PURATOS

Kostrzyn

Opinie o PURATOS

Jestem byłym magazynierem w firmie Puratos. Nie polecam nikomu tej firmy. Jak w każdej były plusy ale minusów było znacznie więcej. Po pierwsze większość pracowników przyjmują przez agencję. Atmosfera na firmie na ogół miła ale nie radzę trafić na kierownika działu dystrybucji.. Jest to jedyna osoba w swoim rodzaju. Do tego kryta przez swoich przełożonych. Na dzień dobry robiąc w na magazynie gdzie wiadomo (wózki widłowe, mało miejsca, towary ważące po tonie) nie masz zapewnionych nawet ochronnych butów z blacha. Generalnie firma ma taką politykę ze nie opłaca mi się zapewnić Ci podstawowego bezpieczeństwa w pracy bo nie wiadomo ile u nich popracujesz(czyli sami wiedzą że jest u nich przemiał pracowników). Co najważniejsze zero szkoleń! ! Pokażą Ci gdzie apteczka i wyjście ewakuacyjne, ale jak działa polityka firmy to nic! Większość rzeczy sam musisz się domyślać! Jak dla mnie nie chce oceniać całości firmy ale dział dystrybucji gdzie miałem okazję pracować to dno. Dodam tylko tyle że niektóre teksty które słyszysz od kierownika dystrybucji Pana Piotra F. spokojnie można by było podciągnąć pod mobing.

blend.

Byłem pracownikiem firmy Puratos na stanowisku magazynier w dystrybucji. Wytrzymałem tam nie cały tydzień. Kierownik dystrybucji to naprawdę chory człowiek. Ma paru ludzi których trzyma juz kilka lat, ale jak jesteś nowy to wykonujesz najgorsza robotę. Jesteś zwyczajnie wykorzystywany jako nowy. W dodatku firma nie zapewnia podstawowych warunków do pracy. Nie masz butów ochronnych, nie masz nawet swojej szafki jak jesteś nowy, nie mówiąc o tym ze dostajesz jedna parę rzeczy do pracy na cały tydzień, jak sobie sam nie wypierzesz w domu to musisz chodzić w tych samych spoconych, ciuchach przez cały tydzień. Nie wiem jak jest na innych działach ale na pewno nie polecam dystrybucji w firmie Puratos. Kierownik dystrybucji to zwykły zaufany w sobie homo. Który wymaga dużo, ale w zamian nie dostaniesz podstawowych rzeczy żeby zacząć pracę. Poprostu chore warunki pracy!! Nie polecam..

Maja

@Ciekawy z tego co udało mi się znaleźć, planowane jest połączenie spółek Puratos Polska Sp. z o.o. i Diamant Polska Sp. z o.o, gdzie Puratos jest spółką przejmującą. Na pewno świadczy to o rozwoju firmy. Może to właśnie ma wpływ wielkość rekrutacji? Czy ktoś z aktualnych pracowników mógłby powiedzieć o obecnej sytuacji w firmie?

Ciekawy

Widzę dużo ogłoszeń dla PH i Technologów a także w dystrybucji i utrzymaniu (usunięte przez administratora) z ostatnich dni. Ciekawe czy to rozwój czy wymianki? Ktoś, coś?

Wiesia

Kiedyś miałam auto potem kilometrówkę a teraz nie mam nic . Firma spada z prestiżem i co raz mniej oferuje . Pracuje cały czas ,ale resztkami sił .

czolem
@Wiesia 01.11.2017 04:19

Wiesia??? :)

Maja

@kica zdecydowałaś się na przyjęcie pracy? Jakie obecnie firma oferuje warunki? Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Przedstawiciela Handlowego, na pewno osoby szukające opinii na temat firmy będą zainteresowane dodatkowymi informacjami.

kica

Może ktoś coś napisać o tej firmie? Dostałam propozycję pracy i się zastanawiam.

karol

@kandydat a gdzie widziałeś ofertę zatrudnienia na stanowisko planisty? Ja widzę tylko, że poszukują przedstawiciela handlowego na województwo świętokrzyskie.

kandydat

Firma szuka obecnie: Planisty Firma nie cieszy się obecnie dobrą opinią z tego co czytam. Warto zaryzykować jednak, czy nie?

byly

Firma dno szkoda fatygi jeszcze zatrudnienie przez posrednika

qwerty

Jeżeli jesteście przyparci do muru i naprawdę potrzebujecie pracy to można spróbować.Mowa oczywiście o PH. Nie polecam jak ktoś ma pracę, ale szuka czegoś innego. tutaj radziłbym omijać szerokim łukiem. Na początku wabią dobrą kasą, którą można zarobić. Niestety często jest to tylko na papierku. Nie bez przyczyny w ostatnich latach odeszło bardzo dużo pracowników z długoletnim stażem. Na rozmowach nikt przecież nie powie jaka jest rzeczywistość. Zawsze jest przedstawiane w superlatywach, tak jak my sami sprzedajemy się rozmowach.

