Opinie o Costa w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Costa, jak również Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Costa o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Costa w Wrocław

Wiele osób już wypowiedziało się jak pracuje się w tej firmie. Pan Wojtek który każe nazywać się prezesem, jego żona zachowuje i wypowiada się jak nastolatka że slamsów. To po prawda ze pracownicy są ciągle obserwowani i prawdopodobnie podsłuchiwani. Najlepszy oracownik to taki który donosi i za dużo nie myśli. Pracowałam chwilę za długo w tym przybytku. Cóż można powiedzieć - masz być na każde skinienie, robić wszystko niezależnie na jakie stanowisko było się rekrutowany. Ciągle pretensje, publiczne uwagi, opisywanie sytuacji i obrażanie pracowników na grupach społecznościowych (chyba nikt nie wie ile ich jest), brak rozmów jeżeli coś jest nie tak, bo godzinne monologi P Wojtka które ostatecznie nic nie wnoszą nie są rozmowa.. Integracja pracowników polega na piciu wodki na terenie costy ( bal noworoczny, grile i zakończenie roku w windzie). Pijesz tyle ile Wojtek ci naleje i śmiejesz się z żenujących żartów właściciela. Calosc bardzo mocno podlega pod zachowania mobingowe. Dodatkowo tworzą w mediach społecznościowych iluzje super atmosfery i zgranej ekipy, rzeczywistość jest zupełnie inna. Obiecują złote góry a londujesz w bagnie i to po same uszy.

Były Pracownik

W Coście ( ul. Kromera) przepracowałam ponad pół roku, zajmując się sprzedażą internetową. Organizacja pracy w tej firmie niestety baaaardzo kuleje- wielokrotnie musiałam zajmować się cudzymi obowiązkami. Było tego tak dużo, że uniemożliwiało mi wykonywanie własnych, z których oczywiście byłam rozliczana. Co ciekawe do obowiązków pracownika biurowego należy cotygodniowe sprzątanie łazienki a magazynierzy... sprzątają kupy po psie właściciela ;-) Wypłaty teoretycznie dostaje się do 5 dnia każdego miesiąca, w praktyce- 90% z nich wpływało z opóźnieniem. Aktualnie mija już prawie miesiąc od momentu mojego zwolnienia a pieniędzy dalej nie zobaczyłam. Generalnie- firmę polecam wyłącznie masochistom.

Gacie po tacie Wiktora Nowy wpis

Ten przybytek to żałość totalna, przepisy bhp łamane na każdym kroku, brak jakiegokolwiek szkolenia bhp, okres próbny bez jakiejkolwiek umowy, pieniądze do łapy na czarno, brak badań na drabinach, zapasy zawalone tak że zaraz zaczną spadać klientom na głowę, pracownicy bez badań wysokościowych są wysyłani do pracy powyżej 5metrów, kablowanie się wzajemne, kierownikiem jest jakaś totalna pomyłka zwana Wiktorem który temu całemu pseudo prezesowi chyba hobbystycznie klęka pod biurkiem po godzinach, gość ma problem z komunikacją, jest gburem oraz zarozumiałym bufonem który ma ze wszystkim problem, zamiast zająć się burdelem na sklepie, siedzi na (usunięte przez administratora) W tym przybytku nie ma nawet długopisów do podpisywania dostaw, ani skanerów do liczenia towaru na "doku", trzeba sobie latać i załatwiać wszystko. To miejsce aż się prosi o wypadek śmiertelny w takich warunkach, kategorycznie odradzam pracowanie w tym miejscu, nawet na chwilę, szkoda nerwów i czasu, nawet amatorką tego nie nazwę.

Tyle w temacie Nowy wpis
@Gacie po tacie Wiktora

Przeciez taki Wiktor to dla Costa pracownik idealny. Niezbyt to mądre, niezbyt to bystre więc łatwo nim kierować i będzie robił tak jak mu powiedzą bo nie pomyśl że można inaczej. Nikt go nie lubi więc on też nikogo lubić nie będzie - można kablować ile się da. Jeszcze rok lub dwa to pewnie z Sylwia będzie wiódł prym w tej firmie. Bez nich firma przestanie istnieć ????

