Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka

Opinie o Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka

Nicole

Pracowałam w kancelarii Mec. Ludwikowskiego prawie 2 lata. Moja rezygnacja była podyktowana jedynie zmianą profilu zawodowego na komorniczą. Wiele zawdzięczam Panu Mecenasowi, potrafi przekazać ogromną, nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną wiedzę. Do Pana Mecenasa bowiem mogłam się zwrócić z każdym problemem, czy pytaniem. Praca była przyjemnością a nie obowiązkiem. Zgrana i sympatyczna ekipa. Miło wspominam spędzony tu czas i chętnie powracam do Kancelarii na dobrą kawę, żeby odwiedzić dawnych współpracowników i szefa. Polecam serdecznie

Weronika

@MGG dzięki za taką wyczerpującą opinię o Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka. Miło słyszeć o zadowolonych pracownikach. Czy zostałaś zatrudniona po stażu, czy od razu byłaś pełnoprawnym pracownikiem? Masz jakieś rady dla studentów jak dostać się na staż, a potem jak uzyskać zatrudnienie?

MGG

Pracowałam w tej Kancelarii przez ostatnie trzy lata i zawsze będę bardzo miło wspominać ten czas. Gdyby nie zmiany w życiu osobistym i konieczność przeprowadzki, z chęcią pracowałabym tam jeszcze dłużej. ;) Wszystko, czego się tam nauczyłam - a nauczyłam się naprawdę bardzo wiele zarówno w aspekcie prawniczym, jak i w aspekcie życiowym - wykorzystywałam na studiach, co znacznie ułatwiło mi bezbolesne przejście przez ten etap i rozumienie rzeczy, które dla innych były jeszcze abstrakcją. ;) Pan Mecenas posiada bogate doświadczenie i ogromną wiedzę, a przy tym jest bardzo sympatycznym człowiekiem i z chęcią pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Zawsze starał się nas nauczyć czegoś więcej w taki sposób, abyśmy nie zamykali się jedynie w granicach konkretnej sprawy prowadzonej przez kancelarię, ale byśmy mogli zdobytą wiedzę wykorzystywać również w przyszłości. Z doświadczenia znajomych pracujących w innych kancelariach wiem, że takie podejście do pracownika jest niespotykane. Ludzie, którzy tam obecnie pracują, są (usunięte przez administratora) i wiedzą, co to znaczy się integrować ;) - prawdziwy dream team. Nikt ze sobą nie konkuruje, wszyscy pracują 'na jedno' i tworzą zgrany zespół. Nowe osoby nie spotkają się z wrogością z żadnej strony i mogą liczyć na pomoc innych na każdym etapie. Atmosfera baaaaaardzo rodzinna. ;) Co ważne - stawki są wyższe niż stawka minimalna, a do tego na tle innych kancelarii naprawdę dobrze wypadają. Wypłata zawsze uczciwie na czas, a jeśli się starasz i pracujesz solidnie, możesz liczyć na podwyżki (nie, nie na jedną potencjalną podwyżkę w ciągu roku, jeśli dobrze pójdzie - jak w korpo, ale nawet kilka podwyżek, jeśli tylko jesteś sumienny i przykładasz się do wykonywanych obowiązków. Polecam, jeśli chcesz się naprawdę rozwijać i wiesz, że doświadczenie jest ważniejsze niż piątki na studiach, a głowa w kodeksie znaczy o wiele więcej niż kodeks w głowie. ;)

Weronika

@greendollar czyli polecałbyś studentom aplikowanie na program stażu w Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka? Rozumiem, że kancelaria chce swoich podopiecznych nauczyć czegoś, a nie oferuje tylko parzenie kawy? Mógłbyś powiedzieć dokładnie jak wyglądała rekrutacja na taki program? Czy ciężko się dostać? Czy masz jakieś wskazówki dla osób chcących brać udział w takim stażu (http://jl-legal.pl/strona-nr-3)?

greendollar

Pracowałem w tej kancelarii przez ostatnie pół roku. Pan Mecenas jest miłym człowiekiem, i bardzo zalezy mu na utrzymaniu dobrej atmosfery w zespole jak również na poszerzaniu zakresu umiejętności poszczególnych osób. Pracuje się na umowie zleceniu - stawka nieco wyższa niż płaca minimalna. Podczas mojej pracy jedna osoba otrzymała podwyżkę. Co ważne, pan Mecenas preferuje opcję płatnych praktyk, osoby bez doświadczenia otrzymują mniej więcej 7-8zł/h. Pracuje się na dokumentach od komorników, sądów i klientów i potrzebna jest wiedza dotycząca postępowania cywilnego. Wrażenia są dobre.

Gość

Żadnych. Wszędzie tylko studenci , bo nie muszą za nich płacić. Kpina. Niedługo w całym Wrocławiu faworyzowani będą sami studenci, bo to dla firmy najtańsze koszta. Ja uważam, że jak się nie chce zatrudniać na konkretne umowy o pracę i kogoś nie stać na nie to się firmy w ogóle nie powinno zakładać. Tyle w temacie.

Weronika

@Gość jesteś/byłeś pracownikiem Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Jak oceniasz pracę w tej firmie? Jakie pozytywy znalazłeś?

