Opinie o MS Mitarbeiter Service w Bobingen

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MS Mitarbeiter Service. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MS Mitarbeiter Service o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MS Mitarbeiter Service w Bobingen

A coś o byciu tu Pracownikiem produkcji?? I tam kandydat ma mieć sprawność fizyczna i brak problemów zdrowotnych. No właśnie, czy to oznacza, że trzeba mieć jakieś zaświadczenie od lekarza? Albo firma sama wysyła pracowników do lekarza na odpowiednie badania?

On

@ Nie zrobią ci żadnych badań, a jak zachorujesz to samemu trzeba sobie radzić, bo do lekarza nie zawiozą. Może lepiej poczytaj dokładnie wszystkie opinie na temat tej firmy.

Pracownik Nowy wpis

Chodzi o to, że jest to praca fizyczna. Trzeba być świadomym, że jest to często praca stojąca i w ciągłym ruchu, często w niskich temperaturach. Jeśli chodzi o produkcję żywności trzeba pamiętać o braku przeciwwskazań typu choroby zakaźne, choroby skóry. Tak na miejscu są przeprowadzane szkolenia i badania lekarskie.

Pracownik Nowy wpis

Pracuje od dwóch lat. Polecam dla osób, które przyjeżdżają bez znajomości języka i wsparcia na miejscu w postaci rodziny czy znajomych. Na starcie firma bardzo pomaga. Załatwiają wszystkie formalności np. ubezpieczenie zdrowotne, numer podatkowy i badania lekarskie. Zanim otworzyłam konto otrzymywałam wynagrodzenie do ręki. Na początku mieszkałam w hotelu pracowniczym, warunki były średnie (kuchnia, łazienki i toalety wspólne na korytarzu) ale po miesiącu pracy zwolniło się miejsce w studio i po kilku rozmowach z biurem, zakwaterowano mnie z koleżanką w studio. Mamy małe mieszkanie tylko dla siebie. Lokalizacja super, wszędzie blisko, dobre połączenie do biura. Dodam, ze nie posiadam prawa jazdy więc to dodatkowy plus dla mnie. Za mieszkanie płacę ok 330e miesięcznie i nie interesują mnie żadne dodatkowe opłaty. Pracowałam już w kilku firmach np. w piekarni i przy jogurtach. Aktualnie pracuje w magazynie spożywczym przy komisjonowniu.Nie znam języka ale wszędzie bez problemu sobie radzę. Prace mam od poniedziałku do piątku ale często zgłaszam się chętna do pracy w weekendy. Dostałam propozycje zatrudnienia bezpośrednio przez firmę więc niedługo pożegnam się z agencją. Po dwóch latach współpracy mogę z czystym sumieniem polecić agencję MS.

Katarzyna Nowy wpis

Pracuję już trochę w tej firmie. Praca na produkcji i magazynie.W biurze z kilkoma pracownikami można porozmawiać po polsku, to wszystko ułatwia.Zawsze panie w recepcji pomocne, wszystko wytłumaczą. Posiadają mieszkania dla pracowników i auta służbowe.

Darek Nowy wpis

Mają teraz fajną ofertę dla operatora wózka widłowego na magazynie. Jeśli chodzi o ładowanie i rozładowywanie ciężarówek to wszytko odbywa się maszynowo za pomocą widłaka czy są momenty że trzeba dźwigać i praca ręczna? Wolałbym tego uniknąć przez problemy z kręgosłupem. Ktoś wyjeżdżał do takiej roboty i może wrzucić info co i jak.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MS Mitarbeiter Service. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Same sprzeczne info. Tu w grudniu słowa o nie najlepszym standardzie zakwaterowania, i o tym, że jest płatne. A w ogłoszeniu z września dla komisjonera było o zakwaterowanie w mieszkaniach firmowych w pokojach 2 osobowych. Ale w sumie bez dalszych wyjaśnień. To samo co do transportu. Że był on dla osób nie posiadających prawa jazdy oraz własnego samochodu. Tylko, czy za zakwaterowanie oraz transport pobierają jakieś opłaty, a jeśli tak, to ile?

