Tako Media sp. z o.o.

Ślęza

Tako Media sp. z o.o.

Opinie o Tako Media sp. z o.o.

Qwertyuiop

Niemal cała ekipa z "Trudnych Spraw"to totalny margines społeczny. Takiej patologii jeszcze nie widziałem. Na "castingu " przepita blondynka, drze ryj ,mało nie pęknie. To ta sama,co tyłek pokazuje wychodząc z kibla na Kiepskich, a potem "pani psycholog " ze Zdrad.Dzwiekowiec, któremu z ryja wali jak z szamba, cały czas miał świetny humor, mimo że każdy z obrzydzeniem odwracał głowę jak cokolwiek powiedział.Kierowca zezowaty sebix,Janusz kombinacji wszelakich. Kamerzysta, stary gej, półtora metra w kapeluszu i w butach podwyzszajacych, zmanierowany. Tragarz-przydupas-łysy intelektualista po podstawówce. Reżyser,w sumie ok,zażenowany że obdarzony taką "ekipą "

T.

W produkcjach Tako realną stawką dla aktora jest jakieś 10 zł/h :) Musiałbyś w miesiącu zagrać w jakichś 5 odcinkach i to główne role żebyś te 2000 zobaczył, co oczywiście jest niemożliwe.

PJONEUSZ
@T. 21.04.2016 19:28

W Tako płatne jest za rolę, a nie za godzinę. Ktoś tu chyba nie wie, a się wypowiada, hm?

Janusz
@PJONEUSZ 31.07.2017 09:23

W Tako, podobnie jak w innych agencjach podpisujesz umowę o dzieło. W umowie dokładnie określona jest stawka za całość wykonanej pracy, bez względu czy zdjęcia będą trwały dzień, dwa dni czy tylko godzinę.

Aktor

Piszecie o nieistotnych faktach, które w rzeczy samej wynikają z wcześniejszego podpisania wątpliwej z punktu prawnego umowy. W następstwie czego są jak poniżej wymienione incydenty. Nie podpisujcie wątpliwych umów to nie będziecie później narzekać.

ona

Mialam swoje 5minut w na Ratunek 112 w okresie zimowym. hostel ktory mi zapewnili, mial zepsue ogrzewanie, dostalam 2 farelki ale itak zmarzlam. 100zl za dzien i 90zl na Paliwo choc wydalam wiecej ale tylko tyle zwracaja. Kase dostalam do reki gdzie musialam sie o nia upomniec i uslyszalam ze dostane jak im sie bedzie chcialo...... Kamerzysta: prostak, (usunięte przez administratora) i szowinista. odziez wlasna, krecenie z (usunięte przez administratora) strony czyli pierw koniec potem poczatek zas cos z konca i srodek. ich organizacja wola o pomste do nieba. Mozna wystapic jak chce sie miec swoje 5min w tv ale polecam sie zaopatzyc w cos na uspokojenie bo mnie osobiscie kamerzysta tak z rownowagi wyprowadzil ze mialam ochote z tamtad wyjsc i trzasnac drzwiami

Mirek

Stawki wynagrodzenia nie są porażające lecz informację o ich wysokości dostaje się zanim podejmie się decyzje czy wystąpić czy nie. Jeśli zatem ktoś uznaje, ze wynagrodzenie jest za niskie to po prostu nie musi występować. Ja bym zwrócił uwagę na coś innego. Otóż operator kamery w TAKO zachowuje się jak uchodźca z Afryki. Gdy zasłoniłem kamerę to... kopnął mnie w tyłek. Na początku nie wiedziałem co jest grane bo nie mogłem w to uwierzyć. Gdyby mnie na planie nie przeprosił to skierowałbym sprawę do sądu z powództwa cywilnego. Odradzam współpracę z tą firmą, chyba że komuś pasuje 7-8 zł netto za godzinę i kop w tyłek gratis od kamerzysty.

