Opinie o Brökelmann w Milicz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Brökelmann. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Brökelmann na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brökelmann w Milicz

Alfons

Najlepszy zakład w Miliczu.

Judas
@Alfons

Po prostu masakra. Kierownictwu odwaliło na pieniędzy. Co dzień więcej ludzi odchodzę z tej fabryki, a wysyłki również normy tylko się zwiększają. Kierownictwo nie reaguje na to że ludzi po prostu nie wystarcza, oni tylko zwiększają normy i krzyczą że ma być wyrobiona. Nie interesuje ich również to że nie wystarcza nawet ludzi żeby materiał podwozić. No i jasne że nawet ze względem na to że pracujesz za trójkę wypłata stoi na miejscu (3200 + 300 premii (jaką mogą zabrać). Odchodzą nawet ukraińcy. Już w ogóle nie szanują ludzi.

Wiktoria Nowy wpis

Zauważyliśmy z chłopakiem, że w ofercie dla spawacza było napisane, że jednym z zadań jest kontrola jakości wykonanych spoin i naprawa ewentualnych defektów. Tutaj w ogóle nie funkcjonuje żaden dział jakości? jaka jest odpowiedzialność za ewentualne błędy?

Boni Nowy wpis
@Wiktoria

Ta firma to (usunięte przez administratora),a kontroli jakości nie ma wcale. Chodzi kierowniczek i pogania żeby szybciej ,szybciej . Już nie ważne w jakiej jakości ida np baniaki. Powinni nauczyć się Ci wszyscy pracy od cywilizowanych firm.

Boni Nowy wpis

Nie polecam tej firmy. Firma rządzi Ukraina i jest bardziej szanowana niż Polak. Pracodawca nie ma szacunku do pracownika tak jak kierownicy. Prezes w zafarbowanych włosach i kremie Nivea na twarzy robi dobra minę do złej gry. Brokelmann nie jest jedynym zakładem wiec jeżeli ktoś szuka pracy to na pewno nie jest to dobre rozwiązanie podejmować pracę w tej firmie.

Te odejścia o których ktoś pisał jeszcze pod koniec grudnia to są tylko ze stanowiska spawacza i produkcji? na to by niby wychodziło, bo widzę, że tylko na nie teraz szukają do siebie. na produkcji nie ma mimo wszystko jakichś zmian może? kiedyś chciałem tu aplikować

Monia Nowy wpis

Mój chłopak też miał tu pracować wcześniej ale też zastanawialiśmy się nad tymi opiniami sprzed dwóch lat. macie jakieś świeże newsy? Kompletnie nic się nie zmieniło wobec nich? ciekawi mnie to czy i tak są osoby, które od lat pracują? po dłuższym stażu jest lepiej?

Alfons

Najlepszy zakład w Miliczu.

Po prawie roku takie zmiana zdania odnośnie warunków w zakładzie? Z czego wynika? Mistrza zmiany teraz szukają ma to ze sobą cokolwiek wspólnego? i czy ludzie mogą awansować na takie stanowisko czy to raczej zawsze tak jest ze kogoś z zewnątrz biorą?

Judas
@Alfons

Brałeś udział w rekrutacji do Brökelmann. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Anetka

Najlepszy zakład w Miliczu? Wcześniej tez padały niepolecające opinie a teraz to w ogóle się urwały, wiadomo jakie warunki teraz występują? chłopak jest ślusarzem i wiem, że czegoś szukać będzie niedługo a oferta od zakładu właśnie widniała na Internecie kiedyś. nie wiem jak teraz z przyjęciami ale powiedzcie czy w ogóle jest sens mu polecać?

Abc

Bardzo konkretnie napisane- w punkt ! Dokładnie tak jak przedstawiono…. Zgadzam się w 100% oraz dołączę do tych życzeń i również NIE pozdrawiam obecnego kierownika magazynu ;)

Nic dodać, nic ująć

@Abc

Również dołączał się do życzeń i NIE pozdrawiam obecnego kierownika magazynu. Oboje nie nadają się na stanowiska kierownicze(także kier. produkcji) Są nimi tylko z nazwy….zero wdrażania jakichkolwiek systemów usprawniających produkcję. Skoro tak w firmie M…. było tak dobrze….to co Panowie tutaj robią ?

Huggbub

Tak jest

Emilia
@Jarek

A jakie Ty byś systemy sugerował do wdrożenia w takim razie?

