MTA Engineering Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o MTA Engineering Sp. z o.o.

Aktualność
23 kwietnia MTA Engineering zorganizowało seminarium techniczne na Politechnice Rzeszowskiej na zaproszenie uczelni. Prelegentami byli pracownicy biura projektów, którzy są również absolwentami Politechniki. Zaprezentowali oni swoje doświadczenia projektowe, skupiając się na tematach takich jak praktyczne zastosowanie węzłów przegubowych oraz projektowanie konstrukcji powłokowych na przykładzie komory spalania. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów, co potwierdza ich silne zaangażowanie w zaawansowane tematy inżynieryjne. Jesteśmy zadowoleni, że możemy przyczynić się do rozwoju edukacji młodych inżynierów i cieszymy się na dalszą  współpracę z Politechniką Rzeszowską.

Aktualność
W piątek, 23 lutego, zespół projektowy MTA odwiedził teren budowy elektrowni fotowoltaicznej w Karyntii, w Austrii, której inwestorem jest firma Green Tech Valley Treibacher Industrie AG. W ramach tej inwestycji, biuro projektowe było odpowiedzialne za opracowanie projektów planistycznych i wykonawczych pieca, systemu kanałów i stalowej wieży. Łączny tonaż zaprojektowanej konstrukcji wyniósł 395 ton. Obecnie trwają prace montażowe, co stanowi dla naszych inżynierów bezcenną okazję do obserwacji, jak projekt zamienia się w rzeczywistą konstrukcję.

Znalazłem ofertę pracy dla asystenta projektanta. Podobno obowiązuje tu uop. W takim razie mam pytanie - czy od razu podpisywana jest umowa na stałe, czy może najpierw trzeba przejść okres próbny?

Nowy wpis

Najczęściej pierwszą umowę proponujemy na okres próbny - 6 miesięcy.

@MTA Engineering Sp. z o.o.

A zdarza się, że okres próbny trwa 3 miesiące? Po okresie próbnym już można dostać umowę na stałe czy jeszcze na inny czas? Każdy ma to rozpatrywane indywidualnie?

Czy MTA Engineering Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Tak, pracownicy firmy mają możliwość skorzystania z benefitu w postaci dofinansowania do kart w ramach programu MultiSport

Czy rozmowa kwalifikacyjna w MTA Engineering Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Aktualność
Firma Hilti Polska zorganizowała dla zespołu projektowego MTA szkolenie na temat systemów zamocowań. Przedstawiciele Hilti zaprezentowali swoje nowe produkty, omówili tematy dotyczące między innymi rodzajów i zasad doboru kotew, błędów montażowych, łączników do konstrukcji zespolonych, mocowania blach i krat pomostowych. Szkolenie składało się z części merytorycznej  i praktycznej. Projektanci mieli również możliwość zadać pytania i przedyskutować różne sytuacje projektowe. Dziękujemy Hilti Polska za to profesjonalnie przygotowane, merytoryczne spotkanie.

Czy rotacja pracowników w MTA Engineering Sp. z o.o. na Engineer jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 8 września na GoWork.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Na portalu gowork.pl zamieszczone są oferty pracy skierowane do osób posiadających doświadczenie zawodowe oraz specjalistyczne umiejętności. Publikacja ofert nie ma związku z rotacją w firmie, a oferty będą utrzymywane w sposób ciągły. Osoby z opisanymi w ofertach kompetencjami są zawsze mile widziane, a ponieważ biuro projektów prowadzi różnorodne projekty i podejmuje decyzje o ilości i rodzaju realizowanych projektów uwzględniając warunki rynkowe i możliwości realizacyjne, nie ma określonej potrzebnej ilości pracowników na danym stanowisku. Biorąc pod uwagę fakt, iż oferujemy możliwość pracy w systemie zdalnym (zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę) oferta pracy obejmuje całą Polskę, nie jest więc ograniczona czasowo ani lokalizacyjnie.

