Opinie o Geomar SA w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Geomar SA. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Geomar SA o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Geomar SA w Szczecin

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Geomar SA. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Upadlosc Nowy wpis

Na pewno nie jako bot, ktory zadaje glupie pytania, a nawet nie sprawdzi czy firma dalej istnieje

Igor

Podpowiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje i na jakie stanowisko?

Syndyk
@Igor

Raczej na żadne, (usunięte przez administratora)

Nołbady Nowy wpis
@Igor

Właściciel - tj. Sygnity SA - w 18 stycznia br. poinformował w komunikacji bieżącym nr 6/2019, że złożył wniosek o upadłość Geomaru.

Damian Nowy wpis
@Igor

Strona internetowa Geomar S.A. jest nieaktywna, więc podejrzewam, że firma ta jest zamknięta najprawdopodobniej ze względu na niewypłacalność jak sugeruje artykuł: https://geoforum.pl/news/26723/geomar-planuje-zlozyc-wniosek-o-upadlosc Czy są to potwierdzone informacje?

Były "pracownik"

Napiszę tak.... sam pracowałem w Geomarze kilka miesięcy a ludzie (czy to z geoinformatyki czy geodezji) dawno się stamtąd zmyli. Czemu? Ano dlatego, że.... firma poszukuje głównie studentów i to na okres najlepiej 3ech miesięcy (chyba, że masz już doświadczenie to zatrzymają Cię na dłużej ale doświadczenie na studiach?). Ponadto, z geodezji zrezygnowali, wszystkich polowców się pozbyli - zajmują się już tylko ewidencją i to wszystko z geodezji - także, jeśli szukasz pracy w geodezji jako terenowiec to nawet tam nie zaglądaj. " w jaki sposób są w firmie traktowani inżynierzy? " - jak każdy, jesteś dla nich NIKIM... ok, przesadziłem, inżynier jest dla nich tak samo ważny, jak student. Było kilku świetnych inż., nawet był gość z mgr inż. i nic z tego :). Czy mgr, czy inż... nie ma znaczenia. Najlepiej, żeby pracował 300% normy, bez przerw i głównie na umowie o dzieło (nie wiem jak tam jest na chwilę obecną ale nie bądźcie zaskoczeni, jak zaproponują właśnie umowę o dzieło) Mają problemy finansowe - nie wypłacają pracownikom (nawet o dzieło) pełnych pensji ;) kasa musi być ale dla dyrektorów. TA FIRMA SIĘ DAWNO STOCZYŁA i omijajcie ją szerokim łukiem.

Lilu
@Były "pracownik"

Kurde, to jest bardzo ciekawe muszę przyznać - kiedy tam skończyłeś pracować? Bo ja odszedłem do innej firmy/urzędu/nie ważne prawie rok temu, bo było mi tak wygodniej (bliżej do domu) i to co piszesz, to jest jakaś ściema i hejt. Nie mówię, że jest kolorowo i wszyscy są święci, ale większość studentów, którzy zasłużyli dostała umowy o pracę po zakończeniu nauki (wcześniej sami nie mogli wyrobić się z pełnym etatem i umowa nie była im potrzebna), a są to osoby kumate. Napisałeś Inżynier? Kto to jest w dzisiejszych czasach inżynier? pfff.... śmiech na sali. A może to oni Cię wyrzucili, bo byłeś za słaby??? Co do polowców, to zobacz specyfikę ich pracy, pomyśl o zarąbistej kasie na delki i zastanów się chłopie skoroś taki mądry - po cholere im oni? Kasa była i musi być na czas, bo przy tak dużej spółce mogliby dostać po (usunięte przez administratora) a co dyrektorów, to się człowieku zastanów co w ogóle piszesz, bo to nie oni rządzą tym molochem.

Kloss

Dlaczego kłamiesz ?

@Były "pracownik"

Kłamiesz "były pracowniku" - mają dużo projektów typowo geodezyjnych np. dla PKP czy obsługi, mają zespoły polowe, poszukują ludzi, żadnego pracownika nie zwolnili.

On
@Ania

Może i maja, ale jak z ich wykonaniem to juz szkoda gadać. robota w terminie nie zrobiona. wyżywanie sie na pracownikach

Ob
@Były "pracownik"

To ciekawe ze nie maja Połowców skoro super kształcą zarówno młodych z technikum jak i z akademii morskiej. Coś masz złe dane panie Były „pracownik”.

