Opinie o sferis.pl - Action S.A.

Sferis Sp. z o.o. to nowoczesna, ogólnopolska sieć sprzedaży technologii mobillnych posiadająca

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sferis Sp. z o.o. w Warszawa

Irek

1350zł netto + premia a której nie było.

Irek

Pracowałem w Sferis , wynagrodzenie jak i premie tak jak ludzie piszą - słabe. Ciągłe telefony "ile masz" a następnie wylewanie wiadra pomyj na głowę :( Kierownik w domu nie ma wolnego. Praca 24h. Ogłoszenia pojawiają się ciągle, bo jest duża rotacja i ludzie nie wytrzymują ciągłego naciskania. Za tą kasę nie warto, żyć ciągle z wysokim ciśnieniem na wysokich obrotach. Ogłoszenie o pracę tak pięknie wygląda, a kryje się za tym jedna wielka farsa. Dziś pracuje w konkurencji. Kasa lepsza, spokój i szacunek do pracownika.

Olek

Oferta z Bydgoszczy pokazuje się i znika od kilku miesięcy.... Czyli coś z tą ofertą nie tak....

Łukasz

Przez kłopoty właściciela Action i odmówienie przez 2 banki kredytowania, Sferis ma obecnie kłopoty z płatnościami i regulowaniem swoich zobowiązań.

Kierownik Sklepu

Rekrutacja odbyła się punktualnie w siedzibie firmy. Osobą prowadzącą rekrutacje wydawała się osoba będąca przełożonym - dokładnie nie wiem, gdyż nie przedstawiła się z pełnionej funkcji w strukturze firmy. Sama rozmowa przebiegała spokojnie na sali konferencyjnej, bez zakłóceń i niepotrzebnych napięć. Jedynie co dało się zauważyć to bardzo mocna autorytatywna postawa osoby prowadzącej rekrutacje na zasadzie "to ja tu żądzę", po za tym trochę błądzenia w pytaniach, nadmierne skupianie się nad tym co było u kandydata w poprzedniej pracy, a dlaczego odszedł i trochę gdybania. Prezentacja firmy, miejsca pracy, ogólnych warunków pracy odbyła się dość pobieżnie, a przy zakresie obowiązków duży nacisk został położony na metody, sposób i sprzedaż produktów dodatkowych jak abonamenty na telefon, gwarancje itd. Odniosłem wrażenie, że dla firmy sprzedaż docelowych produktów komputerowych nie jest chyba aż tak istotna jak sprzedaż produktów wirtualnych. Ogólne wrażenia raczej pozytywne, choć trochę poirytowany wyszedłem, gdyż zostałem jak gówniarz odpytany z nowinek technicznych, które chyba były wykładnikiem tego czy ktoś jest techniczny czy nie i nie ważne, że przez x lat ktoś pracował w branży gdzie wiedza techniczna odgrywała kluczową rolę. Pisząc to z perspektywy czasu należy dodać iż firma Sferis pozostawiła po sobie jedynie wspomnienie firmy mało poważnej i nieprofesjonalnej jeśli chodzi o rekrutacje, gdyż w ciągu dwóch tygodni miałem otrzymać odpowiedź pozytywną lub mailem negatywną, a nie otrzymałem żadnej.

- dlaczego zmienia Pan pracę - jakie ma Pan wady - czy interesuje się Pan nowinkami technicznymi - jak podzieliłby Pan plan sklepu między pracowników - na jakiej zasadzie przydzielałby Pan obowiązki i je kontrolował - jak zarządzał Pan sklepem - czy sprzedaż dodatkowych usług stanowi problem - jak podzieliłby Pan premie sklepu na pracowników itp.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
Katowice
Tutlo Sp. z o.o.
logo firmy Head of Talent Acquisition & Development
Huuuge Games

Tzn., że w latach 2008-2010 pobierałem w Warszawie pensję na poziomie przeciętnego wynagrodzenia wedle GUS w tamtych okresie. Czasami z premiami, nagrodami opchniętymi na allegro, dodatkową kasą z konkursów dobijałem do 3 na początku. To są dane dotyczące pensji handlowca, nie miałem styczności z pensjami kierowniczymi, a nie chcę tu wypisywać niesprawdzonych plotek. Generalnie, kierownicy źle nie mieli.