Zdegustowany pracownik

Praca ogólnie ok ale oszczędzają na ludziach. Chciałem chodzić na siłownię ale nie dali mi multisportu. Lubię owoce ale nie dali nam owocowych czwartków. Lubię kawę ale nie kupili nam ekspresu. Chciałem dobrze zarabiać ale nie dali mi podwyżki. I tak tkwię w tej mizerocie bo mi się nie chce nowej pracy szukać. Ogólnie to polecam no i ten... super jest

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

W przypadku, gdy zatrudniani są absolwenci bezpośrednio po zakończeniu studiów, firma najczęściej proponuje pracownikowi zawarcie 3 miesięcznej umowy absolwenckiej, a następnie umowy o pracę.

Czy w firmie Mta Engineering Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Energy

Jakie szkolenia? Na rozmowie kadra nadzorcza mówi, że możesz się uczyć programów na ich komputerach po godzinach w pracy a jak dodatkowo jest wiele tutoriali. Odkąd pracuję 4 lata nie mieliśmy żadnego szkolenia szkolenia.

Lidia
@Energy

Zastanawia mnie czy szkolenia nie są uzależnione od pełnionego stanowiska. Czym obecnie zajmujesz się w firmie? Czekamy na więcej informacji. Daj znać jak wygląda atmosfera między pracownikami a kadrą zarządzającą.

Energy
@Lidia

Powiem Pani tak: 1) Z kadrą zarządzającą ja widuję się tylko wtedy gdy chcę podwyżkę. Robi się tam biurokracja niczym w Skanskiej. Kiedyś to oni się martwili czy ja będę pamiętał o tym czy mi się umowa kończy a teraz wiedzą, że ktoś przyjdzie na moje miejsce więc wszelkie formalności każą sami załatwiać. 2) Formalności. Tutaj jest masa. Przy podwyżce nie ma zbytnio rozmowy tylko trzeba napisać podanie (wydrukować z ich bazy), i czeka się na odpowiedź. Nie ma rozmowy na tego co będę robił albo jak mogę bardziej wpłynąć na rozwój firmy. Tylko potem dostaje się odpowiedz pisemną od pewnej Pani, tak albo nie (jeśli nie to wypowiedzenie złożyć). Złożenie wypowiedzenie wymaga również złożenia szeregu dokumentów i najczęściej w jeden dzień się tego nie załatwi. Karty obiegowe i inne 10 dokumentów. 3) No atmosfera z kadrą jest ciężka i mętna. Przeważnie podchodzą wrogo bo wiedzą, że się człowiek zwolni (duża rotacja, pracownik pracuje średnio 2 miesiące). Nadzór ustalił drogi kariery. Chcesz mieć uprawnienia? Może po 10 latach pracy podpiszą Ci praktykę... Ale zęby przechodzić na stopnie wyższe w firmie trzeba zdawać egzaminy wewnętrzne. I tym sposobem "jeszcze" pracuję w moim pokoju z dwoma ludxmii, którzy wiedzę mają ogromną ale się w tym środowisku marnują bo nie mogą się wybić. Osoby, o ogromnej wiedzy odchodzą bo nie będą czekać aż roku czasu aby mieć możliwość podejścia do testu. 4) Pracownicy? Tutaj trzeba przyznać plus tej firmie. Ludzie są na prawdę w porządku. Tylko jest jedna wada. Szybko odchodzą bo wiadomo. Każdy kto przychodzi siada i zaczyna od zera. Studia są ludziom nie potrzebne, i każdy to wie jak pracuje. To zżywa ludzi pracujących ze sobą. Każdy sobie pomaga i jest dla każdego miły bo wie, że nie tylko on ma najgorzej ale są też inni. 5) Pracuje obecnie na stanowisku Kreślarza. To jest praca bez jakiegokolwiek rozwoju. Siedzę i klikam i klikam i klikam tak już 3 lata z nadzieją (obiecaną przez Panią dyrektor o podbiciu odpowiedniej praktyki). Niestety ostatnio się dowiedziałem, że podbiją mi ją ale dopiero za jakiś czas więc złożyłem wypowiedzenie. Przyznam się jestem naiwny, i głupiec ze mnie, że pracowałem na nich z niewielkie pieniądze z nadzieją na lepsze jutro mojego życia. Szkoda tego czasu. 6) Wypowiedzenia? Cała masa. Bo zawsze ktoś w miesiącu przychodzi i odchodzi (było tak rok temu, że zwolniło się 20 osób w ciągu tygodnia). Teraz jestem na wypowiedzeniu. Wraz z czterema innymi osobami. Jedna odchodzi przez wzgląd na mnie. Kolejną oszukali na umowie (żenada? taki desperacki akt firmy ale to wina Pani dyrektor), a dwie odchodzą dlatego, że pracowały w tej firmie dwa lata i teraz kiedy było szkolenie (na które chodzą te same osoby), po raz kolejny albo setny nie myślano o 40 innych pracownikach. Nie odradzam tej firmy bo tak nie powinno się robić ale nasuwa się pytanie co w niej jest? Ludzie? Szybko odejdą i nie ma trwałych przyjaźni. Uprawnienia? Z doświadczenia wiem, sprawa wątpliwa. Rozwój? Na pewno nie. Pieniądze? Tak to chyba to. Terminowo, z jakimiś małymi dodatkami, legalnie, przelewem. No można dostać w miarę dobrą kwotę wynagrodzenia.

