smartjobs personaldienstleistungen GmbH

2.7 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Andrzej W.
Pracownik

Pracuje w smartjobs od 1,5 roku. Pensja i zaliczki wypłacane na czas, nie mam problemu z urlopami. Generalnie jak ktoś szuka pracy w Niemczech i nie wie od czego zacząć to polecam ta agencje. Komunikacja z paniami z biura jest na plus.

Andrzej Ł.
Pracownik
@Paulina

Pracuje i jestem mile zaskoczony. Super warunki pracy, miła atmosfera i fajni ludzie. Panie w biurze zawsze pomocne, pomagają na każdym etapie. Gorąco polecam tą agencję pracy.

1
Michał z Kutna

To chyba jedna z najlepszych agencji w jakich do tej pory pracowałem Kulturalne podejście do pracownika , pieniądze zawsze na czas na koncie , panie w biurze bardzo kompetentne i miłe . Zawsze można kulturalnie porozmawiać a do tego oferują długoterminową pracę w jednym miejscu , nie skaczesz z tygodnia na tydzień w jednego na drugie miejsce tak jak to bywa w innych agencjach. Osobiście jestem miło zaskoczony . Warunki finansowe bardzo zadawalające no i praca w fajnej firmie . Jeżeli jesteś sumienny i zdolny to możesz bez obaw aplikować do tej agencji. GORĄCO POLECAM

14
Alwer
Pracownik
@Michał z Kutna

Co tydzień drugi koniec niemiec. Co ty piszesz to ściema

Paweł Beelin
Były pracownik

Witam serdecznie! Pracowałem w firmie Smartjobs prawie 3 lata. Generalnie oceniam bardzo pozytywnie, kasa ma czas czasem potrzebowałem wcześniej zaliczki czy wypłaty też nie było problemu. Kadra zaangażowana, w przypadku sytuacji awaryjnych jak auto nawaliło i nie mogę dojechać numer alarmowy zawsze oddzwonił i zdążył zareagować. Gorąco polecam szczególnie dla początkujących z językiem Niemieckim, zawsze pomogą, zalatwia jak potrzeba. Bardzo miło wspominam współpracę i polecam!!!.

1
Alwer
Pracownik
 Pytanie
@Paweł Beelin

I azreagowali i co powiedzieli? Nic! W niczym nie pomagają ani nic ci nie załatwią. Nocleg jest po 25 Euro a jak znasz niemiecki to za te sama kase co ten drugi musisz tłumaczyć komuś robotę i ani centa dodatku za to

Jagna
Były pracownik

pracowałam przez rok jako Pflegehelferin. Gdyby nie to ze zjechałam na stałe do Polski to dalej pracowałabym w smartjobs. Zawsze mogłam liczyć na swoją szefowa Pania Joanne.

Zibi Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie

Witam , a ja dzis zapytam , czy jest opcja pracy w timie np. 3 osoby , bo akurat pracuje na karton gipsach , tynkach gipsowych i elektryce oraz innych pracach budowlanych i co mam sie znowu zalogowC i czekac???? A pozatym znakomicie znam niemiecki i niderlandzki wiec co za problem

Artur Nowy wpis
Kandydat
@Zibi

W ogłoszeniu dla monterów klimatyzacji i wentylacji wspomniano o takiej możliwości w przypadku wybranych projektów. Nie wiem, jak to jest w ogłoszeniu dla hydraulików / monterów instalacji sanitarnych i grzewczych oraz elektryków budowlanych? Może warto, by dopytać bezpośrednio kogoś z firmy, lub poczekać, aż odpowie na forum? Mnie interesuje, ile mogą wynieść koszty zakwaterowania oraz po jakim czasie mógłbym się spodziewać zwrotu kosztów dojazdu do Niemiec? Pisz jeśli coś o tym wiesz, a jak nie to może ktoś inny będzie wiedział?

Nowy wpis

Pracodawca

@Zibi

Witaj! Oczywiście, istnieje możliwość pracy w zespole składającym się z trzech osób, jednak to zależy od charakteru i wymagań danego zlecenia. Z reguły zespoły składają się z dwóch osób, ale jeśli zlecenie wymaga większej liczby osób, to istnieje możliwość utworzenia trzyosobowego zespołu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań projektu. Pozdrawiamy, firma smartjobs

