Common S.A.

Łódź

Opinie o Common S.A.

Commoner

Ciekawe opinie tutaj czytam o firmie. Tak się składa, że przepracowałem tam 6 lat i mam ogólnie bardzo dobre zdanie o COMMON S.A. Problemy są jak w każdej firmie. Jednak nie mogę powiedzieć, żeby to byli naciągacze i wykorzystywacze jak opisuje anzelm. Prezesi raczej są realistami i gdzie mogą tam starają się zaoszczędzić. Tak robią wszystkie firmy wliczając korporacje. Rzeczywiście pensje były podzielone na tzw. część oficjalną i nieoficjalną, którą dostawało się następnego miesiąca. To niewątpliwie minus. Ale dało się z tym żyć. Dodatkowo powiem, że miałem laptopa, samochód służbowy, komórkę bez limitów (nawet w 2008) i wiele innych dodatków, których nie zliczę (elektronika, firmowe gadgety, różności z targów itp). Pojeździłem po świecie reprezentując firmę i zawsze byłem należycie rozliczany. Nikt mnie nidgy nie oszukał, a jak było potrzeba to nawet płaciłem swoimi i później firma mi w rozliczeniu zwracała kasę. Miałem zaufanie do zarządu i również tym zaufaniem byłem obdarzony. Zupełnie nie zgodzę się, z opinią mówiącą, że dobry pracownik to głupi pracownik. Firma ma dobre zaplecze techniczne. Pracują tu dr inż. i technicy znający maszyny od podszewki. Na 25cio leciu wręczane były nagrody dla pracowników, którzy najdłużej są związanie z firmą. Było kilka osób, którzy pracowali po 20 lat, co świadczy o tym, że jednak dobrze im się tam pracuje. Programiści i projektanci mogą trochę narzekać, bo gonitwa jest duża. Chyba jak wszędzie - kto pierwszy ten lepszy. A postęp w elektronice jest tak ogromny, że bez wyników nie liczysz się na rynku. Zdajcie sobie jeszcze Państwo sprawę z faktu, że to są urządzenia do pomiaru gazu (w zasadzie kasy) więc po zakończeniu projektu trzeba jeszcze wyrobić certyfikaty - polskie, niemieckie, czasem inne jeśli się chce to sprzedać na innych rynkach. To czego mi brakowało to szkolenia (branżowe, umiejętności miękkie, językowe). No i system podwyżek - tutaj to jest wola prezesa. Ogólnie mogę firmę ocenić na 4 lub 4+/5 bo atmosfera była super, robota bardzo przyjemna, zawsze miałem czas na wykonanie swoich zadań, jak i pogadanie z kolegami i doszkolenie się ze znawcami tematu. Polecam wszystkim, którzy rozpoczynają karierę, bo później może wam zacząć brakować czegoś co znajdziecie u następnego pracodawcy. Nie ma się co obawiać COMMONu bo to solidna firma. A doświadczenia również można trochę podłapać od starych wyjadaczy.

Jacek

były
@Jacek 03.08.2017 21:57
Czy może ktoś się jeszcze wypowiedzieć na temat tej firmy? Mam propozycję pracy tam jako projektant - programista....

Tak , jak to często bywa. najpierw będzie miło, a powolutku zauważysz, że cię rolują. Nic extra nie dostaniesz, o ile nie będziesz niezbędny. czyli nigdy. To inteligentne [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i wiedzą, jak wydoić. Przygotuj się na miłe twarze i kampanię kłamstw i oszczerstw.

nas3
@Jacek 03.08.2017 21:57

@Jacek jak się potoczyła twoja współpraca z tą firmą? Można się jakoś z Tobą skontaktować? - zależy mi. Zostawiam mail: nas3.com@gmail.com.

anzelm

wykorzystywacze i naciągacze. większa część zapłaty pod stołem, po paru miesiącach. jak się cieszę, że już tam nie pracuję dla makowskiego i stasiaka dobry pracownik, to głupi, nie umiejący się postawić, nie dbający o swoje człowiek. jeśli masz taką naturę, to to dla ciebie

baks

wiesz to jest prywatna firma inżynierska, nie zatrudnia pewnie jakieś wielkiej armii ludzi, tym bardziej że jest to Łódź, i wszystko jasne. Czy B.L. miał rację?

Wiesz co aktualnie dzieje się w firmie Common S.A.? W takim razie wiele osób czeka na twój komentarz na forum.

Zostaw opinię o Common S.A. - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Common S.A.