atrakcyjniejszą ofertę. Życzymy Panu wszystkiego dobrego.

Tak3Nie5
Zawiedziony
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Tak zgadzam się z tym co pani pisze ale jeżeli po ty wszystkim odliczyć zakwaterowanie i wyżywienie i tak dalej zostaje max 900 euro,licząc ze na wyżywienie wydamy jak najmniej, czyli jak to pani podaje w złotówkach to będzie 4012,66,no a niestety jeżeli miałbym swoja kwaterę nie szukał bym pracy przez agencje,dlatego proszę nie wypisywać ze netto zostaje 1700 e bo proszę jeszcze odliczyć koszt kwater i podać ile pracownikowi zostanie tak naprawdę pozdrawiam.

Tak7Nie
matematyk
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Proszę o podanie ile zł po obecnym kursie kosztuje nocleg?

Tak2Nie

@matematyk

Szanowny Matematyku, cena jest przede wszystkim uzależniona od miejscowości (zapewne zna Pan ten sam problem w Polsce - zupełnie inne ceny za nocleg będą w Warszawie a inne np. w Zawierciu..) i od naszych indywidualnych negocjacji z Właścicielami pensjonatów. Przyjmując jednak pewne uśrednienie możemy założyć, że biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs €, wyniesie to około 50-70 zł. Życzymy Panu wszystkiego dobrego!

Tak1Nie1
Lambert
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Pracujemy w DE wydajemy w Euro więc na litość skończcie z tym przeliczaniem na PLNy bo to słabe jest.

Tak6Nie2

@Lambert

Szanowny Lambert, zdecydowana większość naszych Pracowników prowadzi gospodarstwo domowe w Polsce, stąd dla usprawnienia komunikacji wprowadziliśmy przelicznik euro na złotówki. Pozdrawiamy serdecznie!

Tak1Nie3
Ryszard
@Remik

15.10.2020 kochani , powiem wprost , (usunięte przez administratora) was , dzisiaj dieta wg prawa niemieckiego wynosi max 75 Euro Netto za godzinę jako fachowiec winno się otrzymać minimum 15 Euro brutto. a tak realnie to zobaczcie ile agencja na was zarabia , to lepiej jak już tam jesteście poszukajcie agencji na miejscu , napewno dostaniecie dużo więcej niż wam oferują ! zobaczcie kwatera to dzisiaj wydatek około 50 Euro + śniadanie + obiad + kolacja to około 20 - 25 euro , wiadomo każdy dzisiaj winien spać sam w pokoju z łazienką i z dostępem do kuchni, pralki , to jest podstawą , co będziesz szukał pralni na mieście , to koszt około 6 -7 euro za wyprawie i suszenie ze swoim proszkiem . Wiadomo diety nie dostajesz za sobotę i niedzielę . a za kwaterę musisz płacić ! Ale za dietę około 67 euro teź się utrzymasz , stawki negocjuj. Powodzenia - Ryszard

bbb
 Rekomendacja

1700 ... no to zaszalałeś

Kantor
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Myślicie że jak pomnożycie euro na złotówki to kogoś wprowadzicie w euforię. A do reszty marudzących,którzy nie potrafią w Polsce odłożyć nawet 200zł miesięcznie życzę powodzenia,jeśli nie pasuje jak w Niemczech zostaje wam nawet te głupie 800 euro