Jeśli w ogłoszeniu brakuje informacji, warto zadzwonić i po prostu dopytać o to co nas interesuje.

Sylwia

Firma zapewnia zakwaterowanie i dojazd do pracy. Mieszkanie czyste , mieszkaliśmy w studio z łazienką i aneksem kuchennym. Codziennie kierowca dowoził nas do pracy i z powrotem. Praca na magazynie ok, mogliśmy też dorobić w weekendy w piekarni. Wypłaty na koncie na czas, mieliśmy też możliwość wypłaty zaliczek. Kontakt z biurem ok i w języku polskim.

Czemu właśnie tak? i jak w ogóle praca w weekendy wtedy wygląda? jest po prostu mniej osób? Trzeba mimo wszystko podobnie się narobić jak w tygodniu czy właśnie nieco luźniej jest?

Isiek
@Sylwia

Firma (usunięte przez administratora) na wynagrodzeniu za 160 godzin 1090 euro. Praca w temperaturze 4 stopnie . Pobierają za mieszkanie ,busa, bez niemieckiego ubezpieczenia jeżeli zachorujesz do zjeżdżasz do Polski. Mieszkania z robactwem , kuchni wspólna , łazienka. Nie słuchajcie ludzi w biurze po to wielka ściema.Ludzie pracują do pierwszej pensji i albo szukają nowej pracy albo do Polski. Uwazajacie na ta firmę nie dajcie się wykiwać , jest wiele firm niemieckich z polskim kooerdynatorami Pozdrawiam

Patryk

Jeżeli jesteś studentem, który nie ma obowiązku odprowadzania składek zdrowotnych to zdecydowanie polecam! Byliśmy w dziewczyną tam w okresie od lipca do września 2022 roku. Na start zostaliśmy bardzo miło powitani, poczęstowano nas kawą oraz herbatą i przedstawiono nam wymogi pracy (opowiadam o doświadczeniach z fabryki Ehrmann). Otrzymaliśmy mieszkanie, które było nowe i zadbane. Pracę mogę określić jako bardzo przyjemną, a wynagrodzenie naprawdę przyzwoite jak na brak wymogu języka niemieckiego oraz "ilość pracy". Jeżeli masz prawo jazdy kat. B możesz również dorabiać jako kierowca. Wozić swoją swoją grupę do pracy, lub po godzinach wozić innych ludzi i odbierać ich z miejsc w pracy. Pracownicy MS zawsze reagują uśmiechem, nie ma problemu z załatwieniem żadnego problemu (chyba że sam jesteś egoistą i nie potrafisz wykazać choć odrobiny szacunku to możesz spodziewać się podobnego traktowania :) ). Telefony zawsze były odbierane, jedynym minusem jest hotline który jest czynny do godziny 21 (mógłby być czynny godzinkę dłużej). Podstawa jest wypłacana tak jak na umowie, od swojej fabryki otrzymywaliśmy dodatkowe premie w wysokości 200 euro oraz bony na zakupy do supermarketów oraz raz na tydzień można było odebrać 3 palety jogurtów które są świetne! Mimo wszystko jest to moja opinia, z moich doświadczeń oraz mojego miejsca pracy. Wożąc innych pracowników niejednokrotnie słyszałem o zaniedbaniach ze strony agencji, fatalnych warunków mieszkaniowych gdzie kuchnia przypadała na 12 osób, narkomanach, alkoholikach oraz całonocnych burdach i imprezach, zaniedbaniach ze strony kierowców gdzie niektórzy pracownicy spędzali CAŁE NOCE w swoich miejscach pracy. Ze swojej strony polecam bardzo agencję, lecz najpierw radzę zadzwonić bezpośrednio i doinformować się nt. wolnych wakatów oraz miejsc zamieszkania. Opisany przykład jest z mieszkania w Königsbrunn przy bei dei Krone, pracy w fabryce Ehrmann w Oberschönegg oraz jako kierowca.