Nowy wpis

Pracodawca

@Artur

Witaj! Jeśli chodzi o koszty zakwaterowania, na ten moment wynoszą one około 30 euro dziennie. Ważne jest, abyś pamiętał, że jako firma pomagamy w znalezieniu kwatery, ale pracownik jest zobowiązany do jej opłacenia z diety, którą od nas otrzymuje. Jeśli chodzi o zwrot kosztów dojazdu, to jest on zwracany wraz z pierwszą wypłatą. Oznacza to, że musisz poczekać na swoją pierwszą wypłatę, aby otrzymać zwrot kosztów dojazdu. Pozdrawiamy, firma smartjobs

Renata

Firma dopiero co poszukiwała pracownika na stanowisko montera wentylacji w Norymberdze. Był ktoś na rozmowie kwalifikacyjnej i wie co oferują? Ile wychodzi tak w skali msc? W przeliczeniu na złotówki. Jest wymagany jakiś obcy język?

praca, praca...
Były pracownik
 Pytanie

Jest kilka niejasności. Normatywny czas pracy, urlop i zeitkonto, oraz stawka. Normalnie pracując 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu zostanie nam zapłacone za 35 godzin. 5 godzin wędruje do zeitkonta. Urlop. Tutaj zaczyna się "kant". Dzień urlopowy firma przelicza na 7 godzin, nie 8. Co za tym idzie? Gdy korzystamy z urlopu ub chcemy otrzymać pieniądze za niewykorzystany zostanie nam zapłacone za 7 godzin dziennie. Ale to nie koniec. Kolejna "Alpejska kombinacja" to stawka. Firma oferuje nam powiedzmy 11,5 brutto podstawy, plus dodatek aby naszym oczom ukazało się 14 euro brutto / godzina. Za urlop otrzymamy 11,5 bez dodatku. Z zeitkonta też 11,5 brutto bez dodatku. No i kwestia diet. To już jest temat tabu. Diety oferowane są za dzień pracy, nie za godzinę. Piątek, gdy pracujemy 5 godzin jest nam na rękę, gdyż dieta należy się za przepracowane minimum 7 godzin w ciągu dnia. Tyle, że dieta tygodniowa w firmie wynosi 196 euro, co daje 4,9 / godzinę. Już w 2013 roku dieta wynosiła 5,25 / godzina jeśli miejsce zamieszkania było oddalone ponad 800km od miejsca wykonywania pracy. Obecnie oczywiście jest więcej. Około 7-8 euro. Ogólnie rzecz biorąc agencja jak każda inna zarejestrowana w NIEMCZECH. Wyjazd przez agencję zarejestrowaną w Polsce to chory pomysł (ZUS, polskie skłądki emerytalne...). Co do dostępności ludzi pod telefonem, niema żadnych problemów. Kontakt jest. Pomoc jest. Ludzie pracujący w Erftstadt są mili i zawsze można "dogadać się". Gdyby nie "kombinacje Alpejskie" to firma pod względem relacji kadra biurowa - "robol" prawie wzorowa.

Zak
Inne
@praca, praca...

Załóż sobie taką firmę i spełnij 50 % z tego co tu ,a potem napisz jeszcze raz .

jaca
Inne
@Zak

Nie on zakładał firmę i nie on musi cokolwiek komukolwiek udowadniać. Ma prawo do nie bycia oszukiwanym.

Andrzej W.
Pracownik

Pracuje w smartjobs od 1,5 roku. Pensja i zaliczki wypłacane na czas, nie mam problemu z urlopami. Generalnie jak ktoś szuka pracy w Niemczech i nie wie od czego zacząć to polecam ta agencje. Komunikacja z paniami z biura jest na plus.

Marian Iskierka
Były pracownik
@Andrzej W.

mam inne doświadzcadoświadczenie

Alwer
Pracownik
 Pytanie
@Andrzej W.

To chyba nie pracowałeś w tej firmie tylko w innej jak tak zachwalasz. Nic nie jest prawdziwe. Zaczne choć pierwsza rzecz. Urlop to ściema. Wypowiedzenie dostajesz jak chcesz urlop. Kolega dostał zwolnienie kilka dni temu. Akurat na święta. I niby dyscyplinarka. A za co?

Andrzej Ł.
Kandydat
@Andrzej W.

Mam wyjechać do pracy kontakt doskonały pomoc we wszystkim jak do tej pory miła atmosfera a co dalej zobaczymy w późniejszym etapie opiszę.

Paulina
@Andrzej Ł.

Hej i jak ten późniejszy etap? Wszystko jest w porządku? Jak oceniasz atmosferę i podejście ze strony pracodawcy?