eloelo320

Bardzo nie polecam firmy Costa! Fajnie to może jest samym na początku (o ile nie zwolnią Cię po pierwszym dniu, bez żadnych wyjaśnień - bo tak). Im dłużej się tam pracuje tym więcej niedopowiedzeń, chaosu i niezorganizowania się zauważa. Świetna atmosfera? Na zdjęciach. Jeśli jest fajna to tylko i wyłącznie dlatego, że pracownicy sami ją sobie stworzą. Zazwyczaj nie trwa długo, bo szefostwo z paroma innymi pracownikami skutecznie ją niszczy. Najlepiej wychodzi to pseudo kierownikowi, pupilkowi, dupo-lizaczowi, czy czort wie kim on jest w tej firmie. Mam wrażenie, że do jego obowiązków należy utrudnianie pracy pracownikom. Wprowadza "super zmiany", które nie ułatwiają pracy, a wręcz przeciwnie. Uwagi co do tych ulepszeń są ignorowane. A jeśli już są brane pod uwagę to z wielką łaską, bo przecież wie lepiej, mimo, że nie pracuje na innych stanowiskach, żeby to wiedzieć.Trzeba uważać na "uszy", które wszystko i wszystkich kablują Prezesowi albo Beti. Poza uszami wszędzie są kamery "dla bezpieczeństwa pracowników" (nie ma ich jeszcze chyba tylko w toaletach). W rzeczywistości Beti z Prezesem siedzą przed monitorami, wszystkich obserwują, dzwonią z byle gównem, ale jak (usunięte przez administratora) wynosi duże i drogie produkty to już nie widzą. Wszystkie problemy i uwagi do pracowników są przekazywane za pomocą grup na messenegrze, najlepiej w niedzielę o 20, bo przecież pracownicy żyją pracą w dzień, noc, weekend i święta. Już pomijam to, że to czepianie się jest często bezpodstawne na zasadzie "mam okres/menopauzę przypierzę się dla zasady". Ta zasada dotyczy również Prezesa. Wybierając tę pracę na pewno nie można liczyć na jasne zadania i obowiązki. Wszystko zmienia się średnio co 5 sekund. Zadań do wykonania jest multum, a czasu i możliwości ich wykonania często zero. Po pracy w tej firmie za słowem niezorganizowanie widzę COSTA. No chyba, że ktoś jest masochistą to serdecznie polecam!

Tomasz Nowy wpis
@eloelo320

I chyba wszyscy wiedzą że uszy to Sylwia a pseudo kierownik, donosiciel to Wiktor . Ale tylko oni wg Wojtka (śmiech żeby nazywać go Prezesem ) i żoną Wojtka ,Betii wpisują się w schemat pracownika Costa.

Były pracownik Nowy wpis

Polecam.

Paweł
@anonim

Zaniepokoiło mnie strasznie to co napisałeś o zachowaniach, które można podpiąć pod pojęcie mobbingu. Tak czy inaczej nie napisałeś nic o warunkach zatrudnienia, dlatego też może do swojej wypowiedzi dodasz ten fakt? W taki sposób opinia stanie się dużo bardziej przydatna dla osób, które mogą tam aplikować.

@Paweł

Panuje tam bardzo prosta formuła, 7dni okres obserwacji i możliwe że Ci wtedy podziękują od tak , później dostajesz umowę zlecenie (te dominują ) lub o pracę na 3miesiace -wyplata to najniższa krajowa plus reszta pod stołem, wszystko ok do momentu jak się rozchorujesz lub chcesz iść na urlop wtedy potrącają premie a przy chorobowym dostaniesz 80proc z podstawy i o premie zapomnij. Oczywiście trzeba pamiętać że właściciel uznaje zasadę :nie ma osób niezastąpionych i od tak, bez wyjaśnień zostajesz bez pracy . A i niewyobrażalne jest żeby ktoś przyszedł niewyspany bo nie za to łaskawy Pan ci płaci żebyś miał gorszy dzień.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

ja

@Były Pracownik czyli słabo z konkretnym podziałem obowiązków? I z komunikacją pewnie też?

