BUNGE Polska

Karczew

Opinie o BUNGE Polska

Hubi666

Witam.Moje pytanie brzmi jakie warunki pracy są w tej firmie i czy jest możliwością awansu ?Jakie zarobki są w dziale utrzymania ruchu?

Krówka masłówka

Oni mają w d...e pracowników i ich prawa, tak już jest od dłuższego czasu, sami "pracują" od poniedziałku do piątku po 8 godz. albo i nie, a "robol" w ich mniemaniu bo za pewne tak myślą o pracownikach ma tyrać na ich pensję po 12 godz. I jeszcze przyjść w weekend. Jestem ciekawy jak jeden z drugim zareagował by gdyby musiałby przyjść do pracy po przeczytaniu karteczki która jaśnie Pan wywiesi w piątek, że trzeba przyjść w sobotę bądź w niedzielę, myślę że weekendy od razu by się skończyły.

TnZ
@Krówka masłówka 23.08.2017 01:00

Nie chciało się nosić teczki-trzeba nalewać olej w buteleczki :).

Obserwator.
@TnZ 27.08.2017 17:36

Tu się oleju geniuszu nie leje;) zakłady Ci się pomyliły, nie błysnąłeś bystrzaku:D

Jack

Kierownictwu należy się obić ryje! Traktują pracowników jak śmieci. Inspekcja pracy powinna zamknąć ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak najszybciej. Pracownicy są zmuszani do harowania po 12 godzin, bez uprzedzenia ich o tym wczesniej. Życzę zeby ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] upadł jak najszybciej, a kierownictwo zostało pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

Paulo Coelho

"mieliśmy chwilowe problemy..., ale już wszystko jest na dobrej drodze" Paulo Coelho

Smakowity

Nie polecam, radzę raczej omijać firmę szerokim łukiem, notoryczne soboty i niedziele pracujące a później odbiór w poniedziałek albo piątek jak nie ma produkcji. Kierownik ma wywalone na produkcję on nie pracuje w weekendy także go to nie boli ...

BYŁY PRACOWNIK

Moze po tych wypowiedzeniach cos sie zmieni . Patrzac na tych 6-ciu operatorow sposób jaki wybrali był ostateczny skoro nie mogli juz w inny sposob rozmawiac o zarobkach a to że w tej chwili zostało 3-ech mowi o honorze jaki prezentuja nie jak nie którzy pracownicy którzy dużo krzyczeli poczym wracali jak pies z podkulonym ogonem do pracy i odszczekiwali swoje zachowanie. Panowie do końca czerwca nie daleko wierzcie ze są firmy w których przełożeni sa w stanie upomnieć sie o podwyżkę dla swojch ludzi . Nie czesto sie zdaza sytuacja ze firma robi wbrew powiedzeniu że " z niewolnika niema pracownika " i skracaja okresy wypowiedzeń lub nie wymagaja świadczenia pracy na tak odpowiedzialnych stanowiskach jak wasze. Powodzenia i narazie panowie

