Opinie o PerMont GmbH w Neu-Isenburg

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie PerMont GmbH. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w PerMont GmbH na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PerMont GmbH w Neu-Isenburg

Sabka

Mój mąż też dokłada do paliwa!!! Resztę potracaja z wypłaty za kwaterę i auto od firmy wynajmowane wypłata niska a co z podwyżkami ??? Oraz dodatkami do świąt aż tak bieedna firma przez covid 19 że nie mogą pracownika dać cokolwiek na święta

Zbyniu
@Biuro

Te kwestie są też tłumaczone podczas rozmowy o pracę? Bo jasne jest, że chcę mieć płacone za każdą przepracowaną godzinę i nadgodzinę, ale chcę też mieć spokój duch, że wszystko jest korekt i nie trzeba będzie nic dopłacać. Dało by się też poznać, jakie Państwo oferują stawki?

Były pracownik geroj

Ta firma to kompletne(usunięte przez administratora)nigdy nie wiadomo ile zarobisz. Za zjazdy odliczają. Kwatery darmowe z dala od ludzi i sklepów pola i łąki. Brygadziści kompletne (usunięte przez administratora) większość nie zna do końca niemieckiego. Obecnie zostałem bez środków do życia skończyła mi się umowa zaliczki odmawiają i przedłużania umowy również twierdząc że to praca sezonowa umowę mogą przedłużyć od marca. Brak podwyżek i zero reakcji z biura jak pracownik potrzebuje pomocy. Nie polecam. Kto nie wierzy niech się zatrudni i przekona.

@Alex

A od czego zależy ta stawka? 12 a 15 euro na godzinę to jednak spora różnica. A może z roku na rok to się zwiększa, w zależności od tego który z kolei jest to wyjazd do pracy? Co do liczby godzin, chciałbym jednak mieć gwarantowaną ich liczbę, żeby za darmo nie siedzieć za granicą. Są takie ustalenia przed wyjazdem?

Były pracownik geroj

Bożena
@Były pracownik geroj

A nie ma jakieś stawki w umowie zapisanej? W jakim języku najczęściej mówią brygadziści? Mąż się szykuje na wyjazd i może się podszkoli żeby coś tam kumać. Skoro niby Twoja praca jest pracą sezonową to w jakim miesiącach ona trwa? Ale na tą chwilę jak czekasz na przedłużenie umowy to możesz mieszkać w tej kwaterze?

Geroj
@Bożena

Jest stawka 12.85 brutto . Od połowy marca do października i to też nie pewne . Nie mieszkam u siebie kwatera musiała zostać zdana. Nie polecam wyjazdu ale każdy ma rozum i wie co robi obiecują złote góry ale tak nie jest . Pozdrawiam

Alex
@Były pracownik geroj

Jak tak czytam to niektózy chyba nigdy za granicą nie byli pracować. Trzeci rok tu robie i jest różnie, ale zarobić się da. Brygadziści różni, jak to ludzie. Brygady też/ Zeszły rok był ciężki, bo kryzys na rynku w Niemczech, brat robi na rusztowaniach gdzie indziej i też miał mniej roboty. Stawka 12,85-15,70 euro brutto, ubezpieczenie płacą, za dojazdy od pracy i za kwaterę też. Zrzuta na paliwo na zjazd do Polski i potrącenie za amortyzację auta. To norma przecież. Wypłata zawsze na czas, na koniec stycznia wyjeżdżam ponownie. Także polecam.

Weronika Nowy wpis
@Bożena

@Bożena: mój siedzi w chałupie do końca stycznia albo do początków lutego. Od połowy grudnia. Przynajmniej remont dokończymy. Także kwatery tam nie potrzebuje. Stawkę ma jakąś trzynaście coś. Abrechnung i przelew jak w zegarku co miesiąc. Jego brygadzista dobrze gada po niemiecku, wszystko im pomaga jak trzeba. Sami jeżdżą autem, kwaterę mieli w ubiegłym roku fajną i blisko do sklepu.

Lara Nowy wpis
@Weronika

A jaki jest najkrótszy czas przerwy, jak ktoś chce zjechać, ale zależy mu też na kasie? Zdarza się, że na wniosek pracownika firma przelewa pensję wcześniej? Bo jesteśmy z mężem w ciężkiej sytuacji finansowej. Gdyby pracownikowi zależało na niemieckim to firma może opłacić naukę języków?

