"ROKA"

Bełchatów

Opinie o "ROKA"

Julita

@Parkuba wspominasz w swojej wypowiedzi o tym, że "ROKA" jest dobrze zorganizowaną firmą? Czy mógłbyś więcej powiedzieć na ten temat? Co Twoim zdaniem wpływa na Twoją opinię? Czy pracodawca dba o rozwój pracowników? Twoje uwagi będą przydatne osobom, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z tym pracodawcą.

Parkuba

To baaaaaaardzo potrzebne w dzisiejszych czasach przedsiebiorstwo, w którym znajdują pomoc znajdujący sie w trudnej finansowej sytuacji inwalidzi. Narzekają, bo niekiedy mają powody do narzekań. Narzekają, bo w gruncie rzeczy to ludzie którzy cierpią. Narzekaja, bo niekiedy sami sobie nie dośc, że nie potrafią pomóc, to jeszcze szkodzą. Ktos tu narzekał na to, że Roka nie organizuje darmowych przewozów. A ja zapytam, któtre bogate przedsiębiorstwo funduje dzisiaj swoim pracownikom darmiowe dojazdy? Dobrych wujków już nie ma, a ROKA to jeden z biedniejszych wujków. Pracowałem w Bełchatowie io mam nadzieję nadal pracowac. Kiedys Roka zorganizowała zebranie pracowników, na którym szef zadał pytanie: "Czy chcecie, by ROKA zorganizowała wam dojazdy do pracy?" Podniósł sie jeden z pracowników i wypowiedział się tak: "Ja moge dojeżdżac do pracy (15 km) rowerem! " I nikt nie zaqop[onował! Ja posiadam stary, bo stary, ale jeszcze jary samochód, wiec mi to nie robiło różnicy ... Ale inni? Podejrzewam, że w innych oddziałach jest podobnie. Narzekacie, ze "nie ma wody". A czy narzekajacy p[ofatygował sie do szefa z kategorycznym żądaniem rozwiązania problemu, czy tylko cos tam mruczycie pod nosem podczas kontroli? Więcej inicjatywy, drodzy inwalidzi. ROKA to bardzo potrzebna firma. I na swoją miare i możliwosci w miarę dobrze zorganizowana.

hi

@ bez jaj - czyli nie można liczyć na żadną podwyżkę??

@hi 18.08.2016 22:58
@ bez jaj - czyli nie można liczyć na żadną podwyżkę??

Oczywiście, ze NIE MOŻA. To nie jest przedcfsiebiorstwo, które swoja działalnosc opiera na zyskach. Nie generuje zysków, a jego budzet to dotacje z budzetu Państwa. Zatem o podwyzkach albo o jakichs premioach mowy byc nie moze. Chyba, że zostaną mocą ustawy zwiekszone dotacje budżetowe. Ludzie, czy Wy naprawde nie potraficie zrozumiec tej podstawowej zasady? Nam płaci w zasadzie nie ROKA, ale budzet panstwa, natomiasy ROKA ma tylko nasza pracę zorganizować. Nie mozna ROKI, ani zadnego innego przedsiębiorstwa powołanego do zycia tylko po to, by pomagac takim jak my ludziom pokrzywdzonym przez los, do innych przedsiebiorstw gospodarki, zatrudniajacych osoby pełnosp[rawne (wszystko jedno - państwowych czy prywatnych albo spółek takich czy innych, bo tamte wypracowuja swoje zyski wykonujac produkcję, usługi czy zajmując sie handlem, za co bezpośrednio im płacą ich klienci. ROCE nikt - poza budżetem państwa, nie płaci. Zatem nie mooze byc mowy o wypracowywaniu zysków przez ROKĘ, które to zyski sa podstawą do przyznawania premii i podwyzek.

