Opinie o Macrix Polska Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Macrix Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Macrix Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Macrix Polska Sp. z o.o. w Poznań

Uwaga, firma nie dotrzymuje umów B2B. Termin wypowiedzenia na umowie to ściema bo cytuje "nasi prawnicy twierdzą, że skoro nie mamy dla Ciebie zadań to nie musimy dotrzymywać okresu wypowiedzenia". Oczywiście po skonsultowaniu się z prawnikiem okazało się, że to bujda. Nie polecam.

Patrycja, HR

Odpowiadając na pytanie odnośnie redukcji - w ubiegłym roku, w wyniku szeregu koniecznych decyzji biznesowych, zamknęliśmy jeden projekt, kończąc również współpracę z 10 osobami. Była to pierwsza i jedyna w historii Macrix taka sytuacja, z której wyciągnęliśmy cenne lekcje. Odpowiadając na pytanie odnośnie rodzaju umowy - nie narzucamy typu umowy, jest możliwość swobodnego wyboru zatrudnienia pomiędzy UoP, a B2B (i innymi).

jaki żal

firma nie potrafi przeprowadzić udanej rekrutacji przez 3 tygodnie zamiast dać feedback i się odezwać ghostuje kandydatów pomimo, że powinna natychmiast zatrudnić

Interesariuszka

Tja, czy możesz doprecyzować nam sens swojej wypowiedzi? Czy chodzi Ci o to, że co by board nie zrobił, to i tak ludzie są źli (mam nadzieję, że nie jesteś kierownikiem X z teorii McGregora), czy też jesteś niezadowolony z postępowania osoby, do której adresujesz swą wypowiedź? Będę wdzięczna.

Paulina

Cześć! Jeżeli chodzi o proces rekrutacji, to w moim przypadku przebiegł on bardzo sprawnie. :) Zarówno Pani, która zaprosiła mnie na rozmowę, jak i personel, z którym później odbyły się rozmowy byli uprzejmi i profesjonalni. Jestem zadowolona.

Zuzia
@Paulina

Paulina, na czym więc polegały te dwa etapy? Rutynowa rozmowa z osobą HR, następnie z zarządem/specjalistą? :) Masz może jakieś rady dla mnie? Chciałabym aplikować, ale stres na mnie źle działa przy takich rozmowach niestety. Pytali o coś konkretnego? PS Jesteś zadowolona z warunków, jakie zaproponowała firma? ;)

No hej. Czy aplikowanie do pracy jako junior developer to dobry pomysł? Doświadczenia za bardzo nie mam, a teraz o pracę w IT bardzo ciężko, jeśli nie jesteś seniorem... przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Myślałem o firmie, ale czytam wasze opinie o zwolnieniach, ucinaniach projektów.. co myślicie? junior ma tu czego szukać? Jak z warunkami, stawką, rozwojem? Pisał ktoś niżej o braku nowoczesnego myślenia, ale wpis jest z 2014 roku :P

QA

Zapytam raz jeszcze: gdzie jest umieszczone ogłoszenie, o którym piszesz? W tym momencie nie ma aktywnych ogłoszeń. Darujcie sobie usuwanie, będę dodawać za każdym razem.

@QA

Przecież nikt nie pisał że jest takie aktywne ogłoszenie tylko czy warto aplikować na takie stanowisko. Zawsze można wysłać CV w ciemno i czekać na feedback. Ja chętnie zrobiłbym research czy opłaca się tu starać o prace i jakie warunki dają. Ty coś wiesz?

Julia

A to jak wygląda kultura organizacyjna w tej firmie? Możesz przybliżyć? Bo sama zastanawiam się nad aplikacją do tej firmy i jestem ciekawa, czy będę tutaj pasowała.