Monika
@Mirek 11.02.2016 16:23

dokladnie kamerzysta to dziad i szowinista

Moglibyście się podzielić się z innymi użytkownikami, swoim doświadczeniem wynikającym ze współpracy z Tako Media sp. z o.o.?

Szajba

Jezeli jestes Aktorem to szukaj czegos w dlugo dystansowych film achieve hehe. Dla ludzi ktory nigdy nie mieli stycznia ci z panem filmowym czy kamera mi Tako media to dobra sprawa jam mialem przyjemnosc za grace w kilku odcinkach I jestem zadowolony ,duzo sie nauczylem I poznalem swietnych ludzi.. Polecam kazdemu sprubowac

Robert

Słyszałem, że Tako Media to dobra firma. Ta cisza na forum to efekt dobrej pracy?

ana

dla aktora? chyba raczej tobie się myli aktor ze statystą i epizodystę - może po prostu nie rozróżniasz tych pojęć za dobrze. a jakby statyście płacili dychę za godzinę to całkiem niezła stawka, tym bardziej na granie w serialu, wiem bo mam kilka planów za sobą

T.

2 tysiące to za prace jako aktor zobaczysz jak świnia niebo ;) To jest stawka miesięczna dla kierowników planu itp. a przynajmniej tak podejrzewam. Jeśli prawdą jest ten wpis to faktycznie żenująca kasa.

Wroc

Nie polecam wynajmować im samochodu. Wynająłem im mój w pełni sprawny po czym dzwoni do mnie koleś odpowiedzialny za niego i mówi, że stacyjka nie działa, ale na pycha da się uruchomić i mogę odebrać! Potem próbował jeszcze koszty naprawy podzielić na pół. Oczywiście nie dałem się, bo w umowie było napisane, że zwracają w takim samym stanie, w jakim im się wynajęło. Trwało to kilka dni zanim naprawili. A naprawiał jakiś ich znajomy mechanik, który za pierwszym razem naprawił stacyjkę ale nie do końca i znów w takim stanie chcieli go oddać. Znów musiał się postawić i naprawili stacyjkę. Wciąż jednak było problemy z odpalaniem samochodu. NIE POLECAM ZATEM współpracy z nimi za takie śmieszne pieniądzę jakie oferują. Od innych ludzi słyszałem, że jak im wynajmują mieszkania to zastają straszny syf.

małomi
@Wroc 17.02.2016 13:19

ODRADZAM PRACĘ W/DLA TAKO MEDIA!! Praca w Tako Media to nieporozumienie na każdej płaszczyźnie. Nie tylko stawki aktorów są niskie, ale ludzi pracujących w biurze też. Przez pierwsze 30 odcinków (czyli jakieś 3-4 miesiące) zarabiasz 1500-2000zł za pracę po 12-16h dziennie, w weekendy też. Oczywiście na umowe o dzieło, beż żadnych benefitów. W dodatku praca nie jest łatwa, wszystko na ostatnią chwilę, ogromna ilość stresu i odpowiedzialności. Możesz zostać obciążony karą pieniężną jeśli odcinek się przełoży z twojej winy. Musisz być dostępny prawie cały czas, nawet jak cie nie ma w pracy i masz teoretycznie dzien wolny. Wszystko za strasznie żenujące pieniądze. Dlatego maja tak czestą rotacje. Jak widać częste ogłoszenia na portalach o pracę mówią same za siebie.

Rebel

A jest ktoś kto pracował już jako Asystent kierownika produkcji?? Bardzo proszę o opinię, praca wydaje się ciekawa, ale dość często szukają nowych osób na to stanowisko... Kto wie jak wygląda praca/wynagrodzenie w Takko Media niech się podzieli opinią :)

Mirek

Przecież ja nie mam zastrzeżeń co do stawki. Ona nie jest wysoka ale jak napisałem wyżej aktor/statysta otrzymuje informacje o jej wysokości zanim podejmie decyzję czy zagrać czy nie i to jest ok. Jeśli piszesz o "opiece produkcyjnej nad aktorami" to kopanie ludzi w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za ich amatorszczyznę, brak obycia przed kamerą, a nie jakieś złośliwości, które imputował mi Łaged, jest klasyczną patologią. Takiej właśnie patologii doświadczyłem w TAKO.