Prostownik
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

W porządku. Niechaj na I klasie podatkowej otrzymamy 1600 euro. Dieta niechaj pokryje dojazdy i kwaterę. I tak trzeba dokładać (pojazd potrzebuje trochę więcej, a niż paliwa). Utrzymanie się. Gdyby wszyscy jechali na parówkach i zupkach chińskich, to połowa z nich po jakimś czasie byłaby na zwolnieniach. Ponadto jesteśmy przedewszystkim ludźmi. I pracujemy po to aby żyć, nie żyjemy po to aby pracować. Należy się nam życie prywatne, a w dobie konsumpcjonizmu nie da się inaczej. Pomijam tutaj fakt, że wielu rodaków za granicą zapomina o wszystkim i przechodzi diskopolowo - alkoholową metamorfozę. Jednak po doliczeniu POBYTU po przepracowanym roku pozostaje maksymalnie 6k euro. Proszę nie przeliczać tego na złotówki, będąc w Niemczech nie płacimy złotówkami. Ogólnie sprawa wygląda następująco: nie ważne jaka agencja pracy (mowa o Niemieckich, Polskie nie wchodzą w grę) i tak sumarycznie różnica w miesięcznych dochodach wyniesie +-100 euro. Teraz ważne jest jaką pracę my wybierzemy. Czy będzie to RFN, czy DDR. Czy będzie to praca lekka, czy ciężka. Czy ta praca będzie w ciężkich warunkach, czy nie. Co byśmy nie wybrali, i tak zarobimy TYLE SAMO. Znam to doskonale. Sam pracuję przez "wypożyczalnię" i wiem co piszę. Pracownicy agencji często obiecują wszystko, co potencjalny pracownik chce usłyszeć. Później wychodzi inaczej. Nie, nie o Was to było. Akurat smartjobs nie obiecuje gruszek na wierzbie. To od nas, potencjalnych pracowników i pracowników agencji zależy jak będziemy zarabiać. Gdyby wszyscy świadomie zgadzali się na wybraną pracę, to ta "gorsza" była by lepiej płatna. Jednak z Polakami jest pewien problem: Jeśli Polak, Polakowi za granicą nic nie zrobił, to już pomógł. A takie agencje mają tego świadomość i zarabiają na tym fakcie. Kapitalizm, który sami wybraliśmy. Więc niema co psioczyć, tylko trzeba być świadomym. Trzeba być pewnym swoich możliwiości i oczekiwań. A nie później wypisywać:"bo mnie w trąbę zrobili". Sam się zrobiłeś w trombę. Czytaj. Rozumiem, że kolega wyrwał Cię z pod sklepu z jabolami i zawiózł do Bremy na budowę. A ty jako znany fachowiec od wszystkiego u siebie zostałeś (usunięte przez administratora) Połowa właśnie jest taka. Reasumując: chcesz za rok zarobić 6k euro? to nie chlaj, nie łaż na (usunięte przez administratora) tylko bądź wierny żonie, która na Ciebie czeka w domu i zarobisz.

Nowy wpis

@Kantor

Szanowny Panie, dziękujemy za Pana opinię. Zdecydowana większość naszych Pracowników prowadzi gospodarstwo domowe w Polsce, stąd dla ułatwienia komunikacji podajemy również kwotę zarobków w przeliczeniu z waluty € na kurs PLN. Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia!

Paweł

Firma zatrudnia ludzi bez podstawowej znajomości j.niemieckiego. Jest to problem dla innych pracowników, którzy oprócz swoich obowiązków (które mają na głowie) muszą jeszcze robić za koordynatorów i tłumaczy. Pracowałem w ubiegłym roku w takim układzie i była to męczarnia.

Nowy wpis

@Paweł

Szanowny Panie Pawle, dziękujemy za Pana czas i podzielenie się swoją opinią. Jednoczesne koncentrowanie się na swoich obowiązkach w pracy, które chciał Pan rzetelnie wykonać i tłumaczenie innym Pracownikom polsko-niemieckich zwrotów na pewno nie tworzyło dla Pana optymalnych warunków pracy. Dysponujemy zleceniami, które oferujemy dla Zespołu Pracowników. Staramy się wówczas dobrać osoby do Zespołu w taki sposób, aby mogli się uzupełniać i wzajemnie wspierać. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować również pracę osobom z podstawową znajomością języka niemieckiego. Posiadamy również zlecenia na których pracują nasi Pracownicy w pojedynkę, ponieważ zdecydowanie wolą taki tryb pracy. Nasi Koordynatorzy są otwarci na Państwa życzenia. Życzymy Panu wszystkiego dobrego w dalszym życiu zawodowym! Dużo zdrowia!

On Nowy wpis

Rzetelny pracodawca.Polecam

Zbigniew Nowy wpis
@On

Widzę że jesteś zadowolony z pracy w smartjobs personaldienstleistungen GmbH, może jednak powiesz mi coś więcej na ten temat? Twoja wypowiedź jest dość krótka, liczę że w kolejnym wpisie opiszesz chociażby atmosferę panującą w firmie oraz poziom wynagrodzenia.

Paweł

Firma zatrudnia ludzi bez podstawowej znajomości j.niemieckiego. Jest to problem dla innych pracowników, którzy oprócz swoich obowiązków (króre mają na głowie) muszą jeszcze robić za koordynatorów-tłumaczy Jest to naprawde upierdliwe. Pracowałem w zeszłym roku z takimi na budowie i była to męczarnia.

