Opinie o File Sp. z o.o. w Garbów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie File Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w File Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja artykułów kartonowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o File Sp. z o.o. w Garbów

Denis Nowy wpis

Na stronie firmy jet info że potrzebują operatorów maszyn, elektryków-automatyków, magazynierów i pracowników biurowych ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Tylko ktoś tu wspomniał że przyjmują przez agencje. Tylko osoby na stanowiskach fizycznych, a biurowi pracują pod frmą i mają normalną umowę o pracę? Napiszcie jak jest?

bYŁY Nowy wpis
@Denis

Tam jedynie przez agencję pracy (mówię raczej tu o młodszych osobach) A ze starszymi nie wiem jak jest. Umowę o pracę trudno jest dostać.

@bYŁY

Jak przez agencje pracy to jaką umowę dają? Tylko zlecenie? Zwykle na jak długo się podpisuje z agencją? Na rok czy przedłużają co miesiąc?

Ilona

hej, wiecie coś na temat zatrudnienia się tu bezpośrednio? kiedyś pisali o jakiś agencjach pracy i wolałabym się upewnić co do tego, jest na to tu opcja? i ogólnie bieżąca relacja z pracy na produkcji byłaby pomocna, o ewentualnych naborach też coś wiecie?

Były pracownik Nowy wpis
@Ilona

Tam szukają przez agencje pracy, Praca po 8h dziennie chyba że jest sezon to po 12h pracowaliśmy. Zarobki takie se, Atmosfera 4/10. Polecam ale nie na dłuższą mete

Czy File Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

crsn

Tak, Tylko przez agencję pracy.

Rafał
@crsn

Za najniższą krajową ofkors

crsn
@Rafał

Wiadomka, popracować tam można ale nie na dłuższą metę :D

Sławomir
@crsn

To nie dają żadnych podwyżek? Cały czas się jedzie na tej najniższej krajowej bez żadnych premii, czy rzucają jakieś dodatki finansowe?

crsc
@Sławomir

haha podwyżki? kolego, ja tam pracowałem przez agencje, po 3 miesiącach wywalają. 2 tysięcy przed oczami nie widziałem w tej firmie. Żeby dostać tam umowę o pracę trzeba długo pracować. Zapomnij o podwyżkach w tej firmie.

Sławomir
@crsc

No to mnie zdołowałeś. Nawet dwóch tysi nie zarobiłeś? Przecież to najniższa krajowa. Przyjmują tylko przez agencje? Nie da rady tego obejść?

crs
@Sławomir

Ogólnie jak jest w (usunięte przez administratora) zamówień, to potrzebują ludzi ale to przez okres wakacyjny. Z mojego punktu widzenia idą tam same młode osoby, Żeby zarobić pare groszy, A jak w stosunku do zatrudniania starszych osób to nie wiem. Ogólnie polecam tą ,,frime`` ale nie na dłuższy okres wspoółpracy :D

Kamil
@crs

No ale ludzie chcą za te 2 tysiaki pracować? Co to za motywacja :P

@Kamil

Za tyle to się z wyrka nie wstaje

crs
@Marek

A niech pracują. W tej firmie jest zero rozwoju, Monotonna praca

Papi

Żałosne! Trzech cwaniaków rekrutujących mnie - Prezes, Pan product manager i pani product manager. Ogromny zakres obowiązków, podczas nieobecności przełożonych przejmowanie ich obowiązków, biegła znajomość angielskiego wymagana, znajomość Excela, Worda i to jest weryfikowane testem. Teraz najlepsze - wypłata 2300 na rękę ???????????????? prezes powiedział "Nie płaci pan podatku to akurat 3tys Panu wyjdzie". Do tego zero informacji zwrotnej odnośnie rekrutacji. (usunięte przez administratora) i wodorosty, omijać tą niby firemkę wyglądająca jak kurnik

rfd
@Papi

Zgodzę się z tobą kolego, pracowałem tam na produkcji, Założę się, Że na początku też każdy do Ciebie uśmiechał się? udając miła osobę do czasu?... Skąd ja to znam :) Monotonna praca, kierownictwo w ogóle nie zmienia osób z stanowisk na inne, Tylko przy montażu od pon-pt to samo, Dla innych może by się to podobało ale uwierzcie do czasu... I do tęgo nędzna wypłata do dziś nie wiem jakim cudem, Ale dałem sobie z tym spokój :) Zero rozwoju w tej firmie, Na początku praca podobała mi się, Zarobić trochę grosza zawsze można. Ale jak to mówiła pewna osoba? Rzadko kto tam wytrzymuje. I zgodzę się z nią w 100%. Polecam to miejsce pracy, Ale nie na dłuższy czas.