Bez jaj

Jakie premie, jakie podwyżki?!

robotnica

ROKA TO NIC NIE WARTE KAZA PLACIC ZA DOJAZDY DO PRACY A PIENIADZE BIORA PODLIZUSOW SIE LUBI I DONOSICIELI JEDEN ZAPJERDALA ADRUGI KASE TAKA SAMA BIERZE PIJANE BABY DO ROBOTY przychodza swoich sie wkreca do pracy i to jest roka

ferdek

Wstyd się przyznać że się pracowało w tej firmie ale to prawda samo dno i dziadostwo .Dziwie się że ta firma jeszcze funkcjonuje.

los

Pracuje bo muszę już kawał czasu nie dostałem butów,ręcznika mydło co to takiego woda w kranie administracja nie udolna ta firma już niedługo padnie ludzie masowo odchodzą inne firmy przejmą ludzi prezesi jakoś tego nie dostrzegają w biznesie 1 rok to chwila i po ROCA BEŁCHATÓW szczury w nogi ten statek tonie

dziadzia

Widzę, że kolega z Radomska też niezbyt pochlebnie wypowiada sie o tej firmie heh. Sam też pracowałem w roka Radomsko, ale nie wytrzymałem juz tego stresu i nierównego traktowania. Nagany dostaje się za nic, nie spodobasz się osobie "upoważnionej do kontroli jakości i dyscypliny pracy" to już masz przesrane, bo albo w nocy Cię przyjadą z kierownikiem i wmówią Ci, że spałeś (praca pojedyncza w nocy), albo w dzień wymyślą idiotyczną sytuację i nie ma zmiłuj nagana nieunikniona. Czasami to zdawało mi się, że tutaj nie liczy się ochrona mienia, tylko ile osób dostanie od przełożonych naganę. Szczerze nie polecam tej firmy i jak ktoś ma wybór iść do innej, to na pewno będzie mu lepiej niż w roka. Butów nie dają( tylko licencjonowani- chyba jakiś żart), bo podobno nie ma pieniędzy, o mydłach ręcznikach i innych rzeczach nie wspomnę.Po prostu żenada, współczuję tym ludziom co tam pracują , ale wiem, że oni tylko tam są bo ciężko z pracą. Podejrzewam, że gdyby nie bezrobocie to ta filia w radomsku już by na pewno padła.

Jan

"ROKA" Bełchatów zastosowała nowa strategie zaczęła zwalniać ludzi zatrudnionych czasowo w zamian przyjmuje lodzi na Umowę Zlecenie za 3,00 zl. netto. im się to opłaca a ludzie naiwni pracują. Widać że w kraju rządzi bezprawie gdzie są te kontrole, jak długo będzie się wykorzystywać Ludzi schorowanych czy na takich niema prawa. Gdzie ta władza co na to PFRON zapomniał poco istnieje. Czas zacząć głośno mówić może jakiś polityk tym się zajmie.

@Jan 02.10.2011 15:18

Dlaczego piszesz nieprawdę? Inwalidów NIE WOLNO zatrudniać inaczej, niż na umowę o pracę. No chyba, że nie jestes inwalidą, albo bedąc inwalidą o stopniu co najwyzej umiarkowanym - dawniej II grupa) jednoczesnie pobierasz emeryturę. Wtedy NIE MOŻESZ być zatrudniany na umowe o pracę. Takich ludzi Roka zatrudnia jako dodatkową grupę zainmteresowanych (poza grupą do zatrudnienia których została ona powołana jako zakład finansowany z budżetu Państwa, czyli inwalidów I grupy albo II i nawet III, ale nie osiagajacych innych dochodów. Dla mnie to jest ok, kiedy na przykład komus kończy się orzeczenie o niepełnosprawności i musi on zostać zwolniony, by pomóc mu zatrudniając go chociażby tylko na takich warunkach. Bo ta dodatkowa działalność ROKI nie jest finansowana z budżetu Państwa, ale z umów z wynajmujacymi ROKĘ podmiotami. To usługowa, drugorzedna część działalności ROKI nie dla inwalidów I grupy.