Kasia Nowy wpis
@Lara

Mój zjeżdża co drugi tydzień na przedłuzony weekend. Wypłatę dostaje dwa razy w miesiącu, na koniec miesiąca coś zaliczkowo i potem do połowy kolejnego miesiąca resztę. Reklamują dofinansowanie do niemieckiego, ale nie wiem w jakiej wysokości, bo nie korzystamy. Musielibyście sami dopytać.

@Alex

Piszecie, że w tej firmie nie ma dodatków i potrącają za kwaterę, ponadto nie ma podwyżek. Minęło już trochę czasu, czy nadal tak jest?

Adaś

Jak nie ma dodatków? Mam z tego roku kilka bonow i doplat do paliwa na zjazdy za dobre godziny. I nikt mi jeszcze nic nie potracil za kwatere - ani za wynajem ani za media.

@Adaś

Z jednego roku już kilka bonów? Tego bieżącego? Dasz znać jakie i jakie wartości? W ogóle tez kiedyś jakieś wzmianki o świętach były. Z okazji tez na spokojnie coś ci wpadnie? Gdy teraz się przyjmę tez się załapię?

Ja też mam z tego roku kilka bonów, za każdy co zrobiliśmy normatyw godzin. Plus urodzinowy. I dodatek paliwowy na kartę na zjazdy za każdy taki dobry miesiąc. Szkoda tylko, że nie w każdym miesiącu dało radę godziny zrobić, trzeba odczekać. Może w kolejnym roku będzie lepiej. Teraz jak dzwoniłem do innych to mają podobnie

@Piotr

I na co posiadacie te bony? Można liczyć, na konkretne ich przykłady? I co dostaje się, jako ten "plus urodzinowy"? Myślę czy aplikować, czy nie... :p

Bony są do Lidla w Niemczech. Ten urodzinowy też. Ale Ty dla bonów chcesz do firmy aplikować??

@Piotr

I w miesiącu na jaką kwotę można zrobić zakupy z tego bonu? Wszystkie produkty wchodzą nawet alkohol i papierosy? Ten urodzinowy bon również jest do marketu czy coś lepszego dają?

Czy poziom wynagrodzeń w PerMont GmbH uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 22 lipca.

Biuro

Wszystkie kwestie są tłumaczone podczas rozmowy rekrutacyjnej. Każda przepracowana godzina jest zapłacona, jednak bank godzin powoduje przesunięcie w czasie w płatności za nadgodziny. To wynika z regulacji niemieckich, a nie wewnętrznych naszej organizacji. Stawki są uzależnione od posiadanych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego, podane są w BRTV. Szczegóły można poznać kontaktując się w sprawie zatrudnienia z jednym z naszych biur.

Spokojny
@Biuro

Czemu wy tak oszukujecie ludzi? Nie macie sumienia? Byłem na rozmowie o prace z kolegą. Okazało się w dzień wyjazdu że mają pracę dla jednego ale oczywiście drugi też może jechać i coś się wymyśli( tak stwierdziło biuro) Stawka, warunki pracy TRAGEDIA. Rozmowa o pracę - TRAGEDIA. Dzięki Bogu że tak się stało, że nie mieli dla nas obu pracy bo do dziś pluł bym sobie w brodę że pracowałem dla nich.

@Spokojny

O, a to rozmowa rekrutacyjne tutaj odbywa się pojedynczo, czy jak jadą dwie osoby to rozmowa jest jedna dla obu jednocześnie? I jakie pytania padają, tragedia, czyli co, pytają o np. prywatne sprawy kandydatów?

Ja tam uważam że rozmowa była ok. Na luzie. Pytali o doświadczenie, czy byłem za granicą i co umiem sam zrobić. No i czy znam niemiecki. Przyjechaliśmy do biura we dwójkę z dziewczyną, cały czas była ze mną podczas rozmowy. Pracuję od kilku tygodni i jestem zadowolony, wszystko jak mówili. Mogłyby być więcej godzin, ale zima idzie i budowlanka niemiecka w niezbyt dobrej formie, więc nie narzekam

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie PerMont GmbH? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Sabka

Mirek
@Sabka

Pracowałem tam dość długo, nie mogłem doprosić się o podwyżkę, stawka cały czas ta sama, nie łudźcie się, dodatków itp. w tej firmie nie ma.