Czarek
@Papi

4 tys zł to płaci większość korporacji w Polsce za prostą pracę z językiem. Tak więc przy dodatkowych obowiązkach i wymaganiach 6 tys. to minimum.

@Czarek

W tej firmie, nawet 2 tyś, Nie widziałem A co mowa o 6 czy tam 4 tysiącach.

Eloo
@kie4

A gdzie pracujesz teraz ze widzisz choćby 3 z przodu przy 168h?

Czarek
@kie4

Ja mówię o kwotach brutto. Minimalne wynagrodzenie brutto w tej chwili to bodajże 2600 zł. Tak, że te 4-6 tys zakładając znajomość języka, bo komentarz był do postu z wymaganym angielskim to naprawdę żadne kokosy tylko MINIMUM.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie File Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
CLeo

Kolego zaskakujesz mnie :) czy w tej pracy można się zmęczyć? Bo oczywiście pisząc, że robiłeś przez 2 tygodnie jedno i to samo masz na myśli Montaż? Jesli w tej pracy nie dawałeś radę to Ja już nie wiem:) Starsze Kobiety pracują tam i nie marudzą a ty masz tak delikatne dłonie. Współczuję i życzę powodzenia w szukaniu lżejszej pracy. Może czasem pracuje się 12h dziennie ale nie nostop. Ale zauważ że nastąpiły ciężkie czasy dla nas wszystkich.. I tak naprawdę ważny jest klient a nie pracownik.. Bo bez klientów wszyscy będą siedzieć na.... Ja nie mam złych wspomnien z pracy tam, jest masa minusów..ale też masa plusów.. Minusy:Zarobki ale zależy jak na to spojrzeć, może i teraz zarabiam 500zl więcej niż tam ale za to dokładam 300zl na dojazdy- i tu się robi plus dla ludzi wokół firmy. Kolejny minus:monotonia bo jest tam tak że kilka dni robi się to samo, ale z drugiej strony Wynika to że specyfikacji firmy, bo liczy się czas.. Jakość.. Ilość.. Więc można to zrozumieć i nie przesadzajmy ze odciski się robią bo to dramat :) Kierownik jak kierownik ja nic do niego nie miałem, Kto narzeka na Kierownika to chyba w życiu nie miał do czynienia z innym Kierowictwem i nie wie o czym pisze. No chyba że piszecie o drugim Młodym ""Kierowniku" " no ale też można go zrozumieć :) Młody gniewny i czubek nosa przed oczyma, no ale każdemu się należy i jest znośny Plusy: mimo słabych zarobków wypłacają wszystkie dodatki niestety tylko zatrudnionym przez nich (setki za soboty nocne itp) ale kto chce pracować to z otwartymi dłońmi przyjmą. Plus: jak mieszka się blisko to ta płaca jest znośna jak na Lubelszczyznę, bo można zarobić nieco więcej u nas ale.. Czas.. Dojazdy.. Czy o wiele więcej zarobimy w innym miejscu? Bez Sobót, nocek, nadgodzin. Itp? Plus: Brygadzista tak jak pisała Marion chyba z tym samym mieliśmy przyjemność pracować, aczkolwiek teraz mam podobnego tylko więcej mu wolno. Reasumując: firma nie żaden ideał i można narzekać na wszystko ale ani się tam człowiek nie narobi, ani też zmeczy. Jak to mówią jaka praca taka płaca. Zawsze można iść rowy kopac :)

@CLeo

Zgadzam się z tobą w 100%, Ale każdy też ma swoje zdanie na temat tej pracy. Poczytaj wcześniejsze komentarze innych byłych pracowników. To dlaczego tam nie pracujesz? Skoro piszesz, Że nie masz złych wspomnień?. Każdy ma prawo to swojej wypowiedzi na temat tej firmy. Że traktują jak białych murzynów. Praca zawsze się znajdzie ;) Wiadomo jakie mamy czasy, Ale prace zawszę można znaleźć. A skoro firma jest ,,niby taka dobra`` To dlaczego non stop szukają pracowników? Albo ktoś ucieka bo nie wytrzymuje.