Andrzej Ł.
Pracownik
@Paulina

Pracuje i jestem mile zaskoczony. Super warunki pracy, miła atmosfera i fajni ludzie. Panie w biurze zawsze pomocne, pomagają na każdym etapie. Gorąco polecam tą agencję pracy.

1
 Rozmowa kwalifikacyjna
Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w smartjobs personaldienstleistungen GmbH. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Pracownik ogólnobudowlany - elewacje?
Paweł
Były pracownik

Firma zatrudnia ludzi bez podstawowej znajomości j.niemieckiego. Jest to problem dla innych pracowników, którzy oprócz swoich obowiązków (króre mają na głowie) muszą jeszcze robić za koordynatorów-tłumaczy Jest to naprawde upierdliwe. Pracowałem w zeszłym roku z takimi na budowie i była to męczarnia.

2021
Pracownik
@Paweł

Spotkałem już właśnie takich jak Ty. Pomóc rodakowi, to największy problem. Typowy polaczek za granicą.

MAR
Inne
@Paweł

Szkoda mi Ciebie, że nie umiesz zrozumieć tych co nie uczyli się języka, a chcą dobrze wykonać powierzone zadania. życzę byś trafił na miejsce , gdzie nie umiesz się porozumieć, a musisz. Chłopie pomóż Polakom , jak Żydzi swoim Rodakom

Isma57
Pracownik
@Paweł

a kto ich każe zatrudniać ja też pracuję z kolegami którzy tu są kilka ładnych lat i ani be ani ce po niemiecku ale jak jest problem to ... powiedz co on mówił to ja mówię ucz się a on a po co to on ma problem nie ja taka jest często odpowiedź .

Cebulak
Pracownik
@Paweł

A ty pewnie nigdy nie dostałeś pomocy od nikogo jak zaczynałeś od zera. Troszeczkę się nauczyłeś języka pewnie i wielce narzekasz jakie to upierdliwe a parę miesięcy temu pewnie sam taki byłeś. Typowy polski Cebulak zza granicą.

gregor
Inne
@Paweł

mi nie jest problemem pomagać rodakowi jak nie zna języka niemieckiego....kto tak robi to już wiadomo

Bodytemptation
Kandydat
@Paweł

Dokładnie. Przyjedzie taki bez języka, bez samochodu, nie ma podstawowych środków ochrony indywidualnej i jeszcze próbuje się rządzić w duecie.

Tom
Były pracownik
@Paweł

To co z ciebie za rodak zgermanizowane się ????

Bodytemptation
Pracownik
@Tom

Po prostu używa mózgu, zamiast chamstwa i wymuszenia, co wielu naszych rodaków (chamstwo) uważa za normę.

XxX
Pracownik
@2021

Powiem Ci ze pomóc ok, ale sam byłem na kilku budowach gdzie były całe ekipy Polaków po 5-10 osób, którzy nie rozumieli niemieckiego gdzie pracowali w Niemczech po kilka ładnych lat. I najczęściej ja jako taki, który rozmawia miałem (usunięte przez administratora) dodatkowej roboty przez to bo przychodził ktoś kto był wyżej nademna i mówił temu zadzwon, temu powiedz. Uwierz mi że ciężko było mi się wyrobić z moimi zadaniami właśnie tylko przez to że latałem i tłumaczyłem co kto ma robić. A na sam koniec potrafiłem usłyszeć na swój temat nie przyjemne komentarze typu że liże komuś (usunięte przez administratora) że jestem zdrajca narodu xd

Małgorzata
@XxX

Ja bym poszła do niemieckiego szefostwa, przedstawiła sprawę i zaproponowała, żeby zrobili mnie brygadzistą PL. Niestety - obowiązki na budowie plus tłumaczenie i kierowanie kolegami z brygady równa się podwójna pensja.

1
Kamil
Pracownik
@Paweł

Widzę że trafił się prawdziwy, pomocny Polak cebulak pozdrowienia...

Andrzej
Były pracownik
@2021

Zgadzam się to jest prawda więcej można mieć udzielonej pomocy od rodowitego Niemca jak od Polaczka takie zawistne ludzie całe szczęście że wybiórczo.

Anna
@Andrzej

chwilka czyli w razie czego przestrzegacie przed kontaktem z rodakami naszymi tam? a są jeszcze jakieś porady na co lepiej uważać w razie czego?