Mirek

O proszę. Jeszcze sobie jaja robią ze swoich statystów.

T.

Jakiś czas temu zagrałem główną rolę w paradokumencie Dlaczego ja. Oto moje spostrzeżenia: O udziale w odcinku dostałem informację we wtorek, w czwartek miałem być na spotkaniu z reżyserem, zdjęcia realizowano od piątku do niedzieli. Gaża wyniosła 360 złotych, co w sumie jest śmieszną stawką ale nie dla pieniędzy tam pojechałem ale po to żeby przeżyć jakąś przygodę. W sumie zajęcia dla studentów, bezrobotnych itp. bo ciężko osobie pracującej nagle w dwa dni ogarnąć urlop na cztery kolejne... Trochę słaba była też akcja z tym, ze dowiedziałem się iż musze mieć własne stroje wieczorem dzień przed wyjazdem, dostałem rozpiskę i nie pozostało mi nic innego jak szybko wstawić pralkę, niestety część rzeczy był wilgna ;) Tako zwraca pieniądze za przejazd do i z Wrocławia, organizuje Ci hostel o średnim standardzie ale przynajmniej w ścisłym centrum i zapewnia jeden posiłek w przerwie podczas zdjęciami. Za przejazdy juz w samym Wrocławiu i inne posiłki nie zwracają. Co do samego nagrywania to ekipa była całkiem spoko, troszkę spinał się operator kamery ale z racji tego iż reżyser miał decydujący głos a miał raczej gdzieś wiele rzeczy to było nienajgorzej. Jednak słyszałem że zdarzają się tacy reżyserzy którzy mocno wałkują, więc kwestia szczęścia. Zdjęcia trwają 3 dni od rana do wieczora, czasami coś się przeciągnie, czasami skończy się nieco wcześniej ale przeważnie trwa to od 8 do 20. Organizacja odcinka jest średnia, "aktorzy" drugoplanowi załatwiani są na ostatnią chwilę co czasami wychodzi śmiesznie (np. pierwszego dnia kręcisz scene gdzie jest rozmowa o jakimś typie który ma pierwszą scenę następnego dnia i okazuje się nagle że opis zupełnie nie zgadza się z tym jak wygląda dany "aktor", albo mowa jest że koleś jest bogaty, jeździ za granicę a przychodzi aktor o wyglądzie i ubiorze rumuńskiego sprzedawcy tanich dywanów). Niektórzy też ludzie nie powinni mieć w ogóle możliwości występować w takim paradokumencie bo jeśli problemem dla niego jest w odpowiednim momencie powiedzieć trzy słowa to zaczyna się robić groteska. Nie podoba mi się też ogólny pośpiech produkcji, na każdą scenę jest około godziny z czego większość pochłania odpowiednie naświetlenie, ustawienie statystów itp. a samą grę pozostaje Ci 20 minut i nawet jeśli wiesz, że można coś zrobić lepiej to ekipa mówi że było dobrze i lecimy dalej... Poza tym zdarzają się takie śmieszne akcje jak ustalenie wieczornej sceny w plenerze na godzinę 16 i następnie oczekiwanie półtorej godziny aż się ściemni w tym czasie nie robiąc nic. Wspominałem juz że reżyser raczej było mało konfliktowy co spowodowało że "aktorzy" mieli duży wpływ na treść odcinka, można mu było dawać różne sugestie które najczęściej uznawał, można było wprowadzać zmiany w scenariuszu itp. to było spoko, bo może choć trochę uratowało ten odcinek (scenariusz był naprawdę drewniany). Na planie jeden z moich strojów doznał dość sporego uszczerbku, ale dostałem zwrot pieniędzy. Podsumowując, jest to fajna przygoda. Stawka pieniężna jest żenująco niska ale i tak nie jesteś stratny (chyba ze bierzesz wolne i w tym czasie mógłbyś zarobić znacznie więcej). Ekipa mi trafiła się spoko, większość aktorów też była bardzo w porządku, oczywiście niektórzy byli mocno zestresowani co wydłużało dni zdjęciowe ale czego wymagać od amatorów.