Jan Maria Rozpór Trzepiekoński
@Mirek

widocznie byłeś miernym pracownikiem, o podwyżkę się nie prosi, podwyżkę się negocjuje mając atuty w ręku, a wtedy otrzymasz z firmy ładny list z gratulacjami iż otrzymałeś podwyżkę:)

permontowiec
@Sabka

Kto pani naopowiadal takie bzdety za mieszkanie placi firma za auto raz w miesiacu potracaja 80 eu i to wszystko,na paliwo daje firma 10 eu na dzien na karte ,normalne ze to niestarcza reszte czeba z swoich dac a gdzie ma pani taka firme ze placa za cale paliwo, jak zle to w polsce pracowac za 3 tys miesiecznie

@permontowiec

Firma opłaca mieszkanie, nic mi nie odlicza. Daje kase na karte na paliwo na dojazdy do roboty. Za zjazdy na paliwo sami robimy ściepe i placimy po 40 euro. Wszedzie, gdzie robilem bylo podobnie, nawet gorzj bo drozej. Czego wy oczekujecie?? Tu jest ok, kasa na czas i prosic sie o nia nie trzeba. I ze za niemiecki mi doplacaja, a tegonikt mi wczesniej nie proponowal

gosc
@Mirek

az taka lipa? tak jak pani wyzej pisala czyli nie ma szans na podwyzke? to szkoda czasu..

co on gada
@permontowiec

chlopie 10e na dzien to prawie 10l paliwa... to co 100km w jedna strone sie jedzie ze nie starcza??? wtf

Pacownik
@Sabka

Co niby potracaja pani meżowi za kwatere? chyba jak sie nachlali z kumplami po robocie cos rozwalili i teraz za zniszczenia oddaje. dalej na budowe jak 30km to jeszcze tutaj nie mialem i za te dojazdy nigdy nie place. A w poprzedniej firmie to i po 120 km nas ganiali nz budowe, to nie szlo w czas pracy, 2,5 do 3 godz w aucie dzien w dzien. Na jakim swiecie pani zyje - firma jest dopiero wtedy dobra jak daje pracownikom kase na swieta? to juz nie wiem jak pani pomoc

Misiek1989
@permontowiec

Firma MaxBau z Opola całkowicie pokrywa koszty paliwa i samochodu, może wzięlibyście sobie przykład. Aha mogę dodać że daja również wodę mineralna na cały wyjazd. W MaxBau nie ma takie coś jak zeitkonto, a stawka wyjściowa to 10 Euro na godzinę

Mariusz
@permontowiec

JA pracowałem w firmie gdzie paliwo opłacali.

Mańko
@permontowiec

Nigdy wiecej. Wypłaty śmieszne do paliwa trzeba dokładać nie polecam.

@Mańko

Lepiej przyznaj za co Cie wyrzucili ze tak piszesz. I za ile godzin dostales te smieszna wyplate. Jak Ci lepiej to pracuj w PL za 3-4 kola (usunięte przez administratora). Ja do paliwa nie dokladam i wyplata jest spoko ale to trzeba godziny robic a nie po 120 miesiecznie i narzekac.

@Sabka

Chyba maz Pania w jajo robi - kase na cos wydaje, a mowi ze za kwatere placi. Niczego za kwatere nie place, za paliwo place tylko za zjazd do Polski. Podwyzke dostalem w maju i jak zrobilem kurs na kran. Widze ze tu kazdy duzo oczekuje ale od siebie to nic nie wymaga, a kasa nigdzie sama z nieba nie leci

@Jan Maria Rozpór Trzepiekoński

Od krasnala

Waldi

Masz rację jak się nie che robić to każda firma jest Be,pracowałem dw lata że.względów zdrowotnych musiałem odejść ale wracam ,dla mnie kasa była Ok. Fakt że nieraz kwatera była do bani ale od czego jest telefon .Nie lubię ubijać piany ale wszędzie są ludzie i ludziska OT I cała filozofia

Mirek
@Jan Maria Rozpór Trzepiekoński

Byłem bardzo dobrym pracownikiem, mam 20letnie doświadczenie, nie piję, nie palę, jeździłem samochodem, zbierałem kolegów, nie byłem nigdy na zwolnieniu i napiszę prawdę: wszystkie pozytywne opinie piszą pracownicy biura, wszystkie negatywne opinie które są na tym forum to prawda. Nie dajcie się oszukać i nie kierujcie się dobrymi opiniami, bo szkoda czasu i zdrowia.