Łukasz
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry czy poszukują państwo hydraulika? W zawodzie ponad 10 lat i dwa lata w Niemczech w Berlinie

Pracodawca

@Łukasz

Dzień dobry, prosimy o przesłanie CV na adres mailowy: praca@smartjobs.de. Po otrzymaniu aplikacji skontaktujemy się telefonicznie, w celu omówienia kompetencji i przedstawienia naszej oferty pracy. Pozdrawiamy, firma smartjobs

byly pracownik
Były pracownik

Po wielu "dlugoterminowych" zleceniach - czyli po jakies 2-3tygodnie rzucaja na drugi koniec Niemiec, oczywiscie jedziesz za wlasne pieniadze. Jezdzilem zawsze bez gadania. Po kilkunastu miesiacach zachorowalem na kilka dni. Przez telefon wszystkie mile a potem bez zadnego slowa znalazlem wypowiedzenia w skrzynce. Traktuja pracownikow jak maszynki do zarabiania pieniadzy, nic wiecej.Z daleka od takich agencji gdzie nie szanuje sie ludzi

Anna

Co Ty, Tobie też tak wysłali bez słowa? Czy sam odszedłeś?

I.W
Kandydat
 Pytanie

Czy jest ktoś kto pracował przez tą agencję w Lipsku w firmie Remondis? Jak tam dokładnie wygląda praca?

Danuta
Inne

Nie istnieje nic takiego w Niemczech jak zatrudnienie polskiej pielęgniarki na stanowisku pielęgniarki w Niemczech ,Niemcy nie uznają dokumentów i szkoły polskiej na tym etacie więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd,tego ogłoszenia w ogóle nie powinno być

Małgorzata
@Danuta

Danusiu, naprawdę? Całe życie byłam pewna, że dyplom można nostryfikować i pracować za granicą. Jesteś pewna, że nie załatwiają pracy w naszym zawodzie w Niemczech?

Adam
Były pracownik

Prasowałem 3,5 miesiąca .Projekt się skończył,pani ze smartjobsa gwarantowała pracę w tej firmie do końca miesiąca,zadzwoniła 12 11 o 10 rano że to ostatni dzień pracy i że mam pójść na urlop bezpłatny,13 11 wysłałem zwolnienie lekarskie ,a 19 dostałem lis z wypowiedzeniem umowy o pracę.Nie polecam.

Michał z Kutna

To chyba jedna z najlepszych agencji w jakich do tej pory pracowałem Kulturalne podejście do pracownika , pieniądze zawsze na czas na koncie , panie w biurze bardzo kompetentne i miłe . Zawsze można kulturalnie porozmawiać a do tego oferują długoterminową pracę w jednym miejscu , nie skaczesz z tygodnia na tydzień w jednego na drugie miejsce tak jak to bywa w innych agencjach. Osobiście jestem miło zaskoczony . Warunki finansowe bardzo zadawalające no i praca w fajnej firmie . Jeżeli jesteś sumienny i zdolny to możesz bez obaw aplikować do tej agencji. GORĄCO POLECAM

14
JarKo
@Michał z Kutna

Michał , mogę tylko podzielić Twoją opinie Pracuje w tej agencji od 2016 roku, wczeniej pracowałem w dwóch innych agencjach i warunku w smartjobsie są bardzo przyjazne pracownikowi. Pani księgowa pomaga w załatwieniu wszystkich spraw z klasami podatkowymi , w wcześniejszej agencji pracowałem cały czas na 6 klasie , w smartjobsie pracuje na 3 klasie . Pozdrowienia dla całej ekipy od Jarosława K.

Wiesiek
@Michał z Kutna

Czy ktos moze napisac szczerze jakie sa srednie zarobki jako malarz.Po odraceniu za paliwo itd.Ile na reke i jak wyglada zakwaterowanie.Ile osob w pokoju?

3
Przemysław
@Wiesiek

Firma aktualnie szuka osób na stanowisko malarza i proponuje stawkę od 13,30 Euro plus niemiecką umowę o pracę. Pracodawca proponuje pakiet socjalny, opieką medyczną i polskojęzyczną opieką koordynatorów, dodatek za nadgodziny i zakwaterowanie w dobrym standardzie. To chyba dobre warunki, jak myślisz? Daj znać jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie.

Maurycy
@Przemysław

Zakwaterowanie jest naprawdę super, czesto wyjeżdzam ale tam są bardzo dobre warunki

Przemysław
@Maurycy

Według Ciebie standard zakwaterowania jest wysoki. A inne aspekty zatrudnienia takie jak pomoc koordynatora projektu lub odległość do miejsca pracy. Wszytko także jest na plus? Dodaj więcej szczegółów. Forum odwiedza wiele osób, które chcą podjąć taką pracę i z zainteresowaniem przeczytają Twoją opinię.