Sly

Niestety ja mam bardzo złą opinię na temat współpracy , oczywiście na starcie rozmów o podjęciu pracy wszystko wyglądało dobrze , ustalony termin rozpoczęcia pracy niestety najpierw przesunął się o tydzień , cóż siła wyższa trzeba poczekać ale co ciekawe firma kazała napisać wniosek że to ja proszę o zmiane terminu rozpoczęcia pracy , mija tydzień i co ? , kolejny problem i znów trzeba czekać następny tydzień i znów pisać wniosek o zmianę terminu , zaznaczę tu że interesowało mnie podjęcie pracy w konkretnym zawodzie , takim który potrafię wykonywać bardzo dobrze , cóż po dwóch tygodniach oczekiwania dostałem propozycję pracy ale w zupełnie innej branży niż umawiałem się z firmą , otrzymałem wiadomość że w moim zawodzie aktualnie nic nie mają , ciekawe bo tego samego dnia pojawiło się sporo nowych ogłoszeń z firmy o rekrutacji do pracy na stanowisko którym byłem zainteresowany i które to miałem otrzymać w zaistniałej sytuacji zrezygnowałem ze współpracy , zbyt wiele nie domówień , nie jasnych sytuacji

Tak35Nie1

janu55
@Sly

To samo mnie spotkało tylko w moim przypadku zmieniono daty podpisania umowy,to co piszesz to wszystko prawda i wierz mi mie masz czego żałować

Tak12Nie
Marek
@Sly

tak i kazali pisać podanie o przesunięcie. jakby to z mojej winy było ze roboty nie ma

Mateusz
@Sly

Miałem tak samo, już nakupowałem jedzenia na wyjazd, spakowałem się, bus zamówiony, a ci dzwonią mi dzień przed wyjazdem, że jednak za tydzień. No trudno zdarza się, minął tydzień, zero odezwu, po półtora tygodnia dzwonie ja, "a tak tak, przekażemu tu jakieś problemy były" więc po kolejnym tygodniu już od mojego telefonu dzwonią do mnie, że jest oferta, projekt się otwiera i za tydzień będę jechał do pracy. Zgadzam sie itp, itd. No ale.... w sumie to mialem już w to (usunięte przez administratora) nie siedziałem jak na szpilkach, nie zamawiałem żadnego busa do DE, nie zrobiłem zakupów... zgadnijcie jaki telefon dostaje w czwartek około 15... po blisko miesiącu siedzenia i czekania na robotę. Zdaża się, że projekty są przesunięte, to budowlanka najemnicza i wiele niespodzianek można natrafić podczas tej przygody, jednak spotykając paru budowlańców na swojej drodze, odradzali mi smart jobs.

Tak9Nie

@Mateusz

Szanowny Panie Mateuszu, serdecznie dziekujemy za poswiecony czas i podzielenie sie opinia o naszej Firmie. Jest nam niezmiernie przykro czytac, ze wspolpraca z nasza Firma nie doszla do skutku. Jak Pan slusznie zauwazyl, jako firma posredniczaca jestesmy zalezni od naszych Partnerow biznesowych. Przede wszystkim, zalezy nam jednak na tym, aby nasi Partnerzy, tak jak i Pracownicy z ktorymi wspolpracujemy, wykazywali sie wysoka rzetelnoscia, dlatego wdrozylismy System Monitorowania Jakosci i w przypadku razacego niewywiazywania sie z warunkow umowy, jakim jest m.in. notoryczne przesuniecia rozpoczecia zlecenia, podejmujemy decyzje o niekontynuowaniu wspolpracy z naszym Partnerem. Tylko dzieki konstruktywnej krytyce i feedbackowi jestesmy w stanie jeszcze lepiej zoptymalizowac nasze procesy i wplynac na ulepszenie dzialania firmy, dlatego Pana zdanie jest dla nas niezwykle cenne. Jesli zatem chcialby Pan podzielic sie z nami i szerzej opisac zaistniala sytuacje, uprzejmie prosimy o kontakt bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy Panu wszystkiego dobrego w dalszej karierze zawodowej.