@Energy

W związku z pojawieniem się w powyższej opinii kilku informacji, z którymi pracodawca firmy się nie zgadza, poniżej przedstawiamy wyjaśnienia. Brak odniesienia się do części informacji nie oznacza, iż pracodawca się z nimi zgadza, lecz uznaje je za opinię pracownika, a nie fakty. Ad. 2 W firmie istnieje procedura określająca sposób składania wniosku o zmianę warunków pracy. Założeniem firmy jest, żeby inicjatywa zmian wychodziła nie tylko od pracodawcy, ale przede wszystkim od pracownika. Każdy pracownik, który uważa, iż zasługuje na wyższe wynagrodzenie lub chciałby zmienić zakres obowiązków, w każdej chwili może złożyć wniosek o zmianę warunków pracy. Zbierana jest wówczas opinia przełożonego i przekładana do decyzji do Zarządu. Osoba zarządzająca podejmuje decyzję i zawsze rozmawia z pracownikiem. Wszystkie złożone wnioski w roku 2019/2020 zostały rozpatrzone w terminie max. do 1 miesiąca. Zgodnie z Art 30 paragraf 1 pkt. 2 KP , rozwiązanie umowy o pracę dokonuje się przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia i zgodnie z art 30 paragraf 3 KP, powinno to nastąpić w formie pisemnej. Drugi dokument wymagany w ostatnim dniu pracy to karta obiegowa ( zgodnie z Regulaminem pracy, również dokument wymagany przepisami prawa). Karta obiegowa ma na celu lepszą organizację pracy i rozliczenie się pracownika w np. z karty dostępu do budynku. Nie wymaga to specjalnego przyjścia do firmy, a jedynie załatwienie tego w ostatnim dniu normalnej pracy. Ostatni dokument to świadectwo pracy, również wymagany przepisami prawa i wystawiony jest w kadrach po zakończenie zatrudnienia (nie może być wcześniej) Pracownik może zgłosić się po ten dokumenty osobiście lub otrzymać go pocztą. Nie umiemy stwierdzić o jakie inne dokumenty mogło chodzić pracownikowi. Ad. 3 Dane z kadr: 37% pracowników pracuje w firmie 10 lat i dłużej,19% od 6 do 9 lat 19% od ok 4 lat, 25 % są to pracownicy z niższym stażem niż 2 lata. Informacja o pracy średnio 2 miesiące jest niezgodna z prawdą. Wzrost wiedzy pracowników jest wymagany i sprawdzany. Przy projektowaniu obiektów o dużej skali trudności firma nie może sobie pozwolić na ryzyka wynikające z niewiedzy pracowników. Wymóg podnoszenia kwalifikacji jest powszechnie stosowany nie tylko w obszarze prac inżynierskich jak również w medycynie czy też sądownictwie. Wyjaśnienie w sprawie podpisywania praktyki zawodowej Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie: „Praktyka zawodowa, o której mowa w art. 14 ust. 4 ustawy, odbywana jest po uzyskaniu dyplomu ukończenia wyższej uczelni lub po uzyskaniu tytułu zawodowego technika lub mistrza albo dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika oraz jest potwierdzona przez osobę wpisaną na listę członków izby, posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane”. Co oznacza, że pracodawca nie może potwierdzać praktyki zawodowej. Może tego dokonać tylko uprawniony