Patrycja, HR Nowy wpis

Bez względu na to, czy prowadzimy aktywne procesy rekrutacyjne, zawsze jesteśmy otwarci na ambitne osoby, które szukają odpowiedniego miejsca, aby wykorzystać swój potencjał i zdobywać doświadczenie. Niedługo ruszamy z tegoroczną edycją naszego autorskiego programu Young Potentials dla młodych talentów - więcej info już niedługo w social mediach. Będziemy o nim wspominać również podczas Case Week na Politechnice Poznańskiej już 14 maja podczas warsztatów. Stay tuned! :)

A jaki jest okres wypowiedzenia na tych umowach? Koniec końców powiadomiłeś ich o tym, że jednak okres ten Ci przysługuje? Jeśli tak to napisz jak się do tego ustosunkowali.

były pracownik nr 2

Jeden miesiąc. Również mimo interwencji mojego radcy prawnego firma zasłoniła się swoimi prawnikami i zostawiła 10 osób na lodzie. Obecnie oczekuję od firmy zapłaty za ostatnie pół miesiąca (propozycja ze strony firmy) ale nadal nie otrzymałem zapłaty faktury. Obiecuję, że jeśli nie dostanę tych pieniędzy to opiszę tutaj wszelkie praktyki z którymi się spotkałem w firmie.

@były pracownik nr 2

A to były jakieś praktyki które według Ciebie nie były okej w firmie ? Ciekawa jestem. Czyli były tez redukcje etatów ? Zastanawiam się czy po prostu zmniejszają liczbę osób w firmie czy to raczej wymiana na nowy zespół? I czy jest opcja żeby mieć po prostu umowę o prace ? Dzięki za odp

Śmiech

Były pracownik, czy dobrze rozumiem: to na prawników ich stać, a żeby Tobie wysłać pieniądze, to nie? Aha!

Patrycja, HR Nowy wpis

Dziękujemy za Twoją opinię. Potwierdzam, że nasz poprzedni draft umów nie był idealny i po dokładnej analizie zidentyfikowaliśmy w nim wiele niejasnych punktów, nie zawsze korzystnych dla obu stron. Bardzo zależało nam na rozwiązaniu tej sytuacji, dlatego też, w ostatnich miesiącach wspólnie z naszymi kontaktorami b2b, uwzględniając ich uwagi, wypracowaliśmy nowy wzór umów b2b, sformułowanych w jasny i przejrzysty sposób.

anonimowy Nowy wpis

Jestem po kilku procesach rekrutacyjnych w różnych firmach i pierwszy raz się spotkałem, aby firma informowała mnie, że póki co nie biorą mojego CV pod uwagę , ponieważ są na ostatnim etapie rekrutacji z innymi kandydatami i chcą ten etap dopiąć do końca dlatego dają znać. Napisane prosto z mostu i przynajmniej wiem na czym stoję.

jaki żal

Candidate experience
@jaki żal

HR to jakieś przedszkole .. Panujcie nad treściami, która dyktujecie podwładnym do wysyłania. Strata czasu.

Firma Krzak
@Candidate experience

Ponad 20 lat pracy w największych firmach w Polsce - i macie panowie racje... Przez te lata takiej żenady jeśli chodzi o dział HR nie widziałem nawet w jakichś "śmiesznych" januszeksach.

@Firma Krzak

Dziękuję za podzielenie się opinią. Zachęcam do rozwinięcia tematu i kontakt bezpośredni z hr@macrix.pl - feedback jest dla nas ważny i chętnie zapoznamy się ze wszelkimi wskazówkami na temat naszej pracy.

@Candidate experience

Dziękuję za opinię. Nie mamy w zwyczaju ingerować tak głęboko w poszczególne elementy pracy osób w naszym zespole - stawiamy przede wszystkim na zaufanie i wysoki poziom samodzielności. Jeśli natomiast doszło do nieporozumienia, uprzejmie przepraszamy i zapraszamy do kontaktu bezpośredniego na hr@macrix.pl w celu wyjaśnienia sprawy.

W jakim sensie renoma zrujnowana? Masz na myśli całą firmę? Daj znać, o co konkretnie chodzi. Nie jestem na bieżąco, dopiero weszłam tu poczytać co nieco. A atmosfera bardzo się różni w zależności od danego działu?