Teresa
@Patryk

Bardzo przyjemnie czyta się pozytywne opinie o pracy. Powiesz ile w Twoim przypadku wynosiło wynagrodzenie i ile płatne są te nadgodziny związane z transportem? Na jaki czas zawierane są umowy? Wszystkie przejazdy do pracy leżą po stronie firmy?

Patryk
@Teresa

Moje wynagrodzenie tak jak mówiłem będzie niemiarodajne gdyż było to przed podwyżkami oraz jako student (czyli bez podatku i składek). Teraz jest to chyba 12,50 Euro / h i to razy liczba przepracowanych godzin (średnio 168h). Święta są 100% płatne, oraz dodatki za pracę w weekendy. Można również na weekendy jeździć na "delegację" do innych zakładów. Nie podaje wynagrodzenia gdyż w Niemczech jest kilka klas podatkowych, które zależą od statusu danej osoby. Więc najlepiej zadzwonić się dopytać. Dodatki za wożenie ludzi to jest (w przypadku jeśli dojazd jest darmowy) to 1 euro od osoby, a w przypadku płatnego to po prostu dojeżdża się za darmo. Koszt dojazdu do pracy to 6 Euro za każdy dzień, a zakwaterowania 10 Euro (patrząc na ceny mieszkań w Niemczech to dobra cena, gdzie firma opłaca w tym wszystkie rachunki). Wożenie liczy się godzinowo (tyle ile ci czasu zejdzie, tyle wpisujesz w grafik). W moim przypadku kurierka to było koło 1/4 etatu, więc razem z dowożeniem swoich miałem ładny dodatek w wysokości 550 Euro do wypłaty (ale tak jak pisałem, ja nie odprowadzałem podatku ani składek zdrowotnych.

Iwona

Za zakwaterowanie się płaci dodatkowo? Coś tu było wspomniane o opłatach, ale bardziej pod kątem transportu, w końcu się nie dowiedziałam. A opinie widzę różne o jakości tych kwater tutaj.

Pracowałem i polecam. Wszystko było tak jak na początku wyjaśniła Pani Klaudia. Mają sporo ciekawych ofert, dużo godzin i da się coś odłożyć żeby mieć po przyjeździe do Polski. Dostawałem dodatkowe pieniądze za zabieranie ludzi do pracy swoim autem więc droga się zwracała i dało się dorobić.

A ja polecam ta firmę, pracuje już jakiś czas i nie narzekam. Pan Sikorski wszystko co powiedział było prawda. Mam zakwaterowanie w studio wraz z partnerem. Również dojazd do pracy mamy zapewniony. Jeśli ktoś chce pracowac, a nie zna języka to naprawdę wcale nienajgorsza firma

GmbZ
@Monika

Możliwe, że nie najgorsza firma. Tylko, co dwa tygodnie przymusowe zmiany pokoju w wielkim hotelu + Co tydzień nowy ćpun w pokoju z różnicą wieku 20 lat. Amfetamina i heroina trzymana przez delikwentów w lodówce, dodatkowo pragnę zaznaczyć, iż nie da się spać. Ciągły hałas i krzyk na blokowisku (Czyt Miejscu zamieszkania). Nie wspominając już o tym, że pod nieobecność ciągle ktoś zagląda do naszego pokoju i nie zaciera za sobą śladów, zamki również nie wymieniane od paru lokatorów wstecz. Kuchnia na 10 pokoi dwu osobowych, to samo z łazienką. Po prostu (usunięte przez administratora) i walające się ćpuny po korytarzach. Najgorzej gdy w nocy trzeba sikać przez okno, by wychodząc do łazienki nie dostać nożem pod żebro. Nie wspomnę o rasiźmie stosowanym ze strony narkomanów, dla innych narodów, nacji czy też repatryjatów na wschodnie tereny Polski z Kazachstanu, Syberii (Czarne oczy o delikatnie skośnym kształcie, czarne włosy). Mimo tego wszystkiego, praca i ludzie w zakładach pracy typu Ihle Gersth, Friedberg, Zimmerman, Jysk, Interqueel czy A-Natur na prawdę w porządku.