Cleo
@kie4

Nie jest napisane w moim poście że praca jest "aż taka dobra i fantastyczna" napisane jest ze Jak każda ma swoje Plusy i Minusy. Nie pracuje tam z powodów czysto osobistych, nazwijmy to że wolę pracować w czymś do czego się uczyłem. A dlaczego szukają pracowników, niestety nie odpowiem ci, gdyż nie znam odpowiedzi może jest tak jak piszesz ze wszyscy uciekają, ale może poprostu firma się na swój sposób rozwija i potrzebują ludzi + emerytury itp.. I również się zgadzam z tobą że każdy może wyrazić swoje zdanie. Ale jak ktoś już pisze ze ma odciski od pracy właśnie tam.. To proszę Cię :) Pozdrawiam

@Cleo

Kolego :D Co do odcisków, To uwierz... Jedna osoba też, żaliła się, że ma dość bo na montażu cały tydzień, na jednym stanowisku. Założę się, Że gdyby ciebie postawili na montażu nie wspomnę czego.. I miałbyś robić to dzień w dzień, od poniedziałku do piątku. To myślę, że byłbyś tego samego zdania. Że palce odpadają i nie ma się siły dalszego montażu... A co lepsze, Jeszcze poganiają... Rozumie, że liczy się zamówienie ilość, Ale bez przesady, Kierownictwo zmiany powinno zmieniać stanowiska nie prawda? :D Również pozdrawiam i życzę sukcesów w nowej pracy :)

Również nie polecam. Kierownik traktuje pracowników jak parobków. ODRADZAM

chet4

Powiem tak, na początku pracy wydaje się wszystko spoko, robisz przydzieloną ci pracę itd. Ale po dłuższym stażu pracy, widzisz jak zaczynają traktować ciebie jak białego murzyna, praca po 10/11/12h, po 5 dni w tygodniu bardziej mówię już tutaj o 12h pracy. Gdy przez pomyłkę zrobisz coś nie tak, to kierownictwo patrzy na ciebie jak byś zrobił nie wiadomo co. Przez około 2 tygodnie robiłem tą samą pracę, nie wspomnę o bólu rąk, oraz po odciskach, nie powinno czegoś takiego mieć miejsca, powinny zmieniać na inne stanowiska pracy, a nie non stop wykonujesz tą samą pracę. Może dla kogoś to pikuś, sami przekonacie się na własnej skórze. Mimo dużych minusów tej firmy, Mógłbym polecić Ale nie na dłuższy czas. Lepiej poszukać coś innego niż dawać z siebie wszystko, a płaca jak szukać igły w stoku siania.

@chet4

Oczywiście jak pisałem, że praca po 10/11/12h to gdy są duże zamówienia. Tak to praca po 8h dziennie.

Beata
@chet4

Dobrze, że to doprecyzowałeś. Przecież praca przez 12 h 5 dni w tygodniu jest niezgodna z Kodeksem Pracy. Ponoć File szuka teraz nie tylko pracowników fizycznych, ale i pracowników biurowych ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Masz może pojęcie, jaki jest tam wymagany stopień znajomości tych języków?

@Beata

Niestety nie posiadam informacji na ten temat, Ale ogólnie praca jest po 8h, tylko słyszałem od pewnych osób, że nie raz pracowali pare dni po 12h.

Zenek

Dobra firma dla tych co chcą pracować. Na obijanie sie nie warto liczyć.

Robert

Może ktoś napisać co się teraz dzieje w tej Firmie? Czy jest sens się pchać, gdyż różne opinie słyszałem i te negatywne ale i też pozytywne.