Lukasz
@Przemysław

Witam. Czy posiada ktoś informacje na temat pracy Malarz w Bremehaven? Proszę o odpowiedź na email (usunięte przez administratora). Dziękuję

Maria
@Lukasz

NIestety nie wiem za wiele o pracy jako malarz w Bremehaven, niemniej jednak w tej sytuacji warto skontaktować się z Smartjobs Personaldienstleistungen GmbH bezpośrednio by móc podpytać o pewne szczegóły a w najlepszym wypadku odbyć rozmowę rekrutacyjną. Jeśli zdecydujesz się na kontakt z firmą polecam tą stronę z danymi kontaktowymi: https://www.gowork.pl/smartjobs-personaldienstleistungen-gmbh,892150/kontakt

Marek
@Michał z Kutna

To jest opinia pisana przez pracownika co tam siedzi i to pisze. (usunięte przez administratora) prawda. pieniądze są na czas ale miesiąc później. Jak pracujesz w czerwcu to dostaniesz w lipcu. tak to tylko zaliczki. Obiecują 12€ a na rękę jest 9€ max. Dojazdy są na własny koszt. i noclegi na własny koszt powyżej 20€ za noc. Jak ci obiecują ze będzie ktoś znał niemiecki to. (usunięte przez administratora) prawda. Telefon odbierają do 17 i koniec. i ubranie robocze to tez (usunięte przez administratora) prawda. trzeba mieć własne. o ich trudno się doprosić. kolega miał to mu odliczyli jak skończył kontrakt po pół roku. i umowa jest tylko po niemiecku. a co ja szwab?

Marek
@Wiesiek

To jest opinia pisana przez pracownika co tam siedzi i to pisze. (usunięte przez administratora) prawda. pieniądze są na czas ale miesiąc później. Jak pracujesz w czerwcu to dostaniesz w lipcu. tak to tylko zaliczki. Obiecują 12€ a na rękę jest 9€ max. Dojazdy są na własny koszt. i noclegi na własny koszt powyżej 20€ za noc. Jak ci obiecują ze będzie ktoś znał niemiecki to. (usunięte przez administratora) prawda. Telefon odbierają do 17 i koniec. i ubranie robocze to tez (usunięte przez administratora) prawda. trzeba mieć własne. o ich trudno się doprosić. kolega miał to mu odliczyli jak skończył kontrakt po pół roku. i umowa jest tylko po niemiecku. a co ja szwab? No i dojazd do niemiec na mój koszt. a i dojazd do pracy na moj koszt. jak auta nie ma to tez moja sprawa. człowiek sam sobie. A te wszystkie baby tam to kłamczuchy. no i te pokoje 2-4 osoby. i ja za to musiałem płacić sam. powyżej 20€ za noc!!! skandal!!! no i najlepsze CO TYDZIEŃ ALBO MAX 2 TRZEBA NA WŁASNY KOSZT JECHAĆ W INNE MIEJSCE PRACY NIERAZ 500km. to ile się zarobi miesięcznie po odliczeniu tego wszystkiego? (usunięte przez administratora)

Maja
@Marek

Czyli rozumiem, że trzeba mieć własny samochód i znać język niemiecki. Do tego pokrywasz koszty dojazdu do pracy, noclegu, ubrań, dojazdu do Niemiec. A czy Smartjobs informuje o tym na rozmowie o pracę?

Pracodawca

@Marek

Szanowny Panie Marku, bardzo dziekujemy za Pana opinie i czas poswiecony na podzielenie sie z nami Pana zdaniem.Jest nam niezmiernie przykro czytac, ze jest Pan niezadowolony ze wspolpracy z nami. Tylko dzieki konstruktywnej krytyce i feedbackowi jestesmy w stanie zoptymalizowac nasze procesy i wplynac na ulepszenie dzialania firmy, dlatego Pana zdanie jest dla nas niezwykle cenne. Jesli zatem chcialby Pan podzielic sie z nami i szerzej opisac zaistniala sytuacje, uprzejmie prosimy o kontakt bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy Panu wszystkiego dobrego w dalszej karierze zawodowej.

Pracodawca

@Michał z Kutna

Szanowny Panie Michale, serdecznie dziekujemy za Pana opinie. Jest nam niezmiernie milo czytac, ze ma Pan dobre doswiadczenie ze wspolpracy z nasza firma. Staramy sie caly czas rozwijac i optymalizowac nasze dzialania, poniewaz wiemy, ze tylko dzieki temu jestesmy w stanie byc dla naszych Wspolpracownikow rzetelnym partnerem. Jesli ma Pan pomysly w jaki sposob mozemy jeszcze bardziej usprawnic i polepszyc nasze dzialania, zachecamy do kontaktu bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy wszystkiego dobrego i serdecznie pozdrawiamy.