Tak4Nie5

Miałe dosłownie to samo

Waluś

Witam wszystkich. Miałem kontakt z firmą smartjobs telefoniczny jak i e-mail. Korespondencję prowadziłem z (usunięte przez administratora), wszystko pięknie ok do momentu kiedy w e-mailu chciałem uzyskać odpowiedź na temat czy informacje zawarte w ofercie i zapewniane przez firmę będę miał odzwierciedlenie na umowie o pracę. Na tym temat się urwał nie wiem czym jest to spowodowane brakie czasu czy jest to iny problem udzielenia odpowiedzi. Czy ktoś z zainteresowanych miał podobną sytuacja??? Zrozumiał bym gdybym kogoś obraził. Po prostu zadałem proste pytanie by rozwiać wszelkie niepewności. Dziękuję

Tak19Nie
Nemo
@Waluś

To jest typowa praktyka, obiecują gruszki na wierzbie. Np. w innej firmie że możliwy wyjazd na kontakt do Australii. Raz pojechało 10 osób, a wabik na wieczność. Nie masz w umowie, to raczej się nie spodziewaj

Tak4Nie
@Waluś

W ofercie to jedno podpisaniu tej ich Niemieckiej umowy o pracę to drugie bo tam tabele zaszeregowania i z oferty 13ebrutto spada do , 10,13brutto,a już na samym rozliczeniu to ho!ho!.

TakNie

Czy w smartjobs personaldienstleistungen GmbH jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

TakNie1
@Pytanie

Przed podpisaniem umowy TAK! ale po są bardzo wkurzeni jak im zawracasz głowę i marnujesz ich drogocenny czas ale zwykle nie chcą słuchac twoich wypocin nie odbierają telefonów,nie odpowiadają na sms-sy.Traktują cię jak intruza lub dziwaka dla nich liczy się tylko kasa.

Isma57

Dla zainteresowanych chcę powołać coś takiego jak związek zawodowy dla polaków zatrudnionych w Niemczech . Tylko w jedności siła daje możliwość poprawy traktowania nas przez firmy w niemczech motor31a@gmail.com

Tak5Nie

@Isma57

Szanowny ISMA57, jako Pracodawca i Firma, która współpracuje z polskimi Pracownikami, uważamy, że to bardzo słuszny krok i wspieramy Twoje działania. Warunki pracy, bez względu na narodowość osób zatrudnionych na terenie Niemiec czy też w jakimkolwiek innym kraju powinny zachowywać pewne standardy i być zgodne z prawem pracy. Znamy osobiście historie wielu naszych Pracowników, których wcześniejsze doświadczenia z pracą na terenie Niemiec wiązały się z wieloma niedogodnościami a przede wszystkim niepotrzebnym stresem. I dlatego, tym bardziej, Drogi ISMA57 również chcemy przeciwstawiać się złym praktykom stosowanym przez inne firmy. Ponadto, Firma smartjobs oferuje w każdej sytuacji swoim Pracownikom bezpośrednie wsparcie polskojęzycznego Działu Księgowego, Kadrowego i Płacowego. Jesteśmy otwarci na komunikacje z Pracownikiem i służymy naszym wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. Życzmy wielu sukcesów i powodzenia!

Tak1Nie1
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Panie Plychta co pan za bzdury wypisuje,właśnie zacznij od swojej firmy,golicie Polaków jak baranów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak1Nie
OK
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Nie tylko chronić przed pracodawcą z Niemiec ale i przed agencjami zatrudnienia.

Tak2Nie

@janu55P

Szanowny Panie JANU55P, uprzejmie prosimy o informacje, kim jest Pan Plychta - nie współpracujemy z nikim o tym nazwisku. Życzymy Panu wszystkiego dobrego!

@OK

Szanowny OK, agencja zatrudnienia posiadająca zezwolenie na prowadzenie takiej działalności na terenie Niemiec wydanej przez Bundesagentur fuer Arbeit jest jednocześnie niemieckim pracodawcą. Każda agencja ma zatem status pracodawcy. Niestety, nierzetelne działania niektórych agencji sprawiają, że godzi to w dobre imię wszystkich z tej branży, automatycznie wrzucając wszystkich do przysłowiowego "jednego worka" - na co nie ma naszej zgody i chcemy również z tym walczyć. Życzymy Panu wszystkiego dobrego.