@Ania

Ania "żadnego pracownika nie zwolnili" ahaha zwalniają jak leci. Żenada. Były pracownik.

Pao
@Lilu

Lilu Popieram Cię i podpisuje się obiema rękami. Nie pracuje tam, ale firma była bardzo dobra dla zatrudnianych czy na umowę o prace czy tez na umowę o dzieło.

Ami_1290

Pracowałem w Geomar. Specyficzna firma, niby geodezja, informatyka a na pograniczu korporacji. Natomiast atmosfera dobra, wypłaty w terminie. Było bardzo dużo pracy, nie wiem jak jest teraz. Ogólnie firmę oceniam na 4. Czasami brakuję organizacji być może jest to wynikiem tego, że pobrali naprawdę dużo projektów. Jak bym wiedziała, że sytuacji się zmieniła w sensie ilości pracy kto wie.... choć w Szczecinie rynek pracownika jest już naprawę OK :)

@Ami_1290

Dziękuję za komentarz. To ważne, byśmy opisywali zarówno plusy, jak i minusy pracy w danym miejscu. Twój wpis będzie na pewno dużą podpowiedzią dla potencjalnych kandydatów. Wspomniałeś o wynagrodzeniu wypłacanym w terminie. Dla wielu osób terminowość wypłat stanowi najważniejszą kwestie zatrudnienia. Czy według Ciebie ilość obowiązków jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia?

Asystent geodety

Rozmowa to jedna wielka porażka, a osoba która prowadzi rekrutację chyba nie zna się wogóle na geodezji. Jak słuchałem tej Pani, to myślałem ze jest to jakaś kadrowa lub ktoś taki. Ale ta Pani mnie uświadomiła ze jest zastępcą dyrektora geodezji czy coś w tym stylu. To z taką wiedzą jaką ma ta Pani to od razu odechciało mi się pracować , i nie wyobrażam sobie aby taka osoba była moim przełozonym

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
RMS

Jeśli chodzi o współpracę z podwykonawcami to leży totalnie. Nie szanują, naobiecują szybką płatność a potem odwlekają płatności miesiącami. Na początku nie odbierają telefonów, potem nie odpisują nawet na SMS, następnie odrzucają połączenia, na recepcje dzwoniąc też nie odbierają. Odradzam wszelkiego rodzaju współpracę.

frod5

Nie polecam tej firmy. Kiedyś za "starych" Prezesów, była to na prawdę porządna firma. Gdy rządy przejęła pani M. D. wraz z panią A. L. (Obecnie już tylko pani A. L.) - totalna porażka. Radzę omijać szerokim łukiem.

dax.@
@frod5

Podzielam zdanie w 100%!!

Bo
@dax.@

Nie podzielam Zdania! Nareszcie są ciekawe projekty, choć faktycznie pracy dużo.

Nienawidzę klamstwa
@Bo

Kłamstwo. Podpisz się to zweryfikujemy czy czekałas dłużej niż 2 dni kiedykolwiek.

biedny student
@Nienawidzę klamstwa

Powiedz to studentom, którzy na śmieciowej czekali tygodniami na pieniądze.

podw
@Nienawidzę klamstwa

a podwykonawcom nie płacą miesiącami a nawet latami

Mam

Ciekawe oferty pracy. Możliwe awanse. Nieustanne szkolenia.

Geodeta
@Mam

Widać ocieplanie wizerunku działa :) Szkolenia to chyba BHP, awans to z umowy śmieciowej na UoP. Za dużo roboty, za mało ludzi. Od listopada/grudnia 2017 poodchodziło kilkanaście osób ze wszystkich działów, włącznie z osobami ze stanowisk kierowniczych i dyrektorskich. Nauczyć się można sporo, ale nigdy nie ma na to czasu! Albo nikt Ci nic nie powie, bo jesteś jego potencjalną konkurencją. Wypłaty przeważnie na czas, studenci na umowę o dzieło czasem nie dostawali kasy po 2 miesiące... O podwyżkę też można prosić, dostaniesz 140 zł albo 2000 zł, zależy :)

Aneta

@Były "pracownik"czyli większość pracowników w firmie to młode osoby? Czy mają one szansę na zdobycie doświadczenia oraz rozwój kwalifikacji w Geomar S.A?