Gość155

Kierownictwo to dno, zmianowi boją się rozmawiać z kierownikami bo boją się reakcji, kierownictwo nic nie rozmawia o pracownikach z prezesem bo im się nie chce, jak to kierownik mówi go to nie obchodzi, pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem przez pracodawcę. Relacje między zmianowymi, kierownictwem i prezesem równe zeru, rozmowy ze zmianowymi, kierownikami o problemach, podwyżkach kończą się tekstem " na tyle się zgodziliście zatrudniając tu, co ja mogę" zero jakiejś walki za pracownikiem, każdy cicho siedzi nie wiadomo dlaczego, wydaje mi się że nie chcą się wychylać bo boją się o stołki albo im się po prostu nie chce. Pełno szkoleń które nie dotyczą naszej pracy typu praca przy koparce, czy pod suwnicą itp gdzie to nie ma żadnego związku z naszą pracą. Jak wyżej koledzy pisali duże obietnice przy rozmowach a potem tylko dużo obowiązków nic więcej, zero rozwoju czy awansu. Przy rozmowie kilka lat temu wszystko ładnie Pani M. opowiadała , tylko po kilku latach dowiaduje się że zarabiam tyle samo co ktoś kto jest zatrudniony od miesiąca. Pomimo zwiększania co roku wydajności lini i otwierania dodatkowych, zarobki jakoś znacznie się nie zmieniają. Panowie ze stacji dodatków od kilku lat poruszali temat pieniędzy i zaniżonych stawkach, próby podjęcia rozmowy o sytuacji, czy podwyżce kończyły się wymówkami brakiem czasu na rozmowę, tekstami że firma nie ma pieniędzy na podwyżki, brakiem inflacji, ciężką sytuacją firmy lub obietnicami podwyżki za rok i na tym się kończyło. Na spotkaniach kwartalnych prezes opowiada o dobrej sytuacji firmy, o szybkim rozwoju, zwiększeniu tępa i wydajności o otwieraniu nowych lini, i jak to firma dobrze prosperuje, tylko poza dodatkowymi obowiązkami pracownik nic nie zyskuje. Gratuluje Panom ze stacji dodatków, wszyscy panowie złożyli rezygnację w tym samym czasie, w jakiś sposób chcieli też pokazać że coś jest nie tak, lecz jakiegoś pozytywnego podejścia co do sytuacji ze strony kierownictwa nie było, kierownictwo olało, a prezes się obraził. BHP w firmie jest naprawdę na wysokim poziomie co jest dużym plusem. (Niektóre) szkolenia są dobre tylko przydało by się skupić na zrobieniu szkoleń stanowiskowych a nie ogólnych. Spotkania cotygodniowe bardzo dobre pomagają na bieżąco eliminować problemy. Zmianowi są w porządku tylko boją się rozmawiać z kierownictwem o pracownikach z Panem K. w sumie się nie dziwie bo Pan K. po za żartami z biurem czy prezesami to straszny gbur, zero sympatii czy nawet normalnej relacji z pracownikami, będą przy nim każdy boi się cokolwiek odezwać , patrzy na ludzi z góry jak na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] którzy powinni pracować i nie robić problemów, pracując tyle lat nie widziałem żeby z kimś normalnie rozmawiał. Lecz jak tylko stara elita "prezesów" się spotka to od razu inny człowiek. Firma nie jest najgorsza lecz nie ma co liczyć na jakąś ścieżkę rozwoju, czy na normalne relacje, to co na wstępie dadzą trzeba się liczyć że tak może zostać lub niewiele się zmienić. Jak to pani z audytu powiedziała, fajna firma tylko ludzie jacyś spięci.

Starszy wiaderny

Mike dziś wpada na zakład;) będzie kostkę ręcznie pakował.

Były Pracownik

OPERATOR STACJI DODATKÓW- Na rozmowie ładnie mówią ale w rzeczywistosci po za przygotowaniem dodatków do obowiązków należeć będzie odpowiedni wybór RECEPTURY (stanowisko recepturowego który ma dużo większą stawkę na papierze jest utworzone ) nadzór nad przebiegiem procesów produkcyjnych (stanowisko PROCESOWEGO tez istnieje) ale wszystkie te obowiązki spoczywają na dzień dzisiejszy na OPERATORACH STACJI DODATKÓW którzy mają nic nie mówić o zarobkach tylko pracować na chwałę korporacji . Co do przestrzegania przepisów prawa pracy i zglaszania wypadków nad tym czówa "wiecznie nie oczytany społeczny inspektor pracy "który nie wie jakie obowiązki na nim spoczywają po za byciem zecznikiem pracodawcy czyli co każą to przekaże załodze szkoda czasu na tą firmę

Optima Cardio

Panu Ferdynandowi kiepskiemu i Toto Lotkowi już serdecznie dziękujemy!! Wystarczy tego pajacowania.

Pracownik Magazynu

Potwierdzam to co napisał Masmix .

Masmix

Ostrzegam tych Ludzi co chcą przyjąć się do pracy w firmy Bunge . Na początku rozmowy będą wam obiecywać że dostaniecie więcej kasy po okresie próbnym nie wierzcie w te bajki !!! niech wam to dadzą na piśmie pamiętajcie papier wszystko przyjmie . NA bardzo wysokim poziomie stoji tu BHP na takim wysokim poziomie że jak wydarzy się w tej firmie wypadem to lepiej dać pracownikowi w Rękę niż zgłosić taki incydent i uznać wypadek Prosił bym żeby tym zajęła się Kruszwica lub ludzie odpowiadający za BHP w Firmie BUNGE . Może Koledzy z Pracy coś więcej napiszą na ten temat .

Wyborny Extra

pracuje w zakładzie i szczerze nie polecam chyba że jesteś "kawalerem do wzięcia" ;-) albo "kamikadze" i chcesz liczyć każdy grosz "od dziesiątego do dziesiątego"

Były Pracownik

Sam fakt że praktycznie wszyscy dotychczasowi operatorzy stacji dodatków złożyli wypowiedzenia mówi o warunkach płacowych i zarobkach w tej firmie

Ciekawy

Mam pytanie do pracowników produkcji,czy warto zaczynać prace w tej firmie na stacji dodatków?