kristoforo58

Parę dni temu jak 19 stycznia miałem zaszczyt grać jako aktor w ,,Trudnych sprawach"we Wrocławiu.Podczas kręcenia filmu atmosfera wśród aktorów jak i reżysera ,kamerzysty,dźwiękowca itp. była bardzo fajna,wszystko na luzie. Podziwiam reżysera za jego profesjonalizm i wielką cierpliwość . Jest to naprawdę fajna przygoda,odskocznia od codzienności . Tu jak czytałem wypowiedzi na temat TAKO MEDIA jestem zdziwiony negatywnymi opiniami. Tu już nie chodzi o kasę,tylko chodzi o całokształt,że wszystko było dobrze zorganizowane.Kasa na czas,dostałem zwrot za bilety,darmowy hotel,bardzo dobre obiady darmowe. Jeżeli ktoś ma możliwość zagrania w jakiejkolwiek roli,to bardzo polecam. Pozdrawiam całą ekipę,która uczestniczyła przy nagraniu serialu ,, Trudne sprawy" odcinka 603 oraz Panią Polę. Pozdrawiam Krzysztof

piotr

Miałem już pewne doświadczenie z tą firmą jako statysta i może tak: Plusy: -kasa wypłacana od razu do ręki gotówką -statyści mają proste role do odegrania (pisanie na telefonie, spacerowanie, rozmowa z innym statystą, robienie zakupów itp.. -za krótkie 1-3h statystowanie są dość wysokie stawki - 30/40 zł choć może być 30zł za 3h 30zł za 10 minut 40zł za 0,5h - jak trafisz -większość reżyserów,kierowników produkcji jest OK Minusy -czasami nie wiesz ile kasy dostaniesz -spóźnienia -umawianie się na konkretne statystowanie a potem dzień przed dostajesz informację że znaleźli sobie grupę i jednak nie biorą Ciebie -dłuższe statystowania mniej opłacalne (na przykład 50zł za 6 godzin, 80-100 zł za 8-12h) -oszukiwanie co do czasu trwania dłuższych statystowań i wynagrodzenia -zdarzają się nieuprzejmi reżyserowie -brak organizacji na planie - biorą Cię na 5 godzin, statystujesz 30 minut, 4.5h stoisz i czekasz jak głupi -z tego co słyszałem (nie miałem okazji sprawdzić) - na całodziennych statystowwaniach jedzenie do kitu Podsumowując - praca ma swoje plusy i minusy. Jak się nudzisz i chcesz dorobić sobie 100-300 zł w miesiącu idź na krótkie statystowania ale kokosów na tym nie zbijesz. Jak dla mnie długie statystowania to wyzysk. Chcesz - spróbuj, ale nie obiecuję że będziesz na 100% zadowolony

pierwszak

Czytając Wasze opinie dochodzę do wniosku, że miałam dużo szczęścia. Byłam tylko statystką, z czego jeden dzień "pracowałam" (było dużo statystów, więc przez 6 godzin czytałam książkę, rozmawiałam z ludźmi) za 80 zł, a następnego dnia 9h za 100 zł. Atmosfera bardzo dobra, wszyscy bardzo sympatyczni, zarówno do aktorów, jak i statystów. Pierwszego dnia mieliśmy zapewniony dwudaniowy obiad (do wyboru kilka potraw), następnego dnia normalną zupę+ po kanapce dla każdego rano. Był to mój debiut i jestem bardzo zadowolona.