Były Pracownik

COSTA
@Były Pracownik

Nasza firma istnieje 24 lata na rynku - nigdy pensje nie były wypłacane z opóźnieniem (reguluje to prawo i dobre zwyczaje) choć w ciągu tych 24 lat nie jeden raz zdarzyła się pomyłka w księgowości i współpracownik otrzymał wyższe wynagrodzenie niż powinien. Jeżeli kiedykolwiek doszło do opóźnienia wypłaty pensji był to incydent. Pomówieniem jest pisanie, że to norma w COSTA. W naszej firmie wiele osób pracuje po kilkanaście lat rekordziści pracują po blisko 20 lat. Zdarza, się że nowi pracownicy nie odnajdują się w naszej społeczności, zawsze stawialiśmy na dobre relacje i osoby izolujące się i starające się pracować solo a nie zespołowo nie pozostają z nami na dłużej. Zapraszamy do odwiedzin naszej firmy, zapraszamy do odwiedzin nas na facebook'u w obu miejscach będzie można zobaczyć, że praca w COSTA raczej należy do przyjemności a nie jak napisała autorka wpisu do praktyk masochistycznych. Niestety dla niektórych to, że kadra jest na co dzień uśmiechnięta a Zarząd traktuje wszystkich współpracowników z należytym im szacunkiem, jest nienormalne jednak to nie ma nic wspólnego z masochizmem chyba że ktoś odczuwa ból w czasie jak się uśmiecha.

Ex pracowniczka
@COSTA

Czemu COSTA kłamie ? Dostawałam z opóźnieniem wypłaty. Nie raz. Nie kłamcie, ze wiele osób pracuje u was naście lat. Pare to maksimum. Piszecie, ze niektórzy się nie odnajdują w waszej strukturze. A kto by się dobrze czuł inwigilowany non stop. „Prezes” lubi monitoring ;) baaaaardzo. Piszecie tez w obronie „zapraszamy ma FB i do sklepu” Wszem i wobec wiadome jest ze świetnie kryjecie patologie i na mediach lub na sali wyglada wszystko ok (oprócz rotacji) COSTA - skoro conajmniej pare wpisów jest tu o opóźnionych wypłatach a Wy mówicie, ze nigdy to się nie zdażyło, to jest coś nie tak :) Mogę to na forum bardzo łatwo udowodnić jak i inne ciężkie patologie pokazać. Nie liczę na to ze się tu przyznacie ale niech reszta wie jak u was jest.

Krzysztof

A ja uważam, że trzeba być dobrym pracownikiem żeby docenić firmę, przecież mamy dobrego pracodawcę.

Firma porażka, nic dobrego o niej się nie da powiedzieć. Brak współpracy prezes-kierownictwo, kierownictwo-pracownicy. Najlepsza jest kierownik Agata, oporna na wszystko, zatrzymała się pewnie wraz z pierwsza umowa w tej firmie. Zero kompromisu i pójścia na rękę pracownika. Tylko patrzy komu tu zwrócić uwagę, że to pomocy z jej strony i a jak coś to zawsze jest zapracowana bardziej niż górnik w kopalni. Doskonały przykład jaka osoba nie powinna zarządzać kimkolwiek, gdzie by przyciąć na kasie żeby pracownik nie dostał premii, dodatku etc etc. Dużo by pisać ale generalnie firma dobrze wygląda tylko na zdjęciach na fb, super atmosfera a poza tym ciągle pretensje na grupach messenger , coś zje to fota i na grupę, mało konsekwencji i duże zamieszanie wokół najmniejszych nieistotnych spraw. Nie polecam tam pracy nikomu chyba że chcesz się stać kolejnym zombie costy.

Em

Nie polecam, spędziłem w tej firmie kilka miesiecy i mam piękny przykład Januszostwa. Płaca oczywiscie minimalna, reszta pod stołem w kopercie. Otarło mi sie o uszy jak "prezes" kazał sprzatac kupy po swoim psie pracownikom albo czyścić toalety. (usunięte przez administratora) i kilometr mułu.

Karolina
@Em

A jaki rodzaj umowy oferuje Costa? Słyszałam, że na początku jest to umowa zlecenie? To prawda?

Anastazja

Zastanawiam się nad negatywnymi wpisami osób pracujących w costa. Jestem klientem firmy od paru dobrych lat i jak co roku robię głównie świąteczne zakupy i o dziwo obsługują mnie przy kasie te same osoby, zawsze są te same dwie panie. Rotacja? Nie zauważyłam, sala sprzedaży może i tak, nie zwracam uwagi, ale to wszędzie jest rotacja kadry niższego szczebla i nie dziwmy się bo część pracowników ma gdzieś stałą prace, inni wspinają się wyżej w swojej karierze i jest to pozytywne. Obserwuje na rynku pracy pokolenie fb, którzy klikną i zmieniają prace (otoczenie) bez konsekwencji. Popatrzcie się na swoje cv, nie wpisujecie już miesięcy ile pracujecie w danej firmie tylko operujecie latami i pracodawco zastanów się czy pracowałem w danej firmie miesiąc, dwa miesiące a może trzy dni? Lista pracodawcow w waszych cv jest przerażająca długa. Pracowniku zastanów się zanim zaczniemy hejtowac czy zrobiłeś wszystko aby utrzymać prace!