projektant. Nie zostały zgłoszone, żadne przypadki, aby projektanci pracujący w firmie odmówili potwierdzenia praktyki w przypadku gdy została ona odbyta w prawidłowy i wymagany ustawą sposób. Jednocześnie zaznaczamy, że pracodawca nie może nakazać uprawnionemu projektantowi potwierdzenia praktyki. Projektant bierze odpowiedzialność za poświadczenie praktyki i jest to wyłącznie jego decyzja. Firma postępuje zgodnie z prawem stąd całkowicie niezrozumiały jest zarzut dotyczący podpisywania praktyki. Ad. 4 Nie zgadzamy się z opinią, że „studia są ludziom nie potrzebne”. Inżynier budownictwa to trudny i wymagający zawód wymagający wysokiej wiedzy teoretycznej, która powinna zostać zdobyta podczas studiów, utrzymywana i rozszerzana w trakcie dalszego rozwoju zawodowego. Ad. 5 Czas pracy na stanowisku kreślarza jest sprawą indywidualną i zależy od predyspozycji pracownika. Nie zgadzamy się z opinią, aby ta praca nie była pracą rozwojową. Wszyscy projektanci, którzy osiągnęli wysokie kwalifikacje projektowe zdobyli odpowiednie doświadczenie na tym stanowisku. Ad. 6 Proces rotacji jest trudny do zatrzymania, zwłaszcza, że firma zatrudnia w dużym stopniu absolwentów dla których jest to pierwsza praca. Zawsze rozmawiamy z pracownikiem z nadzieją, iż zostanie w naszym zespole. Jednak decyzja o zmianie miejsca pracy należy do pracownika. Wierzymy, iż osoby odchodzące z naszego biura to dobrze przygotowani do dalszej pracy w zawodzie inżynierowie i wszystkim byłym pracownikom życzymy sukcesu.

Czy Mta Engineering Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Tak, firma zatrudnia również studentów. Są to studenci głównie dwóch ostatnich lat studiów (IV, V rok), studiujący na kierunku Budownictwo; Konstrukcje budowlane. Studenci zatrudniani są na stanowisko Młodszego Asystenta Projektanta, pracują w zespole projektowym pod nadzorem kierownika przy wykonywaniu dokumentacji projektowej. Po zakończeniu studiów firma proponuje pracownikowi zawarcie 3 miesięcznej umowy absolwenckiej, a następnie umowy o pracę.

Julka

Czy nadal w firmie nie ma organizowanych żadnych szkoleń?

Nieskalany

Kto to ma taki negatywny wpływ na firmę? Pani "dyrektor" czy któryś z prezesów?

Gustlik

Trudno uwierzyć , że takie sytuacje mają miejsce. Firma jest spoko .

Jak ktoś wcześniej napisał praca dobra, ale na krótką metę. Dodałbym od siebie, że pracodawca nie przestrzega kodeksu pracy, handluje urlopem pracowników. Wypłaca zaniżone kwoty za przepracowane nadgodziny choć część pracowników ma ich naprawdę sporo, wypracowując je podczas sobót i niedziel. (usunięte przez administratora)pozwala odchodzić jednemu po drugim tracąc w ten sposób wykwalifikowaną kadrę, twierdząc przy tym, że bez bez problemów znajdzie nowych ludzi. Firma dorobiła się już złej sławy na terenie Rzeszowa i chyba nie zanosi się na poprawę. Zalety firmy to elastyczne godziny pracy i miła atmosfera wśród pracowników.