Miki2
@Aneta

Skoro zatrudniaja studentow to sobie sama odp. na to pytanie :-) Jakies zdobycie doswiadczenia na pewno, a rozwoj...hmm tylko tyle ze cos wpisza w CV ze gdzies sie zahaczyli. A dlaczego studentow? Bo zatrudniaja tylko i wylacznie na patologiczne "umowy o dzielo" (zeby nie placic skladek)i dlatego jest rotacja.

Myszka
@Miki2

Ale jak jesteś studentem. To jak byś chciał umowę o pracę. Z umową o pracę wiążą się 8 godzin pracy. A jak jesteś studentem to jest ważne żeby sobie zarobić. Chyba ze masz tyle wolnego czasu żeby być za studiach dziennych i pracować 8 godzin. Ja niestety nie mam aż tyle czasu wolnego.

Miki2
@Myszka

Mylisz się, osobom po skończonych studiach też proponują umowę o dzieło, a pracujesz po 8 h (w teorii) w praktyce po 10h - wiem z autopsji, na szczeście znalazłem normalna pracę.

Joj
@Aneta

Z tego co wiem to są dobre praktyki stażowe, szkolenia i ciągły nacisk na naukę. Może jednak warto.

Timi

W geomarze różnie bywa, ale słyszałem ze ostatnio wygrali dużo GESUTÓw. co do warunków pracy to nie za ciekawe, nawet na umowie o pracę . Nawet jak się starasz to nic nie dostaniesz ( czasem jedynie opierdziel ze za mało siedzisz w pracy nie 10 godzin tylko 8), nadgodziny nie są wypłacane. Osoby które cały dzień się obijają są czasem lepiej traktowane lepiej od tych którzy naprawdę ciężko pracują. O premii można pomarzyć chyba ze jest się dyrektorem lub prezesem wówczas on sobie wypłacają duże premie.

Kas
@Timi

Timi Skoro tam nie pracujesz, to czemu piszesz takie bzdury ze się pracuje po 10 h itd. Zajmij się swoją praca, swoją firma i swoim życiem, a szkalowanie odpuść bo to żałosne.

byly_pracownik

A oni się jeszcze geodezją zajmują? Czy już tylko jakieś popierdułki robią?

Gal
@byly_pracownik

Pewnie popierdułki, skoro ich obrony o prawie 50 mln!!!

Gal
@Gal

Sorki , miało być OBROTY 50 mln

Zdenerwowana

Za wypłatą czeka się co najmniej miesiąc. Może i sie czasami nie napracujesz az tak bardzo ale pieniedzy tez ani widu ani słychu. Umowa zlecenie podpisywana co miesiac na miesiac.

@Zdenerwowana

Witam wybieram się na rozmowę, możesz wysłać do mnie info jak długo pracowałaś,jaką stawkę dostałaś, jaki zakres obowiązków, praca w jakich godzinach.? Prosze o wysłanie na adre emaill emogielska@op.pl

pracuś
@anonymous

Nie warto, naprawdę

Aneta

@Stella a udało Ci się uzyskać informacje na temat aktulanych rekrutacji? Zawsze możesz skontaktować się za pomocą tego formularza http://www.geomar.pl/index.php?mod=kontakt&lang=pl z firmą Geomar. Może ktoś z Was posiada informacje na temat warunków pracy w tej firmie oraz dodatkowych benefitów pozapłacowych?

Stella

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

Rambo
@Stella

Tak.

Anita

Omijać z daleka. Godziwe płaca tylko prawnikom, a inżynierów maja za WIELKIE G. Poza tym mają kilka spraw u prokuratora za przekręty w przetargach. Firma śmierdzi z daleka!!!

Wesola
@Anita

Też bym chciała wiedzieć jak się traktuje inżynierów?? Pracujesz tam, skąd wiesz że mają kilka spraw i prokuratora?? Czy to jest po prostu twoje widzi mi się.

Jan
@Anita

no to masz problem "Anita" ponieważ to jest kłamstwo godzące w dobre imię firmy i to ty będziesz miała za chwilę sprawę w prokuraturze za takie nieprawdziwe komentarze !