Michu
@Michał

tak jak napisałeś WARSZAWIE, tu ludzie mają kasę. Innych miastach na prowincji tak nie jest

@Michu

Hej, nie wypowiem się jeśli chodzi o podstawy w innych miastach ale w temacie konkursów widziałem tabele zbiorcze z całego kraju. Chłopaki potrafili wygrywać sprzęt za 600 zł, bony zakupowe itp. rzeczy. Możliwości dorobienia było sporo. Miałeś dodatkowe wynagrodzenie za serwis, raty, polecanie konkretnych produktów, generalnie nie było miesiąca bez możliwości dorobienia. Źle pracy w Sferis nie wspominam.

Filip
@Michał

Chyba mówimy o dwóch różnych firmach. Jakie premie 600 zł. Widziałem nie jedną listę, i takich kwot tam nie było. Raczej same zera. Nie ma żadnych premii. Ogólnie branża IT przeżywa kryzys, a w Sferis było tak źle w pieszym kwartale tego roku, że bali się że trzeba będzie zamknąć wszystkie salony. Pewnie temat powróci w styczniu następnego roku. Salony są na grubym minusie i mocno pod wodą. Acton, czeka na ostateczną decyzje urzędów skarbowych. Jak będą musieli zapłacić te 58 milionów kary skarbówce, to salony zostaną sprzedane lub zamknięcie, bo Action takiej kasy nie ma.

@Filip

Piszemy o tej samej firmie. Moje obserwacje pochodzą z roku 2009. Powtarzam jeszcze raz, nie było tragedii pod warunkiem, że człowiek chciał pracować.

@Filip

Ja widziałem tam na biurku kadrowej kiedyś listę bonów świątecznych. Zwróciła moją uwagę jedna kwota 40000(czterdzieści tysięcy) przy nazwisku jednego z prezesów. Kadrowa szybko zakryła kartkę, ale na tle tabelki gdzie były kwoty 200-400pln premii dla pracownikow (max 400- ) 600 to miałem premii kwartalnej oczywiscie po podbiciu planu po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Im sie wydaje ze sa panami świata a to zwykle buraki siłą od pługa oderwane. Prezes w różowych adidasach i ta cała jego banda.

Hej Pracowałem kiedyś w salonie Sferisu i nie mogę złego słowa powiedzieć. Owszem pensja nie należała do rewelacyjnych ale też nie była głodowa jak niektórzy tu twierdzą. Premie były osiągalne, zdarzyło mi się też kilka razy wygrać fajny sprzęt który potem odsprzedałem za kilka stówek. Tylko jedna uwaga, nikt mi tej premii nie dał za darmo, sam na nią uczciwie zapracowałem razem z kolegami z salonu. Ogólnie polecam Sferis młodym osobom, które chcą nabyć doświadczenia w pracy z klientem. Starsi handlowcy nie będą raczej zainteresowani ze względu na średnią wysokość wynagrodzenia.

Magda

Premie za obrót są tak ustalane, aby ich nie otrzymać. Premie za usługi to małe kwoty, aby uzbierała się solidna kwota nie ma szans.

Magda

Ciekawe jak Ty byś nie dostał przez tydzień wypłaty na którą pracowałeś cały miesiąc, czy też taki post byś napisał. W Sferis zarabiasz najniższą krajową. Więc żyjesz od pierwszego do pierwszego. Teraz przez kłopoty - Action, Sferis ma odcięty dopływ gotówki. Jest nieciekawie.

Patryk

Nie wypłacają wynagrodzenia na czas. Ostatnie otrzymałem z tygodniowym poślizgiem.

Tom

Według danych Sferisu na koniec czerwca br. większość salonów sieci stanowią sklepy partnerskie – jest ich 70, podczas gdy własnych salonów – 17. Do tego dochodzi 27 „wysp” – stoisk znajdujących się głównie w centrach handlowych. Oznacza to, że sieć w ciągu minionego roku wyraźnie się zmniejszyła - w czerwcu 2015 r. liczyła 212 punktów sprzedaży, w tym 159 salonów partnerskich, 20 własnych oraz 33 „wyspy”.

Rikki

Czyli wychodzi na to że Sferis tylko do budowania CV - dobrze wiedzieć.

ciekawy

zaobserwowałem bardzo dużo narzekań na kadrę kierowniczą więc albo faktycznie nie posiada właściwych kompetencji albo to zwykły hejt wymierzony w przełożonych. jak jest naprawdę ?