Gallll

Firmę omijać szerokim łukiem ! Jeżeli chodzi o produkcje naprawdę szkoda czasu! (usunięte przez administratora)

handlowiec

może ktoś coś powiedzieć o pracy PH w tej firmie? Będe wdzięczny.

Wilk

witam, Czy możecie opowiedzieć jak pracuje sie obecnie w firmie Puratos: jaka jest atmosfera, jakie są zarobki, cele? Czy firma jest godna rozważenia itd?

Halal

Całe szczęście, że oferują narzędzia do wykonywania pracy :)

xxx

xxx

Witam, Interesuje mnie opinia odnośnie współpracy na zasadzie prowadzenia 1 -os Działalności Gospodarczej - jako kierowca dostawca na firmowym busie kat B. Czy Firma terminowo rozlicza faktury?Czy ktoś już pracuje na takich warunkach i może wyrazić swoje zdanie? Jaki klimat panuje w firmie. Czy jest ktoś kto pracuje jako kierowca ale na podstawie umowy o pracę, z jakimi zarobkami?Jakim taborem dysponuje firma?

czołgiem_go

Technologiem w terenie? Jest rekrutacja, czy to tylko twoje marzenie? Jako technolog w terenie praca spoko, kasa zależy jaka sobie wynegocjujesz. Jest kilka programów premiowych. Atmosfera ok, ale wymagania i tak zwane "marchewki" cały czas, tylko gdziee jest inaczej?(mówię o korpo). Żeby zarobić trzeba się napracować. Ludzie fajni.

anusia

Czy może ktoś napisać faktycznie jak tam jest? chciałabym tam pracować jako technolog? jak kasa? i jakie doświadczenie trzeba mieć ? bo mam niewielkie.

Noon

Dno dna to już chyba osiągneli... Zmiany kadrowe to mistrzostwo swiata, chyba w tym sie teraz specjalizują. Awanse mega zaskakujace, ktoś sie musiał sporo naglowkowac!

Messi

Byczek, ty tam dalej pracujesz? Z nieudacznikami? Czy już dałeś sobie spokój ?

byczek

totalne dno. ostatnio nikt nie może zagrzać tam miejsca. typowy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nikomu nie polecam, a firmie życzę samych nieudaczników wśród pracowników, tak jak do tej pory:)

Podstawa u PH od 1800 do 2400 na rękę (zależy ile wynegocjujesz na rozmowie, później ciężko o podwyżkę). Adekwatnie do wymogów jakie przed pracownikiem stawiają - totalnie nieopłacalne!

Były

To jak wygląda praca w Puratosie zależy w dużym stopniu od tego do jakiego kierownika traficie. Dużo jest prawdy w tym co pisaliście, że poziom zarobków i zaplecza socjalnego spadł bardzo. Kiedyś naprawdę można było zarobić naprawdę fajną kasę. Kosztowało to dużo pracy, ale naprawdę było to opłacalne. W ostatnich latach bardzo pozmieniali warunki premiowania, co uważam za mniej korzystne dla pracownika, choć dla firmy też to nie jest dobre. Kiedyś były tzw. "rolki" gdzie ludzie nie wstrzymywali sprzedaży, bo wiedzieli, że jak im się nie uda w danym miesiącu to mają szansę nadrobić to w innych miesiącach. Co do podstawy to nie jest zła (też pewnie zależy jaką sobie wynegocjujecie na początku). Wzrosty z roku na rok są spore i dlatego ludziom ciężko jest realizować nałożone targety. Oczywiście są też plusy: wzięli się w końcu za marketing, jakieś tam konkursy dla PH, nagrody roczne itp.

koszerny

Titanic... Nie ładujcie się w to.

szopen

Puratos nie produkuje i nie handluje drzwiami garażowymi :) Co do pracy,praca jak praca, ludzie są fajni...

szopen

wontłyq ty pisałeś to po pijaku??? lekkie brednie. Rozumiem, że twoja postawa roszczeniowa (tylko brać i narzekać na wszystko) Ci odpowiada??? Powodzenia w życiu dla Ciebie i zrozumienia podstawowych prawd rządzących światem...