@Isma57

Super pomysł tylko pierwszy wylecisz z pracy.Masz prawo! tyrać i milczeć

Aktualność
Szanowni Kandydaci, drodzy Pracownicy,
jesteśmy świadomi, jak istotne w obecnej sytuacji jest przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa. W związku z powyższym, usprawniliśmy proces naszej pracy i wdrożyliśmy system rekrutacji zdalnej. Dla Kandydatów oznacza to nieprzerwany, płynny kontakt z naszymi specjalistami ds. rekrutacji od pierwszej rozmowy aż po podpisanie umowy o pracę i to wszystko drogą online oraz telefoniczną.
Rozumiemy, jak ważna jest dla naszych Pracowników dostępność Opiekunów i dlatego, dzięki zoptymalizowaniu systemu naszej pracy – jesteśmy i będziemy dla nich obecni, tak samo jak dotychczas, bez względu na ewentualne wprowadzania dalszych restrykcji przez Państwo Polskie oraz Niemieckie. Oznacza to, że Nasza Firma funkcjonuje i będzie funkcjonować dla naszych Pracowników bez żadnych zmian. Dotyczy to wszystkich kwestii – zarówno kontaktu z nami, jak i trybu wypłacania zaliczek czy pensji. Stabilność działania naszej Firmy i poczucie bezpieczeństwa naszych Pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego pozostajemy w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w Polsce, Jednostką Straży Granicznej oraz ich odpowiednikami w Niemczech.
Przypominamy, że dzięki niemieckiej umowie o pracę, należą się naszym Pracownikom wszelkie świadczenia oferowane przez Kasę Chorych na terenie Niemiec. Oznacza to, że w przypadku konieczności skorzystania z jakiejkolwiek pomocy medycznej – nasi Pracownicy podlegają pod opiękę Niemieckiej Służby Zdrowia.
Tak1Nie3
janu55P

Podkreślacie w koło jak mantre niemieckie umowy o pracę,a to zwykła ściema

Tak1Nie

@janu55P

Szanowny JANU55P, jesteśmy niemieckim Pracodawcą i podlegamy pod niemieckie Urzędy kontroli. Pracownicy, których zatrudniamy pracują wyłącznie na warunkach niemieckich i zgodnie z niemieckim prawem pracy. Oznacza to, że oferujemy zawsze niemiecką umowę o pracę wraz ze wszystkimi jej benefitami. Życzymy Panu wszystkiego dobrego!

Tak3Nie1
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Szanowny Panie Pracodawco! ta wasza niemiecka umowa o pracę to zawarte porozumienie po między igż a Niemieckim związkiem zawodowy przed podpisaniem tej waszej umowy radzę wszystkim kandydatom uważnie przeczytać jest tam wiele ciekawych ustaleń. Bardzo nie korzystnych dla pracownika najemnego/tymczasowego/.Powtarzacie jak mantrę zatrudniamy na niemieckiej umowie o pracę' wychwalacie to w każdej waszej ofercie pracy nie wiem czy jakiś niemiec podpisał by taką umowę napewno nie!!! A co się tyczy kontroli wy je mieliści w przeszłości i będziecie je mieli w przyszłości widocznie Niemiecki urząd konrolny ma co kontrolować.Umowa o pracę to nie przywilej tylko OBOWIĄZEK.

PELNOLETNI.PL

Przydatne informacje, pozdrawiam serdecznie.

PELNOLETNI.PL

Przydatne informacje, pozdrawiam serdecznie.

Stani

Jak.czytam.te wszystkie opinie ( w 90 % negatywne )...to mi sie niedobrze robi. Polaki....cebulaki...buraki...Potomkowie " bydla" zwiezionego po II WŚ...na ziemie zachodnie obecnej Polski oraz innych regionów rdzennie Niemieckich...od 700...800 set lat... Powiem Wam tak...Wam tzw. Pseudo ekspertów, fachowcow...innych tego podobnych życiowych śmieci, wiecznie narzekając, malkontentów wszelkiej maści, śmiecia społecznego z każdego zakątku Najjaśnieszej Pisowskiej Rzeczypospolitej... Proszę nie podejmować pracy w Niemczech...poszukać pracy na terenie RP...i ..nie narzekać...nie marudzić...etc...etc... A firms SmartJobs...pomimo...pewnych niedoskonałości ( kto jest bez winy...niech pierwej kamień w bliźniego cisnie...)..jest super. To tyle...a może i aż tyle... Ps..a teraz czekam...wsioki na waszą krytykę wobec mnie... Specjalnie nadstawię swoją pierś Grottgerowską....

TakNie3
Użytkownicy czekają na odpowiedź 83 dni.

Ogłoszenie na Monter Systemów Wentylacji do smartjobs personaldienstleistungen GmbH pojawiało się w http://GoWork.pl czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

Tomek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 114 dni.

