Opinie o Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. w Kalisz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. o rekrutacji.

Branże: Wyroby tekstylne - Wyprawianie, garbowanie, barwienie skór

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. w Kalisz

KevinGrass

przepracowałem 2,5 roku w tym zakładzie. plusy - wynagrodzenie na czas i jak na warunki Kalisza dość wysokie, i to by było na tyle. minusy - smród i ciężka praca (zależy od działu ale tony do przerzucenia), zarząd tylko się wydziera i wymaga niewykonalnego, normy zawyżone (od tego zależy "nagroda" czyli premia) dlatego piszę nagroda bo to jest ich pojęcie premi ale nawet za jeden dzień chorobowego możesz się z tą "nagrodą" przegnać i zostajesz z podstawą na koncie. premi dla wyróżniających pracowników brak nawet jakbyś wypracował 100%. integracji brak. szkoleń brak wyszkolić się musisz sam oni pokazują tylko jak uruchomić i ustawić dana maszyne. BHP nawet nie ma o czym rozmawiać, operator danej maszyny jest nawet odpowiedzialny za jej smarowanie. dział utrzymania ruchu - trzech dr siedzi w ciepłym pomieszczeniu i pięciu pracowników fizycznych którzy na nic nie mają czasu bo tam wszystko i codziennie się psuje. ogólnie przez okres który tam byłem przewinęło się wiele osób które raptem pracowały 2-3 dni. brak młodych ludzi do pracy zostali tylko starsi pracownicy którym już ten stan nie przeszkadza i po prostu robią swoje. dział mokry odradzam (może dobra kasa) ale 20t dziennie trzeba przerzucić dziennie. kierownictwo w tej firmie to chyba nawet matury nie ma a już rozmawiać z innymi nie potrafi i widzi tylko czubek swojego nosa i swojej "nagrody" zero pomocy tylko stoją nad tobą i poganiają. zauważyłem że ludzie którzy byli trochę bardziej ambitniejsi i chcieli się wykazać zostali zgaszeni i sami odchodzili bo byli mądrzejsi i sami odeszli. oddział garbunkowy można zarobić na struganiu ale już na wyrzymaniu nie zarobisz. jak lubisz dźwigać za darmo napakowac i w miarę dobrze zarobić to dział mokry ale trzeba mieć dużą odporność na intensywne zapachy. podsumowując BHP dział utrzymania ruchu i kierownictwo do poprawy to może i warunki pracy się tam zmienią, ale raczej się na to nie zanosi więc nie polecam.

aaa
@Krzysztof

A te maszyny to w jakim stanie są? Bo przedmówca pisał, że usterek nie brakowało. A sam zakład na własnej stronie internetowej twierdzi, że nieustannie modernizują park maszynowy i wdrażają najnowsze technologie.

Co wchodzi w socjal Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.?

Robert
@Crazy horse

A stary pracownik zostaje bez bluzy... Chyba, że chodzi o to, że ludzie pracują tu do emerytury, a odchodząc przekazują nowym bluzy, jak trofeum. Dość specyficzny sposób namaszczania następców :)

Dokładnie tak jest.

@Mrss

ja tylko prawdę pisze

@KevinGrass

Wszystko co tutaj napisane jest prawdą

Krzysztof
@KevinGrass

Zgadam się z tym, co napisane do góry jestem operatorem jednej z maszyn rolccoter i muszę się napocić, żeby dostać troszkę wiecej pieniążków pracuje już 3 lata i dopiero kilka miesięcy tamu dostałem wyższą stawkę godzinową nie idzie do tej pracy, bo żal dla takich ludzi tracić czas

Super ciacho Nowy wpis
@KevinGrass

Ja składałem CV wiele razy i zero odzewu

aaa Nowy wpis
@Krzysztof

Co wchodzi w socjal Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.?