Jorg
@permontowiec

Ja pracuję w takiej firmie co pokrywa mi koszty paliwa do Niemiec i z powrotem i za auto nic nie odciągają,a ile mam godzin w danym miesiącu przepracowane to za wszystkie wypłacają i nie ma żadnego banku godzin

Biuro
@Jorg

Gratulujemy Panu znalezienia takiego pracodawcy - postępuje nie do końca legalnie. Proszę się upewnić czy i od jakich wartości ma Pan opłacane ubezpieczenie - bez banku godzin zimą ciężko utrzymać ciągłość składek. Oraz proszę zobaczyć - jeśli latem ma Pan przepracowane dużo godzin - jak wyglądają zaliczki na podatek dochodowy, żeby się potem nie okazało, że w rozliczeniu rocznym będzie Pan miał sporą niedopłatę zamiast zwrotu.

Zbyniu
@Biuro

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do PerMont GmbH? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Pracownik Budowlany?

Olga

I to wszystko? A ja miałam pytać o kwestie takie jak doświadczenie i tym podobne, czy trzeba wszystko umieć czy może są w stanie przyuczyć porządnie?

Weronika
@Olga

Mojego uczyli od zera wszystkiego. Kilka miesięcy już robi, zadowolony. I wypłata zawsze na czas. Nie wiem co wy tak narzekacie

Obcokrajowiec

Firma lipa. Stawka 12,85 brutto. Odciągają za zjazdy do domu po 20 euro, za paliwo jeśli limit w miesiącu przekroczony, 100 euro za meldunek. Nadgodziny hmm wypłacają za to co przypada na dany miesiąc a reszta idzie do tzw banku godzin. Nie zapiszesz sobie godzin to się ich nigdy nie doliczysz bo nie będziesz wiedzieć kiedy ci nadgodziny pouzupelniali w innych miesiącach. Brygadziści czyli tzw prowadzacy totalne dno. Jedziesz na budowę i musisz latać za niemieckim kierownikiem i dopytywać się o zadania na dany dzień bo prowadzący ani myśli to zrobić.

Inny
@Obcokrajowiec

Stawki są od 12,85 euro w górę, zalezy co umiesz i na ile samodzielny jestes. Że jest meldunek - ja tam się ciesze jak widze, co się u nas w kraju wyprawia, nikt tego gratis nie zrobi. Bez niemieckiego tez sie pojedzie, ale wiadomo z jezykiem mozna wiecej na godzine dostac jak bedzisz prowadzacym. A godziny musisz pisać, żeby wiedzieć ile zarobisz. Nic nie przepada, wypłacili mi wszystko co do sztuki zima. Ten bank godzin to dobra sprawa wbrew temu, co niektorzy pisza. Caly styczen siedziliśmy w domu, a normalna wypłata przyszła na konto.

Zofia
@Inny

Są jakieś paski płacowe co miesiąc żeby było wiadomo ile tych godzin jest w banku a ile już wypłacone? Orientujesz się czy coś takiego wysyłają? Ta umowa to zagraniczna jest czy polska?

Inny
@Zofia

Tylko niemieckie umowy. Co miesiąc dostaje pasek - widze za co mi zapłacili, a co czeka na potem. Jak się ma do tego swój spis godzin to wszystko jest jasne i zero stresu.

Kamil

Jakie są tu teraz stawki za pracę, i czy tak, jak pisano na forum wcześniej koszty paliwa i zakwaterowania pokrywa firma? Bo nie jestem na bieżąco. Jakby co jestem cieślą szalunkowym, dlatego fajnie, jakbym widział ile doświadczenia jest wymagane i na ile potrzebna jest znajomość j. niemieckiego? Patrzyłem na profil firmy za ofertami ale tam tylko z najnowszych postów info o rozpoczęciu sezonu grillowego i zaproszenie na wspólną zabawę z rodzinami i dzieciakami :)

Czy są przyjęcia do pracy w Niemczech?

Czy zdarzają się nadgodziny w PerMont GmbH?

Pan e

Nie polecam firmy zarobki non stop te same

Olga
@Pan e

Te same względem jakiego okresu? Nie wiem, do czego porównujesz. A kiedy ostatnim razem była jakaś podwyżka, inflacyjna na przykład? O ile pracodawca coś podniósł.

Emil

Ja tam nie mogę narzekać firma jest OK pracowałem na budowie jazda samochodem wypłaty na czas a nawet prędzej nisz stosunkowo do innych firm które nie płacą albo gorzej.Jedyna wada do ludzie którzy co nie którzy mają mało oleju w głowie i są mało pracowici a wiec polecam

Kamil
@Emil

Ich strona mi się nie odpala. Szukają jeszcze pracowników z Polski? Z ich starego ogłoszenia wynika, że oczekują minimum roku praktyki przy szalunkach systemowych, betonowaniu, zbrojeniach lub murowaniu, no chyba, że to się już zmieniło? Na ile przyda się znajomość niemieckiego i ile aktualnie bym dostał za godzinę pracy, jako pracownik budowlany?