Pracodawca

@Maurycy

Szanowny Panie Maurycy, serdecznie dziekujemy za Pana opinie. Cieszymy sie, ze zakwaterowanie podczas zlecen spelnia Pana oczekiwania. Wiemy, jak wazne sa komfortowe warunki mieszkaniowe dla naszych Pracownikow dlatego staramy sie zawsze je uprzednio dokladnie zweryfikowac przed ich przyjazdem. Jesli w trakcie pobytu pojawilyby sie jakies niedogodnosci z tym zwiazane, nasi polskojezyczni Koordynatorzy sa dostepni pod telefonem (nawet podczas weekendu). Jesli chcialby Pan podzielic sie z nami dodatkowymi pomyslami na ulepszenie mozliwosci zakwaterowania, to prosimy uprzejmie o kontakt bezposrednioz naszym Kirownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy wszystkiego dobrego w dalszym zyciu zawodowym.

Pracodawca

@JarKo

Szanowny Panie Jaroslawie, serdecznie dziekujemy za Pana opinie. Jest nam bardzo milo czytac, ze warunki pracy dla pracownika w naszej Firmie ocenia Pan jako przyjazne. Doskonale rozumiemy jak wazna jest atmosfera pracy i poczucie bezpieczenstwa, tym bardziej zagranica, dlatego staramy sie aby nasz polskojezyczny Dzial Ksiegowosci byl dla Pracownikow pomocny i rozwiewal ich wszelkie watpliwosci, zarowno w kwestii klas podatkowych, ubezpieczenia zdrowotnego czy wynagrodzen. Panie Jaroslawie, jesli chcialby Pan szerzej skomentowac wspolprace z nami, zachecamy do kontaktu bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Dzieki opiniom naszych Pracownikow jestesmy w stanie jeszcze bardziej ulepszac nasza prace i rozwijac sie zgodnie z oczekiwaniami naszych Pracownikow i Partnerow. Wszystkiego dobrego i serdeczne pozdrowienia z Erftstadt.

Miłosz
Były pracownik
 Pytanie
@JarKo

No ciekawe jak? Jak maxymalnie zatrydniają na 18 miesięcy potem zwolnienie na ponad 3 i nowa umowa? Jak tam możesz tle pracowa?

Miłosz
Były pracownik
@Maja

Nie. Nie informuje.

Alwer
Pracownik
@Michał z Kutna

Co tydzień drugi koniec niemiec. Co ty piszesz to ściema

Paweł Beelin
Były pracownik

Witam serdecznie! Pracowałem w firmie Smartjobs prawie 3 lata. Generalnie oceniam bardzo pozytywnie, kasa ma czas czasem potrzebowałem wcześniej zaliczki czy wypłaty też nie było problemu. Kadra zaangażowana, w przypadku sytuacji awaryjnych jak auto nawaliło i nie mogę dojechać numer alarmowy zawsze oddzwonił i zdążył zareagować. Gorąco polecam szczególnie dla początkujących z językiem Niemieckim, zawsze pomogą, zalatwia jak potrzeba. Bardzo miło wspominam współpracę i polecam!!!.

1
Alwer
Pracownik
 Pytanie
@Paweł Beelin

I azreagowali i co powiedzieli? Nic! W niczym nie pomagają ani nic ci nie załatwią. Nocleg jest po 25 Euro a jak znasz niemiecki to za te sama kase co ten drugi musisz tłumaczyć komuś robotę i ani centa dodatku za to