MJ

DOPISUJĘ JESZCZE ZAKOŃCZENIE TEJ SPRAWY BO SIĘ NIE ZMIEŚCIŁO POWYŻEJ: Zgodziłam się, bo akurat w tym temacie nie mam blokad.Poprosiłam, aby pani Karolina wysłała mi na e-maila w piątek scenariusz i umowę o dzieło. Niestety późniejsze fakty, nie okazały się takie fajne jak sama rozmowa.E-maila nie dostałam ani w piątek, ani w sobotę.Pani Karolina mimo iż umówiła się ze mną że to ona do mnie zadzwoni około 10 rano, nie zadzwoniła. A jak ja zadzwoniłam do niej w sobotę o godz.14, aby dowiedzieć się dlaczego tak postępuje, dlaczego się ze mną umawia, zawraca gitarę a potem to olewa, to niestety nikt nie odbierał telefonu. Miałam długi sygnał i tyle.Dla mnie brak profesjonalizmu i szacunku do drugiego człowieka.Tak długą opinię napisałam abyście sami wiedzieli, czego się spodziewać. Nadmieniam, że do mojego 48 letniego męża też dzwonili, ale wcześniej niż do mnie (wcześniej o 2 miesiące). Myślałam że dlatego, bo szybciej zagrał rolę na castingu. Maż też miał 15 minut na zastanowienie i powiedział mi, że jeśli nie podjęłam decyzji od razu to już do mnie nie zadzwonią. Powiedział jednakże,że jemu nie chcieli powiedzieć: jaki scenariusz ma grać, ile będzie zarabiać etc.Był mega zdziwiony, że ja otrzymałam tyle informacji.Może dlatego, że zadawałam dużo pytań?, może dlatego że trafiłam na fajna/inną panią niż mój mąż. Nie wiem. Naprawdę dobrze mnie się rozmawiało z panią Karoliną, tylko to co potem nastąpiło odmieniło moje zdanie. Myślę, że nie warto podejmować się grania z Tako Media, bo Ciebie nie szanują, nie podchodzą do tego profesjonalnie, są niesłowni.Skoro tak postępują, nie wiemy czy dostałabym te 250zł, te koszty dojazdu i czy nie byłabym w jakimś brudnym hostelu z robakami. To są już moje obawy o tej firmie, skoro w jakimś stopniu mnie wyrolowała.Pozdrawiam was i życzę podejmowania dobrych decyzji, albo chociaż rozsądnych.

Producent

250zł za dzień zdjęciowy dostaje asystent techniczny na planie. Zdaje się, że firma wykorzystuje naiwność ludzi. Niektórzy za darmo nawet by wystąpili, to jest przerażające!. Toko Media produkują niestety chłam z najniższej półki, więc gwiazd z Was nie zrobią, co najwyżej staruszka was opluje na ulicy. Nie dajcie się nabrać! Jeśli planujecie karierę epizodysty w Polsce, to nie na Śląsku, tutaj spotkacie się z nieprofesjonalizmem i wyzyskiem jak "Toko Media"

dodzia

grałam i jest super taka rola aktora gwiazdy

Agata

Może dla kogoś stawka 10 zł za 1h to mało... dla mnie 7 zł za 1h to dużo. Także myślę, że dalej nie muszę nic tłumaczyć.