Gość

Kolejna Kancelaria , która zatrudnia na umowy "śmieciowe". Kpina i tyle w temacie.

Gość

Czy jest to duża Kancelaria?

oj

Atmosfera rzeczywiście może dopisować, ale nie widziałem, żeby pokazało się ostatnio jakieś ogłoszenie pracy, wiadomo czy można się teraz do nich załapać?

Kamilek

Odnoszę takie wrażenie, że każdej kancelarii przydaje się stażysta, chociaż nie wiem jak w tym konkretnym przypadku wyglądałaby taka współpraca z kancelarią. We Wrocławiu jest sporo podobnych działalności także można spokojnie spróbować się z nimi skontaktować i o to dopytać, bo raczej zbyt dużej ilości stażystów nie przyjmą bo nikt nie będzie się chciał dużą grupą zajmować...

Wojtek Maras

a czy ta kancelaria przyjmuje stażystów? Byłbym skłonny odbyc taki staż w Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka. Jeżeli bym się spisał to byłaby możliwość późniejszego zatrudnienia? jeżeli nie to napiszcie tylko czy można zgłosić się chociaż na ten staż? Dobrze jest uczyć się od profesjonalistów...........

poszukiwacz

Koleżanki i Koledzy ! I jak tam z tymi stażami ? Jest sens składać aplikację i starać się o pracę ? Jakie sprawy i klientów ma ta kancelaria ? Można się czegoś nauczyć ?

Norin

@gocha, nie wszyscy, pryszcze to mają gimnazjaliści i licealiści, studenci już coś potrafią i o świecie wiedzą.

gocha

sonik, ale wiesz student to dziś nie tylko pryszczaty 20-latek. Ludwikowski daje jakies benefity, dobry socjal?

sonik

piszą u siebie na stronie, że ich zespół składa się z "doświadczonych pracowników", więc studenci mogą mieć problem

artur

Może ktoś pracujący w kancelarii adwokackiej Ludwikowski napisałby, czy stażyści rzeczywiście zostają czasami?

marcin

Pewnie stażysta musi pomagać w drobnych pracach biurowych, ale pewnie i dają możliwość nauki wielu rzeczy, ja chyba spróbuję.

cichy

tak tylko znając życie najpierw trzeba się natyrać za pół darmo robiąc kupę roboty za innych...ale taki już los

love

Na stronie Ludwikowskiego jest napisane, że Kancelaria poszukuje stażystów oraz pracowników., także pewnie po stażu proponują współpracę, jeśli się człowiek nadaje.

anonimmmmmm

nooo, pani czasem wymiata. ale generalnie w pracy jest ok. a to, że szefostwo wymagające to nawet lepiej jeżeli chcesz się czegoś nauczyć. i fajne,jest to, że jak się ma jakiś pomysł na usprawnienie pracy to zawsze można przyjść i go omówić.

ja

A ja sobie tak myślę, że Kancelaria tak naprawdę funkcjonuje tylko dzięki jednej osobie i na pewno nie jest to mecenas. Myślę, że tek kto pracował w tym miejscu wie o kim mowa. Fakt, że ta Pani. czasami potrafi być ostra, ale generalnie jest ok i można się z nią dogadać. W sumie to dzięki niej da się tam jakoś pracować.

aplikantka

Bardzo dobry adwokat, profesjonalna kancelaria

przemo

ile zarabia sie w tej kancelarii??

pln

pracowałam w kilku firmach windykacyjnych i wiem jak to wygląda. nie będę cytowała wypowiedzi i opinii na ich temat - sami możecie zobaczyć. dlatego na tle pozostałych firm do tej Kancelarii nie ma się za co przyczepić. tutaj można się chociaż czegoś nauczyć i jest parę osób, które naprawdę mają pojęcie o prawie i o przepisach.

Twoje dni w tej firmie i tak zostały już policzone...;d

I na nic zdadzą się tu piękne słowa szacownych oponentów. Którzy zapewne wytoczą teraz ciężkie działa, połknięcie gorzkiego medykamenu zwanego prawdą, nie jest dla wszyskich a świadczy to jedynie o "wielkości" tej kancelarii windykacyjnej bo między Bogiem a prawdą przydomek adwokacka to przerost treści nad formą:)

carlos

Widać, że szymon pisze pod akord, ale zgodzę się z mecenasem. Praca jest w porządku, a jeśli będziesz zaangażowany to szybko dostanie się podwyżkę bądź premię. Polecam :)

Ja

hmm 2,5 roku i bylo fajnie ? aplikacje chyba trwa 3 lata z tego co pamietam więc co sie stało z tym 0,5 ???? i moje pytanie czy własnie tam ukończyłeś aplikacje czy może jak pisze Pani- Anonimowa - " ludzi sie zwalnia z dnia na dzień"?

ja też pracowałem w tej kancelarii i muszę stwierdzić, że straszne bzdury pisze \"anonimowa\", bo atmosfera w pracy jest naprawdę w porządku, a jeżeli komuś się nie chce pracować albo się nie nadaje to potem brednie wypisuje. Poza tym ludzie nie szanują pracy - taka jest prawda, a koleżanka \"anonimowa\" chyba wyleciała z pracy i dlatego teraz się wyżywa :)

Zostaw opinię o Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka - Wrocław

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ludwikowski Jacek Kancelaria Adwokacka