P

Witam,szczerze odradzam ta agencje pracy,werbuje ludzi do pracy jakiś (usunięte przez administratora)z Polski , zakwaterowania to pokoje w starych blokach typu slamsy bądź w domkach starych gdzie jedna łazienka z zapchanym (usunięte przez administratora)kiblem na 20mieszkancow,słuchawka prysznicowa robi za atrapę,wanna obszczana,a na niej stare opakowanie po szamponie męskim o nazwie Billioner,(usunięte przez administratora)z (usunięte przez administratora) pod umywalką,,a gdy składasz rezygnacje z pracy straszą cię bambusem którego przysyłają z biura żeby pomógł ci się wynieść,w domku zamieszkuje pijaczyna co od wódki dzień zaczyna,w domku (usunięte przez administratora) pozdrawiam Bobingen i großaitingen

Początki bywają trudne, początkowo budujesz sobie zaufanie biura i nie ma tu nic dziwnego przez ta firmę przechodzą tak przeróżni ludzie Ci uczciwi i Ci nie. Płaca tez od razu nie jest wysoka ale z czasem można całkiem niezle sobie zarobić. Z praca tez jest różnie bywa ze nie ma, ale za brak pracy masz rownież płacone. Jeżeli załapiesz sie do jednej firmy ,bo pracodawca będzie z Ciebie zadowolony masz szanse na całkiem niezły rozwój. Z odległościami do pracy tez jest różnie są te bliżej 15 km ale są tez i po 100 km, gdzie dojazd odpłatnie zapewnia biuro około 5 euro za dzien. Cierpliwość uczciwość i współpraca z biurem popłaca. Warunki na hotelu przeciętne, ale tez nie najgorsze da sie żyć. Polecam niezniechecac sie za szybko ,bo wiem co pisze :) dla osób bez znajomosci jezyka ,doświadczenia na początek w sam raz.

Amber

Nie zniechęcać się? Mieszkając w hotelu gdzie kuchnia i łazienka jest na dwanaście dwu-osobowych pokoi wypchanych ćpunami i alkoholikami? Zero snu, ciągłe krzyki, bijatyki i wszędzie ćpuny

Renata
@Amber

Nawet sobie nie żartuj... No w takim czymś odpocząć po pracy by się na pewno nie dało. Ale to chyba zależy jak trafisz, prawda? Powiedz, że to nie reguła. :(

Ktoś tam

Nie polecam tej firmy. Mówią co innego a wychodzi inaczej. Jak chcecie wpaść w nerwicę to polecam tą firmę

Katarzyna
@Ktoś tam

To co takiego mówili i kiedy, na rozmowie? I jak to finalnie miało się do rzeczywistości po podjęciu pracy?

Karol

Odradzam wszystkim tę agencję!!! Pan Filipos z Bobingen i Pan Sikorski z Radomia ( Universal Partner) zwabiają ludzi obiecując dobrą pracę. Na miejscu nic się nie zgadza z ustaleniami. Stawka i miejsce pracy jest inne niż ustalone. Odległości od 60 d0 100 km, płatny transport. Głównie mleczarnie i piekarnie. Zarobki po odliczeniu opłat to ok. 800 € miesięcznie. Omijajcie szerokim łukiem tą agencję i obu panów !!!

Renata
@Karol

A to kiedy konkretnie pracowałeś? Bo jeśli dawno to ciekawa jestem czy faktycznie tylko to 800 zostaje czy jednak aktualnie więcej

Sūds
@Karol

Taa un prawde każe co jok Pan Filipoz awansował dostoł z produkcji do ofisa to polasowało łybcyne ma w poważeniu ludzi tylko kesh kesh around. MS bardzo dobra firma i stabilna ale ten Pan porażka Zaciągnijta ludziska języka i mówlić trza z drugimi pracownikami biura bo z Panem Filipoz załatwicie co najwyżej mieszkanie z narkomanami i wór kłamstwa jak u kaczucha. Be the ringmaster and not the clown, w tej firmie je dużo super ludzi co zawsze pomogą nie trza do Filipoza a ms na prowde je super firma i robić można bo roboty w klakusz i jeszcze wincy

Joachim

Witam mam zamiar jechac przez ta firme i pracowac w firmie jysk czy ktoś moze mi powiedziec jak wyglada sprawa z mieszkaniami i praca czy jest ok czy sie da zarobić z gory dziekuje i pozdrawiam.