Arek

"Właściciel sieci sklepów Sferis Action S.A. starał się o wszczęcie postępowania sanacyjnego przez sąd w związku decyzjami organów skarbowych, które naliczyły spółce zaległości VAT w łącznej wysokości 58,5 mln zł. " "HSBC Bank zwrócił się do spółki z prośbą o wyjaśnienie jej sytuacji płynnościowej oraz poinformował ją o odmowie dalszego udostępniania kredytu." "Drugi Pekao SA obniżył kwotę kredytu przyznanego spółce i jednocześnie odmówił jego dalszego udostępniania." Action S.A. przeprowadzi restruktyryzacje: "1) rezygnację lub znaczne ograniczenie niskorentownych kontraktów oraz projektów," Według opublikowanych danych przez Action salony Sferis są niskorentowne. Czyli zostaną sprzedane lub zamknięte. Czyli praca, zatrudnienie jest pod wielkim znakiem zapytania.

Wynagrodzenie podstawa + premia, czytaj najniższa krajowa oraz premia za wyniki sprzedaży i usługi. Premia za wynik tak ustawiona, że nie do zdobycia. Chcesz otrzymać premie musisz spełnić tak zwane dwa warunki konieczne, które też są kosmiczne. Za niespełnienie warunków koniecznych: za każdy -50% mniej zdobytej premii za obrót. Premie za poszczególne usługi też śmieszne kwoty. No i kasa za konkursy, czyli sprzedaż poszczególnych produktów (99% towar który się nie sprzedaje) wybranych przez centrale. Nie bierzesz udziału w konkursach, jesteś zwalniany. Funkcjonuje specjalna lista takich osób. Praca 7 dni tygodniu w godzinach otwarcia centrum handlowego. W stosunku do konkurencji Sferis nie reklamuje się w mediach (oprócz wklejania swojego loga w reklamy producentów). Widziałeś reklamę Sferisu w TV czy w radiu jak słynnej konkurencji na „K” z gwiazdkami. Z stąd mała znajomość marki przez klientów. Liczenie przez centrale, że bycie w centrum handlowym załatwi tłumy klientów, to za mało. Ciągła wymiana kierowników i doradców, bo to oni są winni za wyniki, a nie sytuacja lokalna oraz na rynku IT i wiele innych czynników. Ciągłe gnębienie pracowników telefonami „motywującymi” wyrafinowanym i wyszukanym słownictwem ;-) Szkolenia organizowane przez producentów, a nie Sferis. Brak możliwości rozwoju. Sporo obowiązków, duża odpowiedzialność, notoryczne braki na inwentaryzacjach pokrywają - oczywiście pracownicy, Źle spojrzysz, coś źle powiesz niewygodnego dla centrali, i już kończysz karierę „Pokażcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf”. Słaba kadra kierownicza martwiąca się o swoje stołki. W centrali brak osób do podejmowania decyzji. Nikt nie chce się podłożyć. Nie raz pracownik pozostawiony z problemem sam sobie. Nie wywiązywanie się przez centrale z obietnic lub z nich wycofywanie się. Praca w Sferis wygląda dobrze tylko w ogłoszeniu o pracę. Nie polecam. Cenisz swoje umiejętności, wiedzę oraz swoją godność omijaj Sferis szerokim łukiem.

Miro

dobry żart :D

Sebastian

Sferis: marna pensja, duża odpowiedzialność, brak szacunku dla pracownika, słaba kadra kierownicza która poza czubkiem swego nosa świata nie widzi.

Grzegorz

Jaki rozwój?! Sferis swoje salony firmowe w ostatnich latach tylko zamyka. Rozwija się tylko franczyza salonów tej sieci, a i tam jedni znikają, a w nich miejsce pojawiają się następni. Jeżeli ogłoszenia o prace są ciągle to musi być tam straszna rotacja, a i firma pewnie wymienia pracowników dobrych na bardzo dobrych. Tak to jest w takich sieciówkach. Nie sprawdzisz się to kończysz prace i następny na Twoje miejsce.

Czasem warto chwile się zastanowić, że rekrutacje robią na DK i KS dość systematycznie do wszystkich salonów co daje do myślenia, że albo tak intensywnie się rozwijają, albo takie są mocne rotacje w sklepach, albo szukają nie wiadomo kogo i nikt nie spełnia wymagań. Osobiście w rozwój nie wierze, dwa pozostałe bardziej wiarygodnie brzmią.

Krzysztof

Widzę, że Action kończy jak Optimus. Pewnie salony Sferisu pójdą do zamknięcia :(

Chcesz się zatrudnić w Sferis lub pracujesz w tej firmie, przeczytaj artykuł o Action właścicielu tej sieci sklepów. Czy warto tam się zatrudniać, a Ty pracowniku jak długo popracujesz? (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Sferis Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sferis Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sferis Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sferis Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sferis Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sferis Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sferis Sp. z o.o.