Bartosz

Dobra firma i dobry pracodawca chce trzymać odpowiednie standardy, więc pracują na tym. Doceńmy dobrego pracodawcę!

Wielu pracowników to fajni i mili ludzie, otoczenie sklepowe tez jest przyjemne wiec się wydaje ze praca jest fajna. Niestety to tylko pozory bo zarządzanie tym przybytkiem to żart. Właściciele w każdej nawet małej sprawie robią dochodzenia rodem z colombo. Ktoś zostawił coś w złym miejscu - zdjęcia i szukanie winnego, śmieć w złym pojemniku do sortowania odpadów i już zdjęcia i to samo. Nie chodzi by takie rzeczy ignorować ale komunikaty wysyłane przez właścicieli są nieprofesjonalne. Mam wrażenie ze dużo uwag pada tylko dlatego by kogoś zranić i poczuł się zle niż rzeczywiście po to by zaczął robić coś inaczej. Warunki lokalowo sanitarne w firmie tez są godne pozalowania. Pracownicy pracują na wysokościach bez potrzebnych badań. Obiecana premia wyolbrzymiana przy procesie rekrutacyjnym jest śmiesznie niska, a gdy ktoś pracuje na cześć etatu okazuje się ze nie ma jej wcale. W firmie panuje chaos i nikt nic nie wie, jeśli się chcesz czegoś dowiedzieć nt jakichś zasad panujących w firmie to nawet kilkuletni pracownicy nie mają „niby” o niczym pojęcia, a tak naprawdę myśle ze już wiedza ze najlepiej robić tylko swoje, nikomu nie pomagać i się nie spoufalać bo nikt nie docenia takich zachowań. Podsumowując, smutno ze miejsce z potencjałem przez zle zarządzanie jest okropnym miejscem pracy.

Jacek

Czy firma poszukuje aktualnie pracowników biurowych?

XYZ

Costa...strefa tak zwanego Big Brothera. Każdy wasz ruch jest obserwowany. Kamery są praktycznie wszędzie, a ulubionym zajęciem właścicieli jest wieczne monitorowanie, a dokładniej szukanie pretekstu do przyczepienia się. Miejsce, w którym każdy robi WSZYSTKO, nie ma określonych obowiązków, panuje jeden wielki chaos. Pensja... w ogłoszeniu oczywiście „atrakcyjna”, pomijając w szczegółach, ze jest to najniższa krajowa, oprócz tego atrakcyjnego wynagrodzenia podobno jest tez wspaniała atmosfera, no rzeczywiście. Pewnie dzięki tej wspaniałej atmosferze panuje taka rotacja pracowników. Obowiązków z dnia na dzień coraz więcej. Obiecane podwyżki, których chyba nikt do tej pory nie ujrzał, komedia. Premie, które są uznane na podstawie „lubię, nie lubię” i nie występują za często. Najlepiej być studentem zaocznym, który będzie pracował tez w sobotę. Można? Można. Polecam przekonać się na właśnie skórze i zobaczyć jak nie powinna być zarządzana firma. :)

Ewenement

W firmie panuje jeden wielki chaos, zsczynajac od rotacji pracowników a kończąc na strefie big brothera która urzadza zarzad, no i jeszcze wiekszosc na stanowisku kierowniczym mysla ze sa niewiadomo kim a nie ogarniaja nic totalnie wrecz sa zwyklymi wiesniakami wiec niema co sie dziwic . Pensja no w miare na czas ale co stego jak minimalna . Pracownicy nie maja swoich stalych obowiązków robia co popadnie . Ta praca to wymarzony instruktarz jak nie prowadzic firmy , pracownicy po 20 lat to chyba ameby umysłowe, ktore nie potrafia zmienic swoje rzeczywistosci, Pani prezes zachowanie zblizone do gimnazjalistki, jesli ktos czyta warto sie zastanowic przed pojsciem tam do pracy