Kornel
@Joachim

Ja w Jysku pracowalem w zeszlym roku. Sporo godzin bylo. Nie wiem, jak to w czasach Covid-19 wyglada... Na poczastku nadgodziny ida na konto nadgodzin (jesli dobrze pamietam to ok 150) i dopiero potem sa wyplacane na bierzaco. Te nadgodziny z AZK (konto nadgodzin) sa wyplacane z ostatnia wyplata, ale mozna czesc sobie dac wyplacic wczesniej. Zakwaterowanie jest w porzadku. W tym roku tez chcialem jechac, ale ze wzgledu na korone na razie sie wstrzymalem.

Cypis
@Joachim

Witam i co pracował pań przez tą firmę ms mitarbeiter chciałbym znać opinie

Iwona
@Cypis

No ciekawe, a ty jakieś konkretne stanowisko masz na myśli czy niekoniecznie?

Cypis
@Iwona

Powiem tak jadę z żoną i koleżanką i tyle co wiem to żoną z koleżanką mają iść albo na pakowanie butów albo na piekarnie też chyba pakowanie ja mam iść na magazyn na załadunek i rozładunek kontenerów kołowych chciał bym się dowiedzieć jak tam wygląda sytuacja z mieszkaniem czy pokojem i czy firma warta polecenia

Krystyna
@Cypis

ile czekaliscie na zalatwienie tej pracy ? czy to na stale, jakis okres konkretny czy tylko wakacyjnie by dorobic ?

@Cypis

Możesz coś więcej napisać o tej firmie,czy wszystko jest ok

@Kasia

A coś konkretnego chcesz wiedzieć? doprecyzuj :)

Ktoś tam

Dobrze kolega mówi. A ten pan z Radomia powinien zostać zatrzymany przez policję za dodawanie ogłoszeń jak tam niby są warunki i płace. Krętacze i (usunięte przez administratora)

naiwny

Jeśli chcesz stracić czas i zdrowie,przy okazji myśleć o sobie -byłem frajerem,to jest to dobry wybór.Ja traktuje to jako nauczkę czego unikać.

Olga
@naiwny

A czemu uważasz że tutaj można stracić czas i zdrowie? Co ci się nie podobało?

Na forum stary sprawdzony numer .Wiele bardzo podobnych opinii ,pisanych w podobnej retoryce prawdopodobnie przez tę sama osobę .Serdecznie odradzam szukanie pracy przez tę polską firmę w Niemczech (usunięte przez administratora) totalne

@Ewa

Nie wiem kto pisze te dobre opinie. Pracowałam i mieszkałam. Nie polecam.

@Ewa

Zgadzam się w 100 procentach. Olewka totalna. Co tydzień gdzie indziej. Nie polecam.

Łukasz

Pracuje w firmie MS ponad pół roku, stale mam zapewnioną prace i nadgodziny. Oczywiście, nie pracuje w zawodzie lecz bardzo cenie sobie powyższą firmę oraz kontakt z biurem. Pracownicy biura są w kontakcie zawsze w podanych godzinach, pieniądze na czas. Nie ma możliwości by w jakikolwiek sposób narzekać na MS. Jeden z lepszych pracodawców dla których było mi dane pracować.

Tymek

Agencja ma dobrą opinię więc nic dziwnego, że ludzie są zadowoleni.

Zostaw merytoryczną opinię o MS Mitarbeiter Service - Bobingen

• Jak się pracuje w MS Mitarbeiter Service?

Zobacz opinie na temat firmy MS Mitarbeiter Service tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MS Mitarbeiter Service?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MS Mitarbeiter Service