Crazy horse

O jakim socjalu ty mówisz??? Tu nic nie ma, raz w roku karpiowe ci dadzą i starą bluzę po byłym pracowniku

@Crazy horse

Stara bluza po byłym pracowniku? A na co mi to, to ma być ubiór roboczy? I czy prócz karpiowego - swoją drogą ciekawe, ile wynosi - nie ma absolutnie nic, prócz pensji? Można wiedzieć czemu, i ile jej dają?

@Crazy horse

A skąd wiadomo, że rzeczy są używane, firma otwarcie o tym mówi? Co jaki czas Wam należy się jakiś nowy komplet? Można dostać coś jeszcze niż samą bluzę?

Super ciacho

Ja tam składałem 5 razy CV i zero odzewu jest mi przykro bo dobra firma mój znajomy tam robi i se chwali

Adachoo super ciacho Nowy wpis

Składam CV i zero odzewu szkoda . A widać ogłoszenia cały czas

Robert Nowy wpis

Quedios

Pracuje w tym zakladzie juz jakis czas jesli chodzi o zarobki to dzial mokry wychodzi najlepiej ale cos za cos trzeba sie natyrac ale wtorek sroda i pozniej wykanczalnia albo inny dzial. Dyrektorzy jeden jest bardzo ogarniety i dba o pracownikow no a dla drugiwgo liczy sie tylko lizanie(usunięte przez administratora)prezesa.prezes jesli robisz swoja robote to on Ci sie nie wpiernicza. A co do smrodu i brudu to owszem jest ale do zniesienia. Mogliby tez poprawic te tynki bo faktycznie leca z sufitu ale to akurat wykonywali nie bede pisac kto... Z alkoholem sie nie spotkalem na zadnym dziale. Zarobki dzial suchy/wykanczalnia 24-26godzina mokry 27/29 na reke generalnie polecam atmosfera w pracy zalezy gdzie sie czlowiek zatrudni na mokrym jest ok na suchym juz nie koniecznie nie brakuje osob lubiacych strzelic z ucha. Jesli chodzi o kierownikow(mistrzow zmian) nie mam zastrzezen.

@Quedios

Ten lecący tynk z sufitu nie przeszkadza przy pracy? Dyrektor nie chce tego naprawić? Zaciekawiła mnie ta praca, dlatego tutaj zajrzałem, żeby poczytać co i jak. Piszą tutaj, że na mokrym można od 6000 brutto zarabiać, to faktycznie tak wychodzi? Od pierwszego dnia pracy ma się już umowę?

Piszecie, że w zakładzie płaca to minimalna a ja znalazłem ofertę dla pracowników fizycznych na oddział mokry, gdzie w ogłoszeniu było napisane, że wynagrodzenie zaczyna się od 6 tyś brutto. Więc jak to się ma do tego co poniektórzy podają. Praca w systemie jednozmianowym. Od której do której?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Karol

(usunięte przez administratora) i brud jakiego nie widzieliście w żadnej innej fabryce, maszyny nadające się na złom, strach to obsługiwać. Sufity z których na łep spada tynk, brak ogrzewania!! żeby wytrzymać w tych warunkach by trzeba być eskimosem. Od firmy pracownik dostaje jedynie butelkę wody,a w kuchni dla pracowników stary czajnik i brak lodówki!! A o mikrofali to możecie pomarzyć. Dyrektorzy na nic nie zwracają uwagi, pracownicy nadużywają alkoholu, w szafkach pełne butelki wódki a zarząd udaje że nic nie widzi. Firma tragedia najgorsza w mieście.

@Karol

A pensja ile może w tym zakładzie wynosić? I jakie są wymagania co do roboty? Ludzie w porządku, nikt nikogo nie pogania i nie życzy źle?

Karol

Wymagania ogromne, traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) wiecznie poganianie, wulgaryzmy, o wypłacie lepiej nie wspominać, smród w całej fabryce ludzie ciągną wózki ze skórami o wadze 100-200 kg a czasem i więcej, ja po kilku latach w tej (usunięte przez administratora) mam zniszczone zdrowie. TRZYMAJĄ I TOLERUJĄ ALKOHOLIKÓW BO TYLKO TACY ZNIOSĄ TAKIE WARUNKI.