NICK
Były pracownik

Pracowałem przez kilka lat w tej firmie i nieprawdą jest że: Wypłacają extra premię 200 Euro, za to że podpisałeś Umowę o pracę i że jesteś ich pracownikiem to bzdura. Nie ma również premii za polecenie pracownika, ponieważ osobiście poleciłem 4 osoby i również wyjeżdżałem z nimi do pracy w Niemczech a firma doskonale o tym wiedziała że to ja ich poleciłem i wziąłem do pracy w Niemczech i nie otrzymałem złamanego grosza za polecenie pracowników a nie jak piszą że płacą 300 Euro za polecenie pracownika, to jest totalna bzdura co piszą w ogłoszeniach. Wypłacane wynagrodzenie - jest do 20 dnia kalendarzowego danego miesiąca a nie do 15 dnia jak piszą w ogłoszeniach. Nie ma żadnych podwyżek - Pisałem kilkakrotnie Podania o podwyżkę i nie było żadnego odzewu a na telefon odpowiedziano mi żeby jeszcze trochę poczekać a gdy byłem już dla nich natrętem to dali mi wypowiedzenie pracy. Nie załatwiają jednoosobowych pokoi z Internetem, ale dwu osobowe pokoje a Internet, jeżeli jest to bardzo wolny lub w ogóle go nie ma. Obiecują że praca na budowie będzie długoterminowa a po przyjeździe na budowę okazuje się, że praca jest tylko na kilka dni a bywało także, że praca była zaledwie na parę godzin nawet nie było 8 godzin a okazało się że mieliśmy tylko wnieść ciężkie grzejniki na piętra, bo przecież Niemcy nie będą dźwigać i się szarpać z ciężkimi grzejnikami m.in: na 3 m długości. Firma tego nam nie powiedziała, bo nikt by nie pojechał na parę godzin szarpać się z ciężkimi grzejnikami i szukają głupków do dźwigania. a za to biorą niezłą kasę. Następnie Firma wysłała nas 600 km dalej. Coś takiego zdarzyło nam się kilka razy. Jeżeli zwolnisz się z Firmy lub Firma cię zwolni to już nic nie załatwisz żadnych dokumentów i nic ci nie pomogą ani w Urzędzie Skarbowym ani w Niemieckim ZUS-ie musisz sobie sam załatwiać sprawy itp: itd. NIE POLECAM tej Firmy smartjobs. (usunięte przez administratora)

ja
Kandydat
 Pytanie
@NICK

To czemu tam siedziałeś kilka lat ? Trzeba było (usunięte przez administratora)... wcześniej.

1

Pracodawca

@NICK

Szanowny Panie, premia ''Na dzień dobry'' oraz premia ''Za polecenie pracownika'' to nasza nowa oferta, która obowiązuje dopiero od sierpnia tego roku. Wypłacanie wynagrodzenia do 15 dnia kalendarzowego (a nie jak wcześniej do 15 dnia roboczego/ bankowego) również jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, wprowadzonym na prośbę naszych Pracowników. Każdy pracownik może wnioskować o podwyżkę w formie pisemnego podania, które jest zawsze rozpatrywane w przeciągu 2 tygodni. To, czy podwyżka zostanie przyznana w danym momencie, zależy od wielu czynników, a sam fakt wysłania podania nie jest równoznaczny z pozytywnym jego rozpatrzeniem. Zawsze staramy się znaleźć jak najlepsze kwatery w korzystnej cenie dla naszych pracowników. W pierwszej kolejności zawsze szukamy pokoi jednoosobowych i zawsze pytamy o dostęp do internetu. Jeśli w danej miejscowości takie kwatery nie są w danje chwili dostępne, wówczas musimy zarezerwować coś innego, ale zawsze staramy się spełnić oczekiwania naszych pracowników. Poza tym nie każdy jest mobilny, co również ma często wpływ na to, jaką kwaterę możemy zarezerwować. Wszystkie nasze zlecenia są długoterminowe. Jeśli zdarzy się, że z jakiegoś powodu zlecenie kończy się szybciej, zawsze staramy się zapewnić naszym pracownikom ciągłość pracy i szukamy dla nich nowego zlecenia, zgodnego z ich kompetencjami. Zarówno nasz dział rekrutacji, jak i księgowości zawsze chętnie pomaga naszym pracownikom w załatwianiu różnych formalności, również po zakończeniu współpracy. Bardzo nam przykro, że nie był Pan zadowolony z naszej współpracy. Cały czas dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych pracowników, tak, aby nasza współpraca była owocna i długofalowa. Pozdrawiamy, Zespół smartjobs

sprawdzam
Inne
 Pytanie
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Wprowadziliscie 15 dzien kalendarzowy jako dzien wyplaty na PROSBE waszych pracownikow?Serio? A ja myslalem, ze od dawna macie obowiazek wyplacac zgodnie z IGZ -Tarif wyplate do 15 dnia kalendarzowego.. a poza tym wszystkie osoby zatrudnione w Pflege maja wszystko co maja na umowie dostac na ostatni dzien miesiaca w ktorym pracuja..tak wiec dajcie spokoj z tym mydleniem oczu, serio. Jesli ktos pracuje w Zeitarbeit i dostaje inaczej wyplate, to powinien od razu to zglosic do odpowiednich urzedow, bo to zadny uklon z waszej strony i zadne wprowadzanie NA PROSBE pracownikow tylko wasz zakichany obowiazek