Obecny pracownik

Ja również pracuję w Costa od kilku lat, czytam te wpisy i uważam, że nie które są nadużyciem, ale jest też w nich prawda. No cóż, nie wszyscy potrafią przyjąć z pokorą krytykę ! A teraz do rzeczy : PENSJA, owszem zawsze na czas i nigdy nie niższa niż umówiona z pracodawcą. Tak to prawda bardzo często z premią, jeżeli dobrze wykonujesz swoje obowiązki i jesteś zaangażowany. (Warto też zdobyć sympatię właścicieli. Wtedy nawet nie trzeba się starać.) GODZINY PRACY - praktycznie nigdy nie zostajemy dłużej, bo pracodawca nalega, abyśmy pracowali 8 h. (Od stycznia do listopada, później natomiast zaczyna się gorący okres i NALEŻY zrobić nadgodziny ) ATMOSFERA - prawdą jest, że to pracownicy ją tworzą. Natomiast nikt nie dba o to, aby była pozytywna. Brak jakichkolwiek integracyjnych wyjść, od czasu do czasu imprezy, częsta rotacja pracowników, natłok obowiązków (na niektórych stanowiskach), presja czasu, bardzo słaba komunikacja między działami. Na atmosferę wpływa też brak zaufania do pracowników. W Costa co dwa centymetry ustawione są kamery, które służą tylko i wyłącznie do kontroli pracowników podglądanie oraz podsłuchiwania. Właściciele spędzają bardzo dużo czasu na "wyłapywaniu" naszych błędów. Swego czasu normą było dostawanie wiadomości czy telefonów po sekundzie od zrobienia czegoś źle. Człowiek bał się wyciągnąć komórkę, aby sprawdzić wiadomość, czy zamienić kilka słów z kolegą czy koleżanką z pracy. ILOŚĆ PRACY- takie czasy nastały, że skończyła się era, czy się stoi czy się leży kwota się należy. Natomiast zarzucanie pracownika obowiązkami innego bez wcześniejszego przygotowania tylko dlatego, że poprzedni odszedł, jest słabe. Firma, która szczyci się tym, że jest rodzinna powinna zadbać o to, aby KAŻDY pracownik czuł się w niej dobrze.

Obecny pracownik
 Rekomendacja

Pracuję w COSTA od kilku lat, czytam te wpisy i zastanawiam się czy publikują tu tylko osoby, które chcą odgryźć się na firmie w której się nie odnaleźli... No cóż taką mamy narodową naturę, że nie chwalimy tylko krytykujemy A teraz do rzeczy Pensja zawsze na czas, nigdy nie niższa niż umówiona z pracodawcą a często miła niespodzianka. Godziny pracy - praktycznie nigdy nie siedzimy dłużej bo pracodawca nalega abyśmy pracowali w 8h trybie więc nie mam pojęcia o czym pisały osoby poniżej??? Atmosfera??? Zarząd praktycznie w nic się nie miesza i atmosferę tworzymy my czyli współpracownicy jedni się z nami odnajdują inni nie. Ilość pracy - takie czasy nastały że skoczyło się era czy się stoi czy się leży kwota .... się należy ;) Jak ktoś lubi dobrą atmosferę i pracę w zaangażowanym zespole na pewno się z nami dogada :)) Pozdrawiam

Wiki

Jeśli ktoś przychodzi do firmy to nie dostanie wysokiej stawki, niby dlaczego? Firma chce poznać jak się pracuje.

Klient

Zastanawia mnie ciągła rotacja pracowników. Jako klient zwróciłem uwagę na to, że asortyment zmienia się i obsługa również. Przypadek? To cud, że będąc w poniedziałek widziałem jeszcze jedyną moim zdaniem profesjonalną, pełną energii i radości z pracy osobę, która swego czasu sporządziła dla mnie ofertę cenową. Niestety złożoną wtedy przeze mnie propozycję współpracy grzecznie wyśmiała, choć w ciemno oferowałem jej dwa razy więcej. Dziewczyna, która pracowała kiedyś w Costa, a później rekrutowała do mnie, zabiła mnie informacją o wysokości wynagrodzenia w tym sklepie. Pani Manager Pani się tam marnuje! Forumowicze, zgadniecie jaka jest stawka godzinowa w Costa ?

rojza
@Klient

jaka?

ja
@rojza

3300-3800 brutto na stanowisku kierownika sprzedaży

Opinia

W firmie panuje kompletny chaos. Większość pracowników nie ma podanych jasno swoich zadań. Jaka umowa i pensja można się domyślić. Pracownicy często się zmieniają.

Zostaw merytoryczną opinię o Costa - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.