Majkajan

Na jaką najniższą stawkę netto mogę liczyć na start? Posiadam spore doświadczenie w pracy na polskich jak i niemieckich budowach

@Majkajan

Wszystkie stawki u nas zgodne są z BRTV. Jeśli pracował Pan już na terenie Niemiec to pewnie Pan wie, że bardzo trudno jest podać jakąkolwiek kwotę netto - za bardzo zmienia się ona w zależności od ilości przepracowanych godzin, wieku pracownika, jego stanu cywilnego i innych czynników. Podaje Pan też zbyt mało konkretów odnośnie swojego doświadczenia i kwalifikacji, żeby można było założyć, do której grupy zostałby Pan u nas zaliczony. Zapraszamy do telefonicznego lub osobistego kontaktu z naszym biurem, jeśli chciałby Pan wymienić się z nami bardziej szczegółowymi informacjami - wówczas będziemy w stanie odpowiedzieć na Pańskie pytanie.

@PerMont GmbH

Czy mogę poprosić o numer telefonu lub adres biura?

@PerMont GmbH

Mogę prosić o adres biura lub numer telefonu?

Jak znajdę pracę w firmie permont? Ktoś ma jakieś namiary?

Hanna

Wcześniej pisaliście w wątku, że nie ma czegoś takiego jak podwyżki. Jak jest teraz? Trochę mineło od tych wpisów, zastanawiam się czy wraz ze wzrostem doświadczenia można liczyć, że i pensja wzrośnie? Zwłaszcza, że czasy są powiedzmy bardzo niestabilne.

Nie polecam pracy w tej firmie. Wszystkie pozytywne opinie piszą pracownicy biura. Ktoś tam pisze, że po 5 latach jest niemiecka emerytura, ale niech napisze, że od tych składek co oni odprowadzają to będzie 100,150 euro tej emerytury. Na budowach jest tragedia, większość osób to alkoholicy i narkomanii.

Pavo
@Adam

Zgadzam się ma rację lepiej coś szukać na własną rękę ta firma to jeden wielki przetlumaczvir sobie umowy A sami zobaczycie według prawa jest ooekj Ale tak naprawdę to wy natym trakcie

Pipi
@Adam

Masz rację Pracowałem tam 2lata ,biorą każdego byle miał ręce i nogi ,budowy najgorsze Jake mogą tylko być ,i trzeba sobie zrobić kurs księgowości niemieckiej ,żeby pilnować swoich praw ,orzną na wszystkim byle wyjść na swoje

Hack
@Pipi

To długo dałeś się rznac, skoro podobno 2 lata tam przerobiłeś. Znaczy niczego lepszego nie bylło czy sam niewiele potrafisz? Tak Ci tylko podpowiem że sam pracując w PL na różnych dziwnych umowach też musiałem o wszystko dokładnie pytać co roku, żeby się rozliczyć. Jak dla mnie to żadna różnica, tylko tyle że tam trzeba język znać żeby Ci było łatwiej, a w PL nie musisz, ale za to gorzej płacą ;p Dlatego ja rozważam wyjazd, może i do nich bo w sumie wszędzie piszą to samo i nie przekonasz się co lepsze póki nie spróbujesz.

Emilia
@Adam

No to faktycznie atmosfera raczej nie za ciekawa. Ile czasu tam pracowałeś?

Pablo
@Adam

Zgadzam się s kolega nie polecam tej firmy sami się przekonacie

Weronika
@Adam

Serio aż tak źle jest na tych budowach? To tam nie ma jakiegoś ichniejszego PIP? Jak tam takie osoby pracują to czy zdarzają się wypadki?