Pracuje ktoś w smarsjob na monter wentylacji ? dajcie znać jakie zarobki netto miesięcznie wychodzą na 1 grupie podatkowej

_Instalator_
Użytkownicy czekają na odpowiedź 127 dni.
Kandydat

Witam. Czy pracuje ktoś jako hydraulik/pomocnik hydraulika przez SmartJobs ? Chcialbym wiedzieć jak wygląda wynagrodzenie, dieta, mieszkanie, praca. Ogólnie i formacje na ten temat. Bardzo dziękuję za odp. Pozdrawiam

_Instalator_
Użytkownicy czekają na odpowiedź 127 dni.

Przemek496
Użytkownicy czekają na odpowiedź 178 dni.
Klient

Jest praca na sortowaniu odpadów,czy warto?

młotkiem

Wszyscy wypytują się o zarobki. OK. Stawki są wyższe, a niż minimalne dla danego zawodu. Klasa podatkowa zależy od naszych chęci, stanu cywilnego i świadomości. Wyjaśniam: przed wyjazdem do pracy w Niemczech należy troszkę zainteresować się przepisami, które mogą nas dotyczyć. Firma, o której dyskusja wyjaśni to. Dieta: szczerze mówiąc nie wiem od czego zależy kwota diety. W różnych agencjach jest inaczej. Bank godzin: w niemczech, w każdym landzie jest różny normatywny czas pracy. Średnio tygodniowo pracuje się 40 godzin. 35 godzin jest płatne przy wypłacie. 5 godzin wędruje do banku godzin. Gdy uzbieramy 150 godzin, jest płacone za wszystkie godziny. Natomiast godziny uzbierane w banku godzin możemy wykorzystać jako płatne dni wolne (nie urlop). Ale jeżeli zamyka się rok i nadal mamy jakieś godziny, to są one płacone. I zaczynamy zbieranie od początku... Podatki: podatek jest zależny od klasy podatkowej, ale i OD PRZEPRACOWANYCH GODZIN W MIESIĄCU. Jeśli zrobimy więcej godzin niż normatywny czas pracy, to zostanie za to potrącony WYŻSZY PODATEK. Napisałem jak jest. I nie chodzi tutaj o smartjobs, piening, mondi czy könig. To są zasady obowiązujące w Niemczech. Jeśli ktoś umie trzeźwo myśleć i kalkulować to sobie poradzi z decyzją podjęcia pracy w tym kraju. Jednak nie chodzi też o zarobki. W niemczech trzeba "mieć" 60 miesięcy składkowych, aby po uzyskaniu wieku emerytalnego otrzymywać to świadczenie. Najniższe, ale i tak lepiej niż w mafii zwanej ZUS. Zasiłek na dziecko - obecnie 204 euro miesięcznie. Nie chce mi się rozpisywać o rejestracji pojazdu, koncie bankowym. Najpierw musi być meldunek. Teraz kilka słów do tych co sądzą, że praca bezpośrednio na Niemieckich warunkach jest lepsza od pracy przez agencję. Pracownik Niemiecki, więc i Polak zatrudniony bezpośrednio niema diety. Pracownik taki ma TYLKO urlop, i w ramach tych dni może sobie zrobić "zjazdy do domu". Niemcy może nie są w czołówce jeśli chodzi o zarobki, ale napewno są w czołówce jeśli chodzi o w drażanie nowych technologii. Dla ludzi, którzy połączyli swój zawód z pasją to raj. Pracując w Niemczech nie zapłacimy podatku dochodowego w Polsce. Inaczej jest w Holandii. Przepracowałem w Niemczech kilka lat. Obecnie pracuje w smartjobs. To co podpisaliśmy, ja i firma na umowie pokrywa się w 100%. Pracowałem w wielu krajach europejskich i powiem szczerze. Z Niemcami najlepiej się pracuje. Nie jestem jakimś przydupasem firmy, nie otrzymałem też za tą treść "specjalnego przywileju". Gdy to ktoś z firmy przeczyta to nie sądzę, że zostanę zdemaskowany:) Opisałem tutaj realia. Kilka słów do oderwanych granatem od pługa, z flaszką za paskiem i jamnikiem na barku, z którego sączy się disko polo. Ogłady, kultury trochę. To i Was inni ludzie będą traktować poważnie.

Tak8Nie2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 185 dni.

Czy jest możliwość pracy w smartjobs personaldienstleistungen GmbH na część etatu?

DanyW

Witam Firma godna polecenia. Oceniam pozytywnie.

TakNie2

Zostaw merytoryczną opinię o smartjobs personaldienstleistungen GmbH - Erftstadt