Pracodawca

@sprawdzam

Szanowny Panie/ Pani, zgodnie z IGZ -Tarif istnieje obowiązek wypłacania wynagrodzenia pracownikom do 15 dnia bankowego. Kiedy w danym miesiącu pojawiały się dni ustawowo wolne, termin wyplat przesuwał się na drugą połowę miesiąca, co nie zawsze odpowiadało naszym pracownikom, stąd przesunięcie wypłat na 15 dzień kalendarzowy. Pflge jest branżą, która podlega odgórnie pod inne zasady. W ostatnim dniu miesiąca należy wyplacić branżową płacę minimalną, a nie jak Pan/Pani pisze ''wszystko, co jest na umowie'' i bardzo proszę nie wprowadzać w błąd, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji. Pozdrawiamy, Zespół smartjobs

Pracodawca

 Aktualność
Najlepsza oferta pracy w Niemczech- tylko w smartjobs!  


 • Atrakcyjne zarobki- stawka od 17€/h netto (stawka zależna od kwalifikacji i znajomości języka niemieckiego)

 • Premia ''Na dzień dobry'' 200€

 • Premia za polecenie pracownika 300€

 • Długotrwałą pracę w stabilnej firmie

 • Niemiecka umowa o pracę na czas nieokreślony

 • Możliwość pracowania w godzinach nadliczbowych (zależne od firmy i zlecenia)- płacone ekstra + 25% do godziny

 • Cykliczne podwyżki

 • Regularne zaliczki (co tydzień)

 • Terminowo wypłacane wynagrodzenie- do 15 dnia kalendarzowego danego miesiąca

 • Bezpłatne ubranie robocze- do 200€

 • Zakwaterowanie zorganizowane przez pracodawcę w pobliżu miejsca pracy (pokoje jednoosobowe z dostępem do internetu)

 • Pomoc w organizacji wyjazdu oraz w załatwianiu wszystkich formalności


Serdecznie zapraszamy do aplikacji! 


Zapraszym również do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://www.smartjobs.de
Były pracownik
Były pracownik

Ściema totalna od Księgowej słyszałem że do 15 dnia roboczego banku to popierwsze oklamia i oszukają na wypłacie potem bujaj się tysięcy telefonów bo odsyłają jedna do drugiej (usunięte przez administratora) żadnych premii nie dają

Ciekawy
Były pracownik
 Pytanie

Jak mozecie w niemczech pisac stawke netto ,wiedzac ze sa rozne klasy podatkowe?Czyli na 5 lub 6 klasie zarobie minimum 17 € netto na godzine,tak?A diete to wliczyliscie juz w ta stawke godzinowa?Jesli tak,to pewnie wyjdzie max 10€ na godzine..stawka glodowa..

Jagna
Były pracownik

pracowałam przez rok jako Pflegehelferin. Gdyby nie to ze zjechałam na stałe do Polski to dalej pracowałabym w smartjobs. Zawsze mogłam liczyć na swoją szefowa Pania Joanne.

Jola
Pracownik

Jestem zatrudniona przez Smartjobs od trzech lat. Dobre warunki umowy ze wszystkimi świadczeniami. Wynagrodzenie wpływa na czas. Polecam.

1
Marek
Pracownik

Cześć, pracuję w tej firmie od kilku miesięcy i jest wszystko ok. Kasa na czas, można prosić też o zaliczki tygodniowe. Pracuje się w małych grupach co mi bardzo odpowiada. Polecam.

Adam63
Kandydat

Czy ktoś mi powie ile się zarabia w sortowni Erftstadt ,ile na godzinę i ile godzin się pracuje,ile kosztuje mieszkanie itd.Proszę o odpowiedź.

Adam 57
Kandydat
 Pytanie

,ile kosztuje mieszkanie i gdzie są kwatery jak daleko od zakładu ,ile można zarobić na rękę na sortowni w Erftstadt ile jest za godzinę czy są nadgodziny ile się pracuje w tygodniu godzin .Proszę o odpowiedź

Oko
Kandydat

Jak wyglada praca i mieszkania w Erftstadt w smartjobs

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o smartjobs personaldienstleistungen GmbH - Erftstadt

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w smartjobs personaldienstleistungen GmbH?

  Zobacz opinie na temat firmy smartjobs personaldienstleistungen GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w smartjobs personaldienstleistungen GmbH?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 10 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

smartjobs personaldienstleistungen GmbH
Przejdź do nowych opinii