Weronika

@Diana Dajana Bardzo Ci dziękuję za udział w dyskusji, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu na wątku panowała cisza. To dobrze, że praca w File w jakiś sposób Ci odpowiada. Długo już jesteś zatrudniona u tego pracodawcy? Czy poza podstawowym wynagrodzeniem są jakieś dodatki?

Diana Dajana

A niby gdzieś w okolicach jest o wiele lepiej?? Jak tak to proszę o namiary. Pewnie że się da zarobić wiele więcej pracując po 16godzin w innych firmach Wszędzie wyzysk i nic więcej. Może praca w Biedronkach to szczyt waszych marzeń..no ale tam się więcej zarabia.. Powodzenia Ja tam nie narzekam bo przynajmniej blisko a jak miałabym zarobić 150zl więcej i gdzieś dojeżdżać to dziękuję.. Trochę się pozmieniało ost czasy Polecam zmianę u M.. Robić trzeba jak wszędzie ale fajna zmiana inne podejście do ludzi.. Każdy chciałby więcej to normalne,ale takie mamy Kraj i obyczaj wydoic aby się napojic,moze kiedyś coś się zmieni.

Weronika

Jak obecnie wygląda sytuacja z zatrudnianiem nowych pracowników, czy firma File w Garbowie planuję w najbliższym czasie stworzyć nowe miejsca pracy? Posiadasz aktualne informacje dotyczące atmosfery pracy w tej firmie? Opisz je dla nas! Zachęcam was do pisania najnowszych komentarzy w tym wątku.

Arek

płace:0,5/10 atmosfera: 2/10 rozwój: 1/10 benefity: 3/10 nie polecam

kaktus
@Arek

dziwne. pamiętam, że o ile zarobki faktycznie były skromne, to atmosferę oceniam jak najbardziej pozytywnie. No ale parę lat już minęło, może się pozmieniało.

Weronika

@włoszka zajrzyj na stronę internetową File. Można tam znaleźć informację, że poszukiwani są pracownicy biurowi ze znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Nie wiem jednak, czy jest to oferta aktualna. Zawsze warto skontaktować się też bezpośrednio z firmą.

włoszka

Czy ktoś podejmował ostatnio u nich pracę i mógłby powiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja z nowymi pracownikami, czy będą jakieś przyjęcia czy ludzie raczej nie wymieniają się między sobą? chodzi mi raczej o biuro, nie produkcję. Pracodawca chyba jest względnie dobry?

Weronika

@Krzysztof o warunkach pracy na jakim stanowisku wspominasz? Pamiętajmy, że mogą się one różnić w zależności od obejmowanego stanowiska. Co więcej napiszesz o swoich doświadczeniach? Czy w pracy dostrzegasz jakieś pozytywne aspekty?

Krzysztof

Nie polecam nikomu dajesz od siebie dużo a w zamian mogą cie w (usunięte przez administratora) kopnąć, kadra kierownicza zero ludzi uważa za parobków jak można kogoś zmusić do pracy po 12 godzin taki to jest (usunięte przez administratora). To jest firma (usunięte przez administratora)

Weronika

Słyszeliście, że w File Sp. z o.o. pracuje około 140 pracowników na ponad 7 000 m2 powierzchni biurowej, magazynowej i produkcyjnej? A Wy co uważacie o tym miejscu pracy?

moja

@ Stas m- niesttey prawda jest taka, że bardzo często jest to wina własn ie systemu, dodam nioes[parawnego sytemu a nie l;udzi, którzy w koncu TYLKO wykonuja swoją pracę. No ale mam obawy że niestety na pewne rzeczy nie mamy wplywu i miec nie będziemy

garbowianin

nawet największa i najlepsza :) Na bezrybiu i rak ryba, na podium plasują się także mechanik samochodowy i smażalnia "Złota Rybka". I jest jeszcze jakaś kobita co robi kołdry..

Zostaw merytoryczną opinię o File Sp. z o.o. - Garbów

• Jak się pracuje w File Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy File Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

File Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 28 ocen.
  • Warszawska 136
    21-080 Garbów