Interesariuszka

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Macrix Polska Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
pracownica

Zostałam zatrudniona w 2023 roku, sam proces rekrutacji przebiegł bardzo sprawnie, miło, profesjonalnie. Firma inwestowała w rozwój ludzi, organizowała wiele wydarzeń integracyjnych. Od września środki na rozwój niektórych projektów zostały ucięte, był też wspomniane przez jedną tu z osób zwolnienia. Nie był to fajny czas, a pewna doza niepewności wdała się do mojej codziennej pracy. Niemniej jednak cenię sobie te środowisko pracy za szczerość, profesjonalizm i otwartą komunikację. Dobrze mi się tu pracuje i chciałabym by dalej tak było. Za minus mogę uznać: długi proces podejmowania decyzji przy wydatkach, powinno być to zdecydowanie uproszczone, a pracownicy mieć większą decyzyjność.

@pracownica

Cześć, jakie stanowisko obejmujesz? Możesz napisać coś więcej o przebiegu rekrutacji? To była tylko rozmowa, czy dłuższy proces? Zadawali jakieś konkretne pytania? Zawsze mnie stresują rozmowy, wolałabym wiedzieć co mnie czeka — jeśli oczywiście dostanę zaproszenie na rozmowę ;) Szybko podjęli decyzję o zatrudnieniu? Jakie zarobki proponują, to konkurencyjne kwoty? Od początku jest umowa o pracę?

projekt :)
@pracownica

Dobrze, że poruszyłaś temat ucięcia środków na projekty. ;) Jako że każdy ma prawo do swojego zdania, to od siebie dorzucę, że w moim odczuciu co najmniej jedna z tym decyzji była po prostu (usunięte przez administratora). Niestety z perspektywy czasu uważam, że jedynie zabrano mi cenny czas. Ze względu na to, iż początkowo oceniłam walory tej firmy niezwykle wysoko, odrzuciłam bardzo, ale to bardzo cenną ofertę od innego podmiotu. Żałuję i nie polecam popełniać takich błędów, tj. ja zaufałam tym ludziom i żałuję. Nie było warto, ponieważ zdaje się, że jednak przeceniłam tę firmę. Pozdr

projekt :)
@projekt :)

I doprecyzuję, żeby nie było ŻADNYCH wątpliwości. Za "niezbyt mądre" uważam prowadzenie tego typu niezrównoważonej polityki zatrudniania (chodzi o zwolnienia / cięcia o których napisali tu inni ludzie); która prowadzi do tego, że część ludzi trzeba po prostu zwolnić, a dopiero co zatrudnionych (ja w 2023 r.) nie można utrzymać. Nie mam też pojęcia jakie konkretnie były tego przyczyny i mnie to nawet nie obchodzi, ponieważ PO PROSTU, po przemyśleniu, uważam to za działanie skrajnie nierozsądne, które zabrało mój czas i zaszkodziło karierze zawodowej poprzez odrzucenie konkurencyjnej propozycji. Przed podjęciem współpracy z tym podmiotem, radzę się bardzo dobrze upewnić, że okoliczności, o których tu ludzie piszą (zwolnienia / cięcia) już minęły. Ja za Chiny bym się w to 2 raz w czerwcu ubiegłego roku nie wpakowała, wiedząc, że do czegoś takiego dojdzie! Pozdr

Halina

Ponieważ oferta dla .NET Developera wygasła,.to już sobie nie poczytam, co tam wchodziło w zakres benefitów i jakie były widełki. Może ktoś się ustosunkować? I jest kwestia umowy, bo tutaj widzę skargę kogoś na B2B. To jedyna firma zatrudnienia w IT?