Strict

Zapoznaj się z rolą do jakiej szukają, reszta to talent. I nie pomyl stron :) Ale skoro to Toko Media, to na kastingu powiedz, ze grasz za darmo, to robi na nich wrażenie. Osobiście radzę poszukać innego producenta, z Toko się śmieją w branży, to brukowy producent.

cała prawda

W tej firmie nie ma nic gorszego niż osoba Anety Jadowskiej, znana wszystkim pod pseudonimem "Żmija". Na castingu kazała mi odegrać scenę z filmu porno jako dziwkę. Takiego zmieszania z szambem przez Anetę Jadowską nie doświadczyłam nigdy w życiu. Tyle epitetów z jej ust to przez całe życie nie usłyszałam. Czemu tu się dziwić skoro, jak się później dowiedziałam, Aneta Jadowska leczy się psychiatrycznie, jest narkomanem (osobiście widziałam jak wciągała kreskę ze stołu!), zresztą wszyscy wiedzą że pochodzi z patologicznej rodziny, ojciec cygan, narkoman i alkoholik, zaćpał się jak była mała, a matka nie mając wyjścia oddawała się w burdelu. Zresztą Aneta Jadowska ps. Żmija nie jest lepsza od nich, na osiedlu we Wrocławiu już wszyscy ją mieli i tyle w temacie.

Kiling

W ogóle jeżeli ktoś chciałby się zorientować jakie mają możliwości i oferty pracy to niech zerknie na ich stronkę internetową. Tam wszystko jest ładnie napisane. Żeby tego było mało można poszukać jakiś ofert pracy wystawianych przez nich i przez konkurencję i porównać co jest lepsze i dlaczego i sugerowałbym wybrać lepsze rozwiązanie :)

HANIBAL

Granie w TAKO to jakiś absurd: stawki tragedia!!! zero szacunku!!! brak profesjonalizmu!!! NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!1

"aktorka"

odpowiedż na Mauro:Pomiędzy stawkami oferowanymi przez was amatorom a stawkami dla zawodowych aktorów jest taaaaki dystans.Najlepiej żeby amatorzy a castingów płacili TakoMedia za robienie z siebie palanta

ares

SŁUCHAJCIE , PROPOZYCJA Z TAKO ZA GŁÓWNĄ ROLE :) SRODA , CZWARTEK I SOBOTA NA PLANIE , PO 10-12 H :) I WYNAGRODZENIE ZA TE 3 DNI 200 ZŁ :) CHYBA KOGOŚ W DEKIEL GRZEJE TE CAŁE TAKO , DLA MNIE PORAZKA SZKODA CZASU NA ROBIENIE Z SIEBIE DEBILA ZA 200 ZŁ

"aktorka"

Nic nie trzeba mieć przygotowane.Dali mi do przeczytania jedna z chyba 3 scenek (dialogów) do przeczytania (nawet kilkakrotnie)ale bez uczenia się i na podstawie tego co zapamiętałeś oraz swoimi słowami odtwarzasz przed kamerą tę scenkę.Partnerką w scence była pani która stała za kamerą.Moje było łatwe bo emocjonalne.Nie wiem czy ktokolwiek nie przechodzi tego castingu bo to przecież mają być naturszczycy.Jeśli jesteś z W-wia to za cały dzień nagrań zarobisz może na taksówkę gdy nagranie skończy się po 22-giej w odległej od centrum dzielnicy.A jeśli przyjedziesz do W-wia to chyba rodzice będą musieli Ci zasponsorować podróż i nocleg.Ale za to obejrzą syna w tv.

Mauro
@"aktorka" 06.08.2014 22:23

Dokładnie "naturszczyki", amatorzy - to dlaczego maja Ci płacić jak "pełnemu" aktorowi?

"aktorka"

Jeśli castingi w całej Polsce a produkcja tylko we Wrocławiu to atmosfera musi być fajna żeby złowić leszcze.To jest dla tych co mają parcie na szkło lub takie wielkie marzenie by znajomi zobaczyli cię w tv.Bądżcie przygotowani że za to trzeba zapłacić.Proponowane stawki są żenująco niskie i( uwaga !)ukrywane przed delikwentem tak długo jak tylko się da.

Zostaw opinię o Tako Media sp. z o.o. - Ślęza

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Tako Media sp. z o.o.