Mirek

W tej firmie nosisz skóry które waza od 50 do 120 kg, ubrania prywatne masz w zniszczonej szafce, które pożniej po przepraniu i tak cuchna zakładem pracy, a proszku nie zalowałem. wypłata minimalna krajowa plus premia moze cos wpadnie.

Witam, na olx jest oferta, że szukają nowych pracowników produkcji na dział mokry. Opowiecie jak tam praca wygląda? Napisano tu, że jest problem z alkoholem na zakładzie, to jak tam BHP działa? Nie sprawdzają trzeźwości przed pracą? Aha i w ofercie podali stawkę od 5000 zł brutto, jakie dodatki do tego przysługują?

Xxx

Dział mokry ,jakie zarobki i godziny pracy ?

Cześć. Sporo tu minusów według was z tego co piszecie w tej pracy, ale no też zwróciłem uwagę, że jednak zarobki są chwalone. Ja już w różnych miejscach robiłem i niewiele jest w stanie mnie zniechęcić, robie swoje i wychodzę. Tylko ile tam właśnie dają? Można poznać kwotę?

Anonimek

Łamane bhp , prawa pracownika , (usunięte przez administratora), alkoholizm w pracy , ludzie pijani pracują na maszynach zagrażających zyciu , jeżdżą wózkami widlowymi , dyrektor o wszystkim wie , ale wazne ze robota zrobiona . Nie polecam pracy nikomu , pozdrawiam . Straszne warunki pracy

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.? Chętnie zatrudniają?

Faktycznie w tej firmie jest taki problem z utrzymywaniem zasad bhp?

@Marta

tam BHP nie istnieje. gdyby było to już dawno ten zakład byłby zamknięty

@Marta

Nie ma żadnego bhp tam , wszystko na wariackich papierach , bardzo dziwi mnie to, ze jeszcze nikt nie poniósł za to odpowiedzialności

KevinGrass

tak... ale musisz się sam wszystkiego nauczyć bo wsparcia od reszty wyższej załogi nie ma. dyrektorzy tylko wymagają ale nic w szkolenie ludzi nie dają.

Agata
@KevinGrass

To chwila, bo potwierdzasz, że są szkolenia a jednak solo. Dają jakąś "instrukcję" do przeczytania i samemu się ogarnia? Po jakim czasie ludziom udaje się już normalnie wejść we wprawę? I tu też chyba bez totalnego doświadczenia to nie przyjmą skoro nie szkolą?

@Agata

szkolenie polega na tym że starszy pracownik daje ci instrukcje gdzie i co włączyć. po dwóch latach dopiero instrukcje mojej maszyny dostałem. tam szkoleń nie ma są tylko instrukcje żebyś tylko mogła pracować.

Agata
@KevinGrass

Aha ale to czekaj czyli to takie intuicyjne jest mimo wszystko, że bez instrukcji dawałeś radę wcześniej czy po prostu masz smykałkę do tego? przeciętna osoba da radę?

Anonimek

Nie ma żadnych szkoleń , są tylko kartki do podpisu , wszystkiego uczą pracownicy starsi podczas pracy bo przecież nigdy nie ma na nic czasu

admin

Jak pracuje Ci się w firmie KALISKIE ZAKŁADY GARBARSKIE S.A. ? Czy zasady i obowiązki są jasno sprecyzowane? Czekamy na Twoją opinię.

RIP
@admin

Szeroki zakres obowiązków można się pogubić

@admin

pracowało się dobrze ale kierownictwo wymiany a zarząd na terapię w sprawie kontaktu z innymi

@admin

Zasady i obowiązki są zmienne, w zależności od zapotrzebowania, na pewno nie są takie jakie są w umowie , tylko 10 x bardziej obszerne za taką samą kasę

!