Dobra dusza
@Jan

O proszę prokurator, chyba wszystkich w tej firmie starszy się prokuratorem. Nie ma wolności słowa. Jan pracujesz w tej firmie? Widać ze tak skoro straszysz innych prokuratorem, to jest polityka tej firmy.

geodeta

Firma w mojej ocenie super - mnóstwo ciekawych projektów z różnych dziedzin geodezji, kartografii i geoinformatyki, doskonałe warunki pracy, fajny młody zespół uśmiechniętych ludzi. Miejsce na naukę praktycznej pracy, zdobycie doświadczenia i rzeczywistych umiejętności.

obecna
@geodeta

chyba nie wiem co piszesz, albo nie znasz sie na geodezji, czy w tej firmie sa jeszcze jacyś geodeci z uprawnieniami, czy tylko studenci. i student - studenta uczy.

GIG

Po 'dobrych' zmianach Zarządu-firma porażka. Szczerze odradzam i nie polecam. Szkoda zdrowia.

geodeta
@GIG

A jakiś konkret ? Piszesz bzdury bo w firmie w ostatnich miesiącach przybyło wiele osób i są zadowoleni. Ja pracuję tam od ponad roku i nigdy nawet o jeden dzień nie opóźniły się wynagrodzenia. Są zawsze i zawsze na czas.

Aneta

@bzdety pracujesz w firmie Geomar SA? Co możesz powiedzieć o warunkach pracy? Jakie masz doświadczenia z firmą? @Asystent jak napisałam wyżej jestem pracownikiem firmy Gowork.pl i jestem tu po to, aby wam pomóc. Aby każdy co szuka informacji na tym forum mógł odnaleźć to co go interesuje.

bzdety

Wszystko zależy od działu i jego kierownictwa. Tyle w temacie

ON

Z tego co chodzą słuchy na rynku "geodezyjnym" to geomar dzwoni do innych firm z branży i próbuje podkupić pracowników ( kierowników, dyrektorów), ale oni nawet za większą kasę nie chcą przejść do tego (usunięte przez administratora) Wiem bo do mnie też dzwonili i zapraszali na rozmowę, ale nie byłem zainteresowany. Po tym co usłyszałem od ludzi którzy tam pracują lub pracowali, i atmosferze jaka panuje zarząd pracownicy. nie zdecyduje się na tego pracodawcę nigdy.

Aneta

@Kwiatek jestem pracownikiem gowork.pl i zależy mi na poznaniu tego jak się w Geomar S.A pracuje. A także by osoby, które szukają na wątku informacji odnośnie swojego potencjalnego miejsca pracy mogły znaleźć tu przydatne informacje.

Lovisa
@Aneta

A mnie sie wydaje ze pracujesz w Geomar i probojesz dowiedziec sie co sadza o firmie ludzie, bo jakos chetnych brak, poza tym tutaj sa wyczerpujace opinie dla potencjalnych pracownikow, na podstawie korych mozna wyrobic sobie pewne zdanie.

Asystent
@Lovisa

Też mi się wydaje że @Aneta pracuje w GEOMAR. I próbuje wybadać rynek. W tej firmie pracowali lub jeszcze pracuje kilku moich znajomych. Co do pracy 8 h, to jest ściema bo też od nich słyszałam ze jak sie wyjdzie po 8 h to już zarząd źle na to patrzy. Po za tym pensja też słaba. Większość znajomych która tam pracowała już odeszła, i przeszła do konkurencji. Ponieważ większa perspektywa rozwoju, ciekawsze projekty. W geomarze z tego co wiem od znajomych jest niezła rotacja ludzi. I nawet wiem ze ostatnio dużo osób złożyło wypowiedzenie z pracy. Ludzie którzy coś potrafili lub coś im się chciało dawno odeszli. Podobno teraz stawiają na egib, po porażkach z orto i mieszaniu na rynku fotogrametrycznym przestawili się na egib. Ale raczej specjalistów do egib-ów nie maja. Znajomi też mówili że w geodezji zaczyna rządzić osoba która się na tym nie zna. Więc przyszłości świetlanej w egibach raczej też nie będzie, zapewne skończy się tak jak orto i lidar.

Zostaw merytoryczną opinię o Geomar SA - Szczecin

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Geomar SA?

Kandydaci do pracy w Geomar SA napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Geomar SA