@Jan 02.10.2011 15:18

Witam, ja pracowałem w tej firmie Roka - Radomsko, i tutaj jest to samo. O wodę nie można było się doprosić, kontrole nocne odbywały się wejściem na zakład albo bokiem przez brame , albo przez płot, tych inwalidów wykorzystywali na maksa, bo wiadomo nikt się nie odezwie, bo każdy chce pracować. Oczywiście kierownik filii i osoba upowazniona do kontroli jakości i dyscypliny pracy to jedno wielkie kumpelstwo, nawet gdyby człowiek mówił, że jest inaczej to i tak oczywiście kierownik nie uwierzył inwalidzie, tylko koledze. Oczywiście traktują człowieka jak śmiecia, ale to będzie do czasu.

ralph

Jan

Szukasz pracy idź do "ROKI' . "ROKA" Przyjmie bez reki i oka A najlepiej to Z literką "P" By zbyt dużo nie mówili, co dzisiaj robili, Dyrektorów jest ta trzech myślą nad tym jak oskubać tych schorowanych inwalidów, w dni upalne każą pić wodę z kranu, wodę mineralna pije dyrekcja. Może ktoś zainteresuje się tym jak Firma która ma pomagać wykorzystuje naiwnych inwalidów.

~Parkuba
@Jan 27.09.2011 20:51

Moze bys tak coś bliżej napisał o tym `wykorzystywaniu` o tych `przekretach` ... Ja pracowałem w Roce w ubiegłym roku, pracuje teraz i jakos nie potwierdzam tych Twoich `rewelacji - wrecz przeciwnie - jestem wdzieczny kierownictwu i współpracownikom za to, ze jako niepełnowprawnemu o znacznym stopniu niepełnosprawnosci (serce oraz ograniczenia poruszania sie - wszystkie stawy, szczególnie biodra) umozliwili mi uzupełniac swoje dochody na miare moich mozliwosci. Nigdy niew spotkałem się z odmową jezeli p[otrzebowałem urlopu (zdrowotnego czy innego), nigdy też nie było do mnie żadnych uwag co do wykonywania mojej pracy czy co do nieobecnosci z tytułu stanu zdrowia. Jedynym mankamentem sa dojazdy na własny koszt. Z tego, co wiem, to sami pracownicy nie chcieli korzystac z przewozów. A że nie ma podwyzek, to nie ma ich nigdzie, w zadnym innym przedsiebiorstwie działających na tych samych zasadach, BO TAKIE SA UREGULOWANIA PRAWNE. Czytajac Twój komentarz mam wrazenie, ze jestes przedstawicielem którejs z konkurencyjnych firm.

@Jan 27.09.2011 20:51

Człowieku, nie ma zadnego `dyrektora`. To, ze ktos sprawuje jakikolwiek nadzór nad działalnoscia zasilanej z państwowej kasy firmy, nie znaczy, ze jest `dyrektorem`. Dyrektor dyryguje przedsiebiorstwem generujacym zyski, a coś takiego, jak ROKA z definicji generować zysków NIE MOŻE. jEŻELI CZEGOŚ NIE WIESZ, JEZELI BRAKUJE cI WIEDZY NA PRZYKŁAD PRAWNEJ, EKONOMICZNEJ ALBO FACHOWEJ, TO SIEDŹ CICHO, NIE FILOZOFUJ. Jako przcownik ROKI otrzymujesz wynagrodzenie od SKARBU PAŃSTWA, czyli z budżetu. Każdy pracownik, nie tylko Ty, inwalida, ale również wszyscy inni PEŁNOSPRAWNI którzy są zatrudnieni dla koordynacji przedsiębiorstwa powołanego do niesienia pomocy niepełnosprawnym. Jeżeli brakuje Ci wody, nie powinienes o nic nikogo prosic. Powinienes ŻĄDAĆ tego wszystkiego, co Ci się nalezy i egzekwować swoje żądania agłaszając do Państwowej IOnspekcji Pracy (a nie do ludzi za to odpowiedzialnych) wszelkie niedociagniecia. Nikt Cię nie ma prawa za to zwolnić [- zwolnić Cię (ionwalidę) mozna tylko w momencie ciężkiego naruszenia dyscypliny pracy, np. naruszenie art. 52 kodeksu pracy.

Zostaw opinię o "ROKA" - Bełchatów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie "ROKA"