Coraz większa liczba firm zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie pracowników mogą mieć benefity pozapłacowe. Czy Mta Engineering Sp. z o.o. jest takim przedsiębiorstwem?

Na pewno nie.

MTA to dobra firma na pracę do roku po studiach. Później to strata czasu. Ciężko jest się tu czegoś nauczyć. Cały czas w kółko to samo. Bardzo okrojona specyfika pracy. Po roku po prostu zostajesz klikaczem. Nie wiem czemu w wymaganiach mają język angielski, jak w ogóle go nie użyjesz, no może Beam lub column. I na tym się kończy. W wymaganiach też jest specjalność KBI, a tak naprawdę po miesiącu małpa ogarnie co tam trzeba klikać. Poza tym brak szacunku do ludzi. Myślą, że Wasz czas po 8 godzinach pracy jest ich czasem i to oni decydują czy możesz wyjść po 8 godzinach. Szef myśli, że jest zabawny, a rzucając swoje szowinistyczne żarty jest żenujący. Jedynym plusem są ludzie, którzy tam pracują, szkoda tylko, że tak szybko się zmieniają:-) Także rok i trzeba stamtąd uciekać. I jeszcze te głupie testy, nie wiem co chcą nimi udowodnić jak i tak nic się po nich nie zmienia.

Wieloletni pracownik MTA

Uśmiałem się czytając powyższą opinię. Pracowałem w tej firmie przez wiele lat i to co napisane jest wyżej jest kłamstwem. Do autora tej krytyki: Pamiętaj, że czyjąś opinię bardzo łatwo zniszczyć, zszargać, zepsuć. Złe rzeczy bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Co pomyślą sobie osoby, zwłaszcza dziewczyny, pracujące w MTA po przeczytaniu tej opinii ? Zastanów się proszę na przyszłość, co robisz. Twój wywód wygląda, jakbyś miał do kogoś żal, tylko do kogo ... do kobiet pracujących w tej firmie?

Były Pracownik

Byłem ich pracownikiem przez kilka lat. Nie wiem jak teraz jest. Jedyne z czym zdecydowanie się zgodzić nie mogę to opisywana "osoba z rodziny zarządu". Za "moich" czasów była ta osoba najlepszym kierownikiem projektu i zapewne dalej jest. Zawsze wszystko uporządkowane zakres roboty najczęściej w zasięgu, wiadomo było co i jak robić, osoba konkretna i podejmująca właściwe decyzje.

kokoss

Dobra firma na start. Niegdyś przyjemnie się tam pracowało. Niestety w firmie pracuje osoba z rodziny zarządu, a jak to bywa w takich sytuacjach, nie dzieje się dobrze. Po odejściu pani dyrektor (będzie ze dwa lata) firma jest słabo zarządzana - w chaosie. Obrywa się oczywiście pracownikom. Firma ma tendencje korporacyjne - w złym tego słowa znaczeniu - wprowadzanie stresującej presji, wyciskanie z pracownika jak najwięcej, wypicie herbaty podczas pracy jest niemile widziane, bo zabiera czas. Pracownicy nie są zbytnio szanowani i doceniani. Umowy śmieciowe krótkoterminowe, nigdy nie wiadomo czy przedłużą, bardzo duża rotacja pracowników. Ogólnie polecam na start chociażby żeby zobaczyć jak nie powinno się zarządzać firmą z dużym potencjałem.

Zostaw merytoryczną opinię o MTA Engineering Sp. z o.o. - Rzeszów

• Jak się pracuje w MTA Engineering Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MTA Engineering Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MTA Engineering Sp. z o.o.?

MTA Engineering Sp. z o.o.