@Halina

UoP tez chyba wchodzi w gre. Nie moge dodac opinii wiec dodam w komentarzu tutaj dla potomnych :) Jestem bardzo niezadowolony ze współpracy z firmą i przestrzegam wszystkich - zastanówcie się dwa razy. Pierwsze primo - firma nie respektuje umów B2B - ostatnio był layoff 10 osób i firma (usunięte przez administratora) swoje zapisy o miesiącu wypowiedzenia, bo nie ma zadań. Ludzie dostali rekompensaty w postaci połowy normalnej stawki za miesiąc ale nadal mimo wszystko jest to próba przykrycia (usunięte przez administratora). Drugie primo - zostałem przyjęty na stanowisko Angular Developer - jakież było moje zdziwienie jak pierwszego dnia dostałem calla, że mam pracować nad projektem .NET + React. Proces rekrutacyjny do poprawy. Po bardzo jasnym zasygnalizowaniu, że nie na to byłem rekrutowany przeniesiono mnie do "flagowego" projektu firmy, gdzie frontend już był obsadzony, więc pisałem ASP.NETa, żeby pomóc, ale niestety i to mocno było uniemożliwione, co zostało opisane w piątym primo. Trzecie primo - firma ma w poważaniu słowo "człowiek" - przytrafiła mi się osobista tragedia w trakcie mojej pracy tam i mimo tego, że lider o tym wiedział to i tak dołożył roboty więcej,(usunięte przez administratora) Czwarte primo - poziom managementu - naprawdę to najgorsze co widziałem gdziekolwiek, gdzie management, kłoci się jak dzieci przy zespole z przekleństwami i starasz się ich uspokajać, a koniec końców to Ty jesteś ten zły i to Ciebie się pozbądźmy (pozdrawiam Was drogie dzieci). Piąte primo - nędzny leadership - a zwłaszcza chciałbym pozdrowić kolegę z dalekiego wschodu, któremu się wydaje, że wie wszystko najlepiej. Team to nie jest team, tylko banda mikrozarządzanych (usunięte przez administratora)pod dowództwem tego Pana i serdecznie nie polecam z nim współpracy. Najgorsze code review, jakie widziałem. Masa buzzwordów i preachingu. Mówią Ci, że "growth", ale jak zauważysz, że ktoś obiera znowu tą samą ścieżkę to jest, że nieee jest ok. Podusmowując, współpraca była straszna. Dokładając do tego osobistą tragedię firma wybitnie przyczyniła się do tego, aby rok 2023 zaliczyć do jednego z gorszych w życiu. Serdecznie nie polecam - a i tak nie opisałem wszystkiego, jak np. dwóch dni na samorozwój, z których się musisz spowiadać, bo firma ma problem z zaakceptowaniem tego, że to Ty się czegoś nowego uczysz, ale firma bezpośrednio nie korzysta... Drogi kandydacie, zastanów się trzy razy, chyba, że jesteś masochistą. Ewentualnie spróbuj szansy i zobacz do jakiego teamu trafisz - może będzie fajnie. Koniec końców to subiektywna opinia.

@były pracownik

Ile przepracowałeś w takich warunkach? Jak firma podchodzi do pracownika gdy ten chce odejść, nie próbuje go zatrzymać? Było więcej takich osób przyjętych, że wyszło na to, że zajmują się czymś innym, niż mieli? Nie chce juz cie tak dopytywac, bo widze, że dużo nerwów cię kosztowała praca tutaj, ale jak zarobki?

Irek
@Paulina

Ile miałaś etapów? Były dwa spotkania czy więcej? Tylko rozmowa czy też jakieś testy do zrobienia? Jak wszystko przebiegło sprawnie to jak długo czekałaś na feedback?

@Irek

Hej! Ja miałam 2 etapy i akurat w moim przypadku nie było zadania do zrobienia. Jeżeli chodzi o czas w jakim uzyskałam informację zwrotną, to już nie pamiętam, ale nie było to długo. :)

Claudia z HR
@Paulina

Dziękuję Paulina za poświęcony czas na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami o nas, jak również bardzo się cieszę, że odebrałaś Macrix pozytywnie!

Claudia z HR
@Irek

Liczba etapów w procesie rekrutacyjnym w Macrix jest dostosowana do stanowiska oraz poziomu Seniority. W większości przypadków proces składa się z 2 etapów. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat naszego procesu rekrutacyjnego lub dowiedzieć się więcej o naszej firmie, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail na adres: claudia.sojka@macrix.pl.