@Emilia

Nie będę podawał kawy na ławę. Kilka szkoleń, bardziej wykfalifikowana kadra i robota całkiem inaczej idzie. Bez nadmiernego gromadzenia zapasów, eliminacje przestojów w procesach produkcyjnych. Jest dużo możliwości- niestety brak chęci. Jedyny sposób to bat na ludzi.

Emilia
@Jarek

A co jeśli oni po prostu nie mają pomysłu na konkretną zmianę właśnie i wcale nie chodzi tutaj o brak chęci? Nie można konsultować tak właściwie takich rzeczy tutaj?

@Emilia

Skoro nie mają pomysłu to też musi być tego jakiś konkretny powód. Firma zatrudnia ponad 100 pracowników- skoro osoby odpowiedzialne nie mają widzą wyjścia( mówię tutaj o kierownikach i zarządzie)- to dlaczego nie można tego pomysłu razem rozwiązać? Wspólnymi siłami. Z moich obserwacji i doświadczenia kierownictwo magazynowe oraz produkcyjne-CAŁE DO WYMIANY. Bo z tego co mi wiadomo zostali zatrudnieni po znajomości.......Ech.....szkoda bo naprawdę jest sporo fajnych koncepcji na ten biznes;) Tylko brak odpowiednich osób na odpowiednich miejscach. Czasem do stanowiska kierownika trzeba po prostu dorosnąć.

Adelajda

Człowiek się stara pogłębia wiedzę, wiąże przyszłość z tym miejscem, pracuje ponad swoje obowiązki….a z dnia na dzień-do widzenia. Nie rozumiem systemu działania tej firmy. Zatrudniają komuchów do pilnowania jako dodatkowy monitoring. Człowiek się po d…. podrapie i już ,, dlaczego tu pan/pani stoi i nie pracuje” i biegiem do biura na skargę. Przykro się na to patrzy. Każdy jest dorosły i pilnuje sam siebie to co ma być zrobione- będzie, bez monitoringu pana S……..to tylko pogarsza bo każdy się wkurza, walnie sprzętem i nara szukajcie sobie baranów. Jak to mówią mój cyrk i moje małpy. Powodzenia dla wszystkich obecnie pracujących( nie licząc kierowników)życzę wam wytrwałości, cierpliwości i nerwów ze stali chociaż uważam ze i tak je macie dalej tam pracując. Trzymajcie się!

Milicz

Serdecznie NIE polecam

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Brökelmann?

www

Masz ręce, masz nogi.....zapraszamy. Biorą jak leci, bo nikt nie chce tam robić.

Agnieszka
@www

Widocznie komuś zależy na pracy i chce się wcześniej przygotować. To chyba dobrze? Czemu nikt nie chce tam robić? Słabe warunki, wypłata?

Www
@Agnieszka

Wszystko słabe od warunków, wypłaty, atmosfery az do braku szacunku do pracowników. Rozumiem ze ktoś się pyta, bo chce się przygotować na rozmowę jak najbardziej. Ale naprawdę biorą każdego jak leci. Super ze ktoś ma chęć do pracy i chce….niestety zarząd nie ma chęci do podnoszenia wypłat…taka smutna rzeczywistość;)

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Brökelmann? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

www

są płatne

Czym Brökelmann zachęcają? Jakie mają dodatki?

Jan

Zachęcają batem. Ludzie czytam te wasze wpisy i ręce mi opadają macie ich w garści a nie umiecie tego wykorzystać . Ludzi im brakuje do pracy a wy macie okazję żeby się postawi dyrekcji i zastrajkować i oni leżą i piszczą wystarczy żebyście tylko poszli na L4 nie muszą wszyscy wystarczy połowa załogi. Wyczujcie moment kiedy będzie jakieś poważne zamówienie i wtedy gnojom pokazać kto kogo potrzebuje wtedy się obudzą jak będzie zagrożona produkcja dla klienta. Nie bójcie się pracy jest dużo i za lepsze pieniądze.

Dagmara

@Juh6fdjig a jak wygląda tu praca zdalna? Godziny są mniej więcej elastyczne?