Anka

Wszystkim kierownikom.... Czyli w firmie Puratos Kierownicy regionalni od sprzedazy jezdza rowerami.... Ponieważ inni niby kierownicy to raczej aut nie potrzebują....

Anka

Oszczędności zawsze na dole, a góra od siebie powinna zacząć, tak dla przykładu. Może nie maja sie czym pochwalić!

Xxx

Pracowniku Czyli jeżeli PH spadli polke niżej z Astry na Corse, to tym samym tropem GM czym powinien jeździć ??? Insignia a RKS Astra..... To chyba logiczne /a zmiany na gorsze z tego co sie orientuje dotyczą tylko PH/ czyli jednak kółko wzajemnej adoracji? Kam czym jeździ? Astra?

czołgiem_go
@Xxx 19.02.2015 09:57

Wszystkim kierownikom zostały odebrane samochody, więc zmiany nie tylko u "biednych" jak zawsze PH. Cięcia kosztów dotyczą większości...Anka

JA

GDZIE DAWNY PURATOS POLSKA ?????

krycha
@JA 18.02.2015 15:12
GDZIE DAWNY PURATOS POLSKA ?????

to se ne wrati

Ups

Za chwile nie będzie miał kto tam pracować, ....nowi młodzi, tylko jak szybko sie zorientują ze coś tam nie gra... Wymagania z najwyższej polki, a szacunku ido ciezkiej pracy brak... Może czas na zmianę gory... Omijajcie te firmę szerokim łukiem...

obserwator

myślałem , że to porządna firma , ale nie ma co próbować

ooooo

nie podoba mi się , zapraszali mnie na rozmowę , to niech się pruja nigdzie nie idę

Niestety powyższe opinie to cała prawda o firmie.Firma ma ogromny potencjał i za dawnych czasów pracowało się bardzo dobrze. Niestety "Królowa" rządzi i myśli ,że jest pępkiem świata.Całe szczęście ,że talenty w kadrze już odeszły może wkońcu się rozwiną. W jakiej normalnej firmie w ciągu roku odchodzi 9 ludzi ze sprzedaży. Podobno nowa krew odświeży atmosferę. Omijajcie szerokim łukiem chyba ,że lubicie wykonywać ciężką pracę i nie dostawać za nią wynagrodzenia.PH jeżdzą corsami a managment furami z najwyższej półki. Kółko wzajemnej adoracji

krycha
@pracownik 06.02.2015 21:01

to, że PH jeżdżą autami gorszymi od managementu to chyba nic niezwykłego. We wszystkich firmach tak jest. Nie spotkałem jeszcze sytuacji gdzie PH jeździ Passatem a GM Fordem Fiestą.

pudliszek

Nie polecam, radzę omijać szerokim łukiem!

ser tomasz

Domek z kart się sypie. Było 16 handlowców zostało 6 a to jeszcze nie koniec. Dyrektor sprzedaży, kierownicy regionalne, Kam-owie, KAR-owie, PH ..... ludzie uciekają a to jeszcze nie koniec. Na się kończy brak szacunku do ludzi i obietnice gruszek na wierzbie. Mam nadzieję że pójdziecie na dno.

pracownik_2

Coś w tym jest.

Za czasów Marka Depuydt firma zmierzała w jakimś kierunku. Jednak za rządów "Królowej" mamy pozory strategii, promowanie "swoich", manipulację ludźmi. Zdobyła tytuł coacha i wdaje jej się, że to wystarczy by prać ludziom mózgi w świetle prawa. No cóż, też się musi gdzieś uczyć. po trupach do celu. Firma zdecydowała się zainwestować w kogoś, kto nie zasmakował wcześniej władzy. Typ poszukiwanego pracownika: najniższe oczekiwania finansowe, brak własnego zdania lub zdanie zgodne z opinią kierownictwa. Poza tym w kadrze wiele talentów, które jednak nie mają za bardzo perspektyw wzrostu w tym środowisku.

bardzo dobra i prężna firma, bardzo przyjemna i miła atmosfera między pracownikami.bardzo dobre zaplecze socjalne

Zostaw opinię o PURATOS - Kostrzyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PURATOS