@MAsmix 19.04.2017 20:04

Jedna lub dwie premie dyrektorskie drogą nie chodzą

Pan śmieszek
@MAsmix 19.04.2017 20:04

Mała poprawka;) co 50 dni:D dziś świeża dostawa nie świeżych pączków:D

Co to za rewolucja w zakładzie produkcyjnym w Karczewiu chodzą słuchy że wszyscy Operatorzy stacji dodatków zlozyli wypowiedzenia

Pan śmieszek
@Pracownik 04.04.2017 09:20

Rewolucja marcowa:D

ja

Ile zarabiają w biurze?

wiem co piszę

Witam serdecznie, pracuje tam kilka lat jako pracownik fizyczny na produkcji i po opiniach przeczytanych powyżej mogę stwierdzić że napisali je moi koledzy, którzy pracują na podobnym stanowisku. Osoby pracujące w firmie doskonale wiedzą jaka jest sytuacja, pracownicy którzy pracują od początku i mają duży staż dysponują stawkami znacznie większymi niż pracownicy pracujący kilka lat bądź nowi pracownicy, nie jest to normalna sytuacja ponieważ wykonujemy tą samą pracę, a różnica jest naprwdę duża w granicach myślę że 500-1000 zł netto. Firma tworzy nowe nazwy stanowisk aby zaniżyć stawki nowym pracownikom, nie ma żadnej powtarzam żadnej możliwości jakiego kolwiek awansu i szansy na większe zarobki, są równiż premie "uznaniowe" którymi dysponują kierownicy oraz mistrzowie zmianowi, można je otrzymać ale rzadko chociaż są osoby które według naszgo wspaniałego kierownictwa zasługują na nie częściej (w sumie nie wiadomo dlaczego). Jeżeli chodzi o nowych pracowników to tak jak pisli moi koledzy, nowi pracownicy dostają większe stawki niż pracownicy pracujący nawet kilka lat co jest karygodne, ale według firmy jest to spowodowane zastojem na rynku pracy. Podsumowując praca jak każda inna, zarobki dla nowego pracownika beznadziejne (chyba że ktoś chce pracować za stawkę wyjściową przez kilka lat) nie polecam jeżeli ktoś szyka pracy na dłużej, a opinia: wiesz co podpisywałeś i jeżeli Ci nie pasuje idź do sąsiada SuperDrop.... najprawdopodobniej jest napisana przez jednego z mistrzów zmianowych bo ciągle ją powtarza (nie będę wymieniał z imienia i nazwiska :-) )

ree

Chcesz tyrac 6 dni w tygodniu i prosic sie pozal sie boze zmianowych i kierownika o dzien wolnego skladaj cv od stycznia planowana jest lapanka

bungee

Omijajcie tą firmę z daleka.Wymagają zaangażowania i chęci do pracy a płacą marne grosze.Dla młodych ludzi nie ma tam przyszłości.Kierownictwo i prezes nie mają szacunku do ludzi ,zwykłe chamstwo. Nowi pracownicy zwalniają się po paru dniach.Doszło do tego że proponują większe pieniądze na start niż zarabiają pracownicy pracujący 5 lat.

bangi

Pracownicy którzy pracują 5 lat mają mniejsze zarobki od tych co są obecnie zatrudniani. Od 3 lat słyszę o złej sytuacji firmy, o zwolnieniach. Kierownictwo jak to mówi trzeba się cieszyć że praca jest, a nie patrzeć jaka. Zarobki nieadekwatne do stanowiska i do wykonywanej pracy. Robienie pozorowanych stanowisk aby tylko zaniżyć pensje, czyli 2 kowalskich robi to samo za stawkę różniącą się kilkaset zł.

bungle

Firma wypłacalna, bhp na wysokim poziomie, pełno przepisów, kierownictwo ze wsi same chamstwo, wymagania naprawdę rzeczy z kosmosu czasem nie do zrealizowania, brak zrozumienia.

Bunge

Nie polecam, pracuje tu ponad 4 lata i jest coraz gorzej, nie szanuja pracownika, wynagrodzenie bez rewelacji a oczekiwania od pracownika z kosmosu. Dno.

SD
@Bunge 21.10.2016 20:36

To nie wiem co tam jeszcze robisz. Podpisałeś warunki pracy więc wiesz za co i za ile pracujesz. Jeżeli ja bym uważał że jest DNO to na pewno nie wytrzymał bym 4 lat. Zapraszam do sąsiada Superdrob zobaczysz co to prawdziwa praca.

Jarek

Zarobki w normie średnia Krajowa .Sytuacja rynkowa bardzo dobra patrząc z oka Robola .

ree
@Jarek 29.09.2014 23:37

masz poczucie humoru

Jarek

Brak szacunku do Ludzi pracujących fizycznie .

skwarka

Jak tam u was zarobki. A ja stuacja rynkowa ?

Zostaw opinię o BUNGE Polska - Karczew

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BUNGE Polska