Wiecie czy Brökelmann udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Juh6fdjig

Tak

Ukrainiec

Paczek w tym roku nie było bo biuro się musiało obładować za nadzy wypracowane socjalne.... Mówiąc firma ma kryzys, ja im nie kazałem kupować robotów do spawania na dwójkę, po za tym ciekawe jak Niemcy się dowiedzą o tym przecież oni wysyłają pulę na właśnie paczki itd. Dla pracowników, a biuro i kierownictwo dzielą pieniądze między siebie

Praca w Brokelmannie to jakaś tragedia jeśli nie miałeś pojęcia o ślusarni to radzę szukać gdzie indziej pracy nikt tam cie nie nauczy pierwszego dnia (usunięte przez administratora)jak beduin musiałem sam sie doprosić o BHP bo to również mają gdzieś , umowy odrazu też nie podpisujesz a dostajesz ostre narzędzia do pracy no kabaret jeśli nie masz perspektyw na życie nie masz gdzie isc lubisz byc pomiatany przez starszych pracowników to firma stworzona dla ciebie ja radzę w pobliżu przejść się do innych firm np : Texim lub Xelli czy tężni MHM

Jerzy

Piszesz, że pracownicy mają od razu kontakt z narzędziami. Czy mniej doświadczone osoby mogą liczyć na szkolenia wdrażające przed objęciem stanowiska pracy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Były Pracownik
@Jerzy

Nie ma takiej opcji dla nie doświadczonej osoby ja chciałem bardzo że by ktoś mógł mnie porządnie tam wyuczyć ale niestety nie było chętnych trzeba było robić tak jak się umiało oczywiście 70-80% rzeczy była źle zrobiona ponieważ jak mógł być zrobione dokładnie jak nie miał kto mnie nauczyć , otrzymujesz narzędzia brygadzista mówi co masz robić pokaże ci tylko jeden przykład jak ma część wyglądać i do roboty tyle było z całej pracy , tylko mną pomiatali że wszyskto źle robię , aha jeszcze od ostatniego tygodnia czas pracy został skrócony wiec będą mniejsze wynagrodzenia , no to wiadomo że dużo dużo osób się po zwalnia bo u konkurencji można zarobić o wiele więcej lub tyle samo ale znacznie lżejsza praca .

Lkjhgf58448

Bez przesady żadnych nadgodzin nie ma za spóźnienia ,ale podwyżek tez nie ma ,czy będą niewiadomo ,ludzi do pracy tez niema ,a pensja wszystko uzależnione od tego czy będziesz w sobotę tzn premia i ten przerób ,szału nie ma

Sylwia
@Lkjhgf58448

@Lkjhgf58448 Rozumiem. A jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Brökelmann? Pracodawca ten zatrudnienia na umowę o pracę czy zlecenie? To też jest bardzo ważna kwestia. Także będę Ci wdzięczna jeśli odpowiesz.

Tyywgshs

Minuta spóźnienia = godzina nadgodzin Ciagle krzyki „Eeeee” przez 8 godzin dziennie

@Tyywgshs

Mam przez to rozumieć, że w przypadku spóźnienia się do pracy trzeba tego samego dnia odpracować ten czas? Po tym, co napisałeś, mogę wnioskować, że system odpracowywania nie jest do końca korzystny dla pracownika, dlatego chciałbym, abyś bardziej szczegółowo opisał, jak to wygląda.

5tioeriufgheriuph

Ostatnio ktoś zrobił kupsztala do kosza x D S U P E R F I R M A

yyy

Jak to teraz na ślusarza wygląda?

@yyy

Z tego, co widziałem, firma Brökelmann poszukuje obecnie pracownika na stanowisku ślusarza. Masz zamiar aplikować na to stanowisko? Jeżeli tak, to chciałbym wiedzieć, dlaczego akurat w tej firmie chciałbyś pracować? W związku z tym, że siedziba firmy mieści się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji, czy może z zupełnie innego powodu? Podziel się z nami, jak to wygląda w Twoim przypadku.

Czy są oferty pracy również dla kobiet?

taktak
@anonymous

Tak.

@taktak

Na jakie stanowiska mogą być zatrudnione kobiety w firmie Brökelmann? Jeżeli będziesz tak uprzejmy to przedstaw również, jakie warunki zatrudnienia oferuje firma zatrudnionym kobietom oraz czy mają one szanse na rozwój zawodowy w tym miejscu pracy? Bardzo proszę o odpowiedź i przedstawienie, jak to wygląda.

Zostaw merytoryczną opinię o Brökelmann - Milicz

• Jak się pracuje w Brökelmann?

Zobacz opinie na temat firmy Brökelmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Brökelmann
1.9/5 Na podstawie 84 ocen.
  • Głogowska 41
    45-315 Milicz