@Weronika

Praca jak praca, a kontrole chodzą często. Sam ze 3 już widziałem. Wiec chyba ci co tu pisza to do pierwszej pracy w życiu pojechali albo piszą co im ślina na język pryzniesie. Ja od zeszłego roku robie i wypadku zadnego nie widziałem. Jak dla mnie jest ok, tylko moja brygada mało godzin robi, a ja na wesele zbieram :(

Jolanta
@Nowy

Ojej to gratulacje tak właściwie! ;) A czemu akurat Twoja tak mało robi? Nie da rady tego jakoś w Twoim przypadku rozwiązać? Bo pieniążki jak widzę serio trzeba zebrać. :/

Jurgen
@Hack

Pracuje dużo lat i nic

Żal pl kwatery lipa nie ma blisko sklepów i w mieszkaniach brak pralek zazwyczaj . (usunięte przez administratora) to znalazłem co innego na lepszych warunkach. Ludzi biorą z pod sklepu pijaki i menele żeby godziny mieć tylko . Net do (usunięte przez administratora) nie działa . I szału z kasą też nie ma nie polecam.

Wiktor

Człowiek pojechał żeby zarobić na rodzinę przy dzisiejszych cenach i zarobkach w pl życie jest ciężkie.Zdecydowalem się tam pojechać i strasznie żałuję..zarobki minimalnie różnią się od tego co zarobilem w Polsce na budowlance a tam przynajmniej mam przy sobie bliskich.

Emilia
@Wiktor

To ile Ci dawali w takim razie za granicą?

Wszystkie firmy z opolskiego Na HoK

Chłopak zatrudnił się rok temu. Pracował już w Polsce ale nigdy na niemieckiej budowie. Obcy język, inne rodzaje szalunków, duża dokładność, sporo trzeba się nauczyć. Nikt o tym tutaj nie pisze, a to ważne przy pierwszym wyjeździe. Na szczęście prowadzący miał dużą wiedzę, poświęcił mu trochę uwagi choć nikt mu za szkolenie nie płacił i dziś jest znacznie lepszym pracownikiem niż przedtem, teraz woli pracować, uczyć się, kiedyś awansować niż siedzieć i palić na polskich budowach. Czy wiedzieliście że już 5 lat pracy gwarantuje niemiecką emeryturę? Super, nie? Zarobki na razie średnie ale znacznie wyższe niż w naszym kraju, a co istotniejsze umowa legalna niemiecka, nie traci się czasu i pieniędzy na dojazdy do Holandii, Austrii, czy Skandynawii. Ważniejsza niż godzinówka okazała się ciągłość zatrudnienia i regularność wypłat. Po zakończonej budowie szybko dostają przydział na innej, a w grudniu gdy siedział cały miesiąc w domu przyszła wypłata z banku godzin. Pieniądze przychodzą na konto w formie zaliczek i wypłat, co miesiąc wydruk rozliczenia i można wszystko sprawdzić, ile godzin ile urlopu. Kwatery były darmowe z pokojami dwuosobowymi, wspólna kuchnia i łazienka. Samochód służbowy dają na cztery osoby, a kasa na dojazdy w karcie paliwowej, wystarcza do pracy do sklepu, tylko na zjazdy do domu zrzucali się po kilkadziesiąt złotych w zależności od kilometrów. Minusem była konieczność zapłaty abonamentu TV w Niemczech ale to ściągają w każdej firmie jeśli zatrudnienie jest legalne. Chociaż stawka godzinowa nie zachwyca okazało się że ciągłość pracy, pewność wypłaty, darmowa kwatera w dobrych warunkach, darmowy lekarz, umiarkowana odległość i możliwość częstych odwiedzin w domu bywają ważniejsze. Kolega ze szkoły mojego chłopaka był w Austrii ale pomimo świetnej stawki za godzinę wcale się nie dorobił. My wolimy stabilność i bezpieczeństwo bo myślimy o dziecku. Wy też pomyślcie o tej niemieckiej emeryturze...

Ktoś
@Kasia

Dobrze piszesz, samo życie....

Grzegorz

Mam 50 lat i słabe doświadczenie w budowlance. Czy mogę starać się o pracę w tej firmie?

@Grzegorz

Lepiej idź do partner Bau jest normalniej

Pablo
@Grzegorz

Wdlug Twojego wieku może być ciężko chyba że miałeś w ostatnim czasie zatrudnienie zagranica

@Grzegorz

Pewnie, że możesz - zawsze warto porozmawiać. Wg mnie wszystko zależy od Twojej motywacji do pracy i chęci do nauki. Jeśli lubisz pracować na świeżym powietrzu, to aplikuj. Podczas rozmowy wspólnie podejmiecie decyzję, czy to dobry pomysł. Powodzenia

@Pablo

Biorą wszystko

Zostaw merytoryczną opinię o PerMont GmbH - Neu-Isenburg

• Jak się pracuje w PerMont GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy PerMont GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PerMont GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PerMont GmbH