Problem z obsługą klienta jest koszmarna.Pani która odbiera telefon powinna być natychmiast usunięta z pracy. Jest lekceważąca, nie kompetentna i odpychająca w rozmowie. Nie dotrzymują terminów mimo próśb i ponagleń. Ja jako właściciel nigdy nie pozwoliłbym sobie na takie podejście do klienta. Ja jako stały klient mówię dość! Jest to przykre,bo jakoś skór jest bardzo dobra , ale jestem zmuszony szukać innego dostawcy. Niech najpierw poprawi się obsługa zmienią Panią na kogoś rzetelnego i odpowiedzialnego to z przyjemnością wrócę. O klienta trzeba dbać,a nie odpychać.

Jan
@!

Baranie to ma być opinia o pracodawcy a nie dostawcy.

@!

wiem jak wygląda wyrób tych skór i to chyba że starą garbarnia nie ma nic wspólnego. liczy się ilość jakość już dawno umarła

Arek

JAk na prace w kaliszu zarobki warunki super. :)

@Arek

Warunków do pracy to tutaj wogole nie ma ...

@Arek

tak tylko musisz na mokrym robić albo skakać z działu na dział i byle (usunięte przez administratora)

Czy pracownicy Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Roni

Tak pod sklepem po wypłacie...

KevinGrass

tak ale jak sobie sami zorganizują. firma nastawiona tylko na to by napchać portfele pana prezesa i pani prezes

Teresa
@KevinGrass

Ktoś rozmawiał z szefostwem może o tym, że w sumie jak pracownicy będą wyszkoleni, no to firma przecież też na tym zyska. Jaka była reakcja? Jest tam miejsce na tego typu dyskusje?

@Roni

Dokładnie

Warunki pracy bardzo słabe, Prezes wydziera się na wszystkich i za wszystko. Oszczędności jakie wprowadza doprowadzają do kompletnego braku higieny, BHP w ogóle nie jest przestrzegane, toalety obsrane, w szatni (usunięte przez administratora) i smród. Wszędzie mokro i brudno, a czasami można gdzieniegdzie zobaczyć szczury, zimą na halach zimno z uwagi na oszczędności jakie zarząd robi (około 10 stopni) a latem gorąco (około 35-40 stopni). Jednym słowem nie polecam.

Max
@Paweł

No ja na szcZescie nie pracuje i nie pracowałem. Ale miałem pracować jako specjalista da handlu z tym że pani prezes sobie chciała bym wdrażał jej system zarządzania jakością :-)

ja.
@Paweł

"Prezes wydziera się na wszystkich i za wszystko."- nie wiem czy wiesz,ale to nazywa się (usunięte przez administratora) a w zależności co dokładnie krzyczy to może być też rasizm lub antysemityzm :) jeśli więc takie coś się dzieje, to dziwne że nikt nie oskarżył tego Pana i nie zażądał dużego odszkodowania. wystarczyło to nagrać

Julia
@ja.

Ludziom teraz brakuje odwagi... Siedzą cicho jak mysz pod miotłą i wolą słuchać tych obelg, zamiast reagować. Dla mnie to chore.

Super daroooo

Na jakie zarobki można liczyć i czy są przyjęcia do pracy pozdrawiam

@Super daroooo

Tam do pracy są przyjęcia bez przerwy na dział mokry 24 brutto godzina nie polecam.

Sylwia

Ciekawe, bo ja akurat nie znalazłam żadnego aktualnego ogłoszenia od Kaliskich Zakładów Garbarskich. Wszystkie są sprzed ok. 4 lat. No ale może szukałam w złych miejscach. Stawka, o której wspominasz jest już ok. A jak z ubezpieczeniem? jest tam zapewnione?

Zainteresowana

A jak tam z praca dla kobiet, ciężko jest czy sa i stanowiska dla kobiet?

Zostaw merytoryczną opinię o Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. - Kalisz

• Jak się pracuje w Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.?

Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.
1.5/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Majkowska 17
    62-800 Kalisz

Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A.