Zuzia

Demoscenes

Dział HR oficjalnie przyznaje że nie będzie rozmawiać przez telefon - i to przy pracy zdalnej (chcesz coś załatwić? dowiedzieć się? poczekaj aż nam się zechce ci odpisać) . Najprostsze sprawy ciągnął się tygodniami.

@Demoscenes

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Responsywność względem kandydatów jest dla nas bardzo ważnym czynnikiem, dlatego też w sytuacji pełnego obłożenia dnia spotkaniami, posiłkujemy się kontaktem mailowym, który umożliwia na utrzymanie kontaktu, skracając czas oczekiwania na odpowiedź. Stąd, mam wrażenie, że doszło do nieporozumienia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub pod adresem hr@macrix.pl w celu wyjaśnienia sytuacji.

Elżbieta

Cześć, na ich stronie jest oferta na .Net Developera, ktoś jest zorientowany, jaka stawka? I czy można pracować w pełni zdalnej? W komentarzu tutaj jednym była mowa o tym, że praktykują najróżniejsze formy pracy, stąd pytam.

@Elżbieta

Na justjoinit mają oferty z widełkami

Przemysław
@Kasia

Tak ale nie ma informacji jaki poziom angielskiego wymagany, aby móc swobodnie na tym stanowisku pracować? Jak ktoś ma mniejszy poziom języka, to firma dokształca i wysyła na kurs, aby zwiększyć?

@Kasia

Cześć :) Wszystkie nasze oferty z aktualnymi widełkami znajdują się w serwisie JustJoinIT. Co do formy pracy - jesteśmy w pełni elastyczni, praca 100% zdalna, praca hybrydowa, praca 100% z biura - w zależności od preferencji. Przy czym bardzo lubimy się spotkać raz na jakiś czas na żywo, czy to w biurze, czy na spotkaniu integracyjnym.

@Przemysław

Język angielski jest używany na porządku dziennym w pracy, stąd B1 to minimum, a B2 pozwala na swobodną komunikację. Organizujemy wewnętrznie kursy i szkolenia, a także umożliwiamy wykorzystanie budżetu szkoleniowego na naukę języków.

Powód odrzucenia z procesu rekrutacyjnego, ponieważ firma szuka ludzi w hybrydowym modelu pracy, a to był mój główny powód dlaczego chce zmienić obecną prace i przejść właśnie na model hybrydowy :)

HR
@Kandydat

Przepraszamy za nieporozumienie. Praca w Macrix jest możliwa w dowolnym modelu, od full remote przez pracę hybrydową po office work. Zapraszamy do kontaktu pod adresem hr@macrix.pl w celu wyjaśnienia sytuacji.

Student Politechniki

Ten wpis idealnie wpasowuje się w realia pracy w Macrix: https://www.wykop.pl/wpis/67866113/prawdziwym-problemem-polskiej-branzy-it-jest-menta/ (czyli mikrozarządzanie pełną parą)

Gabriela

jakoś mało konkretne te poprzednie opinie... widziałam a stronce, że szukają inżyniera do testowania automatyzacji i ciekawa byłabym jak w praktyce u nich praca wygląda. ktoś był na tym stanowisku i podzieli się doświadczeniem? wszystko co napisane w ofercie faktycznie się zgadza?

Roland

Nic nowego nie wnoszą. Stare pomysły, brak nowoczesnego myślenia. Skostniałość.

Patrycja
@Roland

Bardzo nam przykro, że odniósł Pan/Pani takie wrażenie. Chętnie wyjaśnimy sprawę - zapraszamy do kontaktu pod adresem: hr@macrix.pl

zbieranie danych osobowych

niestety firma nie chce zatrudnić a tylko zbiera dane osobowe sztuczny twór do zbierania informacji o kandydatach

Patrycja
@zbieranie danych osobowych

Zostaw merytoryczną opinię o Macrix Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Macrix Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Macrix Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Macrix Polska Sp. z o.o.?

Macrix Polska Sp. z o.o.