IKS SOLINO S.A.

Inowrocław

Opinie o IKS SOLINO S.A.

rew

Obecny Zarząd musi odejść! Tylko w ten sposób można tę firmę wyprowadzić na prostą!

qwert

„Sytuacja w IKS „Solino” jest napięta. „Żądamy, by zarząd spółki zaprzestał prześladowania członków związków zawodowych, mobbingu i działań niezgodnych z zakładowym układem zbiorowym” - to fragment pisma, które 6 sierpnia pracownicy IKS wysłali do Jacka Krawca, prezesa PKN „Orlen” SA, właściciela spółki. Tydzień wcześniej prokurator[usunięte przez administratora]z Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu zażądał od szefa zakładowej „S”, Jerzego Gawędy, „imiennej listy osób zrzeszonych w organizacji oraz kserokopii deklaracji członkowskich z lat 2007 - 2013”. O strajkach i protestach, organizowanych przez związkowców IKS „Solino” od kilku lat, jest głośno. - Domagamy się, by zarząd spółki zrealizował postanowienia pakietu socjalnego oraz zobowiązania inwestycyjne, które były warunkiem prywatyzacji, i nie zwalniał pracowników pod pozorem restrukturyzacji - tłumaczą działacze. Przypominają, że „Solino” ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dostarcza solankę zakładom chemicznym w regionie i ma podziemny magazyn państwowych rezerw paliwowych. Domagali się budowy nowej kopalni, by stworzyć rezerwy ropy na kilkanaście lat i zarabiać na dzierżawieniu magazynów (zlokalizowanych w solnych kawernach) innym krajom Unii Europejskiej. Protestowali przeciw zmianie prawa energetycznego, zezwalającego na składowanie rezerw za granicą. - To wbrew interesom Polski - ostrzegali. Organizując kilka lat temu strajk głodowy zapobiegli likwidacji 140 miejsc pracy w warzelni soli, której „Orlen” chciał się pozbyć. Teraz protestują przeciw zwolnieniu pracownic, należących do „S”. [usunięte przez administratora] , matka czwórki dzieci, straciła pracę po 26 latach przepracowanych w warzelni, tylko dlatego, że zachorowała na tarczycę i przebywała na zwolnieniach lekarskich - burzą się związkowcy. (...) Zwolnienie innej działaczki „S” też spotkało się z ostrym sprzeciwem. „Żądamy natychmiastowego wycofania wypowiedzenia umowy o pracę pani [usunięte przez administratora], w którym jako uzasadnienie pracodawca wskazał likwidację działu oraz stanowiska. Takie działanie jest celowym i w pełni świadomym naruszeniem zapisów pakietu socjalnego (...) i ma na celu zastraszanie innych pracowników, by nie egzekwowali swoich praw” - piszą związkowcy z „S” i ZZ Górników do prezesa IKS „Solino” [usunięte przez administratora] (...) - Traktowanie ludzi jak śmieci, szykanowanie związkowców i spychanie ich do podziemia... Nie o taką Polskę walczyliśmy - podsumowuje[usunięte przez administratora], współzałożyciel „S” na terenie Inowrocławia, wielokrotnie odznaczany za związkową działalność.” [usunięte przez administratora]

Zostaw opinię o IKS SOLINO S.A. - Inowrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IKS SOLINO S.A.